Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: asterka »

czy uda się przeprowadzić .dzisiaj widziałem zbierających podpisy na rynku-a na ulicy Koralewskiego trzech fuckcjonariuszy SM po cywilnemu z uśmiechami na twarzy,jak by byli pewni SWEGO.Jak myślicie ,da rady im zgasić te usmiechy.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: luc »

Zależy ile osób podpisze.Wiem.Banał. Ale siedzieć na ryneczku i czekać,aż ktoś przyjedzie podpisać - typowe podejście partyjniackie podejście.
Można by powiedzieć złośliwie:
Jak ktoś się nie pofatygował pewnie nie chce referendum,a "chcącemu nie dzieje się krzywda" :P

Jak na razie,to tanio można "nabić sobie punkty",bez ryzyka,że coś poważnego z tego będzie. Choć może jednak, dopiero wezmą się za robotę ?:

http://www.jaslo4u.pl/zwolennicy-korwin ... aslo-17537:
Wiadomo już, że będzie ona prowadzona głównie na ulicach w centrum miasta oraz w specjalnie przygotowanych punktach (m.in. na terenie sklepów). Do wyrażenia aprobaty dla przedsięwzięcia mieszkańcy mają być również zachęcani metodą „od drzwi do drzwi” – „korwiniści” zapowiadają, iż w tym celu będą pukać zarówno do prywatnych mieszkań, jak i miejsc pracy.
Oby faktycznie wyszli poza typowo partyjniackie podejście typu "postoimy,rozdamy ulotki i zbierzemy podpisy" i zrobili jak obiecują,bo ludzie są zbyt bierni u nas z natury.Mogą wrzucić na www wzór formularza do tych podpisów.Może ludzie sami zbiorą i biegania mniej będzie ? .Kiedyś zarabiałem bieganiem z ulotkami, to nie jest lekkie,trzeba nieźle się nałazić.

Kto wie - niektórzy pewnie i tak,mogą się zastanawiać,czy nie potrzebują pozwolenia władzuni,żeby podpisać,albo wręcz się boją :P (Chore miasto i państwo mamy)

Ale - pożyjemy,zobaczymy.PS: Sam jak na razie nie byłem w centrum, i jeszcze nie podpisałem.
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: michallus »

Zbiórka dopiero się rozpoczęła, spokojnie.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: krolik »

Najlepiej zbierac w miejscach gdzie jak najwiecej jest ludzi. Mozna puścić ludzi na osiedla i tam tez zebrac. w niedziele po kazdej mszy. a taki formularz mozna tez wrzucić na strone i moze ktos bedzie dzialal.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: dyna »

Powinni sie podzielic i atakowac takie miejsca jak markety itp.
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: borsuk 1.8 »

Usunąć potrzebni są jak 5 koło u wozu
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: dyna »

Hehe chodzilo mi o chlopakow którzy zbieraja podpisy.
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: Jaślanka11 »

Jak komuś zależy, to jaki problem jest zapukać do drzwi?( Jeśli oczywiście prawo tego nie zabrania). Całymi rodzinami ludzie rzadko wybierają się do miasta czy na zakupy, a zazwyczaj mają podobne zapatrywania przynajmniej na ten problem. W ten sposób za jednym zamachem można mieć kilka podpisów, a nic tak nie cieszy jak poczucie, że ktoś chcąc mieć moje poparcie, włożył w to trochę wysiłku, bo przecież nie wszyscy mieli przykre doświadczenia ze SM i nie mają "bezpośredniej motywacji" do ucierania im nosa, a wspólne pieniądze, to dla niektórych wciąż abstrakcja. Zyskujemy nie tylko podpis ale przede wszystkim przychylność, która może być bardzo przydatna w dalszym postępowaniu. Inicjatorzy tej akcji powinni również pamiętać, że nie wszyscy, czytają takie portale. A co równie ważne (dla niektórych) inicjatywa ta promowana jest pod szyldem konkretnego ugrupowania politycznego ( przez wielu, zwłaszcza ze starszego pokolenia, kojarzonego z pieniactwem i krzykaczami). Może warto przełamać ten stereotyp i pokazać, że tak naprawdę chodzi tylko o lokalną społeczność , nasze pieniądze i naszych darmozjadów.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: dragoness »

Jestem ZA referendum, a PRZECIW likwidacji. Paradoksalnie pomimo niemiłych doświadczeń z dnia poprzedniego. Uważam, że rzecz wadliwie działającą należy próbować naprawić, a nie wyrzucać na śmietnik.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: dyna »

do marketow raczej jezdzi sie we twoje /tatuś za kólkiem a mamusia heja na zakupy/ 2 osoby dorosle wiec mysle ze to by mialo ses. :D
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: Pemek94 »

Warto zaznaczyć, że zbieranie podpisów to wcale nie taka łatwa sprawa, nie mówię tu o logistyce bo to banał ale o sprawach papierkowych z tym związanych. Na prawdę UM robi wiele by utrudniać zbieranie ;)
ewelinka21
Ekspert
Ekspert
Posty: 80
Rejestracja: 5 stycznia 2013, 21:38

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: ewelinka21 »

tak usunac !!!!!!!! moze by podpisy zbierac pod AGRO MARKET ul. Ujejskiego z miła checia podpisze w raz cała moja rodzina a jest to 15 osób dorosłych
Wiec zaparszamy pod sklep AGRO MARKET musicie sie podzielic na grupki bedzie szybciej Powodzenia
Sven
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 8 kwietnia 2014, 02:48

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: Sven »

dragoness pisze: Uważam, że rzecz wadliwie działającą należy próbować naprawić, a nie wyrzucać na śmietnik.
Dokładnie . Jakoś nigdy nie miałem przyjemności z SM ale jak zlikwidują strazników to oczywiste że policja przejmie część obowiązków , wszyscy wiemy że też często ludzie zarzucają im delikatnie mówiąc olewanie obowiązków .
A jak czytam @asterkę w temacie o kabarynie koło hajduczka i zdziwienie że ktoś płaci mandat za łamanie przepisów to czuję że za chwilę będzie hasło "likwidujemy policję " :-P
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: Pemek94 »

Zapraszam na stronę wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/695921740493758/
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: Referendum dotyczące Straży Miejskiej-jak myślicie

Post autor: michallus »

Jutro o 12 na Rynku przy zbiórce podpisów będzie pomagać Emil Rau - łowca fotoradarów (TVN Turbo).
ODPOWIEDZ