Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Wydarzenia i komentarze z Jasła
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: _WHISKEY_ »

... jak Wam się dzisiaj podobała ?
Światła w Rynku sparaliżowały ruch w mieście, stało się to o czym wiedzieli wszyscy mieszkańcy jeszcze przed założeniem świateł. Wszyscy oprócz geniusza, który to kretyńskie rozwiązanie wymyślił.
Inny dureń (a może to ten sam) wydedukował, że zielone dla pieszych świeci się 40 sekund - po jaką cholerę ?
Przejeżdżałem przez Rynek o godz. 8,30 rano i stałem na każdym ze świateł, to co działo się później w całym mieście lepiej przemilczeć.
Grunt, że kasa z budżetu wydana, a raczej zmarnowana, wszystko pod pozorem usprawnienia ruchu drogowego. Brak słów, a te które się cisną na usta już dzisiaj wykrzyczałem w aucie.
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: LESSER »

Pewnie ten sam geniusz wymyślił co kilka lat temu na K.Wielkiego pozmieniał skręty :mur: jest tylko nadzieja że po paru miesiącach korków zmienią genialny plan jak poprzednio bo i tak cud że ktoś przyznał się do błędu wtedy
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: wieśniak »

Popieram przedmówcę ! Masakra to jest dobre określenie tego co się działo ,a co gorsze jutro będzie jeszcze gorzej . Debilizmem przebija jeden drugiego ,normalnie szkoda słów i brak słów na takie durne "ułatwienia-ulepszenia " !

Ale znając życie ,wiem jak zawsze wygląda tłumaczenie - "były pieniądze z unii ,musieliśmy je wykorzystać " bez znaczenia jak i na co , pomysł durny ktoś podsunął i przeszło ot cała filozofia naszych urzędowych magistrów .
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: kociamberek »

z okazji świąt tym geniuszom którzy przysłużyli się do powstania tych światełek życzę żeby stając w zakorkowanym przez nich mieście wszystkich jak jeden mąż złapała zwykła normalna sraczka, żeby przez swoją decyzję nie zdążyli do kibla który w normalnych warunkach byłby osiągalny :ok:
scand
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 22:04

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: scand »

geniuszem to wykazała się jasielska policja, która jeździła wokół ronda i co 15 metrów zatrzymywała się na około minutę aby przepuścić z jednego kierunku przy czym tamując ruch z pozostałych dwóch i tak przez jakiś czas!!!! to już nawet panom wygodnialskim nie chce się dupska ruszyć z auta i pokierować ruchem tylko jeżdża w kółko :ok: :ok: :ok: a światła do zdjęcia kwestia czasu mam nadzieję!!! bo pomysł przed laty się nie sprawdził i teraz również utrudnia ruch........
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: wścieklica »

Nie krytykowałem przed, bo sądziłem, że ruch będzie płynniejszy. Niestety.... Z zakorkowanego centrum zrobił się armagedon. Porażka absolutna!
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: michalr607 »

popieram całkowicie to co piszecie te światła to jest naprawdę nieporozumienie.teraz to nawet spod "filarów" wyjechać to jest cyrk a wcześniej sztukę "przepuszczania się" to opanowaliśmy tam do perfekcji a teraz kto cię puści jak się stoi na czerwonym
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: Pemek94 »

Nie zrzucałbym winy za to co się działo w mieście na te światła, korki w święta zawsze były są i będą coraz większe, byłem w okolicach rynku tylko przez chwilę i widziałem, że zarówno jak jasielska policja tak i piesi nie wykazali się zbytnią inteligencją, ponieważ przechodzili na czerwonym notorycznie, nie usprawiedliwia ich to, że akurat auta stały bo był korek, zaraz auta ruszyły ale pozostałe nie mogły bo na przejściu byli ludzie mimo, że było czerwone dla nich... Korki tworzyły się w całym mieście nie tylko na tym głównym trakcie, dlatego polecam spacerek albo i rower bo pogoda taka, że swobodnie można na zakupy mniejsze rowerem skoczyć :)
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: ananasek »

scand pisze:geniuszem to wykazała się jasielska policja, która jeździła wokół ronda i co 15 metrów zatrzymywała się na około minutę aby przepuścić z jednego kierunku przy czym tamując ruch z pozostałych dwóch i tak przez jakiś czas!!!! to już nawet panom wygodnialskim nie chce się dupska ruszyć z auta i pokierować ruchem tylko jeżdża w kółko :ok: :ok: :ok: a światła do zdjęcia kwestia czasu mam nadzieję!!! bo pomysł przed laty się nie sprawdził i teraz również utrudnia ruch........
Po 9 kierowali ruchem, potem najwyrazniej tyłki im zmarzly i się stania odechciało.
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: Lelum »

Tak jak pisze Pemek94, to miasto zawsze jest zakorkowane na święta i światła nie mają tu nic do rzeczy. Proponuje następujące rozwiązanie: na następne święta zrobić zakupy wcześniej, a po świeży chlebek iść na piechotę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: Czoper »

Nieudolni kierowcy też nie są bez winy, przy skręcaniu w lewo nie ustawiają sie przy osi jezni, jak by sie bali jadących z przeciwka. Stojący za nimi nie omijają znowu z prawej, ruszanie to też problem przerwy nieraz po 10m. Ehh...
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: wojkup »

Święta prawda. Światła nie są złe, tylko trzeba umieć wg nich jeździć. Myślę że jak ktoś pojeździ po większych miastach to nabiera oswojenia z płynną jazdą. (spróbuj w Krakowie czy Wawie nie ruszyć od razu na zielonym.. :P )
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: szybki5151 »

Może w większych miastach zdaje egzamin , ale w Jaśle to coś się komuś pomyliło , bo wyjechać spod filarów to po prostu masakra obecnie , każdy jedzie żeby zdążyć na zielonym i nikt nikogo nie przepuści .
Yaya
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 14:11

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: Yaya »

Warto zauważyć, że głównym czynnikiem na wszystkie wyżej wymienione problemy jest deptak. Gdy go nie było, to ruch w okolicach runku byl bardziej plynny.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Komunikacyjna "zielona fala" w Jaśle...

Post autor: yorker »

...
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2013, 11:43 przez yorker, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ