Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: luc »

Źle się wyraziłem, spieszyłem się pisząc i wyszły niejasne głupoty. A z testami to nie miałem problemów,co innego praktyczny ;)

Chodziło mi o kilka rzeczy (stąd się to pomieszało):
1) Przede wszystkim chodziło mi też o zmianę pasa np w Jaśle, co sugeruje @człowiek z lasu.
Ponadto:
2) Sytuację w której masz albo nie masz ciągłej na cienkiej "dwukierunkowej" - o w takiej sytuacji: ↓î lub ↓ | î - i jak ci zastawi drogę - to co teraz ? Pas jest na jeden kierunek a z przeciwnego to nawet mogą jechać,a ty jesteś w d... Dodam: pasy wąskie teraz wydzielają jak diabli,zresztą w mniejszych miejscowościach powiatu widziałem już drogi,gdzie można potłuc lusterko albo wylądować w rowie nawet jadąc prawidłowo !

3) Na jednokierunkowej teoretycznie masz jechać z prawej strony,a co jak cię zastawią ? Musisz zjechać na lewą.

Te wszystkie przypadki zawarłem źle w jednym zdaniu, za co przepraszam - wyszło dość fatalnie i niezrozumiale.

Ale takich sytuacji więcej jest.Dużo więcej. Zresztą jak zdawałem w Krośnie to miałem okazję zapamiętać wspaniały "znak koło marketu". Kojarzycie go ?
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: angelterz »

Na jezdni jednokierunkowej obowiązują nieco inne przepisy, a więc:
-można wyprzedzać na zakrętach,
-można wyprzedzać dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia,
-można wyprzedzać z prawej strony na jezdni z wyznaczonymi pasami ruchu /z wyjątkiem zakrętów, wierzchołków wniesień i skrzyżowań/.
Na takiej jezdni jednokierunkowej nie wolno zawracać, natomiast wolno cofać
;)
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: luc »

Ok,wiem,znów nie opisałem PRECYZYJNIE sytuacji. Zastawiona droga jednokierunkowa blisko skrzyżowania,może tak. Zresztą nieważne, od dłuższego czasu nie jeżdżę,bo auto umarło a na nowe kasy brak. Może zresztą to było zwykłe czepialstwo,taką sytuację miałem lata temu...
wojteek3
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 września 2009, 20:50

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: wojteek3 »

Może ten "donosiciel" jest rudy i pracował niegdyś w milicji w skołyszynie ?
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Primer »

Proste pytanie, w jaki sposób ktoś udowodni że to właśnie ja prowadziłem samochód. Z tego co zrozumiałem tamten osobnik nagrywa samochody od tyłu więc nie widać kierowcy. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale działa tutaj jakiegoś rodzaju domniemanie wykroczenia? Przecież mogłem zostawić kluczyki na stole, ktoś sobie je wziął pojechał do sklepu, został nagrany i wrócił zostawiając kluczyki w tym samym miejscu.
Już pomijam fakt że nagrywający nadawałby się bardziej do wariatkowa niż na drogę bo jeśli ktoś ma takie durne pomysły to kto wie co on może jeszcze głupiego odwalić.
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Jako właściciel samochodu musisz wiedzieć kto kiedy i gdzie się nim porusza.
Jak tego nie wiesz a konfiturka Cię z kamerką trafi to nawet jak nie Ty jechałeś to mandat Tobie się należy no chyba że wskażesz tego co jechał i sam staniesz się tym kim ten od nagrywania kierowców :)
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Primer »

Już się zdążyłem zorientować... No więc z tego co wiem nie ma żadnego mieszkańca skołyszyna tzw urban legend, natomiast jest koleś z okolic brzostku który jeździ notorycznie w rejony jasła, dębicy i tarnowa. Tak że uważać na osobników w samochodach z tablicami RDE
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Łyssy »

Primer pisze:Już się zdążyłem zorientować... No więc z tego co wiem nie ma żadnego mieszkańca skołyszyna tzw urban legend, natomiast jest koleś z okolic brzostku który jeździ notorycznie w rejony jasła, dębicy i tarnowa. Tak że uważać na osobników w samochodach z tablicami RDE
To kiepsko się orientowałeś bo to jednak prawda- potwierdzona gdzie trzeba. Jest dwóch "społeczników", jeden ze Skołyszyna i drugu z Brzostku.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Mysle ze na poczatek akcja /KARNY KUTAS/da do myslenia jak sobie troche szyby poskrobie hehe.
Czarni1910Jasło_INFO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 385
Rejestracja: 23 lipca 2014, 10:49
Lokalizacja: Śniadeckich 15

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Czarni1910Jasło_INFO »

Ronka pisze:Na każdego kierowcę znajdzie się jakiś paragraf. Wystarczy przejechać na późnym pomarańczowym, stanąć w niedozwolonym miejscu, rozmawiać przez telefon komórkowy- możliwości złapania kierowcy jest naprawdę wiele. Dla porównania spójrzcie jak wyglądają przepisy drogowe w innych krajach: http://www.przepisydrogowe.eu/


Zgadza się.
Mandat można dostać nawet za oddychanie :P
A teraz tak skoro ci "dzielni" policjanci tak są za przestrzeganiem przepisów prawa i chętnie wypisują mandaty
to niech każdą swoją zmianę zaczynają od patrolu pod komendą i sądem.
Tam co drugie auto i tych z Kościuszki i tych z Armii Krajowej zaparkowane na zakazie.
Pominę już fakt że jak stoją prawidłowo zaparkowane to bileciku za parkowanie nie ma no bo przecież sm to ta sama banda co oni i swój swojego kryje :mur:

Więc proponuję skoro oni nas to TERAZ czas abyśMY MY ich pozałatwiali ich własną "bronią".
Każdy na tel z aparatem.
Robić zdjęcia, nagrywać video i wysyłać do Rzeszowa bo w Jaśle wiadomo sprawa pod dywan.

DO DZIEŁA JAŚLANIE :hurra: :cisza:


p.s Primer podaj że pożyczyłeś znajomemu ukraińcowi który w chwili obecnej dzielnie walczy w doniecku i jak wróci to chętnie się do nich stawi ;) (w razie pytań pisz na PW powiem co i jak).
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Skoro mowisz ze to nie fair to nie życz mu żeby go ktos przylapal i na niego doniósł
tylko trzeba konfiturce wybic głupie pomysly z łba.
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

:) wg Ciebie pobić go (czytaj "wybić mu" te pomysły z głowy) - jest fair ???
W jakiej wiosce ty żyjesz ????

Rozwiązanie jest proste - jeździj zgodnie z przepisami a unikniesz mandatów. Ludzi z wideorejestratorami będzie coraz więcej - poczytaj statystyki policji jak wzrasta ilość filmów nadsyłanych do Komend Wojewódzkich...
Fotoradar SM Wam przeszkadzał "bo kasa idzie na miasto a nie do budżetu Państwa" - z takiej działalności kasa idzie właśnie do budżetu więc powinniście się czuć spełnieni...
I co z tego że komuś "wybijesz z głowy" nagrywanie - jak w jego miejsce pojawi się 10-ciu innych...
I uważaj żeby "wybijając mu to z głowy" nie nagrała cię kamera którą może mieć włączoną w samochodzie, bo wtedy oprócz mandatu możesz jeszcze zwiedzić świat zza krat...

Powodzenia.

Owszem, nie popieram wysyłania filmów typu wyprzedzanie rowerzysty bo to jest bez sensu, ale dla każdego kto jeździ NORMALNIE - rażącym naruszeniem jest np. wyprzedzanie na zakręcie, czy przejściu dla pieszych... Skoro tobie to nie przeszkadza to widocznie sam tak jeździsz, dlatego boisz się że ktoś cię może nagrać...
Życzę ci abyś nigdy nie spotkał drugiego jadącego tak jak ty z przeciwnej strony...
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Czy ja gdzies napisalem ze pobic przeczytaj moj post wyzej np. jesli skumasz o co mi chodzi. A ja ci zycze jazdy przez Jaslo 3godz za rowerkiem powoli i bezpiecznie hihi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18440
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dragoness »

dyna pisze:Czy ja gdzies napisalem ze pobic przeczytaj moj post wyzej np. jesli skumasz o co mi chodzi. A ja ci zycze jazdy przez Jaslo 3godz za rowerkiem powoli i bezpiecznie hihi.
A to co miałeś na myśli? Przepisową jazdę? Mam nadzieję. Wszyscy poczujemy się lepiej. Ciekawe, że niektórym to tak przeszkadza, że ktoś ma kamerkę i nagrywa. Czyżby syndrom stołu i nożyc?
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

Temat poszedl o przekroczenie w nocy przy pustej drodze lini ciaglej wyprzedzając rowerek. I nie przeszkadza mi ze ktos ma kamerke natomiast bardzo mi przeszkadza ze donosi o byle [...]. Najlepiej wszyscy kupmy sobie po kamerce i nagrywajmy sie a potem kolejka na komede bo ten sika za przystankiem inny pije piwo na walach itp. Znikam z tego kraju.
ODPOWIEDZ