Jasło - miasto psich kup!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
obywatelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2013, 21:03

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: obywatelka »

Sama mam psa i po nim sprzątam, nie wiem jak można tego nie robić. Nie rozumiem tylko dlaczego został założony oddzielny temat o psich kupach, a nie ogólny na temat porządku w Jaśle. Bo na moje oko więcej niż psich kup jest śmieci...
jaslaneczka
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 5 stycznia 2012, 12:59

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: jaslaneczka »

Witam.
Temat założyłam pod wpływem "psiego impulsu" w który wdepnęłam i nie myślałam że się aż tak rozwinie.
Z drugiej strony skoro ktoś widzi inny problem może ,a nawet powinien go poruszyć dla dobra innych.
Jak się wydaje prawie wszyscy widzą problem w tym że jakoś trzeba to rozwiązać, jednocześnie wszystkie inne metody zawodzą.
Skoro nikt wcześniej tego nie poruszał to dlaczego czepiać się pracowników Urzędu Miasta?
Skąd maja wiedzieć że to jest jakiś problem skoro wszyscy milczą?

Faktycznie nie wiem ile wynosi ten mityczny podatek od posiadania psa i czy miasto ma na to pieniądze,
ale wiem, że strażnicy miejscy chyba bardziej wolą chodzić sobie spacerkiem po parkingach niż przywalić parę razy po 500zł
Gdyby taka informacja trafiła do posiadaczy psów to wydaje się że problem mógłby się sam rozwiązać, a miasto miało by pieniądze na robienie porządków.

No... chyba że sami jak u Barei zaczniemy zamieszczać zdjęcia tych którzy psują opinie posiadaczom psów.
lord Viader
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 5 czerwca 2013, 19:49

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: lord Viader »

no to może wpisać psie kupy na liste atrakcji regionalnych ?? kasa i prestiz oraz dopłaty unijne...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: antykieckowy »

jaslaneczka pisze:Faktycznie nie wiem ile wynosi ten mityczny podatek od posiadania psa i czy miasto ma na to pieniądze,
ale wiem, że strażnicy miejscy chyba bardziej wolą chodzić sobie spacerkiem po parkingach niż przywalić parę razy po 500zł
ok. 60-70 zł rocznie a 500 zł mandatu za zaśmiecanie to trochę dużo, nawet jeśli chodzi o psie kupy :luka:
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: boryna »

To ja mam kilka pytań.

Załóżmy że psów w Jaśle jest nawet nie 3000 ale połowa czyli - ok. 1500 (wydaje się to potwierdzać liczba psich salonów - bo przecież nie strzyżą bezpańskich kundli).
Jeśli podatek wynosi 50 zł to w kasie miasta powinno być rocznie ok 75 000zł.
Przez kilka lat tych pieniędzy mogło się uzbierać całkiem sporo.

1. czy miasto w jakiś sposób wykorzystuje te pieniądze na rzecz posiadaczy zwierząt?

2. czy ktoś zajmuje się na serio rejestracją psów (czy tylko jak w przypadku abonamentu RTV płacą tylko "jelenie"
którzy zarejestrowali dobrowolnie swoje odbiorniki, a cała reszta ma gdzieś te sprawy)?

3. w kontekście wystąpienia tego problemu - ile mandatów nałożyła straż miejska i w jakiej wysokości na ludzi nie sprzątających po swoich psach?

(wiadomo że jeśli nie zapłacimy opłaty parkingowej to w kilkanaście minut mamy karę - a jak to jest w kontekście "psich kup".
Nie chodzi nawet o wysokość kary le o to czy jest nieuchronna.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: antykieckowy »

boryna pisze: 1. czy miasto w jakiś sposób wykorzystuje te pieniądze na rzecz posiadaczy zwierząt?

Gdy zapytałem o to panią w UM, która zajmuje się tym to po prostu zdębiała bo nie wiedziała co odpowiedzieć. W końcu stwierdziła, że te pieniądze idą do "kasy ogólnej" budżetu miasta.

boryna pisze:2. czy ktoś zajmuje się na serio rejestracją psów (czy tylko jak w przypadku abonamentu RTV płacą tylko "jelenie"
którzy zarejestrowali dobrowolnie swoje odbiorniki, a cała reszta ma gdzieś te sprawy)?

Tak jak z abonamentem RTV.

boryna pisze:3. w kontekście wystąpienia tego problemu - ile mandatów nałożyła straż miejska i w jakiej wysokości na ludzi nie sprzątających po swoich psach?
(wiadomo że jeśli nie zapłacimy opłaty parkingowej to w kilkanaście minut mamy karę - a jak to jest w kontekście "psich kup".
Nie chodzi nawet o wysokość kary le o to czy jest nieuchronna.
Nie wiem.
Alek24
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 7 grudnia 2014, 15:40

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: Alek24 »

Też jestem właścicielem psa i nie widzę problemu sprzątania po nim kup. Sposobów na sprzątanie począwszy od papierowych torebek i foliowych woreczków, aż po odpowiednie łopatki i zbieraki psich odchodów - do wyboru i koloru. Osobiście korzystam z przyjaznych dla środowiska woreczków na psie kupy Pucek: http://eko-asklepios.pl/sprzatanie-po-p ... upy_pucek/ Przyjaznych dla środowiska, bo ulegających całkowitemu rozkładowi po kilkunastu miesiącach. To żaden koszt raz na parę miesięcy zaopatrzyć się w paczkę takich woreczków. Sprzątajmy po swoich pupilach i róbmy to w zgodzie ze środowiskiem! :)
Awatar użytkownika
pomelo
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 18:47

Re: Jasło - miasto psich kup!

Post autor: pomelo »

Co prawda to prawda. Nie ma dnia żeby moje dziecko wracając ze szkoły nie przyniosło niespodzianki pod butami!
ODPOWIEDZ