Złodzieje

Wydarzenia i komentarze z Jasła
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Złodzieje

Post autor: kuba1975 »

Charlie_P pisze:w zeszłą sobotę złodzieje korzystając z okazji że nie było nikogo w domu, okradli kolejny dom na terenie gm. Tarnowiec, 4km od Jasła. Nie dość że okradli dom na kilka tysięcy złotych, to zrobili straszną demolkę, zniszczyli bardzo wiele rzeczy.
dokladnie w czelusnicy
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Złodzieje

Post autor: kuba1975 »

a zamist szukac zlodziei to sie szwedaja po jasle i zgrwaja wielkiich gliniarzy
małaczarna3
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 1 maja 2013, 23:04

Re: Złodzieje

Post autor: małaczarna3 »

Jesli słyszałaś głos i trzaski to trzeba było zadzwonić na policję i powiedzieć co jest a na pewno by przyjechali sprawdzić . Następnym razem zadzwoń , jeśli to przypadkowe 'gadnie ' to ok a jeśli ktoś chciał się włamać to się przekona że łatwo nie będzie , bo patrol parę razy terem okrąży.
Aokiga6
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 22:05

Re: Złodzieje

Post autor: Aokiga6 »

przypadkowe gadanie na pewno nie, mam bardzo duzy ogrod a za ogrodzeniem jest juz tylko las, wiec pieszych nigdy nie slychac
teraz dom jest bardziej pilnowany niz kiedykolwiek,ani minuty nie stoi pusty , a patrole tez juz tu kraza bo zauwazylam ze radiowoz sie kreci po okolicy
mam nadzieje ze ich zlapia , i bedzie spokoj,
The Nun

Re: Złodzieje

Post autor: The Nun »

Proponuję zainwestować w alarm, monitoring oraz dodatkowe oświetlenie domostwa. Halogeny bądź inne z czujnikami ruchu - nad drzwiami, przy bramie itp. Dobrze jest zawiesić w kilku miejscach kamery (atrapy lub prawdziwe). Uczulić sąsiadów na zaistniałą sytuację - zerkajcie wzajemnie na swój przybytek..
Można zakupić również timer czasowy, zaprogramować go na określone godziny i podpiąć do niego lampkę nocną. Światło włączy się samo o określonej godzinie, później zgaśnie. Godziny zaprogramować różne, bo jeżeli dom jest pod obserwacją, to potencjalni złodzieje mogą zorientować się, że posiadasz takie urządzenie, jeżeli ustalona godzina będzie ta sama.
Oczywiście całość nie jest w stanie skutecznie odstraszyć złodziejaszków, ale zawsze coś.
Wspomniałaś, że mieszkasz w okolicach lasu. Być może miało tam miejsce polowanie i stąd szmery i głosy. Aczkolwiek Twoich podejrzeń wykluczyć nie można więc nie trać czujności.
Aokiga6
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 22:05

Re: Złodzieje

Post autor: Aokiga6 »

nieee, las jest z 400 m jeszcze za, a glosy dokladne byly, to nie polowanie
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Złodzieje

Post autor: Charlie_P »

a gdzie mieszkasz?

Tak jak napisane wyżej, najlepiej się zaopatrzeć w 4 halogeny z czujnikiem ruchu, koszt jednego to jakieś 50zł, do skutecznie odstrasza złodziei. Złodzieje nie lubią światła :)
Aokiga6
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 22:05

Re: Złodzieje

Post autor: Aokiga6 »

hmm niedaleko krakowskiej , z 2km od
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Złodzieje

Post autor: zielony87 »

Charlie_P pisze:Tak jak napisane wyżej, najlepiej się zaopatrzeć w 4 halogeny z czujnikiem ruchu, koszt jednego to jakieś 50zł, do skutecznie odstrasza złodziei.
No nie wiem - co da czujnik ruchu + halogen ? Zaświeci się i zgaśnie ot co,a jak ktoś mocno śpi nawet się nie połapie...
Ponieważ podobnie mieszkam na swego rodzaju odludziu wiem z doświadczenia,że to niewiele daje - kto chce będzie dalej łazikował niestety.Lepszy alarm dźwiękowy jak już wydawać kasę. W nocy po ciemku da lepszy efekt bo i obudzi kogo trzeba i wystraszy przez chwilę "wycieczkowicza"... No i w dzień też ma sens... Swoją drogą najlepszym rozwiązaniem było by założyć nadajnik o porządnym zasięgu (niestety nie wiem jaki i o jakim zasięgu,wiem tylko,że samochodowy lokalizator GPS kosztować może ok 400-600 zł min. prawdopodobnie) do czegoś cennego i spokojnie pozwolić się okraść.A potem zaprowadzić funkcjonariuszy po "nitce do kłębka" - w tym wypadku do "dziupli" złodziei. Gdyby była nagroda za ich dorwanie,bo tak to jednak szkoda ryzykować wiadomo jaki jest Polski "wymiar sprawiedliwości"... Ale gdzieś to niewątpliwie jest w jakimś sklepie z akcesoriami szpiegowskimi / detektywistycznymi i nie kosztuje pewnie drożej jak zestaw kamera + halogeny...

No i koło PKS w sklepie z drobiazgami zdaje się widziałem jakieś uproszczone alarmy (nie mam pewności) choć nie wiem ile kosztują i ile są warte w użyciu... Bo o Sklepie z profesjonalnym sprzętem to nic nie wiem...
Awatar użytkownika
landri101
Guru
Guru
Posty: 196
Rejestracja: 8 stycznia 2009, 23:00

Re: Złodzieje

Post autor: landri101 »

złodzieja, który ukradł wczoraj aparat prosimy o kontakt email [email protected], zależy nam na zdj... dogadamy sie
The Nun

Re: Złodzieje

Post autor: The Nun »

zielony87 pisze:
Charlie_P pisze:Tak jak napisane wyżej, najlepiej się zaopatrzeć w 4 halogeny z czujnikiem ruchu, koszt jednego to jakieś 50zł, do skutecznie odstrasza złodziei.
No nie wiem - co da czujnik ruchu + halogen ? Zaświeci się i zgaśnie ot co,a jak ktoś mocno śpi nawet się nie połapie...
W pewnym sensie jest to swego rodzaju wygoda dla domowników. Oświetla co trzeba jak wyczuje ruch i nie trzeba błądzić w ciemnościach. Jako straszak na złodziei być może się nie nadaje, ale zawsze to coś.
Poza tym, koszty takiego urządzenia nie są duże. Zaszkodzić - nie zaszkodzi, a być może zwiększy prawdopodobieństwo, że potencjalny złodziej się wystraszy lub ktoś to ujrzy. Zresztą, światło nie musi zgasnąć od razu. Można tak zaprogramować, że będzie się świeciło 10 minut i dłużej.
Nie będę się spierać z Tobą w tym temacie :) Każdy ma swoje zdanie.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Złodzieje

Post autor: Charlie_P »

zielony87 pisze:
Charlie_P pisze:Tak jak napisane wyżej, najlepiej się zaopatrzeć w 4 halogeny z czujnikiem ruchu, koszt jednego to jakieś 50zł, do skutecznie odstrasza złodziei.
No nie wiem - co da czujnik ruchu + halogen ? Zaświeci się i zgaśnie ot co,a jak ktoś mocno śpi nawet się nie połapie...
Ponieważ podobnie mieszkam na swego rodzaju odludziu wiem z doświadczenia,że to niewiele daje - kto chce będzie dalej łazikował niestety.Lepszy alarm dźwiękowy jak już wydawać kasę. W nocy po ciemku da lepszy efekt bo i obudzi kogo trzeba i wystraszy przez chwilę "wycieczkowicza"... No i w dzień też ma sens... Swoją drogą najlepszym rozwiązaniem było by założyć nadajnik o porządnym zasięgu (niestety nie wiem jaki i o jakim zasięgu,wiem tylko,że samochodowy lokalizator GPS kosztować może ok 400-600 zł min. prawdopodobnie) do czegoś cennego i spokojnie pozwolić się okraść.A potem zaprowadzić funkcjonariuszy po "nitce do kłębka" - w tym wypadku do "dziupli" złodziei. Gdyby była nagroda za ich dorwanie,bo tak to jednak szkoda ryzykować wiadomo jaki jest Polski "wymiar sprawiedliwości"... Ale gdzieś to niewątpliwie jest w jakimś sklepie z akcesoriami szpiegowskimi / detektywistycznymi i nie kosztuje pewnie drożej jak zestaw kamera + halogeny...

No i koło PKS w sklepie z drobiazgami zdaje się widziałem jakieś uproszczone alarmy (nie mam pewności) choć nie wiem ile kosztują i ile są warte w użyciu... Bo o Sklepie z profesjonalnym sprzętem to nic nie wiem...
a wykrywacze takich urządzeń kosztują od 100 do 500zł, więc wierz mi że złodzieje takie posiadają :)
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: Złodzieje

Post autor: noisey »

Czujnik ruchu i halogen na zewnątrz to też nie problem dla nich, jeśli dom jest wcześniej pod obserwacją.
Mam nadzieję, że ktoś ich po prostu zastrzeli. Myślę, że zrobiłbym to bez wahania - kula w łeb dla takiej gnidy, bez ostrzeżenia. Jedyne co może powstrzymywać to późniejsze użeranie się z polskim wymiarem "sprawiedliwości" /ewentualne przekroczenie granic obrony koniecznej itp./.
Czasami zazdroszczę Amerykanom.
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: Złodzieje

Post autor: President »

Pozwolę sobie przytoczyć wiadomość z jednego portalu Jasielskiego :
Od początku stycznia do końca kwietnia br. na terenie powiatu jasielskiego stwierdzono 49 kradzieży z włamaniem. W poszczególnych zdarzeniach straty wniosły od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
49 włamań od stycznia do kwietnia 2013 roku.ehh.. :padam:
W toku prowadzonych dochodzeń policjanci ustalili sprawców 32 kradzieży z włamaniem. Wykrywalność wyniosła 62,8 %.
A reszta? na wolności także zabezpieczajcie swoje chałupy! :cisza:
ODPOWIEDZ