Kobiety w ciązy a sklepy

Wydarzenia i komentarze z Jasła
krzyś
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 18 listopada 2008, 15:53

Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: krzyś »

Witam,

mam pytanko do kobiet, które są w ciąży czy zdarzyło się Wam aby ktoś w sklepie w kolejce ze względu na Wasz stan wpuścił Was do kolejki przed siebie albo zostałyście obsłużone bez kolejki np. w jakimś supermarkecie lub innym obiekcie handlowym ???
samaslodycz
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 16:22

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: samaslodycz »

mi sie nie zdarzyło... nikt na to uwagi nie zwracal albo udawal ze nie widzi
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: jędza »

ja już w sumie ponad 3 lata po ciąży ale w kolejce nigdy nikt mnie nie przepuścił choć w 9 miesiącu wyglądałam jak nie przymierzając wieloryb jaki i nie było mi lekko,
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: Flowerekk »

Hmm mi tylko raz.. W kolejce na górę parkową pewna miła starsza pani dostrzegła mój ledwo widoczny brzuszek i od razu wstała jak poparzona, chcąc żebym usiadła na jej miejscu. Ale nigdy potem to się nie powtórzyło.. Baa w urzędzie skarbowym w Jaśle stałam prawie godzinę w kolejce i nikogo to nie ruszyło, że ja, ogromna (bo na kilka dni przed porodem) tam stoję... No cóż.. nasze społeczeństwo do pewnych spraw chyba nigdy nie dorośnie :)
krzyś
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 18 listopada 2008, 15:53

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: krzyś »

No właśnie założyłem ten wątek, bo może wreszcie ktoś dostrzeże problem i poczuje trochę ludzkiej przyzwoitości, kultury osobistej widząc kobietę w ciąży w kolejce np. sklepie. Podobnie sytuacja wygląda w Kościele - nikt nie ustąpi miejsca, a jeżeli kobieta z bardzo widocznym brzuszkiem siedzi na ławce to inni zwłaszcza starsze kobiety bardzo krzywo na to patrzą....
gosica502
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: gosica502 »

Mnie raz miły starszy pan w kolejce w biedronce przepuścił, jak juz po terminie bylam a jeszcze czlapałam po mieście :D:D

w szoku bylam glebokim :)
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: wiolka666 »

ja jestem w 7 miesiacu teraz nawet koniec 7 ale przez te miesiace to tylko w szkole o mnie dbają nauczyciele i koledzy pozatym u lekarza w sklepach autobusie nie zwracają na to uwagi
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: Anuskaaa18 »

Ja w 7. miesiącu ciąży jechałam "na schodzie" busem do Rzeszowa :]
Dopiero w Strzyżowie jak kilka osób wysiadło, dostrzegła mnie koleżanka z roku, która jechała gdzieś w połowie busa i dopiero ona odstąpiła mi miejsce.
Ale szczyt chamstwa to był przy wchodzeniu na egzamin na studiach gdzie przez wąskie drzwi wciskało się ponad 150 osób w celu zajęcia jak najlepszego miejsca. I w tym wszystkim ja z 8. miesięcznym brzuchem. Malutka aż taka nie byłam żeby mnie nikt nie zauważył no, ale cóż.. Nie oczekiwałam oczywiście żeby zaproszono mnie do sali jako pierwszą, czy żeby mnie wnoszono na rękach, ale mogli chociaż z łokci po brzuchu mnie nie walić i nie przygniatać do futryny. :kwasny:
Cóż..
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Mnie również nikt nie traktował ulgowo, poza jednym panem, który przepuścił mnie w kolejce do kasy w Biedronce :) Ogólnie rzecz biorąc, muszę stwierdzić, że bardziej wyrozumiali są panowie, niż panie. Prędzej ustąpią miejsca, czy przepuszczą w kolejce. Panie zmierzą wzrokiem, stwierdzą w myślach, że kiedy one były w ciąży to nikt nie traktował ich ulgowo, więc niech sobie stoi ta ciężarna... Bo przecież ciąża to nie choroba. Moje ulubione zdanie :mur:
Oczywiście nie chcę generalizować, zdarzają się wyjątki. To po prostu moja mała obserwacja...
A tak już poza tym wszystkim, takie mamy społeczeństwo. Najwygodniej nic nie widzieć i nie słyszeć...
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: johny3050 »

Anuskaaa18 pisze:Ale szczyt chamstwa to był przy wchodzeniu na egzamin na studiach gdzie przez wąskie drzwi wciskało się ponad 150 osób w celu zajęcia jak najlepszego miejsca. I w tym wszystkim ja z 8. miesięcznym brzuchem. Malutka aż taka nie byłam żeby mnie nikt nie zauważył no, ale cóż.. Nie oczekiwałam oczywiście żeby zaproszono mnie do sali jako pierwszą, czy żeby mnie wnoszono na rękach, ale mogli chociaż z łokci po brzuchu mnie nie walić i nie przygniatać do futryny. :kwasny:
Cóż..
Skoro wiedziałaś, że jestes w 8 miesiącu ciąży to trzeba było poczekać aż wszyscy wejdą i wejść na końcu! Nikt by cię łokciami nie przepychał. Pretensje możesz mieć tylko do siebie. Ale tak, zajęcie lepszego miejsca jest ważniejsze, bo... się lepiej ściąga...( a chyba po to ono było potrzebne, bo gdy się człowiek nauczy to nawet 1 ławka przed komisją nie przeszkadza :))?
A apropo pozycji stojącej, to wyjdzie bardziej na zdrowie, bo kręgosłup wtedy jest dużo bardziej odciążony niż w pozycji siedzącej.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18359
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: dragoness »

wiolka666 pisze:ja jestem w 7 miesiacu teraz nawet koniec 7 ale przez te miesiace to tylko w szkole o mnie dbają nauczyciele i koledzy pozatym u lekarza w sklepach autobusie nie zwracają na to uwagi
No comments :zalamany: biedactwo, faktycznie.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: krolik »

Nigdy mi nikt nie sutapil miejsce ani nie przepuscil w kolejce. Bardzo dawno temu wisialy takie kartki w sklepach " kobiety w ciąży i matki z małymi dziecmi obsługiwane sa poza kolejka".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18359
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: dragoness »

krolik pisze:Nigdy mi nikt nie sutapil miejsce ani nie przepuscil w kolejce. Bardzo dawno temu wisialy takie kartki w sklepach " kobiety w ciąży i matki z małymi dziecmi obsługiwane sa poza kolejka".
Taaa, pamiętam. Paniusie wypychały się poduszkami, albo pożyczały dzieci od sąsiadek. Wracając do meritum, jeśli kultura w narodzie zanika, nie mówiąc o empatii, to czego się spodziewać. Problem znieczulicy nie dotyczy jedynie ciężarnych, starszych ludzi też.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: avicularia »

W wielu przypadach wystarczy zwykła, ludzka przyzwoitosć. Nie tylko w stosunku do kobiet w ciąży ,ale i do ludzi starszych, czy o kulach. Reakcja zależy od ,,oglądu sytuacji"

Ostatnio widziałam kobietę w zaawansuwanej ciąży na przystanku koło energopalu
z papierochem w gębie. To jej jakoś nie szkodziło, ale kolejka do autobusu tak. :] Jak się chce siedzieć w autobusie, na długich trasach, najlepiej kubić / zarezerwować wcześniej bilet. Mnie się też nie uśmiecha stanie 3 godz. do Krakowa. Młodym kobietom nie szkodzi bieganie w ciaży na aerobik na mosir czy do solarium, ale kojejka w biedronce jest uciążliwa. Po szmateksach w tłumie rozpychać się brzusiem , to jest fajnie , ale w tłumie rano do przychodni rejonowej to problem...Trzeba być konsekwentnym.
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Kobiety w ciązy a sklepy

Post autor: Zynek6 »

avicularia pisze:W wielu przypadach wystarczy zwykła, ludzka przyzwoitosć. Nie tylko w stosunku do kobiet w ciąży ,ale i do ludzi starszych, czy o kulach. Reakcja zależy od ,,oglądu sytuacji"

Ostatnio widziałam kobietę w zaawansuwanej ciąży na przystanku koło energopalu
z papierochem w gębie. To jej jakoś nie szkodziło, ale kolejka do autobusu tak. :] Jak się chce siedzieć w autobusie, na długich trasach, najlepiej kubić / zarezerwować wcześniej bilet. Mnie się też nie uśmiecha stanie 3 godz. do Krakowa. Młodym kobietom nie szkodzi bieganie w ciaży na aerobik na mosir czy do solarium, ale kojejka w biedronce jest uciążliwa. Po szmateksach w tłumie rozpychać się brzusiem , to jest fajnie , ale w tłumie rano do przychodni rejonowej to problem...Trzeba być konsekwentnym.

i taka jest prawda :super:
ODPOWIEDZ