wolica i nagonka

Wydarzenia i komentarze z Jasła
wprj19
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2013, 11:23

wolica i nagonka

Post autor: wprj19 »

Władza sie budzi bo sie wybory zbliżają i chce pokazać jak to dba o społeczeństwo w wolicy tylko jak powstawała ta firma to radni pozwolili na prowadzenie tej działalności . Dwulicowość władzy z wolicy siega dna potrzeba nowej świeżej krwi. Zrobili sobie wygodne stołeczki niby nic z tego nie mają . Po wyborach trudno sie doprosić cokolwiek . A przed wyborami latają i ulotki wręczają ludzia rzebżą. Jest wspaniała młodziez wykształcona ludzie dajcie im możliwość udowodnienia że tez potrafią działać bo 15 lat na stołku to zbyt wiele. A właściciele tej firmy zatrudniają wiele osób z Wolicy i starają sie rekompensować sąsiadom. Wiem że nic tego nie zrekompensuje ale skoro władza pozwoliła im na prowadzenie tej działalności i potężna rozbudowę to teraz przez niezadowolenie sąsiadów niech nie szukają sobie furtki na kolejne 4 lata wygodnego stołeczka.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: wolica i nagonka

Post autor: dragoness »

A można prosić po polsku?
Aokiga6
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 22:05

Re: wolica i nagonka

Post autor: Aokiga6 »

Czytam to po raz 4 i dalej nie wiem o co chodzi
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: wolica i nagonka

Post autor: antykieckowy »

Chyba o sortownie/śmietnisko chodzi?
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: wolica i nagonka

Post autor: President »

Aokiga6 pisze:Czytam to po raz 4 i dalej nie wiem o co chodzi
Spokojnie, nie jesteś sama też mam z tym problem. :niepewny: Jeżeli zaklada się temat to pasuje w nim napisać o co się w ogóle rozchodzi..bo po tym troszkę ciężko się domyślić ;)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: wolica i nagonka

Post autor: rrthc82 »

tez nie wiem o co chodzi ale sie z checia dowiem. Bo jak to mowia jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.
To fakt . Obecny Bezradny ktory jest z wolicy wtedy co byl jeszcze soltysem to sie staral.Jakos cos zorganizowal zeby ucywilizowac wioske.kanalizacja.kursy mksow przez wioske.odkad zostal bezradnym to zauwazylem ze tylko auto zmienil na lepsze. Obecny soltys ktory kiedys byl jakby to powiedziec byl szycha w strazy wiejskiej i nie wiem jak to zrobil ze zona jest w radzie chyba miasta jak trzeba miec meldunek w miescie a oni od x czasy mieszkaja w wolicy. jak to jest mozliwe?
Ale wracajac do soltysa to kolo nie robi nic tylko jak przychodzi do wyborow to wlazi w d..pe ze chodnik zrobil niebezpiecznie zwezajac droge gdzie atobus mksu nie moze sie z osobowka wyminac nie uszkadzajac lusterka. Albo zaprasza emerytow na zabawe za ich pieniadze i przy tym obiecuje zlote gory.
Jednym slowem tez glosowalewm na mlodych bo maja pomysly a ci goscie przez wazeline dale przechodza z kadencji na kadencje mimze wolica kiedys byla przed takimi wioskami jak czelusnica i oscienne. a teraz jestesmy 100 lat za nimi. To przykre ale ci panowie obrosli w piorka i tyle. Dalej bede glosowal na swieza krew bo tylko ona daje szanse rozwoju.
Pikaczu
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 3 lipca 2011, 11:16

Re: wolica i nagonka

Post autor: Pikaczu »

Kiedy ktos napisze o co chodzi ,czego dotyczy i gdzie to ma byc?
wprj19
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2013, 11:23

Re: wolica i nagonka

Post autor: wprj19 »

chodzi o sortownie która jest juz 8 lat i wczesniej władzy to nie przeszkadzało teraz ma powstać suszarnia i wylepiają słupy że coś takiego ma powstac. Tylko że prawdopodobnie ma to dotyczyć suszenia trotów a nie śmieci bo produkują brykiet.

LUDZIE DAJCIE SZANSE SPRAWOWAC WŁADZĘ MŁODYM I WYMIENIAJCIE WŁADZE ŻEBY SIE OD STOŁKA NIE UZALEZNIAŁA I Z TEGO ROBIŁA SPOSÓB NA ŻYCIE.
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: wolica i nagonka

Post autor: johny3050 »

Nie rozumiem nic z tego co napisałeś i myślę, że nie jestem jedyny. Według ciebie to źle że jest sortownia i że ma powstać suszarnia czy dobrze ? To, co napisałeś to niezrozumiały bełkot.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: wolica i nagonka

Post autor: antykieckowy »

Cóż... czasem wystarczy czytać ze zrozumieniem i wszystko jest ok. wprj chodzi o to, że aktualnej władzy nie przeszkadzało wybudowanie sortowni śmieci ale przeszkadza (z powodów populistycznych) budowa suszarni trocin, która może dać "kilka" miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

A więc odpowiadając na twoje pytanie johny, wpjr uważa, że:
- to dobrze, że sortownia została wybudowana,
- to źle, że lokalni włodarze są przeciwko budowie suszarni,
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Re: wolica i nagonka

Post autor: broch »

wprj19 pisze:... Tylko że prawdopodobnie ma to dotyczyć suszenia trotów a nie śmieci bo produkują brykiet.
i tu się grubo mylisz.Właśnie budowana ma być suszarnia śmieci a nie żadnych trotów!!
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: wolica i nagonka

Post autor: byku89 »

Co to za władza, która nie pozwala zmniejszyć bezrobocia na "swoim" terenie. Ach ta polityka...
wprj19
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2013, 11:23

Re: wolica i nagonka

Post autor: wprj19 »

Z tego co wiem to suszaarnia trotów ale jesli masz rację to powiedzz mi , facet dostał potęzne środki z UE na uruchomienie nowej ekologicznej lini kilkanaście komisji europejskich było i oni to zaakceptowali. Mieszkańcom było źle bo smierdziało podjął kroki żeby porawić system tej segregacji wybudował hale ktore oslaniją te smieci i śmieci nei zalegają na placu to co chcecie widzicie że facet robi duzo żeby było lepiej . Ma zwinąc tą sortownię tego chcecie Zatrudnai tylu ludzia. Zawsze wychodzi na przeciw ludzia którzy sie czuja pokrzywdzeni przez jego firme. Ale to mało sa tacy co chca mieć wczasy za darmo bo stan zdrowia im sie popsuł. A czy od tego tartaku obok stan uszu nie popsul sie nikomu. Nigdy nie bedzie tak że dogodzi sie każdemu zwłaszcza jak ktos mieszka obok ale władza ma stac na strazy interesów naszej wsi i godzić takie sytuacje. A nie chowac głowe w piach na cztery lata a przed wyborami wykorzystywać ta sytuacje bo to świadczy o tym że nic nie robi. festyn dla emerytów. A komu bedziecie robic festyny jak wam emeryci poumierają bo młodziez przez was emigruje, nie zapewniacie obywatelowi podstawowego prawa możliwości pracy w polsce. Was to nie dotyczy ?? to na was spoczywa ten obowiązek. ale kiedy mieć na to czas jak sie zajmuje 5 fakultetów na raz . Byle by sie zyło lepiej wam a innych macie daleko......... wstydu tez nie macie latac z ulotkami przed wyborami.
wprj19
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2013, 11:23

Re: wolica i nagonka

Post autor: wprj19 »

fragment artukułu z 2010 roku o zarobkach radnych w tym roku mogło ulec zmianie :

"Nieco gorzej wiedzie się radnym. Z założenia diety radnych mają być zadośćuczynieniem za utracone wynagrodzenie z powodu nieobecności w pracy. Mają też pokrywać wydatki związane ze sprawowaniem mandatu. W praktyce są często dodatkiem do zarobków.
Radni miejscy otrzymują 974,16 zł na rękę. Dieta ta rośnie wraz z ilością dodatkowych pełnionych funkcji. I tak przewodniczący komisji dostaje o 72,16 zł więcej. Dieta przewodniczącego Rady Miasta wynosi 1.804 zł.

W gminie przewodniczący rady otrzymuje 1.400 zł, przewodniczący komisji rady 1.000 zł, a przeciętny radny 900 zł. Za udział w sesji przysługuje każdorazowo 200 zł."

link do teh strony :
http://www.jaslonet.pl/aktualnosci/ile- ... ,3659.html
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Re: wolica i nagonka

Post autor: broch »

nie wiem w czym masz problem? zadrościsz im,jeśli tak to bierz sie chłopie do roboty i kandyduj :hyhy:
ODPOWIEDZ