czytadło na jesien..

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiek0011 »

widzę, że mamy podobny gust :) w końcu nie ma to jak dobra książka...
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: after »

jjaa18+ pisze:
after pisze:Również ostatnio czytałam "Ostatnią piosenkę" ; teraz czekam na "List w butelce" i chyba jeszcze z dwa tytuły i to będą przeczytane wszystkie książki tego autora, które mają w bibliotece ;) szczerze mówiąc już sama nie wiem, co mam czytać, za szybko pochłaniam te książki. :D

List w butelce czytalam film tez swietny widze ze inne ksiazki tego autora polecacie musze tez poczytac..pozdrawiam
polecam jeszcze "I wciąż ją kocham", również świetna książka ;)


Ostatnio czytałam też Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, lekką, przyjemna książka ;)

no i cel na przyszły miesiąc, choć nie wiem czy uda mi sie go zrealizować (kolejki w bibliotece za książkami, na dwie czekam już ponad miesiąc), mianowicie przeczytać wszystkie ksiązki Cecelii Ahern:
- Dziękuję za wspomnienia
- Kraina zwana Tutaj
- Na końcu tęczy
- Pamiętnik z przyszłości
- Podarunek


P.S. Orientuje się ktoś ile książek na raz można wypożyczyć w MBP?
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiek0011 »

chyba 5, ale nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd, bo nie jestem pewna w 100%
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

Jak się ładnie uśmiechniesz to i 6. A jak masz karty od wszystkich członków rodziny jak ja, to jeszcze razy 2 (za syna i męża).
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiek0011 »

dragoness pisze:Jak się ładnie uśmiechniesz to i 6. A jak masz karty od wszystkich członków rodziny jak ja, to jeszcze razy 2 (za syna i męża).
Masz rację. W sumie to chyba bardziej zależy od tego na którą bibliotekarkę się trafi. Jedna pożyczy ile sobie chcesz, a inna stwierdzi, ze jest ograniczenie. Któregoś razu jedna z pań strasznie się zdziwiła, jakim cudem na mojej karcie jest 8 książek i 7 na syna, skoro na jedną można pożyczyć najwyżej 5 :)
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: after »

Ostatnio pytając czy trzy to maksimum pani mi odpowiedziała, że tak, ale dysponuje jeszcze kartą siostry i taty, więc wypożyczyłam pięć. ;)
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: czytadło na jesien..

Post autor: kasiek0011 »

:szok:
najwyraźniej limit zależny jest od humoru pań ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

E tam. Limit zależny jest od regulaminu, od humoru wszystko, co powyżej limitu. A dla milośników horroru dokumentalnego polecam "Vlad Palownik" C.C. Humpreys'a i "Vlad Dracula" Dariusza Domagalskiego, obie oparte na faktach, lecz fabuylaryzowane. Suuuper!
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: czytadło na jesien..

Post autor: monisia4you »

A czy ktoś posiada w swoich prywatnych zbiorach "Klucz Sary" Tatiany de Rosnay? Szukam jej już od dłuższego czasu ale w biblotece jej nie mają :zalamany: bardzo mi zależy
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: czytadło na jesien..

Post autor: monisia4you »

I oczywiście polecam książki Paulliny Simons kolejno:
"Jeździec Miedziany" - Leningrad, rok1941. 17-letnia Tania Mietanowa poznaje młodego oficera mówiącego z obcym akcentem. Zakochuje się w nim ku swemu przerażeniu, gdyż Aleksander jest już obiektem uczuć jej siostry Darii. Miłość jednak nie wybiera - Aleksander odwzajemnia uczucia Tani, ale by nie ranić Darii, bohaterowie przysięgają nigdy nie ujawnić swej miłości.

Tatiana i Aleksander - Zaczyna się w Bostonie w 1930 roku. Rodzina Barringtonów, zaślepiona ideami komunizmu, przenosi się do wymarzonego ZSRR, nie wiedząc, jaka gehenna czeka ją pod rządami Stalina. Rodzice Aleksandra giną w więzieniu, pozostawiając go na łasce losu. Gdy wreszcie ucieknie z Leningradu w step, zacznie się wojna. W koszmarze dziejów młody żołnierz Armii Czerwonej, ukrywający swe pochodzenie, poznaje Tatianę, pielęgniarkę. Ich spotkanie będzie początkiem niezwykłej historii o miłości i poświęceniu.

"Ogród letni " - Jest rok 1946. Tatiana i Aleksander chcą wreszcie żyć jak normalna rodzina. Bardzo kochają swego małego synka Anthony'ego, lecz nie potrafią cieszyć się sobą. Przytłoczeni bagażem tragicznych wspomnień, przemierzają Amerykę mieszkalnym samochodem, uciekając przed demonami przeszłości i przed tym, co znów gotuje im los. Długo oczekiwane dokończenie opowieści; dalsze losy Tatiany, Aleksandra i ich syna.

Wszystkie części wzruszające do łez. Gorąco polecam
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

monisia4you pisze:A czy ktoś posiada w swoich prywatnych zbiorach "Klucz Sary" Tatiany de Rosnay? Szukam jej już od dłuższego czasu ale w biblotece jej nie mają :zalamany: bardzo mi zależy
Klucz sary w bibliotece w debowcu jest wiem bo moja znajoma pozyczala ja mialam od kuzynki z krosna pie.na jest wzruszajaca miedzianego rycerza tez czytalam ale nie wiedzialam ze jeszcze jest trzecia czesc dziekuje za podpowiedz ja ze swej strony polecam stefanii meyer sage zmierzch cztery czesci nie jest na faktach co prawda ale swietnie lekko sie czyta
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: czytadło na jesien..

Post autor: rjarek »

Może ktoś ma jakieś ebooki na kindla itd, możnaby się wymienić. Piszcie na priv
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

Re: czytadło na jesien..

Post autor: non serviam »

Zamiast Kawy proponuję Najwyższy Czas lub http://www.nowyekran.pl/ rewelacyjnie się podnosi ciśnienie polecam ~!!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

non serviam pisze:Zamiast Kawy proponuję Najwyższy Czas lub http://www.nowyekran.pl/ rewelacyjnie się podnosi ciśnienie polecam ~!!
Hmmm... My tu o książkach. No ale jeśli już to polecam w tym klimacie "Stulecie kłamców", "Rzeczpospolitą kłamców", "Alfabet Szulerów" i "Mitologię domu bez klamek" Waldemata Łysiaka
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

czytal ktos moze ksiazki na faktach z okresu drugiej wojny swiatowej o syberii albo jakies wspomnienia z obozow koncentracyjnych strasznie mnie to interesuje bardzo duzo ksiazek na ten temat czytalam ale moze nie wszystkie jak ktos czytal na temat bede wdzieczna za jakies tytuly z gory dziekuje
ODPOWIEDZ