Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO"

Wydarzenia i komentarze z Jasła
zuzka38
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 13 marca 2015, 16:16

Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO"

Post autor: zuzka38 »

Niedawno otrzymałam pewne informacje dotyczące działalności PUP w Jasle, a konkretnie działań pewnych osob tam pracujących. Jesli informację te potwięrdzą się, co być może okaże się nie takie trudne - to będzie sensacyjna wiadomość na na miare afer ujawnionych ostatnio w polskich mediach! Już włos jezy mi sie na głowie czytając opis... Nie mam pojęcia w jakiej formie mogłabym go tutaj zamieścić bo jest tego trochę i bardzo konkretne dane. Czy może lepiej przekazać go mediom, moze ktoś rozpocznie śledztwo dziennikarskie w tej sprawie.
Pozstaram się jak najszybciej szerzej o tym napisać wkrótce
Joziin
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 marca 2015, 15:34
Lokalizacja: Ciemnogród wyklęty przez ludzi i boga...

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: Joziin »

Zgłoś do prokuratury....
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: ajaks1 »

Co znowu tym razem się stało?? Czy dzień bez przekrętów w tym kraju jest dniem straconym?(pytanie chyba retoryczne). Możesz wrzucić skan tych materiałów. Prokuratura to jedno ale z drugiej strony osoby bezrobotne i pracujące również powinny wiedzieć o przekrętach w pupie.

https://www.qassa.pl/3324
Procter
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 441
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 12:45

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: Procter »

przeslij to tu jesli cos masz na tych złodziei...dośc z koleżenstwem w tym miasteczku!! niech wszystko ujrzy swiatło dzienne!! za dużo kolesiostwa pracuje też w PUP !!
Tur
VIP
VIP
Posty: 650
Rejestracja: 18 marca 2012, 09:34

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: Tur »

A jaśniej można ?
PIOTR41970
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2015, 20:16

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: PIOTR41970 »

Tak czytam wieczorem to forum i pamietam jak pewna Pani ze starostwa opowiadała, ze podobno wpłynęło pismo pod koniec ubiegłego roku do Pana Starosty Jasielskiego gdzie były opiasne jakies tęgie przekręty dotyczace dotacji, ale całej sprawie "łeb ukręcono" bardzo szybko. To pismo chyba musi byc w jakichs aktach. wiec moze tez trzeba je wyciagnac na swiatło dzienne- bo chyba mozna, czy nie moze ktos jest zorientowany?Może w jakims trybie dostepu do informacji, czy cos?
chetnydopracy
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2015, 20:28

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: chetnydopracy »

Tak popatrzcie na zatrudnienie w tym Urzędzie, tam się pracuje rodzinnie !!!Czy to troche nie jest dziwne. Może kotoś się wypowie w tej sprawie, te konkursy co byly ostatnio to fikcja jakaś. Może Wypowie się wreszcie jakiś pracownik PUP jak się tam prace dostaje - moze Pan Bogdan Rz.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: Wind »

Od przekrętów jest CBA...O przekrętach w geodezji też już tu ludzie pisali.
pietrek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2015, 20:41

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: pietrek »

"Jasielskie Ranczo" no tak leci w telewizji teraz jak rozumie serialowy Wójt - to obecny dyrektor urzedu pracy, a sekretarz Czerepach - z-ca tego dyrektora i tez ma okular to nawet pasuje. Zuska sprawdz jak najszybciej te informacje i zamiesc te materiały lub linki na tym forum .
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: T135 »

Napisz pod adresy: [email protected], [email protected] najlepiej zgłoś do mediów bo jak napiszesz.na forum to oni tak to zrobią, że jeszcze Ciebie oskarżą o coś. Uwaga TVN chętnie taki temat wezmie

PS. O "konkursach" w UM i starostwie przeciez kazdy wie jak wyglądają... NIK i CBA sie powinno zabrać za to
voldemort
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 15 sierpnia 2014, 09:17

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: voldemort »

nie ma to jak się zareejestrować, wyrzucić swoje żale i na tym koniec
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: walentyna »

I po co zaczynać temat i go nie kończyć......chyba tylko żeby ludzi wku.......jeszcze bardziej jasielskimi przekrętami.
alsijasiu
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 17 marca 2015, 18:07

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: alsijasiu »

Do zuzka38 mam sprawę w sądzie z PUP jak mogłybyśmy się skontaktować bo dla mnie każda informacja na temat PUP w Jaśle jest niezbędna.
exile
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 17 marca 2015, 19:24

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: exile »

Zastanawiam się czy nie chodzi o przekręty dotyczące bezrobotnych z prawem do zasiłku, a ich ultra szybką próbą aktywizacji różnej maści idiotycznymi "stażami". Niektórzy rejestrują się tam by przetrwać jakoś zimę, mając na uwadze to, że ich były pracodawca zatrudni ich w sezonie (na wiosnę). Urząd zna politykę tych pracodawców i wybiera sobie te osoby do castingu. Logiczne jest , że taka osoba zwyczajnie odmówi takiego stażu (z *upy) za 850 zł. Wówczas mają skasowanego klienta i wypłacone premie. Proceder nie jest mi obcy, bo sam padłem jego ofiarą... dodam, że staż śmierdział na kilometr niczym kible na cpn-ie, którego dotyczył. Pozbawiono mnie prawa do zasiłku pomimo, że w uzasadnieniu odmowy podałem nadużycie jakiego dopuszczono się przy prezentowaniu tej "mega oferty", a mianowicie pracy zmianowej po 12 godzin, również w niedziele i święta. Zastanawiam się czy nie złożyć zawiadomienia do prokuratury z art. 231 kk. Osobą w ten sposób wyrolowanym, które brały udział w podobnej szopce np dnia 10.02.2015 proponuje zrobić to samo.
exile
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 17 marca 2015, 19:24

Re: Mały Urząd- WIELKIE PRZEKRĘTY - czyli jasielskie "RANCZO

Post autor: exile »

Dodatkowo chciałbym zapytać kogoś zorientowanego w temacie, czy aby "miła pani" , która stacjonuje obok pokoju „castingowego”. Pokrętnie nie podsuwa papierku do podpisu w stylu „dobrowolne zrzeczenie się prawa do zasiłku”. W przypadku odmowy przyjęcia ich rewelacji.
Bo człowiek wzburzony idiotyzmem sytuacji chcę jak najszybciej stamtąd wyjść i nie jest w stanie dokładnie przeczytać zapisów, zwłaszcza tych drobnym drukiem.
Piszę to, bo będąc zarejestrowany tam, sumując już ładnych parę lat. Nigdy wcześniej nie doczekałem się jakiejkolwiek rozsądnej pomocy z ich strony. Takie staże powinny z założenia być kierowane do osób po szkole, bez doświadczenia na rynku pracy. Pracując w kilku zakładach na różnych stanowiskach nie potrzebuje stażu w stylu: „jak szorować kible czy uzupełniać kubki w automacie z kawą”. A takie oferty z ich strony zaczynają się kiedy człowiek „wypracuje” tzn. państwo zabierze mu min. kilkukrotną wartość tej pomocy (dotyczy również prawa do zasiłku). Zasilając armię, nikomu nie potrzebnych a wręcz rzucających kłody pod nogi pijawek !
ODPOWIEDZ