Operator Play

Wydarzenia i komentarze z Jasła
malren1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 18:36

Operator Play

Post autor: malren1 »

Zastanawiam się nad zmianą operatora komórkowego na Play. Proszę forumowiczów o informacje -czy nie ma problemów z zasięgiem i czy ewentualnie są jakieś minusy o których się nie mówi
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Operator Play

Post autor: borsuk 1.8 »

Nigdy więcej czekam aż mi się doładowania skonczą i zmieniam sieć.Taryfy są ok ale zasięg tragedia
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Operator Play

Post autor: rkoh »

Mam play od kilku lat, cała moja rodzina ma i nigdy nie miałem powodów do narzekania.
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Operator Play

Post autor: brooklin »

Witam.

przeszedłem do Play po 7 latach T-Mobile i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o taryfy, jakość połączeń itp.

Przenieśli mi numer z Karty na Abonament. Oczywiście T-Mob nie chciał numeru oddać czekałem 6 tygodni.

A zasięg, nie musisz korzystać z sieci Play, równie dobrze możesz sobie ustawić sieć T-Mobile, Orange czy Plus żeby uniknąć przełączania się między sieciami podczas rozmowy.

Tylko pamiętaj, aby podczas podpisywania umowy zastrzec sobie aby do Ciebie nie dzwonili z sieci proponując "super promocje".
z T-Mob potrafili dzwonić 2-3 razy dziennie.
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Operator Play

Post autor: borsuk 1.8 »

brooklin pisze:Witam.

przeszedłem do Play po 7 latach T-Mobile i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o taryfy, jakość połączeń itp.

Przenieśli mi numer z Karty na Abonament. Oczywiście T-Mob nie chciał numeru oddać czekałem 6 tygodni.

A zasięg, nie musisz korzystać z sieci Play, równie dobrze możesz sobie ustawić sieć T-Mobile, Orange czy Plus żeby uniknąć przełączania się między sieciami podczas rozmowy.

Tylko pamiętaj, aby podczas podpisywania umowy zastrzec sobie aby do Ciebie nie dzwonili z sieci proponując "super promocje".
z T-Mob potrafili dzwonić 2-3 razy dziennie.
Próbowałem ręcznie ustawić siec i nic to nie dało
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Operator Play

Post autor: brooklin »

Ja mam w pracy Play, i ustawiłem na sztywno Orange i jest super.

Ale to też zależy od telefonu.

Kiedyś żony nokia pokazywała full zasięgu a mój samsung pokazywał 2-3 kreski (na 6).

Telefonu leżały koło siebie, ten sam operator.
gregs012
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 21:31

Re: Operator Play

Post autor: gregs012 »

borsuk 1.8 pisze: Próbowałem ręcznie ustawić siec i nic to nie dało
Ręcznie nie przestawisz sieci w tel, trzeba zadzwonić na BOK i tam im zgłosić żeby przełączyli Cię na inna sieć (domyślnie jest T-mobile) z której chcesz korzystać (o lepszym zasięgu np w danej okolicy)
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Operator Play

Post autor: Krzysiek92 »

Mialem wczesniej telefon z heyah przez ok 4 moze 5 lat bez umowy. W tamtym roku na jesien kupulem.sobie karte z play i wzialem taryfe 4 in 1 za 21 zl. Bardzo mi spasowala ta taryfa a wiec przenioslem numer z heyah do play. Bylo troche chodzenia bo numer musialem zarejestrowac i przenioslem do play bez umowy! Czyli jak chce to doladowuje konto a jak.nie to nie. Nie mam z nimi umowy i to mi najbardziej pasuje. Mam ta taryfe jak wczesniej pisalem i jestes zadowolony oraz z zasiegu. Tylko ze zasieg zmienilem zeby mi sciagalo z sieci plus. Bo gdy mialem na automat to mi sciagalo z tmobile i mialem slaby zasieg jakies 2 kreski na 4. A jak.zmienilem na plus to mam full. Wiec nie trzeba nigdzie dzwonic bo ja to recznie zmienilem w tel jaka chce siec wybierac....
Ale jak narazie polecam play :)
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Operator Play

Post autor: borsuk 1.8 »

Krzysiek92 pisze:Mialem wczesniej telefon z heyah przez ok 4 moze 5 lat bez umowy. W tamtym roku na jesien kupulem.sobie karte z play i wzialem taryfe 4 in 1 za 21 zl. Bardzo mi spasowala ta taryfa a wiec przenioslem numer z heyah do play. Bylo troche chodzenia bo numer musialem zarejestrowac i przenioslem do play bez umowy! Czyli jak chce to doladowuje konto a jak.nie to nie. Nie mam z nimi umowy i to mi najbardziej pasuje. Mam ta taryfe jak wczesniej pisalem i jestes zadowolony oraz z zasiegu. Tylko ze zasieg zmienilem zeby mi sciagalo z sieci plus. Bo gdy mialem na automat to mi sciagalo z tmobile i mialem slaby zasieg jakies 2 kreski na 4. A jak.zmienilem na plus to mam full. Wiec nie trzeba nigdzie dzwonic bo ja to recznie zmienilem w tel jaka chce siec wybierac....
Ale jak narazie polecam play :)
Tylko że jak chce zmienic siec na Plus to pokazuje ODMOWA DOSTĘPU z Orange to samo
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Operator Play

Post autor: Krzysiek92 »

A jaki posiadasz tel? Moj kumpel mial tak samo w sony z1. Ale po kilki probach za kilka dni przelaczylo mu na siec plus i do teraz ma. A probowales na tmobile przejsc ?? Jaka ci siec wyszukuje automatycznie??
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Operator Play

Post autor: borsuk 1.8 »

Nokia 301 z t-mobile połaczy
mortycia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 3 marca 2015, 17:09

Re: Operator Play

Post autor: mortycia »

miałam Play bo był tańszy ale po paru miesiącach zrezygnowałam bo co chwila nie miałam zasięgu i jakieś dziwne komunikaty pojawiały mi sie na telefonie ale może to wina miejsca zamieszkania???
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Operator Play

Post autor: borsuk 1.8 »

mortycia pisze:miałam Play bo był tańszy ale po paru miesiącach zrezygnowałam bo co chwila nie miałam zasięgu i jakieś dziwne komunikaty pojawiały mi sie na telefonie ale może to wina miejsca zamieszkania???
Mam to samo wieczny problem z zasięgiem
Awatar użytkownika
mchloek
Guru
Guru
Posty: 175
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 02:31

Re: Operator Play

Post autor: mchloek »

mortycia pisze:miałam Play bo był tańszy ale po paru miesiącach zrezygnowałam bo co chwila nie miałam zasięgu i jakieś dziwne komunikaty pojawiały mi sie na telefonie ale może to wina miejsca zamieszkania???
Dziwne, gdyż Play, jako jedyny operator korzysta ze wszystkich dostepnych z innych sieci nadajników. Wystarczy w ustawieniach telefonu zmienić na roaming krajowy i zasięg powinien być wszędzie tam gdzie jest z innych sieci.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Operator Play

Post autor: winiarz171 »

Fajnie, tylko nikt nie powie, że PLAY nie ma priorytetu na te sieci. Co to znaczy? że jeśli na nadajniku np sieci T-mobile jest przeciążenie to najpierw mogą z niej skorzystać abonenci sieci T-mobile, dopiero później play. Poza tym jeśli łapie nam choć 1 kreska playa, z automatu nasz telefon się do niej loguje, bez znaczenia że np PLUS ma full zasieg.Więc zasięg 4 sieci to czysty chwyt marketingowy.
AA i zasięg ORANGE trzeba włączyć samemu na infolinii bądź w salonie, z automatu ni będziecie go mieć.
ODPOWIEDZ