Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: T135 »

Wydaje mi się, że nic z tego nie będzie. W pewnym mieście, w którym mieszkałem przez jakiś czas, tak samo jak u nas, było referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej. Jednak tak, na 3-4 tyg przed referendum, każdy mieszkaniec o tym wiedział.
Roznoszono do bloków ulotki, z informacją, oraz zachętą do przyjścia na referendum, na takiej ulotce było napisane ile wydaje się na Straż Miejską, jakie są jej wady itd. Wszędzie, na każdej tablicy ogłoszeń wisiały plakaty informujące o referendum, na portalach internetowych, w lokalnych gazetach i telewizji mówiono o tym, nawet ksiądz w kościele na ogłoszeniach zachęcał do udziału w referendum. A u nas co się dzieje? Kompletnie nic! I skończy się na tym, że miasto wyda z naszych pieniędzy 40 000zł, osoby z komisji będą zadowolone bo zarobią, a Straż Miejska i tak zostanie bo będzie za mało głosujących osób!!! Dziwię się organizatorom, że odpuścili i nie prowadzą sprawy do końca, nie ma pieniędzy? Gdybyście wcześniej zorganizowali zbiórkę pieniędzy na reklamę referendum, mieszkańcy na pewno by się dorzucili na kasę na wydrukowanie ulotek itd. Zadzwońcie do jakiegokolwiek bloku, klatki i zapytajcie czy wiedzą, że ma być referendum? 90% osób, zwlaszcza starszych nie ma o tym pojęcia. A tylko w starszych osobach nadzieja, bo młodzi są zagranicą. Jest jeszcze trochę czasu, by zacząć działać i nagłośnić tą sprawę. Może by tak zaprosić Emila z TVNu?? Który zawsze przyciąga uwagę mediów, wtedy na pewno do większej ilości mieszkańców doszłaby wiadomość o referendum. Szkoda, żeby praca osób, które przyczyniły się do zorganizowania tego referendum poszła na marne....
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: borsuk 1.8 »

Też misię tak wydaje
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: krolik »

Po pierwsze takie referendum powinno odbyć się przy wyborach prezydenckich, byłoby dużo lludzi do gllosowania,. Po drugie albo na święta gdzie zjeżdżają ludzie z zagranicy i wtedy też byłaby lepsza frekwencja. Może specjalnie tak zrobiono.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: T135 »

Może. Ale to tym bardziej powinno się rozgłosić to, żeby na przekór władzom i tak ludzie przyszli!
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: yorker »

Zdaje mi się, że to nasze jasielskie referendum jest tak organizowane żeby nic z niego nie było, więc nie ma co robić sobie nadziei.

Zrobiono akcje zbierania podpisów, stoliczki w rynku, pod sklepami, połączono z wyborami.Nawet ładnie to wyglądało, byłem pod wrażeniem. Ktoś liczył na łatwy wjazd do Rady Miasta, Rady Powiatu, nie fuksło się. I potem ktoś postanowił zarżnąć inicjatywę, którą budowało wielu...tak mi się przynajmniej zdaje.., bo coś cicho ostatnio.

Po wyborach ktoś kogoś poparł i pozostało tylko czekać co z tego wyniknie?
Teraz ktoś siądzie sobie do komisji referendalnej, weźmie parę stówek i na tym chyba koniec...?
był GoWin,
teraz będzie KORWiN http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img :rotfl:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: T135 »

Dziś uchwalono budżet, na ten rok na Straż Miejską w Jaśle przeznacza się aż 1 548 450,00 złotych, z tej kwoty 1 246 000,00 zł pójdzie na pensję dla pracowników, 42 000,00 zł – na funkcjonowanie budynku Straży Miejskiej,a 260 450,00 zł na inne wydatki. TRAGEDIA !!!
Awatar użytkownika
berkut
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 14:01

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: berkut »

Straz Miejska do Likwidacji!!!!!!!!!
ewelinka21
Ekspert
Ekspert
Posty: 80
Rejestracja: 5 stycznia 2013, 21:38

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: ewelinka21 »

TAK TAK LIKWIDACJA natychmiastowa zobaczcie co za taka kase mozna zrobic 1 548 450,00 złotych
a nie widac ich nigdzie poza parkingami płatnymi
przedtem jeszcze przeszli osiedle moje teraz ich nie widac
ZAPYTANIE do mieszkanców ul. Kopernika Gamrat widział ktos tam SM ???????
oh zapomniałac dodac ze dzis rano idac na zakupy widziałam dwóch p. SM koło poczty aaaaaaaaaaha tam tez płatny parking
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: Jaslanin2010 »

1 548 450,00 zł na SM :szok: Koszmar!!! Takie pieniądze można by było rozsądniej wydać.

NIE ZMARNUJMY SZANSY!!!!!!! 8 LUTEGO - SM do LIKWIDACJI.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: dragoness »

Jaslanin2010 pisze:1 548 450,00 zł na SM :szok: Koszmar!!! Takie pieniądze można by było rozsądniej wydać.

NIE ZMARNUJMY SZANSY!!!!!!! 8 LUTEGO - SM do LIKWIDACJI.
Tak. Na przykład dać policji na te same zadania, bo tak trzeba będzie zrobić. :rotfl:
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: Jaslanin2010 »

dragoness pisze:
Jaslanin2010 pisze:1 548 450,00 zł na SM :szok: Koszmar!!! Takie pieniądze można by było rozsądniej wydać.

NIE ZMARNUJMY SZANSY!!!!!!! 8 LUTEGO - SM do LIKWIDACJI.
Tak. Na przykład dać policji na te same zadania, bo tak trzeba będzie zrobić. :rotfl:
Wolę dać Policji niż SM :D jakoś mam większe zaufanie do policjantów. :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: dragoness »

Cóż, moje zaufanie do obu formacji jest porównywalne. Zwłaszcza jak widzę ich zaangażowanie w pilnowanie porządku kolo mojej szkoły i dworca autobusowego.
Miszu
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 marca 2013, 12:32

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: Miszu »

1 548 450,00 zł na SM - to baaardzo spora suma. A tak z Ciekawości - jeżeli 1 246 000,00 zł to pensje dla pracowników, to ile zarabia średnio jeden SM?
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: johny3050 »

Miszu pisze:1 548 450,00 zł na SM - to baaardzo spora suma. A tak z Ciekawości - jeżeli 1 246 000,00 zł to pensje dla pracowników, to ile zarabia średnio jeden SM?
Jeśli dobrze pamiętam to w jasielskiej straży miejskiej pracuje 27 funkcjonariuszy. podziel sobie to wszystko na rok i wyjdzie ci około 3900 brutto i 2800 netto (do rączki) na miesiąc.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Liwkidacja Straży Miejskiej - czy coś z tego będzie?

Post autor: dragoness »

Miszu pisze:1 548 450,00 zł na SM - to baaardzo spora suma. A tak z Ciekawości - jeżeli 1 246 000,00 zł to pensje dla pracowników, to ile zarabia średnio jeden SM?
Nie pytaj o średnio i brutto, bo ci wyjdzie absurdalna suma. Zapytaj lepiej ile dostaje NA RĘKĘ zwykły strażnik. Założę się, że będzie to około 1500 -1800zł.
ODPOWIEDZ