Historia portalu jaslo4u

wszystkie sprawy dotyczące forum, skargi, uwagi oraz zażalenia
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Historia portalu jaslo4u

Post autor: Marcinek »

Witam! Założyłem taki temat, bo zarówno mnie, jak i zapewne wielu innych ludzi interesuje to, jak powstał portal jaslo4u :) Apeluję do właściciela portalu, redaktorów, administratorów, aby napisali coś na ten temat :) Jak portal powstał, skąd wziął się taki pomysł, jak wyglądał na początku i z biegiem lat się zmieniał (może jakieś screeny) Kto był pierwszym redaktorem, jakie były pierwsze artykuły, ile portal ma już lat, kiedy jakiś jubileusz :D ?
Niewątpliwie portal jaslo4u to najpopularniejszy i najlepszy jasielski portal internetowy. Proszę o uchylenie rąbka tajemnicy na temat tego jak portal powstawał i rozwijał się z biegiem czasu, ilu jest redaktorów, kto wpadł na taką nazwę portalu itd :) Czytamy z ciekawością artykuły które piszecie, a tak naprawdę nic o Was nie wiemy. Nie wiemy jak wyglądacie, czym się interesujecie itd:) Liczę na wyczerpującą odpowiedź od "góry" na temat historii portalu :D
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Pemek94 »

Bardzo dobry temat moim zdaniem, bo mnie także to ciekawi ;)
sigan
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 19 lipca 2007, 17:51
Lokalizacja: :)

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: sigan »

Witam, może troszkę przybliżę Historie portalu od strony graficznej :), jestem stałym bywalcem strony oraz piszę nieraz jakiś artykuł jeśli wydarzy się coś ciekawego w moich okolicach. Jeśli się nie mylę to portal powstał 24.04.2006 rok. Pierwszy artykuł miał tytuł: ''Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięte'' dodał go redaktor o niku ''Gołąb'' A więc na początek pokażę wam jak wyglądała strona w roku 2006r.

[img]<a href='http://zapodaj.net/11406bb87656.jpg.htm ... pg.html</a>
[/img]

po czym przeszedł przemianę na taki wygląd:
[img]<a href='http://zapodaj.net/5f48ef799e2f.jpg.htm ... pg.html</a>
[/img]

następnie pod koniec roku 2006:
[img]<a href='http://zapodaj.net/767b3a068c70.jpg.htm ... pg.html</a>
[/img]

rok 2007 wygląd nie zmienił się

w roku 2008-2009 również nie zmieniał się tak bardzo portal , lecz zostało wprowadzonych kilka poprawek itp.

w roku 2010 została wprowadzona całkiem nowa szata graficzna która jest do tego czasu :)
[img]<a href='http://zapodaj.net/6c0104ef1223.jpg.htm ... pg.html</a>
[/img]

Z mojej strony to tyle :) mam nadzieję iż przybliżyłem państwu chociaż troszkę historię największego jasielskiego portalu informacyjnego.

Pozdrawiam: Kamil C.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Marcinek »

a gdzie te zdjęcia?
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: pablo »

N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: N2N »

szczerze to ten wygląd z 2007 bardziej mi się podobał :) I reklam tyle nie było. A i fajnie jakby znowu na portalu były ankiety, np co tydzień jakaś inna. Czemu nie ma czegoś takiego?
Awatar użytkownika
LEximax
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 22:02

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: LEximax »

Ankiet nie ma głównie dlatego że internet jest zbyt anonimowy :). A dokładniej mówiąc niezależnie od wprowadzonych zabezpieczeń, nie można się zabezpieczyć przed taką sytuacją że jedna osoba odda 1000 głosów i jednocześnie nie uprzykrzać innym głosowania. Dlatego każdą ankietę internetową trzeba traktować z bardzo dużą rezerwą.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: N2N »

no ale są na innych portalach, nawet tych największych. Nie znam się, ale myślę, że można zrobić tak, że udział w ankiecie jest tylko po zalogowaniu się i dany użytkownik może głosować tylko raz, a ponadto takie zabezpieczenie, że dane IP w ankiecie może tylko raz wziąć udział. Może to nie jest 100 procentowe zabezpieczenie, ale myślę, że przeciętny użytkownik nie będzie kombinował tylko zagłosuje raz i tyle :)
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Marcinek »

prócz ankiety super byłaby też prognoza pogody dla Jasła (bo mamy stację meteorologiczną w Jaśle) , oraz ceny paliw na jasielskich stacjach. Przynajmniej takie co tygodniowe. Na jednym z Rzeszowskich portali jest coś takiego. Jak Rzeszów takie ogromne miasto dało rade, to myślę, że w Jaśle to nie jest problem, a byłoby to świetne :) Mam nadzieję, że kiedyś będzie coś takiego, w końcu portal się musi rozwijać. :)
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Pemek94 »

No pogoda i ceny paliw to bardzo dobry pomysł, a myślę, że nie będzie z tym dużego problemu bo wystarczy skopiować prognozę z onetu, a ceny paliw wystarczy spisać co tydzień, a jesli ktoś ma auto czy nawet rower to nie stanowi to wielkiego problemu :)
Awatar użytkownika
LEximax
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 22:02

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: LEximax »

do N2N:
1. są na innych portalach bo pewnie programiści nie zdołali przekonać humanistów dlaczego to jest be,
2. zalogowanie się jest pewnym rozwiązaniem ale mało kto chce rejestrować się tylko do udziału w ankiecie, przykład imprezy Lecha pokazuje że jak komuś zależy to nikt go nie powstrzyma.
3. Taki sam numer IP jak Twój ma 12 użytkowników forum, są to zarówno kobiety i mężczyźni. Taki numer IP jak ja ma 24 użytkowników forum. Numer IP nie identyfikuje jednoznacznie ani człowieka, ani komputera. Z tego powodu częściowe numery IP zniknęły z komentarzy, bo większość ludzi nie rozumie co to jest.
4. Większość to dobre słowo, ale problem jest taki że istnieją tacy ludzie którzy lubią patrzyć "jak wszystko płonie" i dla checy różne rzeczy robią. Zwykle mówi się o nich trolle internetowe.

do Marcinek
1. Nad pogodą dość realnie myślimy, ale jak na razie nie znalazłem dostatecznie sprawdzalnej, darmowej, i nie wymagającej jakichś specjalnych linków do ich strony pogody. Odnośnie tej stacji metrologicznej, to według moich przypuszczeń ona jest własnością http://www.stacjameteo.com/stacje.html a oni piszą że prognozę można zamówić więc pewnie by kosztowała trochę $$$.
2. Odnośnie cenników paliw to myślimy nad tym czy opłaca się coś takiego zrobić.

do Pemek94:
Oczywiście że można skopiować sobie pogodę z onetu, a potem zapłacić odszkodowanie za kradzież własności intelektualnej. Tak z ciekawości, ile byś wziął za spisane w ten sposób cen paliw w całym jaśle?
Grześ
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 lipca 2010, 09:25

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Grześ »

ja za 40-50zł na paliwo miesięcznie, mogę spisywać raz, czy dwa razy w tygodniu bez problemu :D można i częściej :D mam samochód i wolny czas :D
Awatar użytkownika
Aganieszka
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 4 stycznia 2010, 19:10
Lokalizacja: Dżasełko

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Aganieszka »

A czy nie byłoby lepiej i taniej (nie wspominając już o ochronie środowiska :hyhy: ) np. przedzwonić do danych stacji benzynowych i zapytaćo cenę paliw?

Najbardziej podoba mi się pomysł z ankietami, ale żeby nie były nudne, tylko coś z jajem, jakieś kontrowersyjne sprawy - a potem np. petycja i niech redaktorzy w imieniu społeczności :hyhy: próbować interweniować!! Co Wy na coś takiego? Miałoby to jakieś szanse?
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: Marcinek »

wątpię, żeby stacje tak chętnie np codziennie odbierały telefony a pracownicy mówili dokładnie ceny. Poza tym skąd wiesz, że powie Ci prawde a nie zrobi w bambuko :D Po drugie to też dość kosztowne, po trzecie komunikacja często zawodzi i co wtedy? :zalamany: Po czwarte nie na wszystkich stacjach mają telefon, może na energopalu, orlenie, ale mniejsze stacje nie mają telefonów.
matias
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 28 marca 2006, 16:34
Lokalizacja: Jasło

Re: Historia portalu jaslo4u

Post autor: matias »

Wróćmy może do tematu historii, a nie propozycji ;) Na to załóżmy nowy temat.

Co do historii to zaczęło się od forum "Całe Jasło". Kiedyś miałem chęć na Administrowanie jakimś forum. Ogólnie była u mnie w szkole taka mania. Każdy tworzył swoje. Myślałem nad forum o Jaśle, dla wszystkich mieszkańców, aby każdy mógł się wypowiedzieć na dany temat. Traf chciał, że na gadu-gadu zgadałem się z Gołąbem i on zaproponował mi pomoc. Stworzył forum "Całe Jasło", które z czasem przeistoczyło się w portal (ten wymyślił już sam Gołąb ;) ), a później podpiął do tego nowe forum.

To tak w skrócie :)
ODPOWIEDZ