Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: Homo Sapiens »

Wszystkich zainteresowanych tematyką ateizmu, antyteizmu, antyklerykalizmu i racjonalizmu zapraszam na mój blog http://www.antykiecka.blogspot.com . Znajdziecie tam najświeższe newsy o tejże tematyce, ze świata i Polski, o których zazwyczaj głośno się nie mówi w TVNach, Polsatach, TVPach i innych mass mediach.

Już teraz zapraszam to przeczytania m.in:
-Zaufanie Polaków do KrK - badania TNS OBOP.
-Watykan: Chrońcie księży pedofilów - list Watykanu do Irlandzkich biskupów.
-Księża gwałcili 2latki i 4latki - szokujący raport o belgijskim skandalu pedofilii w Kościele.
-Stosunek JPII do pedofilów
-Niecudny cud - Wątpliwości co do cudnego uzdrowienia słynnej zakonnicy.


Oczywiście, żeby nie było paniki społecznej, nikogo nie namawiam do odwiedzania tej strony, nikogo także nie chcę nawracać, zawracać czy obracać. Strona przeznaczona tylko dla tych, którzy z własnej woli chcą tam wejść. Jednym słowem wchodzisz na nią na własne ryzyko :]

Dziękuję, do widzenia, dobranoc :hyhy:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: antykieckowy »

Co tydzień ksiądz pedofil... - Średnio jeden ksiądz katolicki na tydzień był w zeszłym roku obwiniany w Anglii i Walii o nadużycia seksualne, ale żaden nie trafił na ławę oskarżonych, a tylko dwóch zostało zawieszonych - wynika z raportu Katolickiego Biura Ochrony Dzieci (COPCA).
Ksiądz gwałcił dziecko - Ksiądz Roman ze Stargardu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie) stojąc na ambonie pouczał wiernych, jak mają żyć. Ale poza murami kościoła objawiało się jego drugie, potworne oblicze - ujawnia "Fakt". Bo - jak twierdzą policyjni śledczy - duchowny przez ponad dwa lata gwałcił 18-letnią dziś dziewczynę. W materiale dowodowym można wyczytać, że kapłan zmuszał nastolatkę do seksu groźbami i szantażem.
Ksiądz pedofil skazany - Dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata i rok zakazu pracy jako katecheta, nauczyciel i opiekun młodzieży - taki wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej w Małopolsce dla duchownego, który molestował 13-letnią dziewczynkę.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: dragoness »

A czy podobne problemy nie występują we wszystkich grupach zawodowych, a nagłaśniane sa tylko w niektórych? Mnie to przypomina nagonkę na pielęgniarzy za czasów komuny, która przeradzała się w fobię do tego stopnia, że bano się wezwać karetkę. A "sraczowe" gazety, typu "Fakt", to już najmniej wiarygodne źródło wiedzy
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: antykieckowy »

Gdyby mój blog był "antypolicyjny" to bym zamieszczał tam artykuły o pedofilach policjantach, gdyby mój blog był "antylekarski" zamieszczałbym tam artykuły o lekarzach zbrodniarzach i pedofilach, jednak mój blog jest antyklerykalny więc zamieszczam tam artykuły na temat księży pedofili. Ponadto pedofilia to jedynie "dział" mojego bloga ( nie moja wina, że materiałów jest tak wiele akurat odnośnie tego tematu ), oprócz tego można znaleźć tam "absurdy", "ciągoty do mamony", "przestępstwa kryminalne", ogólne teksty racjonalistyczne, antyklerykalne, antyteistyczne i ateistyczne a czasem nawet podejście do tego wszystkiego z humorem.
Poza tym, czyż kler nie powinien świecić przykładem, wszak powołanie do posługi kapłańskiej pochodzi od samego ducha świętego. Wśród kleru nie powinno się to zdarzać, no ale pewnie się mylę :)
Jeszcze raz przypominam, że nie zamierzam nikogo zmuszać do odwiedzania tego bloga, każdy wchodzi lub nie wchodzi, według własnej woli.
Nie zamierzam także wdawać się więcej w jakąkolwiek dyskusję bo nie to jest moim celem. Ten temat jest skierowany głównie do ludzi zainteresowanych tą tematyką, nic na siłę więc panika nie jest potrzebna.
Miłego weekendu życzę :]
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: michal85 »

Widzę, że p. antykieckowy jest w temacie obcykany. To się dobrze składa bo poszukuję wyroku przeciwko jakimś księżom pedofilom. Nijak mi to nie wychodzi, a że tutaj nawet bloga ktoś prowadzi to prosiłbym o sygnaturę, toć wyroki jawne są. Mnie pcha ciekawość, a nie mam zbyt wiele czasu, liczę więc, że bardziej doświadczony kolega internauta pomoże.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: antykieckowy »

Koniec świata - podnoszący się palec zwłok zwiastuje koniec świata.
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: Scales »

(...)

Co do fenomenu pedofilii w innych niż klerykalnych kręgach, to -owszem- zdarza się, jednak to właśnie szczególny charakter tej profesji budzi takie zdziwienie i oburzenie, bo mamy przecież do czynienia z duchownym, a więc osobą - w założeniu - szczególnego zaufania, które bywa na tak olbrzymią skalę wykorzystywane. Pamiętajmy też, że inne są skutki, czy były, wykrycia przypadku pedofilli dla duchownego, a inne dla np. policjanta (osoby świeckiej). Celibat, choć nie jest przyczyną samej pedofilli, to jednak może jej sprzyjać.

Z pewnością przestępstwa księży mogą być argumentem wzmacniajacym albo prowadzącym do czyjegoś antyklerykalizmu, ateizmu, ale czy sama ta problematyka to wystarczający grunt? To bardziej -czasem- tania sensacyjność, która tylko może odstręczać (jeszcze bardziej?) niektórych od osób nieklerykalnych.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: antykieckowy »

Sposób na darmowe leczenie w Jaśle.

@scales
występki duchowieństwa mogą prowadzić do antyklerykalizmu ale nie do ateizmu, wszak można być antyklerykałem i jednocześnie głęboko wierzącym.
Ateizm to odrzucenie kwestionowania rzeczywistości.
xmachild
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 15:53

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: xmachild »

wpadłem na coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=OUl4VckouSg co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: dragoness »

Fajnie się czyta, oczywiście wierzących nie przekona, bo wiara nie ma nic wspólnego z rozumem. Polecałabym jeszcze Danikena na dokładkę. A z Kościołem to jest tak, jak powiedział chyba Talleyrand; "Władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie". Za komuny Kościół był w odwrocie, musiał o swoje owieczki dbać, żeby mu nie uciekły pod skrzydła Lenina, teraz, dzięki konkordatowi może robić co chce. Po zaleceniu Benedykta XVI, żeby pochopnie nie udzielać ślubów kościelnych to się dopiero zacznie zabawa!
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 356
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: Scales »

Doskonale rozróżniam jedno od drugiego, Homo sapiens/Antykieckowy i świadomie napisałem to, co napisałem. Niektórzy przez złych proboszczów zostają właśnie nie tyle antyklerykałami, co ateistami. Po prostu po takiej krzywdzie można zwątpić, tak jak po Zagładzie nie skończyło się wcale tylko na zwątpieniu w człowieka, mimo że przecież to nie pierwsza okroponość w historii świata, jakiej się dopuścił.

(...)
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: antykieckowy »

@dragoness
wiara polega na wyrzeczeniu się zadawania pytań, tym samym prób negowania tego co pochodzi od Boga ( czyt. Kościoła ), po prostu się w to wierzy i koniec; swego czasu takie było stanowisko KrK . Religia ( nie tylko chrześcijaństwo ) jest tak niedoskonała, że absurdem jest by była ona dziełem Boga, sam Bóg jest tak niedoskonały by był prawdziwy ( m.in. o niedoskonałości Boga traktuje ostatni artykuł do jakiego tu zamieściłem link ). Każdy kto spojrzy na to wszystko obiektywnie dochodzi do wniosku iż to człowiek wymyślił Boga a nie Bóg stworzył człowieka. Wielu ludzi jednak ma wielki problem z odrzuceniem tego co wbijano nam od niemowlęcia.
Religia także "tłumaczy" "na skróty" wiele zjawisk, a ludzie lubią iść na łatwiznę.

@Scales
w pewnych przypadkach tak; ale w większości przypadków występki duchowieństwa prowadzą jedynie do antyklerykalizmu choć zapewne kolejnym następstwem może być ateizm bądź jego radykalniejsza forma antyteizm. Ja, osobiście, pierwsze zostałem ateistą; choć nie wiem czy można nazwać to, że "zostałem" bo nie przypominam sobie bym kiedykolwiek dawał wiarę tym historiom, ( w szkole podstawowej przestałem chodzić na lekcje religii z tego powodu i tak już zostało do końca mojej edukacji) od zawsze traktowałem je jak inne "mity i bajki" ( wychowałem się w rodzinie wierzących praktykujących więc wychowywano mnie tak jak wszystkich, w wierze), dopiero długo później zostałem antyklerykałem gdy zaczęły do mnie docierać te wszystkie "kabarety", i w końcu antyteistą.
Znam wielu zagorzałych antyklerykałów, którzy jednocześnie są głęboko wierzący, choć są oni w mniejszości w społeczności antyklerykalnej. Jednak o co mi chodzi to to, że bycie antyklerykałem nie oznacza jednoznacznie bycie ateistą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: dragoness »

Tak już jest, że większość ludzi woli proste rozwiązania, niestety. Zadawanie pytań wymaga poszukiwań, najpierw problemów, potem odpowiedzi. Osobiście podziwiam ludzi wierzących głęboko i bez zastrzeżeń, uciążliwi stają się wtedy, gdy usiłują nawracać innych na siłę.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Ateizm, Antyteizm, Antyklerykalizm

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:Tak już jest, że większość ludzi woli proste rozwiązania, niestety. Zadawanie pytań wymaga poszukiwań, najpierw problemów, potem odpowiedzi. Osobiście podziwiam ludzi wierzących głęboko i bez zastrzeżeń, uciążliwi stają się wtedy, gdy usiłują nawracać innych na siłę.
Głęboka wiara zostałaby zachwiana gdyby razem z nią nie szła w parze ogromna niewiedza na temat historii szeroko pojętego terminu religii i KrK oraz wręcz świadomego ( a może też nieświadomego ) zaprzaństwa (popularne słowo ostatnio). Większość ludzi nie zastanawia się nad religią i swoją wiarą; wierzą w Boga i chodzą do kościoła bo tak ich uczono od małego. A gdy im się podsuwa jakiekolwiek fakty historyczne negatywnie odnoszące się do ich wierzeń najzwyklej w świecie bronią się typowym "to kłamstwo a Ty pewnie jesteś żydem".

Kilka faktów historycznych na temat religii i Kościoła Rzym.-Kat. w artykule "O czym nie wie 90% katolików na moim blogu. Zapraszam zainteresowanych poznaniem faktów;
nie zachęcam do odwiedzin tych, których słowniki ograniczają się do wulgaryzmów i obelg :] a przybyło ich odkąd założyłem tutaj ten temat hehe (specjalnie nie kasuję ich "inteligentnych" komentarzy bo oni sami działają na własną niekorzyść).
:]
ODPOWIEDZ