Tatry widoczne z Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: Parasol »

Gargulek!
Oglądnąłem Twoje zdjęcie (z linku powyżej) z Warzyc. Muszę Ci powiedzieć, że po powiększeniu trochę mnie zatkało, jak zobaczyłem pojedyncze drzewa i wieżę telewizyjną na Maślanej Górze - będzie pewnie ze 40km z Warzyc w linii prostej!
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: czarna30 »

Oczywiście , że widać przy dobrej przejrzystości powietrza Tatry z Jasła i okolic ...
Gargulek
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 17:59

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: Gargulek »

Parasol pisze:Gargulek!
Oglądnąłem Twoje zdjęcie (z linku powyżej) z Warzyc. Muszę Ci powiedzieć, że po powiększeniu trochę mnie zatkało, jak zobaczyłem pojedyncze drzewa i wieżę telewizyjną na Maślanej Górze - będzie pewnie ze 40km z Warzyc w linii prostej!
Parasol,
Do Maślanej Góry jest dokładnie 38km w lini prostej. Jest dlatego takie dokładne bo złożone z prawie 60 zdjęć.

Np na tym zdjęciu jak przybliżysz i dobrze poszukasz to dostrzeżesz schronisko/stacje narciarską na Jaworzynie Krynickiej (57km w lini prostej z Gorajowic):
http://www.panoramio.com/photo_explorer ... er=8096485
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: wodzu »

a tutaj Tatry z drogi powiatowej Bączal - Skołyszyn, z początku 2014 roku

Obrazek

Obrazek
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: borsuk 1.8 »

Pikne
Sven
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 8 kwietnia 2014, 02:48

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: Sven »

jajaślanin pisze:A ja polecam lekturę bloga http://rzeszow-tatry.blogspot.com/ : to dopiero są pasjonaci !
Jest tam mapa https://mapsengine.google.com/map/viewe ... yZIc&pli=1 na której widac że Tatry z Jasła można oglądać praktycznie z każdej części miasta - ciekawe czy prócz wieżowców jest mozliwość ogladania Tatr z innych budynków ?
Na youtubie znalazlem film z Warzyc http://youtu.be/NePD5TjwsYg , może to mój motór słychać w tle , hehehehehe .
strzała
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lipca 2012, 21:13

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: strzała »

zajebiste zdjęcia:) jakimi aparatami się posługujecie?? może dziś sie taterki pokaża:)
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: rondo »

Pokazały się , jeszcze przed chwilą patrzyłem z Trzcinicy ( droga nad Troją ) i były dość dobrze widoczne mimo że niebo czarne od chmur .
Sven z wielu budynków np. z Kopernika bloki najbliżej torów do Pektowinu , było w sieci zdjęcie chyba z 9tki człowieka który zajmuje się krótkofalarstwem , z Kotliny , z okien szpitala , z balkonu obserwatorium w LO , pewno z wielu domów na górce klasztornej bo z samej ulicy Grunwaldzkiej są widoczne .
Patrzac na meteo.pl to jutro też jest szansa , słaba bo slaba ale jest .
strzała
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lipca 2012, 21:13

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: strzała »

zgadzam się z kolegą wyżej pokazały się :) były bardzo wyraziste. ja mieszkam w miejscowości na płd od jasła i nigdy wcześniej nie widziałem ich od siebie;) z Jasełka już kilka razy. Ale z tych wszystkich ,,moich" obserwacji dzisiaj widziałem najlepiej. Tylko nie zrobiłem zdjęcia ale następnym razem to nadrobię i się z wami podzielę o ile mi wyjdzie;) Zainteresowała mnie też jakaś wieża niby telewizyjna ale nie znam tego obiektu. Dodam że widziałem Tatry przed 15 później musiałem jechać do miasta a gdy wracałem było może po 16 i już ich nie dostrzegłem niebo się znacznie zachmurzyło;( ale i tak jestem zadowolony z widoku :ok:
strzała
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lipca 2012, 21:13

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: strzała »

Teraz też widać z liwocza ale to nie to co wczoraj :)
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 383
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: kapustajestpusta »

Gdzie są ci krzykacze co bredzili o photoshopie ?
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: grafos »

http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-liwocz/
mozna kontrolowac warunki pogodowe i widocznosc :)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: piotrek »

Gargulek pisze: Jest dlatego takie dokładne bo złożone z prawie 60 zdjęć.
Szacunek za cierpliwą, i potrzebną pracę ;)
kluczowa1
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 05:55

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: kluczowa1 »

Miraż, fatamorgana – zjawisko powstania pozornego obrazu odległego przedmiotu w wyniku różnych współczynników załamania światła w warstwach powietrza o różnej temperaturze, a co za tym idzie, gęstości. Początkowo fatamorganą nazywano miraże pojawiające się w Cieśninie Mesyńskiej, gdzie są one najefektowniejsze. W Polsce pojawiają się na Pustyni Błędowskiej oraz na Wyżynie Śląskiej. Miraże dzielą się na 2 rodzaje – miraż dolny i górny.

Nazwa fatamorgana pochodzi od imienia wróżki Morgany Le Fay, której przypisywano zdolność wywoływania miraży[1].
Miraż dolny
Typowy miraż dolny obserwowany na drodze podczas upałów

Miraż dolny obserwuje się pod horyzontem. Decydującym czynnikiem warunkującym jego powstawanie jest dostatecznie silne nagrzanie dużej powierzchni podłoża (np. piasku na pustyni, asfaltowej szosy, ściany dużego budynku itp.). Promienie świetlne są wówczas zakrzywiane w górę, ku chłodniejszemu, a więc gęstszemu powietrzu. Sytuacja taka ma na przykład miejsce na obszarach pustynnych, gdzie pod wieczór piasek oddaje swe ciepło, ogrzewając warstwę powietrza tuż nad swoją powierzchnią, podczas gdy wyższa warstwa jest już chłodna. Zakrzywione promienie docierają do oka obserwatora pozornie z innego kierunku co wywołuje powstanie obrazu zwierciadlanego. Miraże dolne mogą być odwrócone lub proste. Podobnie powstaje miraż obserwowany na rozgrzanej drodze. Wygląda on jak kałuża wody, w której widzimy odbicie. Jest to efekt pozornych odbić dalekiego krajobrazu lub nieba.
Miraż górny

Miraż górny to zjawisko załamania występujące wielokrotnie w kolejnych warstwach powietrza, powodujące że światło rozchodzi się po linii krzywej. Jeżeli obserwator znajdzie się w miejscu, gdzie dochodzi światło odbite od statku, to na przedłużeniu promieni wpadających do jego oka, zobaczy prosty obraz statku na tle nieba.
kluczowa1
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 05:55

Re: Tatry widoczne z Jasła

Post autor: kluczowa1 »

i właśnie tak widzicie tatry z jasła,ok zgadzam się z liwocza można dostrzec przy b dobrej ostrej pogodzie
ODPOWIEDZ