Wybory samorządowe 2014

Wydarzenia i komentarze z Jasła

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

yorker
VIP
VIP
Posty: 1113
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Wybory samorządowe 2014

Post autor: yorker » 18 listopada 2014, 21:45

Dziś mija drugi dzień napiętego oczekiwania na wyniki wyborów samorządowych.
Sondaże sobie, a rewelacje prasowe sobie.
W sondażach miał wygrać PiS, natomiast główne gazety RP i GW z biegiem czasu pokazują coraz to nowe rewelacje, obecnie media twierdzą, że wygrywa PSL.
http://www.rp.pl/artykul/1140279,115828 ... ielce.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Samorzad201 ... ja.html#MT

Znajdujemy coraz więcej opinii, że za "wygraną" PSL stoją "zeszyty" i "książeczki", zdaje się, że pierwszą osobą,która dostrzegła i obnażyła fenomen tegorocznych wyborów jest prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, który w wywiadzie prasowym powiedział:
Gdyby w przypadku kart do głosowania problem sprowadzał się tylko do wygody można by temat przemilczeć, pojawią się jednak opinie w myśl, których takie rozwiązanie przyniosło korzyść jednej partii:

- Jak to komu? PSL – mówi Wadim Tyszkiewicz prezydent Nowej Soli. – Ludzie nie wiedzieli co mają z tym robić, powiedziano im, że trzeba postawić jeden znaczek, to wielu postawiło go na pierwszej stronie.

http://www.portalsamorzadowy.pl/polityk ... 65051.html
Otóż to! Jeden znaczek, krzyżyk, nie było INFORMACJI, nie było INSTRUKCJI JAK GŁOSOWAĆ, więc wielu wyborców zagłosowało na pierwszych z brzegu, a tak się składa, że FORTUNA w tych wyborach listę nr 1 podarowała PSL.
To wspaniale!
Dlaczego?
Bo tego 'fenomenu' nie dałoby się wykryć w przypadku PO, czy PiS!

Pytanie co teraz?

Pomińmy już upośledzony system informatyczny! Blamaż taki, że aż słów brak!
Zastanówmy się kto i dlaczego zmienił sposób wydruku list kandydatów oraz kto i dlaczego zdecydował o zaniechaniu informowania JAK GŁOSOWAĆ?!

PS
Te wybory muszą być powtórzone! Sposób wydrukowania i przygotowania kart do głosowania do powiatów i sejmików, a także brak rzetelnej informacji jak głosować, spowodował, że ludzie w większości albo zaznaczyli kandydatów tylko na LIŚCIE NR 1, albo dokonali więcej niż 1 skreślenia w całej otrzymanej "książeczce" (zeszycie), co spowodowało oddanie nieważnego głosu!

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: luc » 18 listopada 2014, 22:15

W wątku równoległym: viewtopic.php?f=37&t=13202&p=226308#p226308
yorker pisze:Prawdziwym problemem nie jest awaria systemu zliczającego głosy, ale sposób przygotowania kart do głosowania i brak instrukcji jak głosować!
wyłuszczyłem to w nowym wątku
ja wcześniej pisze:Może powtórzą ? http://niebezpiecznik.pl/post/problemy- ... rmatyczny/
To jak PKW Nabino w butelkę (a może sami się nabili) tym nowym programem to przykład tego, do jakiego stopnia bezmyślność biurw zgnoiła ten kraj :wsciekly:
Szczerze,to jedno nie wyklucza drugiego.Owszem,system wyborczy powinien być głupotoodporny,bo jak wiadomo (nawet taki Korwin Bzikke to wie) demokracja to najczęściej (przynajmniej statystycznie - co potwierdzałby zresztą taki wynik) rządy idiotów i przeciętniaków odmóżdżanych przez media na tyle,by nie używać głowy...

Tak czy inaczej radzę poczytać o problemie z systemem zliczającym głosy na niebezpieczniku.To nie jest TYLKO awaria. To jest w pełni kompleksowa katastrofa.
Przeczytaj sobie jeszcze to,bo wprost nie widać: http://niebezpiecznik.pl/post/caly-swia ... ie-wybory/

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: grzeh » 18 listopada 2014, 22:27

PiS: Konieczna komisja śledcza, która zbada przeprowadzenie wyborów przez PKW. PO i PSL przeciw
http://wpolityce.pl/polityka/222565-pis ... sl-przeciw
Prawo i Sprawiedliwość złoży w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać przygotowania i proces liczenia głosów w niedzielnych wyborach samorządowych. Powiadomi też prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez PKW.

Wniosku PiS nie poprą ani PO i PSL, ani Twój Ruch. „Za” jest klub Sprawiedliwej Polski; SLD zapowiada, że rozważy poparcie komisji śledczej.

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 5476
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: Sun Tzu » 18 listopada 2014, 22:34

Znajdujemy coraz więcej opinii, że za "wygraną" PSL stoją "zeszyty" i "książeczki"
Taaak... I ze względu na to PKW do tej pory nie jest w stanie opublikować wyników? Przyjmując jednak na serio to tłumaczenie o "książeczkach" i "zeszytach" należałoby tez uznać, że wyborcy to tacy idioci, którzy głosują na pierwszą z brzegu listę nie dokonując świadomego wyboru. Czyli, gdyby np. dostali kartkę do góry nogami to oddali by głos na ostatniego?

p.s.

Ogromnym skandalem będzie, gdy "leśne dziadki" z PKW zachowają swoje stanowiska!

p.s.

Też uważam, że te wybory powinny być powtórzone! Bo Polski nie stać na kolejną KOMPROMITACJĘ!!!

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: luc » 18 listopada 2014, 22:43

Po namyślę muszę dodać: TAK.Ta katastrofa z systemem informatycznym jeśli była zamierzona była świetną przykrywką dla "mniejszego" przekrętu z kartami głosowania Yorker.

@Grzeh.WIEMY.wiemy.
ja w innym wątku pisze:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Oczywiście PiS robi swoje,i nawet mają trochę racji,bo w razie machlojek prokuratura,sądy i NIK mogą ulegać naciskom politycznym.Taki mamy "trójpodział władzy" :(
(Dla niedomyślnych: ILUZORYCZNY, dla tych,co się o tym na WOSie nie uczyli: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_w%C5%82adz)
Zresztą nie tylko dzięki obozowi władzy, również dzięki PiS (a jeszcze bardziej dzięki partiom pod których szyldami wcześniej działali PiSowcy,tj.AWS i PC)
Bo popatrzmy:
Zabezpieczeń systemu zero,liczyli "ręcznie",wyniki miało podać centrum,bałagan jak sto diabłów,niektóre szkoły wręcz postawione w sytuacji,w której trzeba odwołać lekcje... Czyli klimat idealny do ewentualnych machlojek.

Ciekaw jestem czy u nas w Jaśle odbyło się to w miarę spokojnie,bo w całej Polsce są jaja jak berety...
A to że PO i PSL mają taką a nie inną postawę to nic nowego.Dzięki zabiciu w Polsce systemu demokratycznego przez "demokratyczny" parlament,dzięki ograniczeniu trójpodziału władzy (owszem,władza sądownicza i prokuratury - zwłaszcza niższego szczebla - jeszcze na szczęście bywają niezależne - ale też niestety już nie zawsze) to jest możliwe.Jeśli PiS dojdzie do władzy to się zmieni ? Wątpię."Każda władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie" jak rzekł lord Acton. Przy czym ze względu na tłumaczenie z angielskiego nie chodzi tu tylko o łapówki (corrupts = korumpować/deprawować/zepsuć).PiS również jest partią całkiem podatną na nadużywanie władzy.Przykład Hoffmana i spółki (choć zostali wyrzuceni) jasno to pokazuje.
Sun Tzu pisze:Taaak... I ze względu na to PKW do tej pory nie jest w stanie opublikować wyników? Przyjmując jednak na serio to tłumaczenie o "książeczkach" i "zeszytach" należałoby tez uznać, że wyborcy to tacy idioci, którzy głosują na pierwszą z brzegu listę nie dokonując świadomego wyboru. Czyli, gdyby np. dostali kartkę do góry nogami to oddali by głos na ostatniego?
Że wszyscy - wątpię.Niestety spora część - owszem.A że ci najbystrzejsi już dawno zauważyli,że jak by tej kartki nie wrzucić jest ciągle źle,więc generalnie kto nadal głosuje najczęściej, oprócz rodzin polityków ? ...

yorker
VIP
VIP
Posty: 1113
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: yorker » 18 listopada 2014, 22:58

Katastrofa z systemem informatycznym nie wygląda na zmierzoną.Jest raczej efektem prawa zamówień publicznych, tj. chciano, żeby było transparentnie i tanio, zrobiono zatem publiczny przetarg...ale jak można publicznie zamawiać usługę wyborczą? To tak jakby publicznie ogłaszać przetarg na budowę/przebudowę biura służb specjalnych...to państwo musi zmienić procedury ochrony zadań strategicznych!
Powinni się nauczyć po rozwaleniu WSI, że nie można wszystkiego robić w otwarty sposób! Niektóre otwarte działania szkodą Państwu!

Karty wyborcze to jest dopiero zagadka!

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: luc » 18 listopada 2014, 23:12

Katastrofa z systemem informatycznym nie wygląda na zmierzoną.Jest raczej efektem prawa zamówień publicznych, tj. chciano, żeby było transparentnie i tanio, zrobiono zatem publiczny przetarg...
Nie wiem,czy przeczytałeś co polecałem czy nie (bo powinieneś).Masz prawo do tej opinii,ale tak naprawdę całkiem sporo szkodnictwa w tym kraju potem wychodzi na "niezamierzone". Tak samo jak na Ukrainie,aż przyszli ruscy.Oczywiście,można uważać jak Amerykanie,że tam gdzie istnieje podejrzenie spisku albo niekompetencji prawdopodobnie winna jest niekompetencja. Ale w ten sposób prawdziwych spisków nie da się wyłapać... System prawny to jedno,tak realistyczny termin to drugie...

Widzisz - jeśli do przetargu przystąpiła tylko 1 firma,to problem jest jasny.Albo były robione "lody",albo termin był nierealistyczny.Informatycy piszą wprost o braku realizmu...
I teraz "tak wyszło" czy może nie ? Pod względem medialnym sprawa z serwerem stanowi obiektywnie niezłą zasłonę dymną.Większa afera w celu ukrycia w jej cieniu "mniejszej"... Oczywiście - "niezamierzony efekt" mógł być.Ale z drugiej strony przypuśćmy,że jednak ktoś z urzędników jednak nie był skończonym półgłówkiem,tylko takiego udawał i świadomie doprowadził do tej sytuacji,która musiała skończyć się bardzo medialną katastrofą... To bardzo dobrze się składa dla PSL,że był problem z serwerami i programem,bo to o tym pisze prasa.I to jest obiektywny fakt.Nie mogę udowodnić celowości - fakt.Ale "zbieg okoliczności" ciekawy - nie sądzisz @yorker :?:

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: juve_fan » 18 listopada 2014, 23:38

BARDZO WAŻNE!
Drodzy Państwo!
Sprawa wyborów wygląda w tym momencie jak w krajach trzeciego świata. Mało na razie o tym się mówi w mediach (pewnie jutro już będzie o tym głośno), jednak system, który miał zliczać głosy jest FARSĄ. Został zaprojektowany na 3 miesiące przed wyborami. Przetarg wygrała firma, która na rynku funkcjonuje od 5 lat. Autorem kalkulatora wyborczego była 23-letnia studentka, która przez swoich szefów została posadzona na minę. Żadna szanująca się firma informatyczna nie podjęłaby się tego zadania w tak krótkim czasie. Nic więc dziwnego, że Nabino (firma z Łodzi) złożyła ofertę w przetargu jako jedyna. Kod źródłowy, który stworzony został w oparciu o platformę .NET (nie chcę wchodzić w szczegóły, by nie rozmydlać wypowiedzi) jest pośmiewiskiem na cały świat. Fora programistów między innymi reddit.com nie dowierzają, że takie coś mogło w ogóle się uruchomić. Oczywiście nie działa poprawnie, bo nie ma prawa działać, co potwierdzają wszyscy informatycy w komisjach obwodowych i terytorialnych. Przypomnijmy, że Nabino wygrało przetarg wyceniając usługę na ponad 400tys. złotych.
I teraz część najistotniejsza.
Przeciągające się wybory oraz upowszechnienie plików kalkulatora wyborczego w ogólnie dostępnym miejscu w Internecie sprawiło, że średnio rozgarnięty specjalista od programowania mógł zalogować się do systemu. Istnieją POTWIERDZONE przypadki osób, które w istniejących na portalu protokołach robiło sobie żarty. Jeden z nich zdołał nawet dodać fikcyjnego kandydata do II tury wyborów na Burmistrza (źródło: tvp.kielce.pl)!
Pomimo sondażowych wyników podanych w TV na podstawie tzw. exit polls obecnie rezultaty po 80% zliczonych głosów są odwrócone. Największym beneficjentem okazuje się być PSL, który wygrywa dość wysoko z pozostałymi partiami. Wiele środowisk domaga się powtórzenia wyborów. Mnóstwo głosów jest nieważnych. Całość od początku, od najmniejszych komisji musi zostać zliczona ponownie RĘCZNIE.
Pomijam fakt bezpieczeństwa państwa i autorytetu. PKW musi zostać zlikwidowana, bo to oni odbierali moduł kalkulatora wyborczego. U nich również pracują specjaliści IT i to jest niewyobrażalne, że zaakceptowano taki bubel. Pomimo dwóch nieudanych testów modułu nie zrezygnowano z komputerowego liczenia głosów.
Dopóki mogliśmy się śmiać z leśnych dziadków, zasiadających w Państwowej Komisji Wyborczej to może rzeczywiście było zabawnie. Fajne memy, obrazki i dowcipkowanie, ale w tym momencie sytuacja jest na tyle poważna, że wymaga działań nadzwyczajnych.
Kpina z ludzi, kpina z autorytetu Państwa. Smutna rzeczywistość...
Bardzo proszę o udostępnianie tego posta. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania bądź zarzuty, że w czymś się mylę to proszę komentować. Odeślę do odpowiednich źródeł.
Adrian Biernacki

yorker
VIP
VIP
Posty: 1113
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: yorker » 18 listopada 2014, 23:51

z fb Marek Małachowski https://www.facebook.com/adekmm/posts/1 ... 17?fref=nf
Ktoś zdekompilował kod źródłowy "Kalkulatora1", czyli programu dla komisji wyborczych i wrzucił na GitHuba. https://github.com/wybory2014/Kalkulator1. Na wykopie ludzie w komentarzach dość skrupulatnie punktują jak bardzo amatorsko napisany jest ten program, zapewne przez jedną programistę, Panią Agnieszkę.

Moja myśl - takie coś powinno być open source od początku. Może gdyby kilku prawdziwych programistów zerknęło, to by zadziałało jak należy
Poświęciłem dwie godziny na analizę kodu programu do obsługi komisji wyborczych i kilka testów. Program do logowania wymaga klucza cyfrowego (pliku PEM) o odpowiednio przygotowanych parametrach. Programu nie interesuje przez kogo jest ten klucz podpisany. Więc używając OpenSSL można klucz taki samodzielnie wygenerować.

Przejrzałem instrukcję obsługi programu, gdzie podano przykład logowania. Używając danych pokazanych na obrazkach w instrukcji, można wygenerować sobie klucz logowania do programu jako członek komisji w Bałtowie (gdziekolwiek to jest). Zalogowanie się jako dowolny członek dowolnej innej komisji nie wymaga wyjątkowej wiedzy.

Czyli dowolna osoba, która miała dostęp do komputera z programem "Kalkulator1", mogła się do niego zalogować jako dowolny członek komisji i dokonać w niezauważony sposób zmian w protokołach zapisanych na tym komputerze. Członkowie komisji mogli logować się jako ktoś inny, ale mogła to też zrobić osoba zupełnie z zewnątrz, nie znająca żadnego hasła, bez jakiejkolwiek autoryzacji. Wystarczy, że sama sobie prędzej swój własny klucz cyfrowy zrobiła.

Według instrukcji, jeśli w protokole występują "ostrzeżenia twarde", to należy uzyskać kod, który umożliwia zaakceptowanie protokołu. Zdobywa się go telefonicznie od użytkownika na poziomie delegatury. Jak program sprawdza czy kod jest poprawny? Kod to nic innego jak MD5 z (nr-obwodu+rok+miesiac+dzien).

Co to wszystko oznacza?
1. Dobrze, że ten system nie zadziałał.

2. Jakiekolwiek bezpieczeństwo było gwarantowane tylko poprzez fizyczną kontrolę dostępu do komputera prowadzoną przez przewodniczącego komisji i sprawdzenie przez niego danych zarówno wysyłanych jak i drukowanych. Wszelkie klucze i hasła są w tym systemie zupełnie zbędne.

3. Jeśli w protokole były błędy, wymagające kontaktu z "użytkownikiem na poziomie delegatury", to osoba znająca kod źródłowy programu znała kod autoryzujący te błędy. A jak widać na githubie, kod źródłowy został upubliczniony dzień przed wyborami.

4. Twórca tego programu to początkujący programista. W zasadzie każdy błąd jaki można popełnić w kodzie, został popełniony i mógłbym jeszcze długo pisać. Na przykład o tym, że eksport/import protokołów na serwer nie wymaga żadnej autoryzacji po stronie serwera i co to oznacza.

Myślę, że NIK będzie miał dużo pisania podczas kontroli i mam nadzieję, że za taki bubel Państwo nie zapłaci.

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: grzeh » 19 listopada 2014, 00:11

juve_fan pisze:BARDZO WAŻNE!
Drodzy Państwo!
Sprawa wyborów wygląda w tym momencie jak w krajach trzeciego świata....
[...]

juve_fan
, pisałem już dawno i się dopominałem
że dopóki PiS nie zorganizuje własnego liczenia // równoległego

to tak właśnie będzie,
nie po to PKW jeździła do Moskwy na szkolenia żeby teraz oddać władze w wyborach.
Zbyt dużo ryzykują obecni rządzący..

Andrzej Seremet - Nowe wybory i PiS nas powsadza.
https://www.youtube.com/watch?v=Blj0vRd-uKU

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: luc » 19 listopada 2014, 00:17

RÓWNIEŻ ISTOTNE
Panie Biernacki,i pozostali czytelnicy tego forum.
To co się wydarzyło jest oczywistym symptomem postępującej degrengolady państwa Polskiego mającej miejsce od lat.To co widzimy jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.Zdaję sobie sprawę,że nie wierzycie temu co piszę,że potraktujecie to jako bajanie "świra" itd. - cała ta sytuacja w istocie zagraża długofalowo pełnemu wymazaniu państwa i narodu polskiego.Na zawsze.Jestem przekonany od lat,że tzw. proces demokratyczny. w tzw. "Niepodległej Polsce" od lat jest coraz większą fikcją.Trójpodział władzy i kontrola obywatelska nad władzą praktycznie nie istnieje.Podobnie prawdopodobnie myśli wielu rodaków nie uczęszczających już na wybory. Nie będę rozwijał tej myśli, ponieważ kto by chciał na to zwrócić uwagę - zwróciłby.A kto nie zwróci - jak pan Biernacki jeszcze niedawno powie:
Ja rozumiem zwolenników rewolucji (vide Korwinowcy), rozumiem cwaniaczków, chcących utrzymać status quo, ale nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy postawili na siebie "kreskę" w tym kraju (w pełni świadomie).
To nie jest "postawienie kreski na kraju".To jest postawienie kreski na obecnej patologicznej formie funkcjonowania kraju i tzw.demokracji,postawienie kreski na "elitach" władzy.

Przechodząc do treści bezpośrednio merytorycznej:
Zdając sobie sprawę z kpin na temat moich "zdolności analitycznych" (pomimo faktu,że dziś jak sugerowałem w styczniu Ukraina jest bliższa niż kiedykolwiek podziału na część zachodnią i wschodnią - choć jak na razie część wschodnia jest mniejsza niż ktokolwiek przypuszczał) zwracam się z prośbą o KONIECZNE SZERSZE UWZGLĘDNIANIE PROBLEMU "MAŁO GŁUPOTOODPORNEJ LISTY",bo Pan Biernacki tego nie rozwinął.Zdaję sobie sprawę,że PiS nie może wystąpić z tezą,którą podałem tj.większa afera by przykryć pozornie mniejszą, zważywszy na dotychczasową atmosferę polityczną,szczególnie w sprawie Smoleńskiej.I nawet stanowczo nie powinien,by teraz całej sprawy nie uwalić.Zdaję sobie też sprawę,że taki wynik kompromituje również demokrację jako taką sugerując,że "tak duży wpływ mają w niej być może niezbyt bystrzy ludzie". Problem w tym,że dzięki aferze komputerowej ten numer z listami KTÓRE FAKTYCZNIE NIE BYŁY BEZSTRONNE I NIE MIAŁY DOKŁADNEJ INSTRUKCJI (a to,że pomylić mogły się tak osoby,które i tak nie powinny stanowczo głosować, to inna sprawa) MOŻE PRZY OKAZJI PRZEJŚĆ NIEZAUWAŻONY,a nawet ujść na sucho.Wszak system można zignorować,a karty przeliczyć jeszcze raz - i będzie jak było.Pamiętajmy,jak głosowano w sprawie marszałka Sikorskiego (kto nie wie: w pełni partyjniacko,nieważne co chlapnął,ważne że swój - PO i PSL odrzuciły).Naprawdę obawiam się,że komputery są po części zasłoną dymną - udowodnić tego jednak nie mogę.I nikt raczej nie może.Ale ten przypadek jest "zbyt piękny". Wybory powinny być powtórzone,to pewne.

PS: @grzech - liczenie równoległe robi z całej sprawy zadymę polityczną niestety.TVN będzie mieć piękny materiał pt: "PiS znów rozpala wojnę Polsko-Polską". PRowo przegracie tak walkowerem.Poza tym yorker i źródła które podają z listami mają rację,i nawet liczenie nie ma nic do rzeczy,jeśli system głosowania nie jest z natury bezstronny.To jest afera ogólnopaństwowa - nie partyjna.Tak jak wiele poprzednich.

Jeśli do tego upartyjnienia problemu jednak doprowadzą władze PiS - będziemy mieć kolejny dowód "cichej (i nieoficjalnej) współpracy" z PO i koalicją rządzącą...
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2014, 00:26 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: juve_fan » 19 listopada 2014, 00:24

luc pisze: PS: @grzech - liczenie równoległe robi z całej sprawy zadymę polityczną niestety.TVN będzie mieć piękny materiał pt: "PiS znów rozpala wojnę Polsko-Polską". PRowo przegracie tak walkowerem.Poza tym yorker i źródła które podają z listami mają rację,i nawet liczenie nie ma nic do rzeczy,jeśli system głosowania nie jest z natury bezstronny...
G.ówno mnie obchodzi PR i przepychanki.

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: luc » 19 listopada 2014, 00:32

To co dopisałem jest kluczowe z tym,co cię "g... obchodzi":
Jeśli do tego upartyjnienia problemu jednak doprowadzą władze PiS - będziemy mieć kolejny dowód "cichej (i nieoficjalnej) współpracy" z PO i koalicją rządzącą...
Przed wami test.Czy znowu dajecie się zepchąć do narożnika pozwalając TVNom na kolejną scenkę z cyklu "e,tam PiS robi z igły widły",czy nie. Skopaliście już tyle okazji,że nawet Korwin miał mniej.Chwila prawdy... Jeśli jest tak jak mówię od początku i jesteście albo tak beznadziejni,albo skumani tak naprawdę z PO, skończy się znów scenką przepychanek w TV podpisanych przez przekaziory "PiS się awanturuje", a potem "Nic się nie stało.Polacy nic się nie stało"... Znowu.N-ty raz. :wsciekly:

I lemingi i niedoinformowani - bo pracujący od świtu do nocy - znów pójdą spać spokojnie.Bo przecież "to tylko PiS się awanturuje","Zespół Macierewicza" itd...

yorker
VIP
VIP
Posty: 1113
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: yorker » 19 listopada 2014, 00:37

liczenie nie uważam w tym momencie za najważniejsze.
najistotniejsze wg mnie jest/winno być takie wydrukowanie list kandydatów w wyborach, aby wyborcy mogli w jak najbardziej prosty, intuicyjny sposób oddać ważne głosy

PS
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... xSlotI3img
ale jaja....
:wstyd:
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2014, 00:40 przez yorker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: luc » 19 listopada 2014, 00:39

Masz rację to akcentując,ale obie rzeczy są ważne.

Właśnie też miałem napisać: http://niebezpiecznik.pl/post/wlamanie- ... rzednikow/
Efekt śnieżnej kuli - się wydaje. Ale co ciekawe,co wisiało na onecie i jeszcze wisi na pierwszym miejscu:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieoficj ... psl/fmzem2
http://wiadomosci.wp.pl/lbid,9062,title ... azywo.html
Obawiam się,że pozycjonowanie tych newsów (obecnie jeszcze na pierwszym miejscu) niedługo radykalnie może się zmienić.Jaki to ma związek z moją teorią mam dodać ?
Wiem.Spiskowa teoria dziejów,taaa...

ODPOWIEDZ