Rekalma na forum, co wy na to?

wszystkie sprawy dotyczące forum, skargi, uwagi oraz zażalenia

Czy chcesz tematów o charakterze reklamowym na forum ?

Tak
11
34%
Nie
21
66%
 
Liczba głosów: 32

Mary
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 234
Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 13:04
Lokalizacja: gdzieś w okolicy

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: Mary »

forum to forum . tu dyskutuje się na różne tematy. moim zdaniem jak ktoś chce to niech sobie wykupi reklame na stronie albo niech wpisze się do katalogu lokalnych firm. reklamy tylko niepotrzebnie zaśmiecają forum. takie jest moje zdanie na ten temat
Awatar użytkownika
Woytec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 348
Rejestracja: 9 lutego 2008, 10:27

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: Woytec »

Jestem na tak. Zrobić dział np. "Reklama" sklepów itd. bo Reklama stron int. już jest co wam z tego, że nie chcecie tego zrobić jak i tak ludzie będą reklamowali i was denerwowali więc myślę, że lepiej zrobić osobny dział i jak się komuś nie będzie podobać to nie będzie wchodzić.
lady in red
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 30 lipca 2009, 21:12
Lokalizacja: jasełko

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: lady in red »

taak zdecydowanie popieram odrębny dział ;D tutaj to tak bez sensu wplatać reklamy w inne tematy..
Strugi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 24 września 2008, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: Strugi »

Dlaczego nie?
zrobić odrębną kategorię i tam pozwolić na reklamowanie usług...

do tego zrobić skrypt na automatyczne zamykanie nowego tematu i koniec :< albo cos
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: CrazyVirus »

Jestem za, ale tylko i wyłącznie w oddzielnym dziale na przykład "reklama". Zaśmiecanie innych działów nie wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
LEximax
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 22:02

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: LEximax »

zgodnie z sugestiami użytkowników założyłem dział reklama i ogłoszenia w wolnej strefie, odtąd wszelakie reklamy tam będą trafiać :)
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: johny3050 »

LEximax pisze:zgodnie z sugestiami użytkowników założyłem dział reklama i ogłoszenia w wolnej strefie, odtąd wszelakie reklamy tam będą trafiać :)
Niestety reklam na forum jest dużo i nic się z tym nie robi. Po pierwsze proponuje zmienić regulamin, bo od tego trzeba zacząć, mam tu na mysli punkt 2:
"Na forum nie wolno:
- prowadzić jakichkolwiek kampanii (politycznych, społecznych czy reklamowych) bez zgody administratora forum."

"bez zgody administratora forum" zamieniłbym na: "po za działem do tego wyznaczonym" (a taki dział już jest - "reklamy i ogłoszenia").

Wtedy możnaby tam załozyć jaki chce się temat , czy to jakaś pizzeria, kosmetyczka, impreza itd. Niech tma sobie wklejają różne promocje ulotki, plakaty itd. (np. po 4 razy ten sam ;] ).

Z kolei w podobnych tematach poruszonych w innych działach wypisywałoby się tylko opinie.

Chodz nie wiem czy by się w tym nie pogubił (ale to juz pytanie do moderatowów), bo jednak forum to powinno być miejsce do wyrażania swoich opinii, a nie darmowe miejsce na reklame.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2010, 12:58 przez johny3050, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prawdaomilicji
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2010, 18:51

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: prawdaomilicji »

Zgadzam się... powinien zostać zmieniony regulamin... naprawdę denerwujące są ciągle powtarzające się reklamy... zróbmy coś z tą plagą... forum to nie jest darmowa tablica ogłoszeń... jak kogoś nie stać na reklamę to niech się nie ośmiesza i nie wkleja takich postów.... Zacznijmy działać i myśleć....
Awatar użytkownika
LEximax
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 22:02

Re: Rekalma na forum, co wy na to?

Post autor: LEximax »

niestety nie żyjemy w czarno-białym świecie. Nie wiem czy już o tym pisałem ale powtórzę, pozwalamy na to by każda pizzeria miała swój temat z 2 powodów: niektórzy ludzie szukają konkretnych informacji np. czy pizzeria X jest dobra. Jakby był tylko jeden temat o pizzeriach to musiała by taka osoba czytać cały temat o pizzeriach by znaleźć informacje o tej o której szuka. A gdy jest wiele tematów takie poszukiwania są prostsze. Z drugiej strony nie akceptujemy reklamy wprost, jeżeli jest temat o pizzerii i można tam zamieszczać opinie (negatywne i pozytywne), to nie widzę powodu by ten temat kasować.

To co się dzieje u nas na forum nie jest odosobnionym przypadkiem, na innych forach, portalach społecznościowych itp. dzieją się podobne rzeczy. np. http://di.com.pl/news/32340,0,W_handlu_ ... ianym.html. To samo dotyczy testów gier, programów, sprzętu w gazetach i portalach. Trzeba na nie po prostu patrzyć z ograniczonym zaufaniem.

Odnośnie tematu hipnozy, tam rzeczywiście ktoś sobie pozwolił na zbyt dużo, najlepiej takie posty zgłosić moderatorowi używając Obrazek po prawej stronie postu.
ODPOWIEDZ