Czy Kolumb był Polakiem?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: ajaks1 »

A nie prościej zamówić na allegro, wychodzi o wiele taniej zamiast przepłacać w empiku czy innej księgarni
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Emily »

Hm, no tak...

Powróćmy lepiej do tematu...

Czy WIERZYCIE w to, że Krzysztof Kolumb był POLAKIEM?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: dragoness »

Emily pisze:Hm, no tak...

Powróćmy lepiej do tematu...

Czy WIERZYCIE w to, że Krzysztof Kolumb był POLAKIEM?
Hm... byłoby fajnie, tylko jest mały problem. Po kim on niby miałby być tym Polakiem? Jego ojciec, o ile był nim Warneńczyk, to w połowie Litwin w połowie Rusin, a matka to Portugalka ;) Najwyżej można mówić, że syn króla Polski.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: oth »

Kolumb to była szumowina jakich mało. Na koncie ma miliony istnień ludzkich, najgorsze z możliwych zachowania. Hitler to przy tym ścierwie pacyfista.
Jak już się mamy chwalić rodakami to Kopernikiem a nie na siłę szukać 'bohaterów' pop-historii
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: dragoness »

Kolumb był produktem swoich czasów po prostu. Indian nie uważało się za ludzi, bo nie opisano ich w Biblii :szok: To my z perspektywy naszej wiedzy i czasu uważamy go za potwora.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: oth »

Nie kupuje tego. Hitler też był produktem swoich czasów i sytuacji politycznej? A Żydzi byli podczłowiekami bo zabili Jezusa?
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Emily »

Ja myślę, że każdy działał ''na swój umysł'' i każdy z nich narobił niezłe bagno. Z drugiej strony, rzeczywiście Kolumb mógł być "Polakiem". Cóż, pochodzenie pochodzeniem, ale synem, wnukiem polskich królów mógł być. Tylko szkoda, że historycy zawodzą. "Historie piszą wygrani" - taka prawda...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: dragoness »

oth pisze:Nie kupuje tego. Hitler też był produktem swoich czasów i sytuacji politycznej? A Żydzi byli podczłowiekami bo zabili Jezusa?
Pomijając fakt, że był psycholem z zahamowaniami? Tak, i do tego trafił na bardzo dla siebie dogodne czasy. Podobnie jak Stalin. Obaj nienawidzili Żydów, czy z tego powodu? Nie wiem, ale ten argument sprawdzał się świetnie w czasie gdy Krolowie Katoliccy (ci od Kolumba też) wydali edykt, że Żydzi mają się albo ochrzcić, albo opuśćić Hiszpanię, oczywiście wyprzedając majątek za bezcen.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Emily »

Nie wiem, czy wiecie, ale historycy twierdzą, że Hitler miał korzenie żydowskie. Tylko właśnie nikt nie wie DOKŁADNIEJ, skąd ta nienawiść. Poza tym, inną segregację ludzi objął. Bynajmniej można tak zrozumieć. Przecież wiadome jest przeświadczenie, że Rosjanie są bogaci, że wszystko mają... A tak to nie zupełnie się sprawdza..

Ja myślę, że tutaj dokonywała się klasyfikacja człowieczeństwa. Jak w sumie wszędzie i w każdym roku. Przecież Żydzi zawsze byli Ci gorsi... Ja nie wiem, jak tak można, to jest antymoralne społecznie.

A propos Hitlera, doszukałam się różnych ''ciekawostek'' na jego temat...
Awatar użytkownika
Estka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2012, 19:42

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Estka »

dragoness pisze: Jezu, dziewczyno! Jesteś skarbem! Jeśli Ty w tej chwili idziesz do szkoły średniej, to zazdroszczę nauczycielom, którzy Cię będą uczyć. Naprawdę.
hehe z tym skarbek to ja sie zgadzam :) ps koleżanko masz problemy za granicą już :) ale to dobrze ;)
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Emily »

Estka pisze:
dragoness pisze: Jezu, dziewczyno! Jesteś skarbem! Jeśli Ty w tej chwili idziesz do szkoły średniej, to zazdroszczę nauczycielom, którzy Cię będą uczyć. Naprawdę.
hehe z tym skarbek to ja sie zgadzam :) ps koleżanko masz problemy za granicą już :) ale to dobrze ;)

Idę do szkoły średniej, to fakt. Może mnie do ILO przyjmą :)

Estka (skąd to ja Ciebie znam!), mam wielkie problemy, dążę do prawdy. ;) Aczkolwiek to nie ja tą teorię obmyśliłam, ale jeżeli sprawdzę autentyczność (już za niedługo) to zacznę to propagować. :)
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Emily »

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: dragoness »

Dobre, oprócz tej rewelacji o sześciu palcach. Po tym znaku szczególnym rozpoznała ciało Henryka Pobożnego, jego żona Anna, po przegranej bitwie pod Legnicą, tak ze 200 lat wcześniej. Co do Kolumba, to jest wiele nieścisłości. Np. ma dwa groby.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: Emily »

Widać wiele nieścisłości tak naprawdę. Właśnie założyłam ten temat z myślą o nich.
Jest pogłoska, że jeżeli nie zgodzi się DNA Kolumba z Jagiełłą, to znaczy, że Władysław III nie mógł być jego synem (Jagiełły oczywiście!) Nie wiem, skąd ta teoria.
Chociaż nawet można spotkać rzekome domy Krzysztofa Kolumba.

Wszystko pięknie, ma to jakiś sens, ale szkoda, że właśnie nie wykonali testów DNA. Chociaż 477 Kolumbów zbadali we Włoszech i żaden się nie zgadza z Wielkim Odkrywcą.

Miałoby to ręce i nogi, gdyby zbadali rzeczywistość listu Nicolao Florisa... Tutaj można tak naprawdę zawiesić haczyk. I całkiem nie jest bez sensu fakt, że Portugalia chciała zachować prawdziwe Indie dla siebie, a wskazała je na terytorium Ameryki...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy Kolumb był Polakiem?

Post autor: dragoness »

Jest pogłoska, że jeżeli nie zgodzi się DNA Kolumba z Jagiełłą, to znaczy, że Władysław III nie mógł być jego synem (Jagiełły oczywiście!) Nie wiem, skąd ta teoria.
Ooo, to już jak naciąganie majtek przez głowę. :hyhy: Wbrew temu, co legenda mówi o Warneńczyku, jaki by nie był śliczny i przystojny, współcześni twierdzili, że obaj synowie Jagiełły byli do niego podobni jak dwie krople wody i to nawet ci, którzy zarzucali niewiernośc Sonce, więc to akurat żaden dowód.
ODPOWIEDZ