Firefox i rozszerzenia do niego

Poleć ciekawe strony WWW, zaproś na swoją prywatną witrynę itp. Opisz stronę internetową i zachęć użytkowników do wejścia na nią.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
kristooki
Guru
Guru
Kontakt:

Firefox i rozszerzenia do niego

Post autor: kristooki » 16 lipca 2006, 18:40

Pewnie wielu z Was (tak jak ja) uzywa przegladarki Mozilla Firefox . jest to stabilna i nowoczesna przeglądarka, która zdominowała rynek alternatywnych przeglądarek internetowych - alternatywnych do przestarzałego Internet Explorera.
jeśli jeszcze nie uzywacie Firefoxa to postaram sie Was namówic do korzystania właśnie z tej przeglądarki.

Obrazek
Dlaczego Firefox?
Firefox to darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie, dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X. Jest mała i szybka, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości.[1]

Przeglądanie w kartach
Przeglądanie w kartach sprawia, że surfowanie po Internecie staje się szybsze i bardziej wydajne. Podczas czytania każdej strony odnośniki, które otworzyłeś, ładują się w innych kartach – w tle. A kiedy już jesteś gotowy, by je przeczytać, one już na Ciebie czekają.[1]

Dynamiczne zakładki - kanały RSS
Chcesz być zawsze na bieżąco i mieć dostęp do najświeższych wiadomościach? Kanały RSS/Atom w Zakładkach to rozwiązanie specjalnie dla Ciebie! [1]

Rozszerzenia
Funkcjonalne dodatki które ułatwiaja korzystanie z internetu.

Polecam te dodatki (sam mam je zainstalowane)

- Image Zoom - wciśnij prawy przycisk myszy na obrazku i ruszaj rolką aby powiększać lub pomniejszać obrazki.

- Download PDF - rozszerzenie pozwalające, po kliknięciu na odnośnik do pliku *.pdf, na wybór sposobu otwarcia pliku *.pdf, zamiane na HTML lub jego zapis na dysku komputera. [2]

- GooglePreview - pokazuje takie miniaturki stron obok wyników wyszukiwania w Google

- Colorzilla - pozwala określić dokladny kolor każdego elementu strony i przedstawic go jako kod RGB i HEX (przydatne webmasterom)

To na razie tyle - czekam na Wasze opinie o tych dodatkach :)

Źródło:
[1] - http://www.firefox.pl/
[2] - http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba ... wnload_pdf

Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Kontakt:

Re: Firefox i rozszerzenia do niego

Post autor: Gołąb » 16 lipca 2006, 19:15

Nie wyobrażam sobie mojego komputera bez FF to dla mnie najlepsza przeglądarka i to od dluższego już czasu. Używam jej zarówno jako przeglądarki stron www jak równiez jako czytnika RSS.

Do moich ulubionych dodatków należa:

FootieFox - pozwala przeglądać wyniki meczy z lig całego świata

Fasterfox - Rozszerzenie poprawia wydajność i dostraja parametry połączeń przeglądarki Firefox.

TabMix Plus - Tab Mix jest rozszerzeniem usprawniającym korzystanie z kart w przeglądarce.

Gmail Manager - Rozszerzenie wprowadza powiadamianie o nowej poczcie na koncie Gmail. Na pasku stanu (na dole okna przeglądarki) pojawia się ikona Gmail, obok podawana jest ilość nowych wiadomości na koncie. Po wskazaniu ikony kursorem myszy pojawia się dymek z informacją o zalogowaniu i wykorzystaniu skrzynki. Taką samą ikonę można również dodać do paska narzędzi.

Poniżej prezentuje screen mojego FF :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bitelz
Guru
Guru
Kontakt:

Post autor: bitelz » 16 lipca 2006, 20:13

Ja gdy uzywalem FF (obecnie przerzucilem sie na opere, bo ff wg mnie za duzo ramu zrzeral) mialem rowniez dodatek o nazwe session saver - po wylaczeniu firefoxa i powtornym wlaczeniu strony zostawaly na pasku.

Awatar użytkownika
wojnarjaslo
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: wojnarjaslo » 16 lipca 2006, 20:16

ja tej przeglądarki używam prawie od samego początku i jestem z niej bardzo zadowolony :D :D :D

Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: orestes » 16 lipca 2006, 20:38

a ja jej używam i mimo to mnie wkurza. dodatek fasterfox o której mówił Gołąb wcale nie jest taki dobry. Na szybkich łączach dochodzi do tego że IE w porównaniu z FF z zainstalowaną aplikacją fasterfox chodzi o niebo lepiej

Zgadzam się też z bitelzem co do obciążenia pamięci ram kolejne odsłony FF wypadają w tym wypadku co raz gorzej.

nie wiem dlaczego jeszcze nie zmieniłem tej przeglądarki może ża bardzo do niej przywykłem. niemniej jednak mimo kilku minusów dla przeciętnego użytkownika wystarcza

ODPOWIEDZ