Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to pomaga

Wydarzenia i komentarze z Jasła
szerky
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 13 listopada 2013, 16:09

Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to pomaga

Post autor: szerky »

Co myślicie o oblegających fora tematami chwilówki, pożyczki i kredyty ? Wiele ludzi niesamowicie wulgarnie podchodzi do tego tematu podczas gdy inni dziękują za porady wskazówki. Ja osobiście znam dwa skrajne przypadki moja znajoma, która zaciągnęła szybką chwilówkę i wplątała się w kłopoty wierząc na piękne słowa przedstawiciela nie doczytała umowy i okazało się że koszty obsługi były bardzo wysokie... Drugi to rodzina, która nie miała dosłownie z czego żyć, pięcioro dzieci, babcia i rodzice, utrzymywali się z pensji ojca, dzięki pożyczce dzieciaki mogły iść do szkoły w czystych ubraniach z zeszytami książkami. Rozreklamowane pożyczki w dużych firmach takich jak VIVUS, PROVIDENT, a teraz nawet ostatnio ABREWO umożliwiające wzięcie pożyczki nawet jeśli ma się wpis w BIK... Można te nazwy mnożyć...Czy zatem chwilówki i pożyczki to przekleństwo czy jednak ukłon w stronę społeczeństwa? Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
shuffler
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 września 2013, 10:42

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: shuffler »

Chwilówka, jak sama nazwa mówi jest pożyczką gotówkową na bardzo krótki czas spłaty. Maksymalnie 30 dni, a jeśli chcesz go przedłużyć, to w tym momencie zaczynają się dodatkowe opłaty i na tym generalnie takie firmy zarabiają. Chwilówki są jak najbardziej dla ludzi (sam z nich korzystałem) ale trzeba je brać z głową. Jeśli np. coś nam wypadnie, dajmy na to awaria samochodu, który jest nam niezbędny na co dzień i na naprawę potrzebujemy 300zł a do wypłaty zostało 2 tygodnie, to w takiej sytuacji jak najbardziej polecam. Tym bardziej, że teraz pierwsza pożyczka jest nieoprocentowana tzn. oddajesz dokładnie tyle ile pożyczasz (oferta tylko dla nowych klientów). Zanim jednak weźmiesz tzw. chwilówkę dobrze to przemyśl żeby później się nie okazało, że nie dasz rady tego spłacić w ciągu miesiąca bo zaczną się dodatkowe koszty, które będą się pogłębiać. Reasumując, warto, ale brać należy raczej niskie kwoty (takie które z łatwością możemy spłacić po otrzymaniu wynagrodzenia bez uszczerbku na domowym budżecie).
szerky
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 13 listopada 2013, 16:09

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: szerky »

No właśnie, czyli tak naprawdę koszmar zaczyna się w momencie kiedy nie można spłacić w wymaganym terminie... Wiem, że wiele ludzi kusi się na takie pożyczki, ale trzeba wziąć pod uwagę ten nieszczęsny okres spłaty - jest tak krótki, a pożyczki często zaciągamy w takich kwotach, że nie jest łatwo spłacić wszystko w terminie, a później co - spirala kredytowa ? I czy wtedy jest jakiś ratunek ?
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: wścieklica »

Czy tego forum pilnuje jakikolwiek admin? A może jest tak naiwny, że pozwala przemycać durne pseudoreklamy. Tylko skończony idiota nie jest w stanie wyłapać zakładanych tematów, tylko po to żeby wlepiać linki. Adminie - wywal wszystkie posty i tematy służące TYLKO reklamie. A autorzy którzy powtarzaliby takie zapędy powinni być dożywotnio banowani - nie po nicku, tylko adresie IP. Może dla tych ludzi jest to forma drobnego zarobku - ale regionalne FORUM szanującego się portalu nie powinno być miejscem dla takich praktyk.
halo
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 20:00

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: halo »

Ja ostatnio brałam chwilówkę i udało mi się ją spłacić w terminie. Ale też nie poniosłam żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ to była moja pierwsza chwilówka w danej firmie i miałam ją całkiem za darmo. Można znaleźć fajny ranking tylko i wyłącznie darmowych chwilówek. Moim zdaniem chwilówkę można wziąć, ale trzeba najpierw dokładnie sprawdzić ofertę i przeczytać umowę.
Omi
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 12:18

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: Omi »

szerky pisze:Rozreklamowane pożyczki w dużych firmach takich jak VIVUS, PROVIDENT, a teraz nawet ostatnio ABREWO umożliwiające wzięcie pożyczki nawet jeśli ma się wpis w BIK...
No nie do końca. Zależy jaki wpis, bo one sprawdzają różne bazy BIK, BIG, KRD, a przynajmniej sprawdza to Vivus

Z resztą to chyba najgorszy z możliwych sposobów na spłacanie zadłużenia.
Tradycja
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 19:49

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: Tradycja »

Moim zdaniem tego typu pożyczki mogą być pomocne,ale tylko w niektórych sytuacjach.Pomagają na chwilkę kiedy faktycznie mamy jakieś niewielkie zawirowanie finansowe.Nie należy na nich jednak wiązać z nimi dalszej przyszłości,możemy popaść w nie małe kłopoty.
Omi
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 12:18

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to po

Post autor: Omi »

@Tradycja Tylko jak wiesz, że ją spłacisz w terminie i tylko te pierwsze w promocji za darmo. Poza promocją to tam jest RRSO w setkach a nawet tysiącach procent.
buczo1981buczo
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwietnia 2019, 15:22

Re: Chwilówki, pożyczki - te tematy oblegają fora- CZY to pomaga

Post autor: buczo1981buczo »

Lepiej przebiedowac niż brać kredyt na takim oprocentowaniu
ODPOWIEDZ