Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Wydarzenia i komentarze z Jasła
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: piotrek »

T135 pisze:Piotrek widzę,że Ty byś się do ORMO nadał, bo lubisz donosic, a może Ty też nagrywasz i wysyłasz jak ktoś rower wyprzedzi?
widzisz coś czego ja nie widzę :) za to na drogach (zwłaszcza Śląsk <->Warszawa ), widzę dużo sytuacji wartych nagrania. A jeśli czytałeś wczoraj Interię: to wiesz ile kosztuje wypadek? średnio? 935 tys PLN. Kto płaci za to? ja, Pan ,Pani, każdy z nas POdatkami opłaca tych "niedonoszonych bo ORMO itp." Ja to co widziałem kilka razy, to udostępniłbym POlicji. Naprawdę!
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Jozin »

obiektywnyObserwator pisze:Doposażyłem samochód w kamerę na tył, jeśli tylko dostanę wezwanie na Kościuszki, odgrzebię nagrania i z pewnością poinformuję Was
co siedziało mi na ogonie :)
Nie pamiętam już, czy pisałem gdzieś na forum jakie mam auto, to już nieaktualne bo zmieniłem więc miłośniku nagrań nie szukaj tu czym jeżdżę.
Dostaję fotki i płacę, trudno, ale żeby jeden na drugiego donosił to w pale mi się nie mieści. Drogi nagrywaczu ja już też mam kamerkę...
Już masz u mnie flaszkę ;)
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: rkoh »

Charlie_P pisze:Witam, sytuacja wygląda następująco:

Grubo po północy, pusta droga w Jaśle... jedzie rowerzysta.. omija.......wyprzedza go samochód przy czym nie powodując żadnego zagrożenia przekracza podwójną ciągłą. Po jakimś czasie dostaje wezwanie na komendę, a tam dowiaduje się, ze zostaje ukarany mandatem, ponieważ kierowca jadący z nim go nagrał jak wyprzedza na podwójnej ciągłej.

Wszystko rozumiem, należy walczyć z piratami drogowymi, ale żeby nie można było wyprzedzić rowerzysty, czy śmieciarki sprzątającej ulice - obydwa pojazdy poruszają się z prędkością ok 15km/h lub mniej ?? Wiem, że osobnik ze Skołyszyna zawzięcie nagrywa wszelkie "przewinienia" kierowców i wysyła na komendę, a policjanci mają całą stertę zgłoszeń. Czy to jest normalne?

Mi to raczej przypomina czasy komunizmu i donosicieli... Czy ktoś może padł "ofiarą" tego człowieka?

Jak najbardziej neguję łamanie przepisów, powodowanie zagrożenia na drodze..ale na miłość boską, na pustej, oświetlonej szerokiej drodze, wyprzedzenie rowerzysty karać mandatem?
Jeżeli był rowerzysta i koleś, który nagrywa z tyłu, to pustej drogi raczej nie było ;) i dlaczego na oświetlonej, szerokiej drodze, kierujący musiał aż przekraczać ciągłą? ;) Na średniej szerokości można bezpiecznie wyprzedzić bez przekraczania.

a tak poważnie, to nie od dziś wiadomo, że niektóre prawa są śmieszne, koleś który podpierdala robi wszystko zgodnie z prawem, ten, który przekracza nie, więc dostał mandat, już większe pretensje miałbym do policji, która ten mandat nałożyła niż, do podpierdalacza :D ten pewnie się mści, bo sam dostał parę razy za jakąś pierdołę i tyle. Na pewno każdy sam doświadczył lub zna kogoś z jakąś historią. Mandat za przejście 2 metry od pasów, mandat za przejście przez tory o 1 w nocy, można wymieniać i wcale żaden podpeirdalacz nie był potrzebny :)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: piotrek »

może technika jazdy niektórych, przy omijaniu rowerzysty wymaga przekraczania POdwójnej ciągłej? szacun za ostrożność osobówką ..
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Charlie_P »

piotrek pisze:może technika jazdy niektórych, przy omijaniu rowerzysty wymaga przekraczania POdwójnej ciągłej? szacun za ostrożność osobówką ..
Chyba nie masz prawa jazdy, że takie bzdury piszesz. Zachowanie bezpiecznej odległości przy wyprzedzaniu rowerzysty na pasach ruchu o typowej szerokości 3,0-3,5 m wymaga zjechania przynajmniej dwoma kołami na sąsiedni pas - tym samym przekroczeniem podwójnej ciągłej. Odległość od wymijanego rowerzysty wynosi MINIMUM 1 metr - a wiadomo rowerzysta też nie jedzie krawężnikiem... Już widzę jak jedziesz za rowerzystą przez całe miasto, żeby nie przekroczyć podwójnej ciągłej... no chyba, że zrobisz to tak, żeby jej nie przekroczyć i będziesz narażał rowerzystę na np zahaczenie lusterkiem.. :ok: Mistrz kierownicy z Ciebie widocznie.

Druga sprawa, tak jestem jak najbardziej za kamerkami w samochodach, jeżeli np. ktoś wymusi Ci piewszeństwo na STOPie lub czerwonym świetle, jeżeli dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji, ale nie żeby takie pierdoły nagrywać i donosić! Trzeba być po prostu frajerem i mieć naturę ORMO.

PS.
Droga była całkowicie pusta, jechał rowerzysta, samochód który go wyprzedzał, a za nimi samochód z DONOSICIELEM - oczywiście też musiał przekroczyć linię podwójną ciągłą, bo też wyprzedził rowerzystę , ale tego nic nie udokumentowało i nie można go ukarać. Współczuje temu komuchowi staremu, bo kwestia czasu aż ludzie się dowiedzą kto to jest. Wiem, że policjanci z Jasła już doskonale wiedza kto to jest, ale nie mogą tego ujawnić... chyba, że ktoś ma znajomego policjanta i od niego wyciągnie :D
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Jozin pisze:
obiektywnyObserwator pisze:Doposażyłem samochód w kamerę na tył, jeśli tylko dostanę wezwanie na Kościuszki, odgrzebię nagrania i z pewnością poinformuję Was
co siedziało mi na ogonie :)
Nie pamiętam już, czy pisałem gdzieś na forum jakie mam auto, to już nieaktualne bo zmieniłem więc miłośniku nagrań nie szukaj tu czym jeżdżę.
Dostaję fotki i płacę, trudno, ale żeby jeden na drugiego donosił to w pale mi się nie mieści. Drogi nagrywaczu ja już też mam kamerkę...
Już masz u mnie flaszkę ;)
Stawiam drugą jak go namierzysz hehe. A teraz do URN.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

piotrek pisze:może technika jazdy niektórych, przy omijaniu rowerzysty wymaga przekraczania POdwójnej ciągłej? szacun za ostrożność osobówką ..
A może rowerzysta pomyka sobie srodeczkiem i ma w d...e ze ktos z tylu jedzie.To co prawa goo???
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: luc »

Charlie_P pisze:Witam, sytuacja wygląda następująco:

Grubo po północy, pusta droga w Jaśle... jedzie rowerzysta.. omija.......wyprzedza go samochód przy czym nie powodując żadnego zagrożenia przekracza podwójną ciągłą. Po jakimś czasie dostaje wezwanie na komendę, a tam dowiaduje się, ze zostaje ukarany mandatem, ponieważ kierowca jadący z nim go nagrał jak wyprzedza na podwójnej ciągłej.
No niestety tacy bojownicy o hiperpoprawność na drodze się pojawiają. Jak znam życie pewnie jakiś urzędas albo inny niedowartościowany cwaniak z "misją".
Charlie_P pisze: Wszystko rozumiem, należy walczyć z piratami drogowymi, ale żeby nie można było wyprzedzić rowerzysty, czy śmieciarki sprzątającej ulice - obydwa pojazdy poruszają się z prędkością ok 15km/h lub mniej ?? Wiem, że osobnik ze Skołyszyna zawzięcie nagrywa wszelkie "przewinienia" kierowców i wysyła na komendę, a policjanci mają całą stertę zgłoszeń. Czy to jest normalne?

Mi to raczej przypomina czasy komunizmu i donosicieli... Czy ktoś może padł "ofiarą" tego człowieka?

Jak najbardziej neguję łamanie przepisów, powodowanie zagrożenia na drodze..ale na miłość boską, na pustej, oświetlonej szerokiej drodze, wyprzedzenie rowerzysty karać mandatem?
Takie mamy "prawo". Z całą pewnością to całe prawo drogowe to fikcja,skoro ludzie na co dzień nawet nie potrafią go przestrzegać i jeździć w sposób efektywny. Nie da się jeździć efektywnie i bezpiecznie a jednocześnie przestrzegać wszystkich procedur. Nie na Polskich drogach. Powiedzmy,że auto zasta
wia ci drogę jednokierunkową a jedziesz przestrzegając przepisów jak na prawo jazdy.Co teraz ? Ano jak nie przekroczysz ciągłej,to ani się zatrzymać ani jechać dalej.Czy to jest zgodne z prawem ? Podobnie wyprzedzanie na jednopasmówkach i dwupasmówkach.

Polskie prawo jest idiotyczne. Ani urzędnicy, ani tym bardziej zwykli ludzie nie mogą być w stanie go w pełni przestrzegać.Wykucie prawniczych encyklopedii wymaga geniuszy, gdy większość to bez obrazy - osoby nie za bardzo inteligentne. Jednocześnie to prawo mimo komplikacji i tak jest nieżyciowe,bo życie jest zbyt kompleksowe.
Gdyby uregulowanie wszystkiego byłoby tak proste, już dawno wytworzono by również zaawansowaną sztuczną inteligencję,która przerosłaby intelektualnie człowieka.
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

A pewny jesteś na 100 % że ta konfiturka jest ze Skołyszyna ?
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: angelterz »

luc pisze: Powiedzmy,że auto zasta
wia ci drogę jednokierunkową a jedziesz przestrzegając przepisów jak na prawo jazdy.Co teraz ? Ano jak nie przekroczysz ciągłej,to ani się zatrzymać ani jechać dalej
Boże,na jednokierunkowej ciągła..
Jprdl co z ciebie za kierowca bez pojęcia..

Pitoli trzy po trzy żeby tylko coś napisać..
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: areo1234 »

Sam mam taki wideo rejestrator ale nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby kogoś nagrywać i jeszcze na policje zgłaszać:D
to jest tylko dla swojego interesu w razie "W"
Ludzie do chamy:(
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Charlie_P »

Czarni1910Jasło_INFO - tak.
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: kociamberek »

angelterz pisze:
luc pisze: Powiedzmy,że auto zasta
wia ci drogę jednokierunkową a jedziesz przestrzegając przepisów jak na prawo jazdy.Co teraz ? Ano jak nie przekroczysz ciągłej,to ani się zatrzymać ani jechać dalej
Boże,na jednokierunkowej ciągła..
Jprdl co z ciebie za kierowca bez pojęcia..

Pitoli trzy po trzy żeby tylko coś napisać..
Uważasz ze na jednokierunkowej nie może być linii ciągłej? Pewnie jesteś jednym z tych dla których testy na prawo jazdy są trudne
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: angelterz »

kociamberek pisze:
angelterz pisze:
luc pisze: Powiedzmy,że auto zasta
wia ci drogę jednokierunkową a jedziesz przestrzegając przepisów jak na prawo jazdy.Co teraz ? Ano jak nie przekroczysz ciągłej,to ani się zatrzymać ani jechać dalej
Boże,na jednokierunkowej ciągła..
Jprdl co z ciebie za kierowca bez pojęcia..

Pitoli trzy po trzy żeby tylko coś napisać..
Uważasz ze na jednokierunkowej nie może być linii ciągłej? Pewnie jesteś jednym z tych dla których testy na prawo jazdy są trudne
Jeżeli linie ciągłą nazywasz linie za którą możesz parkować auto,buspas którego w jaśle nie ma,ścieżkę rowerową albo linie do której musisz się zatrzymać bo masz znak stop to ok.
Ale na jednokierunkowym pasie ruchu,pas dzielący jezdnie nie istnieje, i na pewno nie jest to wykroczenie że go przekraczasz..
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: człowiek z lasu »

No a nie istnieją przypadkiem drogi jednokierunkowe, z wyznaczonymi pasami ruchu? Dwoma, trzema, czy czterema? Po to właśnie w polskich przepisach wprowadzono linię ciągłą pojedynczą, by nie było wątpliwości, że znajdujemy się na jezdni lub drodze jednokierunkowej, z wyznaczonymi pasami ruchu. Teoretycznie jest ona linią nieprzekraczalną, w praktyce kierowca czasem musi zważyć wartości, których ochronę ma do wyboru. Podobnie jak w przypadku podwójnej linii ciągłej, ale przekroczenie jej jest wykroczeniem dużo poważniejszym.
ODPOWIEDZ