Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Krzysztof Kot
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 23 marca 2013, 10:48

Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: Krzysztof Kot »

Jestem oburzony widząc plakat nawołujący do "Świętej Wojny". Czyżby ten portal już całkowicie szukała każdego źródła dochodu nie patrząc na treść umieszczanych plakatów i ich podtekst? Żal....
wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: wilhelm »

portal jaslo4u od zawsze szuka tylko tanich sensacji np jako komentarzy pod artykulami z wypadkow czy innych tragedii nie patrzac na to co ludzie tam wypisuja. Nie wiem mnie to denerwuje a co dopiero rodzine zainteresowana albo jakos powiazanych z tematem. Poza tym te zalosne artykuly pisane jakby ktos nie za bardzo wiedzial o czym i jak pisze. szkoda slow czasami co tu sie yprawia
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: nitro »

Jeśli sprawa dotyczy wypadku lub innych nieprzyjemnych rzeczy , komentarze powinny być blokowane!! Co tam wypisują czasem, tragedia.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: dragoness »

Co tam plakat! Wystarczy wejść na wątek związany z derbami, czy jakikolwiek dotyczący Czarnych. Zresztą na jakikolwiek wątek, to dopiero się czlowiek naczyta :oczami: Niestety tak obecnie to wygląda. Pozór anonimowości pozwala na ujawnianie się najprzeróżniejszych "elementów". Gdyby obowiązkowe było podawanie prawdziwych danych plus może jeszcze zdjęcia, to liczba komentarzy spadłaby do 10%. A portal, cóż... Wszystko drożeje, a żyć trzeba..., jak mawiała znajoma czarodziejka.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: juve_fan »

W świecie kiedy każdy ma facebooka nie ma najmniejszego problemu by zintegrować ten portal społecznościowy z komentarzami na dowolnej stronie internetowej. Taki zabieg eliminuje anonimowość do zera. Co do forum to w obecnym kształcie jest to parodia, bo byle jaki menelek może napisać wszystko o każdym, by podnieść swoje ego. Pomijam fakt, że moderatorzy już dawno opuścili tę arenę wzajemnego obrzucania się błotem.

Jestem całkowicie ZA wyeliminowaniem anonimowych prostaków w wirtualnym świecie. Z drugiej strony po zablokowaniu im dostępu do portalu możemy z czasem zapomnieć ilu idiotów chodzi po tym świecie a to byłoby zbyt różowe :)
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: Jozin »

To czemu 'anonimowy prostaku" sam nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem ????
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: dragoness »

Na FB też można założyć konto pod nie swoim nazwiskiem. Właściwe zachowanie jest chyba po prostu kwestia podstawowych zasad współżycia społecznego, które niestety jest w zaniku.
To czemu 'anonimowy prostaku" sam nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem ????
No i this is it! Wszyscy wiedzą jakie ono jest, prawda? Ani on ani ja się nie ukrywamy ze swoimi danymi.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: lato »

dragoness w pierwszym poście napisała ze każdy post dotyczący Czarnych zieje nienawiścią,to co można powiedzieć o postach jozina w każdym temacie?
Awatar użytkownika
add
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 26 lutego 2008, 17:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: add »

juve_fan - jak co do poglądów politycznych mam trochę inne poglądy tak w tym co napisałeś tutaj zgadzam się w 100% - anonimowość w internecie to najgorsze co może być.. zwłaszcza w przypadku "dzieci neo" i innych ciekawych egzemplarzy :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: dragoness »

lato pisze:dragoness w pierwszym poście napisała ze każdy post dotyczący Czarnych zieje nienawiścią,to co można powiedzieć o postach jozina w każdym temacie?
Nie każdy w temacie Czarnych, ale musisz przyznać @lato, że zdarzają się dość często. Pisałam o innych wątkach też, szczególnie politycznych, a że wątek dotyczył Waszego plakatu, to od tych postów zaczęłam. Jeśli kogoś uraziłam, sorry, ale co prawda, to prawda. Są na forum etatowi "hejterzy", którzy cieszą się z anonimowości. Do czasu. A tu może kilka przykładów:
przez Major Kożuch » 22 stycznia 2013, 18:34

Cygany w obawie przed zamknięciem stadionu po derbach nie wpuszczą lub zamkną stadion dla kibiców. Przecież to tchórze i cykory.
przez qun » 27 stycznia 2013, 01:52

spierd a laj brudasie bo zapuka ci do drzwi adam malysz ze strzyzowa odpier dol sie [...] kur wia rzyku bo cie potniemy niczym edek nozycoreki

to co dzis pije usprawiedliwi mnie przed kazda zbrodnią wiec zamilcz pajacu
przez qun » 27 stycznia 2013, 02:03

kogo masz kure wka na avatrku rysia rydla cpuna ? wiesz czego zdechl bo zarł dragi co ku wa mudziny przywozili w wielkich dupach z afryki a on [...] kupowal za tropik z namiotu i zkonczyl swoj zacpany zywot wiec [...] z tego forum choc i tak tu ku wa marnych prowokatorow z krosna nie brakuje

WIOSNA RADOSNA JEDZEIMY DO CYGANOW Z KROSNA !!!!!!! WIOSNA RADOSNA JEDZIEMY DO KURWY Z KROSNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przez N_ » 29 stycznia 2013, 10:47

Drodzy kibice i sympatycy Czarnych 1910 Jaslo jako ze nei ma tu admina ani moderatora co pilnuje porzadku proponuje

NIE ODPISYWAC na madre posty nie wnoszace nic do tematu co niektorych urzytkownikow tego forum.
Olewac ich cieplym moczem nie dawac sie prowokowac po prostu miec na nich w yjebane.
Sprowadza nas do swojego poziomu (parteru) i pokonaja doswiadczeniem.
I parę innych kwiatuszków, ale już mi się nie chce w tym babrać. O komentarzach pod artykułami nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 2013, 19:04 przez dragoness, łącznie zmieniany 1 raz.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze: No i this is it! Wszyscy wiedzą jakie ono jest, prawda? Ani on ani ja się nie ukrywamy ze swoimi danymi.
Nie było osoby, której nie przedstawiłbym swoich personaliów jak tylko poprosiła, bo nie jestem forumowym szczurem zasłaniającym się anonimowością. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie męczy już jednak podbijanie własnego ego i upajanie się tym, że moimi adwersarzami są na ogół osoby z IQ na poziomie klapy sedesowej. Na początku był fun, potem jednak stało się to już męczące. Niestety nie widzę by szefowie portalu przejmowali się łajnem w komentarzach i anonimowym planktonem na forum, więc pozostaje jednak forumowa opcja tzw. "lista wrogów" i ciepłym moczem olewamy produkty życiowej frustracji niektórych użytkowników.

Komentarze do artykułów czytałem do pewnego momentu, kiedy niektórzy mistrzowie po śmiertelnych wypadkach samochodowych zaczynali szerzyć pochwalne poeny, że doczekaliśmy się jednego nierozważnego kierowcy mniej. Dobrze jest wiedzieć, że otoczeni jesteśmy zgrają debili, ale codzienne obcowanie z takimi osobnikami bywa nużące.

Tę sytuację mogą zmienić jedynie decydenci tego portalu, ale chyba stanie się to tylko wtedy, gdy ktoś oskarży ich o upowszechnianie treści godzących w dobre imię innych użytkowników i przyzwalanie na tego typu zachowania. Prawda jednak jest taka, że nikt w miarę ogarnięty nie chce się przepychać z głupolami forumowymi Jesteśmy więc skazani na arenę wzajemnej nienawiści ze strony anonimowych troglodytów.
wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: wilhelm »

juve - masz racje chlopie.
A jeszcze jest jedna opcja-olac caly ten portal i pokazac jego wlascicielom ze schodzi na psy.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: yorker »

juve_fan pisze: Tę sytuację mogą zmienić jedynie decydenci tego portalu, ale chyba stanie się to tylko wtedy, gdy ktoś oskarży ich o upowszechnianie treści godzących w dobre imię innych użytkowników i przyzwalanie na tego typu zachowania.
Ostatnio nosze się z takim zamiarem, jakbyś mógł mi pomóc w tym temacie, który kodeks, paragraf? Będę zobowiązany.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: zielony87 »

No fajnie fajnie,ocenzurować i problem nienawiści itd zniknie ? Przypomina mi to raczej chowanie głowy w piasek i uważanie,że jak problem przestanie być widoczny to zniknie,albo działalność w stylu sierżanta Żebryka. jak chcecie ten portal pozywać do sądów itd to ktoś mi poda sposób zlikwidowania tutaj konta ? Nie mam czasu na łażenie po sądach nawet w charakterze ewentualnego świadka...
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Promocja przemocy i nienawiści przez ten portal!

Post autor: juve_fan »

kk art. 212 i art. 216 (Sam jednak jestem daleki od tego, by promować te przepisy będące reliktem poprzedniego systemu. Robienie komuś sprawy karnej za jego głupotę, wiedząc, że taki człek jest skrzywdzony swoim brakiem elementarnej wiedzy jest dla mnie przesadą).

W tym wypadku mamy do czynienia ze ściganiem z oskarżenia prywatnego i jeśli istnieją przesłanki na to, że zostaliśmy pomówieni bądź znieważeni (takie formy obrazy muszą spełniać jednak pewne wymagania) zwracamy się do odpowiednich organów w celu ustalenia tożsamości osoby, kryjącej się pod danym nickiem, co jest tak naprawdę czynnością dziecinnie prostą dla Policji.

Jeśli prokuratura nas oleje (co raczej jest pewnikiem) to zwrócić się możemy na Policję na mocy kpk art. 488

Pomimo tych wszystkich możliwości nadal jestem zdania, że to administracja portalu powinna zająć się tego typu sprawami, bo na uganianie się z anonimowymi szczekaczami normalnym ludziom albo brak chęci, albo czasu.
ODPOWIEDZ