Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta???

Wydarzenia i komentarze z Jasła
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta???

Post autor: kasiag11 »

Chciałabym sie dowiedzieć czy miał ktoś podobny problem z tym bankiem jak ja...miałam załozone konto z dostepem do bankowości elektronicznej, ale jakieś ponad półtora roku temu zamknęłam to konto (oczywiście w oddziale), wszystko wydawało się być w porządku aż do teraz, gdyż dostałam wiadomośc że na moim koncie (które według mnie już dawno nie istniało) jest zaległość w wysokości prawie 9 zł. Byłam oczywiście w oddziale i okazało się, że karta była nieaktywna, ale dostęp do bankowości elektronicznej był nadal aktywny przez co zostały mi naliczane opłaty przez ten czas. Dodatkowo doliczono mi 8 zł za zamnknięcie konta, jakoś tak tam pani tłumaczyła. Dzisiaj dowiedziałam się że znajoma osoba ma ten sam problem, to chyba jednak nie przypadek???
mirinda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 22:10

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: mirinda »

Mnie również interesuje ten temat, gdyż zamierzam zlikwidować swoje konto w Aliorze. Nie wiedziałam, że stwarzają takie problemy.
Dowiedzialam się, że jak np. chcę zmienić swoje dane to muszę jechać do Krosna, bo w Jaśle mi tego nie zrobią :szok:
daniel3ech
Guru
Guru
Posty: 135
Rejestracja: 21 maja 2010, 15:39

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: daniel3ech »

Ja miałem dokładnie ten sam problem. Tylko mnie zadłużenie na koncie urosło do 30zł a też likwidowałem ponad 1,5 roku temu. Teraz planuje zlikwidować drugie konto w tym banku i przenieść do innego banku. Wcześniej polecałem ten bank ale teraz już się to zmieniło.
zalogowana
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 3 lutego 2013, 20:44

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: zalogowana »

a ja tam jestem zadowolona z tego banku -zwłaszcza z obsługi przesympatycznych pań:)
daniel3ech
Guru
Guru
Posty: 135
Rejestracja: 21 maja 2010, 15:39

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: daniel3ech »

zalogowana pisze:a ja tam jestem zadowolona z tego banku -zwłaszcza z obsługi przesympatycznych pań:)
może i sympatyczne, ale nie kompetentne bo nie potrafią konta zamknąć a także nie potrafią przedstawić jak taka procedura wygląda :mur:
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: kasiag11 »

to widzę że jednak nie jestem sama, szkoda tylko ze to my - klienci musimy płacić za niekompetentnych i sympatycznych pracowników
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: Jester »

To bardzo ciekawe. Ja też zamykałam swoje konto w Aliorze, ponad rok temu, w październiku 2011 i też dostałam pismo z windykacją zaległości za prowadzenie konta. Dlaczego myślicie że był to przekręt? Ktoś mógł posługiwać się tymi zamkniętymi kontami? W jakim celu? Gdzie?
Ja złożyłam reklamację telefonicznie w Aliorze, a jak Wy działacie?
szlapt
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 29 listopada 2006, 21:56
Lokalizacja: rzeszow

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: szlapt »

Jester pisze: Dlaczego myślicie że był to przekręt? Ktoś mógł posługiwać się tymi zamkniętymi kontami? W jakim celu? Gdzie?
Są dwie opcje:
1) Albo naprawdę jakiś idiota tam pracował, który nie potrafił zamknąć konta, lub
2) Pracownicy mieli poprostu jakąs kasę od aktywnych kont założonych w danym oddziale lub coś podobnego.
ona-1986
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 14 listopada 2012, 20:39

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: ona-1986 »

kasiag11 pisze:Chciałabym sie dowiedzieć czy miał ktoś podobny problem z tym bankiem jak ja...miałam załozone konto z dostepem do bankowości elektronicznej, ale jakieś ponad półtora roku temu zamknęłam to konto (oczywiście w oddziale), wszystko wydawało się być w porządku aż do teraz, gdyż dostałam wiadomośc że na moim koncie (które według mnie już dawno nie istniało) jest zaległość w wysokości prawie 9 zł. Byłam oczywiście w oddziale i okazało się, że karta była nieaktywna, ale dostęp do bankowości elektronicznej był nadal aktywny przez co zostały mi naliczane opłaty przez ten czas. Dodatkowo doliczono mi 8 zł za zamnknięcie konta, jakoś tak tam pani tłumaczyła. Dzisiaj dowiedziałam się że znajoma osoba ma ten sam problem, to chyba jednak nie przypadek???
Ludzie mam konto w tym banku oraz karte kredytowa oraz "jakis tam kredycik'' i niemoge złego słowa powiedzieć o tej placówce w jaśle, a jak widać wyżej pani która założyła post pisze ze wszystkie sprawy załatwiała w oddziale, czyli rozumiem ze w krośnie a nazwa postu to jaki widać ""Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta???"" więc nierozumiem skąd w poście Alior Bank oddział Jasło , wg. mnie kasiag11 Ty poprostu pracujesz w innym banku i chcesz oczernić konkurencję. Jeśli piszesz o oddziale Aloir Banku w Krośnie to załóż post Alior Bank Krosno na krośnieńskim portalu !!!!!!!!!!!!!!!!!!
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: angelterz »

W Jaśle są tylko placówki partnerskie, nie ma oddziałów.
A poza tym ja też zamykałem jedno konto w Aliorze,i obyło się bez problemów.
Żadnych ukrytych kosztów,czy windykacji.
szlapt
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 29 listopada 2006, 21:56
Lokalizacja: rzeszow

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: szlapt »

ona-1986 pisze: Ludzie mam konto w tym banku oraz karte kredytowa oraz "jakis tam kredycik'' i niemoge złego słowa powiedzieć o tej placówce w jaśle, a jak widać wyżej pani która założyła post pisze ze wszystkie sprawy załatwiała w oddziale, czyli rozumiem ze w krośnie a nazwa postu to jaki widać ""Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta???"" więc nierozumiem skąd w poście Alior Bank oddział Jasło , wg. mnie kasiag11 Ty poprostu pracujesz w innym banku i chcesz oczernić konkurencję. Jeśli piszesz o oddziale Aloir Banku w Krośnie to załóż post Alior Bank Krosno na krośnieńskim portalu !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Słowo oddział zostało prawdopodobnie uzyte w sensie placowka jako miejsce gdzie było prawdopodobnie konto utworzone jak i zamykane. Juz nie badz bardziej papieska niz papiez bo nie chodzi o to zeby sie łapać za słowa bo jak widac kilka osob ktore zamykały konto rok, półtora temu, rowniez potwierdzilo fikcyjne "zamkniecie konta", tak ze o zadnym oczernianiu wg. mnie tu nie ma mowy.
Pan Kracy
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2012, 13:30

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: Pan Kracy »

Wobec mnie zachowali się fair. Też miałem tam konto z którego nie korzystałem chyba od 1,5 roku, zadzwonili, poinformowali, że zmieniają się warunki i jak nie chcę ponosić kosztów żebym się zgłosił i zamknął konto.
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: kasiag11 »

Nie pracuje w banku i nie chce nikogo oczerniać, chciałam tylko dowiedzieć się czy to było moje niedopatrzenie czy rzeczywiście pracownik popełnił błąd, ale widzę że nie jestem sama i chyba to nie przypadek. Korzystałam z usług tego banku i również byłam zadowolona, ale teraz wiem że jesli będzie zamykać konto w jakimkolwiek banku musze mieć głowę na karku i dopilnować żeby taka sytuacja się nie powtórzyła, może to być też przestrogą dla innych użytkowników aby zwracali uwagę na takie drobne szczegóły i dopytali się pracownika banku czy napewno ich konto jest już nieaktywne.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: wieśniak »

szlapt pisze:
Jester pisze: Dlaczego myślicie że był to przekręt? Ktoś mógł posługiwać się tymi zamkniętymi kontami? W jakim celu? Gdzie?
Są dwie opcje:
1) Albo naprawdę jakiś idiota tam pracował, który nie potrafił zamknąć konta, lub
2) Pracownicy mieli poprostu jakąs kasę od aktywnych kont założonych w danym oddziale lub coś podobnego.
Trafiony zatopiony :ok: za każdego klienta premia ,czym dłużej jest tym więcej :hyhy: tak mi się wydaje :hyhy:
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Alior Bank oddział Jasło - przekręt z zamknięciem konta?

Post autor: Jester »

Trudno byłoby zwracać uwagę na wszystko: przecież nie jesteśmy pracownikami banku i nie wiemy nawet co można zepsuć a co zrobić dobrze. Zresztą: jeśli składam zlecenie zamknięcia rachunku, wypowiadam umowę i - co najważniejsze - dostaję potwierdzenie, że konto zamknięto, to jak mogę sprawdzić, że to konto nie jest czynne nadal???
A po drugie, kasa za prowadzenie konta: jeśli o to chodziło, to w tej placówce musieli być rzeczywiście jacyś geniusze, bo ja swoje konto zakładałam w Tarnowie, więc pieniądze, jeśli w ogóle, dostawała placówka tarnowska.
Cokolwiek by nie powiedzieć, uważam, że taka ilość podobnych przypadków nie jest całkiem przypadkowa.
Tak czy siak, problem jest i jakoś go trzeba zamknąć.
ODPOWIEDZ