Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: dragoness »

Zignorowałeś Bullocka. Ciekawe, czemu? To nie jest watek o UPA, więc czepiasz się, aby się czepić.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: Sun Tzu »

Bullock w "Hitler. Studium tyranii" twierdził, że Hitler był chory psychicznie? A w którym miejscu tak twierdził? Podpowiesz?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3955
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: grzeh »

Sun Tzu pisze:Taaak... Następnym razem zamieścisz atrtykuł opublikowany w "Podkarpaciu" czy "Obiektywie"?
Sun Tzu;
pisz kogo cytujesz..

dwa lata temu dragoness dała by się pokroić (razem z zielonym i Jozinem) za fotke z portalu wiochapl
viewtopic.php?f=65&t=9723&p=187325#p187325
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: dragoness »

Zaczyna się tu robić festiwal dwóch aktorów :rotfl: Fakt miejsca umieszczenia jakiegoś zdjęcia nie jest podstawą do dyskredytacji samego zdjęcia. Ale co ja będę dyskutować z kimś, kto WIE. W sumie szkoda, że daki dobry kandydat jak p. Duda, przepadnie w wyborach, bo jest powszechnie kojarzony z partią nawiedzonych. Gdybyście bardziej szanowali dyskutantów i nie traktowali ich z tak obrzydliwym (i całkiem niesłusznym chwilami) poczuciem wyższości, żyłoby się wam lepiej, dyskusja na forach nie zamieniałaby się w pyskówkę i obrażanie, a wasza partia nie była postrzegana jako wylęgarnia fanatyków. Nie dziękujcie. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3955
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Zaczyna się tu robić festiwal dwóch aktorów :rotfl: Fakt miejsca umieszczenia jakiegoś zdjęcia nie jest podstawą do dyskredytacji samego zdjęcia. Ale co ja będę dyskutować z kimś, kto WIE. W sumie szkoda, że daki dobry kandydat jak p. Duda, przepadnie w wyborach, bo jest powszechnie kojarzony z partią nawiedzonych. Gdybyście bardziej szanowali dyskutantów i nie traktowali ich z tak obrzydliwym (i całkiem niesłusznym chwilami) poczuciem wyższości, żyłoby się wam lepiej, dyskusja na forach nie zamieniałaby się w pyskówkę i obrażanie, a wasza partia nie była postrzegana jako wylęgarnia fanatyków. Nie dziękujcie. Bez odbioru.
Fakt miejsca umieszczenia jakiegoś zdjęcia nie jest podstawą do dyskredytacji samego zdjęcia.
tu ok
Ale co ja będę dyskutować z kimś, kto WIE
dragoness, wyświadcz mi przysługę i kliknij w linka który podałem
zobaczysz tam że osobami które WIEDZĄ są:
- Jozin
- zielony
- dragoness

Tyle że później okazało się że nie mieliście racji.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: dragoness »

Przykro mi, ale ja nadal uważam, że nazwa "ochroniarz" wywodzi się od ochraniania, a "sprzątacz" od sprzątania. Bycia ochranianym też się trzeba nauczyć. A zarzucanie mi chęci publikowania jakiś mapek i porównywanie z Cybą, wybacz, ale poziom jak ten od smokingu. Po prostu chamstwo i prymitywizm. Biedny p. Duda, jeszcze raz powtórzę. Wracając do wątku; Hitler był idealnie zdrowy psychicznie, kochał Polaków i chciał razem z nimi przeprowadzać "Drang nach Osten". No, ale Polacy nie zrozumieli jego genialnej wizji. Idioci po prostu. Nic dziwnego, że teraz ich pierwszy lepszy Żydek robi w trąbę jak chce. Oczywiście jestem antysemitką :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Syndrom
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 23 marca 2013, 10:44

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: Syndrom »

Z poważnego tematu, rozwinęła sie dość ciekawa dyskusja, która zamieniła się w "takie coś". Widać, że osoby, które zabierają głos w temacie mają wiedzę merytoryczną jak i umiejętność wysławiania się. Zauważam jednak, że zaciętość i zgryźliwość, rzucanie jadem, etc. również towarzyszy co poniektórym wypowiedziom.... Przykre to jest.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: dragoness »

http://nowahistoria.interia.pl/aktualno ... Id,1700848 Doczekali się, ciekawe, czy na uroczystościach będzie jakikolwiek przedstawiciel państwa Izrael? W artykule nie ma o tym mowy.
Sven
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 8 kwietnia 2014, 02:48

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: Sven »

Dwa lata temu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych powstał plan wspierania pozwów za określenia „polskie obozy śmierci”. Ale resort zwolnił odpowiedzialnych za to pracowników. Program miał na celu propagowanie pozytywnego wizerunku Polski i niwelowanie fałszywych stereotypów. http://parezja.pl/msz-pozbylo-sie-ludzi ... h-obozach/
Bogusław Linda o rezygnacji z roli w Pokłosiu "Ja mu powiedziałem tak: „Władku, zanim Amerykanie zrobili „Pluton” o tym, że przegrali wojnę w Wietnamie, zrobili 550 filmów o tym, że byli niezwyciężeni, że wygrywali, byli bohaterscy, natomiast my robimy pierwszy film o naszych relacjach z Żydami i on od razu jest o tym, że ich mordujemy." http://wpolityce.pl/kultura/254344-czy- ... how-iii-rp
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: Mieszko_1985 »

a Bereza Kartuska to co było jak nie obóz koncentracyjny?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: człowiek z lasu »

Wow. Mieszko, ale dałeś czadu. Obóz internowania terrorystów i przeciwników politycznych porównywać do obozu zagłady.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: dragoness »

Nie ma się co oburzać. Bereza BYŁA obozem koncentracyjnym, podobnie jak obozy angielskie dla Burów, czy amerykańskie dla Japończyków.http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejsce_Od ... Kartuskiej Nie była to jednakże fabryka śmierci, doprowadzona do perfekcji przez Niemców.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: człowiek z lasu »

To mu właśnie powiedziałem. W sumie to już sowieckie obozy na Wyspach Sołowieckich perfekcyjnie spełniały rolę fabryk śmierci.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: Sun Tzu »

Odnoszę wrażenie, że niezbyt rozróżniacie pojęcia "obóz koncentracyjny" i "obóz zagłady". W największym skrócie: obóz koncentracyjny to miejsce, gdzie celem nadrzędnym było wykorzystanie w jak największym stopniu niewolniczej siły roboczej (stąd budowa w pobliżu fabryk) a obóz zagłady to miejsce, którego celem była masowa eksterminacja. Obozami zagłady była Treblinka, Sobibór, Majdanek, Bełżec, Kulmhof...
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Polskie obozy koncentracyjne - absurd !!!

Post autor: luc »

Sun Tzu pisze:Odnoszę wrażenie, że niezbyt rozróżniacie pojęcia "obóz koncentracyjny" i "obóz zagłady". W największym skrócie: obóz koncentracyjny to miejsce, gdzie celem nadrzędnym było wykorzystanie w jak największym stopniu niewolniczej siły roboczej (stąd budowa w pobliżu fabryk) a obóz zagłady to miejsce, którego celem była masowa eksterminacja. Obozami zagłady była Treblinka, Sobibór, Majdanek, Bełżec, Kulmhof...
No to jeśli patrzeć na cel,to sowieckie łagry można potraktować jako koncentracyjne ale nie zagłady.Teoretycznie.Bo w praktyce monstrualna głupota komunistów zrobiła swoje.
ODPOWIEDZ