Gastronomia - czy to się opłaca?

Poleć ciekawe strony WWW, zaproś na swoją prywatną witrynę itp. Opisz stronę internetową i zachęć użytkowników do wejścia na nią.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Re: Gastronomia - czy to się opłaca?

Post autor: kedziorek » 16 lutego 2020, 11:49

Dzień dobry :)
Przegrzebałem kilka ostatnich stron wątków, ale odpowiedzi na pytanie moje niestety nie znalazłem :( . Otóż planuję na jesień otworzyć małą kawiarnię (ok. 12 stałych miejsc siedzących). Będziemy sprzedawać głównie ciasta i kanapki no i oczywiście kawę. Zaczynam się już teraz interesować kwestią zakupu ekspresu, ale nie wiem zupełnie co wybrać, bo mało się na tym znam. Słyszałem tylko, że MCE jest be, bo ma teflonowe rurki i plastikowe śruby, które pękają i mogą spowodować zalanie lokalu. Nie wiem jak z innymi maszynami, bo w sklepach gastronomicznych wybór jest od Sasa do Lasa... Raczej nie chciałbym się chyba pakować w używki, bo to zawsze ryzyko szybszego popsucia i konieczności naprawy takiego sprzętu. Chciałbym ekspres podłączać bezpośrednio do punktu poboru i ujścia wody, bez bojlerów, aczkolwiek z filtrem. Nie wiem też, czy brać jedno- czy dwu-rzędowy, ale znów gdzieś słyszałem, że dwurzędowe są mniej awaryjne niż jedno. Ktoś gdzies znów mówił, że San Marco jest spoko, ale nie widzę nigdzie nowych sprzętów tej marki - czyżby już nie produkowali? Fajnie by było, jakby części do takiego ekspresu były dostępne w miarę łatwo i nie kosztowały majątku niczym sprzęgło do Ferrari :D
Bardzo, bardzo o pomoc proszę :) Dzięki!

furman
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: furman » 18 lutego 2020, 15:11

Napisz ile mniej więcej masz pieniędzy do przeznaczenia na ekspres, bo ekspresy komercyjne są tańsze i sa droższe. Od tego w dużej mierze będzie zależeć to, jaki ekspres Ci polecimy. Radze skontaktować się z tą firmą:
https://www.goga-gastro.pl/category/eks ... isnieniowe - powinni Ci doradzić odpowiedni.

Na dobrej kawie nie powinno sie oszczędzać, podobnie jak na ekspresie bo wiele osób będzie przychodziło do Twojej kawiarni właśnie z uwagi na kawę. Nie polecam na pewno kupować sprzetu przeznaczonego do użytku domowego ale od razu iść w porządniejszy sprzęt do użytku komercyjnego. Szczególnie, że ważna jest tutaj gwarancja.

jacke
Debiutant
Debiutant

Post autor: jacke » 23 lutego 2020, 15:24

Jak jest w jednym miejscu duzo barow czy restauracji to raczej sredni sie oplaca.

ODPOWIEDZ