Sprawy organizacyjne

wszystkie sprawy dotyczące forum, skargi, uwagi oraz zażalenia
Konto usunięte

Sprawy organizacyjne

Post autor: Konto usunięte »

wszystkie sprawy dotyczące forum, skragi, uwagi, zażalenia ale jakieś miłe uwagi i sugestie również mile widziane :D
skragi
Widziałem ten błąd jakiś rok temu... Ale nie chciało mi się go zgłaszać :)
Orihime
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 14:41

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Orihime »

Nie jestem czynnym użytkownikiem forum, nie piszę też zbyt wiele postów. Przeglądam je jednak dość często i dochodzę do wniosku, że forum jest wielkim śmietniskiem. Wielokrotnie, czytając jakiś temat, spotykam się z brakiem kultury niektórych użytkowników. Nieraz widzę obraźliwe słowa, skierowane w drugą osobę, bądź tematy, będące miejscem kłótni i padających wyzwisk. Do czego zmierzam? Do tego, mianowicie, że moderatorzy są zdecydowanie za mało surowi. Powinien na forum obowiązywać porządek i dyscyplina. Przeklinasz? Dostajesz ostrzeżenie. Obrażasz? Dostajesz ostrzeżenie. Spamujesz? Kolejne ostrzeżenie. Trzy ostrzeżenia= ban na 60 dni. Nauczka, która może sprawić, że zapanuje porządek na forum. Kolejną sprawą, którą chcę poruszyć jest ilość tematów. Sądzę, że nie powinno być tak, że każdy osobny wątek otrzymuje swój własny temat, a liczba stron w danym dziale wynosi kilkadziesiąt. Tematy powinny być scalane. "I LO czy II LO?", "Ekonomik, czy II LO?" Po co istnieje tyle tematów? Wystarczy stworzyć jeden- "Wybór szkoły ponadgimnazjalnej" i sprawa rozwiązana. Wbrew pozorom, takie rozdrobnienie tematów prowadzi do zaśmiecania forum, a nikomu nie chce się szukać tematu, który znajduje się na 38 stronie. Oczywiście istnieje opcja "szukaj", jednak nie każdy jej używa. Myślę, że takie zmiany wprowadziłyby porządek i przejrzystość na forum. Proszę o zastanowienie się nad tym, co napisałam i przemyślenie, czy takie zmiany nie byłyby korzystniejsze dla forum. Naturalne jest to, że moderatorzy mieliby więcej pracy, ale zawsze można zrobić nabór na modów, myślę, że chętni i odpowiedzialni, by się pojawili. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: luki666 »

sie Orihime rozpisal :) moim skromnym zdaniem wlasnie po to jest forum zeby miec gdzie pisac ,smiecic i porownywac LO do ekonoma. podaj mi chociaz jedno forum,tylko jedno ktore wprowadzilo twoje regoly i istnieje? nie mozna zabraniac ludziom pisac tego co chca:) to nie koszary zeby forumowicza fundowac ład, skład i porządek :)
takie jest moje zdanie :)
Orihime
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 14:41

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Orihime »

Się składa, że znam wiele for, na których istnieje taki porządek i użytkownicy są zadowoleni :P Ale mniejsza z tym. Uważam, że problemem są kłótnie, obrażanie, wyzywanie itp. Ja bym tu mimo wszystko wprowadziła większy rygor :)

(a tak poza tym, to jestem dziewczyną :P)
wojciech
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 20:36

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: wojciech »

Orihime pisze: Sądzę, że nie powinno być tak, że każdy osobny wątek otrzymuje swój własny temat, a liczba stron w danym dziale wynosi kilkadziesiąt. Tematy powinny być scalane. "I LO czy II LO?", "Ekonomik, czy II LO?" Po co istnieje tyle tematów? Wystarczy stworzyć jeden- "Wybór szkoły ponadgimnazjalnej" i sprawa rozwiązana. Wbrew pozorom, takie rozdrobnienie tematów prowadzi do zaśmiecania forum, a nikomu nie chce się szukać tematu, który znajduje się na 38 stronie.
Chyba coś Ci się droga koleżanko pomieszało, bo jest na odwrót :) Nikomu się nie chce szukać informacji o tym "czy ILO czy Ekonomik" na 38 stronie tematu "Wybór szkoły ponadgimnazjalnej". Ja jestem zdania, że wiele tematów na tym forum jest zbyt ogólna. Im większe rozdrobnienie tym lepiej, oczywiście do pewnej granicy. W każdym razie przykład, który podałaś raczej przeczy Twojej idei. Ogólnie to tematy powyżej 10 strony są już grubo napuchnięte i ich wartość dla osób, które czegokolwiek później poszukują jest znikoma.

Według Twojej koncepcji wszystkie tematy powinny być w jednym temacie: FORUM, gdzie by się znajdowało kilkaset tysięcy stron - takie skrajny przypadek. Przynajmniej ja tak zrozumiałem :)

Tak czy siak, fajnie, że zależy Ci na jakości forum. Oprócz tego co wyżej, zgadzam się z resztą tego co pisałaś, w szczególności jeśli chodzi o restrukcje na forum.
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: after »

nie widzę nigdzie możliwości edycji postu, co z tym ? :)
ODPOWIEDZ