Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
netaraos
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 listopada 2014, 11:36

Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: netaraos »

Proszę o propozycję gdzie można zapisać dziecko w wieku 3 do 5 lat do przedszkola na terenie miasta lub obrzeżach.
emilia
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 1 stycznia 2012, 21:29

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: emilia »

Jasło ul. Niegłowicka - przedszkole bezpłatne
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: walentyna »

emilia pisze:Jasło ul. Niegłowicka - przedszkole bezpłatne
nie ma przedszkoli bezpłatnych, chyba że jest to oddział 5 godzinny, a tak to przedszkole kosztuje 10 zł dniówka (6zł jedzenie i 4 zł opłata)
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: krolik »

Dziwię się ze nie ma w każdym przedszkolu oddziału 5 godzinnego. Dla mnie najbliżej jest pprzedszkole nr 3 na floripańskiej a tak muszę zawęzić na ul ducala. Tragedia. Co to za problem aby powstały w każdym.
emilia
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 1 stycznia 2012, 21:29

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: emilia »

walentyna pisze:
emilia pisze:Jasło ul. Niegłowicka - przedszkole bezpłatne
nie ma przedszkoli bezpłatnych, chyba że jest to oddział 5 godzinny, a tak to przedszkole kosztuje 10 zł dniówka (6zł jedzenie i 4 zł opłata)
Jasło ul. Niegłowicka przedszkole bezpłatne jedzenie o ile dobrze pamiętam 4 zł ale dziecko może przynosić kanapki czy co tam rodzic da, tak że nie ma obowiązku posiłku moje dziecko jest w grupie 3-4 latki od 7.45 do 15.30 nie pytałam czy to jest maksymalna godzina odbioru, ale nie wiem czy przypadkiem nie 16.00 przy okazji zapytam
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: walentyna »

emilia pisze:
walentyna pisze:
emilia pisze:Jasło ul. Niegłowicka - przedszkole bezpłatne
nie ma przedszkoli bezpłatnych, chyba że jest to oddział 5 godzinny, a tak to przedszkole kosztuje 10 zł dniówka (6zł jedzenie i 4 zł opłata)
Jasło ul. Niegłowicka przedszkole bezpłatne jedzenie o ile dobrze pamiętam 4 zł ale dziecko może przynosić kanapki czy co tam rodzic da, tak że nie ma obowiązku posiłku moje dziecko jest w grupie 3-4 latki od 7.45 do 15.30 nie pytałam czy to jest maksymalna godzina odbioru, ale nie wiem czy przypadkiem nie 16.00 przy okazji zapytam
no to przepraszam bo nie wiedziałam że takie przedszkole w Jaśle istnieje , bo ja za moje dzieci płace
samaslodycz
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, 16:22

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: samaslodycz »

Witam. Chciałam zapytać czy wie któś czy jest opcja przyjęcia dziecka do przedszkola w trakcie roku szkolnego? I czy jesli dziecko jeszcze korzysta z pampersów (2,5roku) to nie przeszkadza?
kowalik267
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 18:27

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: kowalik267 »

Witam, ja trochę odbiegnę od tematu a czy może wie ktoś o kształceniu specjalnym dla chorego dziecka.Czy które przedszkole realizuje taki program?Zgóry dzięki.
Jasienka31
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 22 grudnia 2015, 08:58

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: Jasienka31 »

Każde przedszkole ma obowiązek dostosować program do potrzeb i możliwości twojego dziecka, jednak w praktyce niestety różnie bywa. W Jaśle niestety takiego nie ma, jednak w tym wypadku, o ile się nie mylę, miasto ma obowiązek zapewnić przedszkolu nauczyciela wspierającego tak, żeby Twoje dziecko miało zapewnioną właściwą opiekę i edukację. Najlepiej porozmawiaj z dyrekcją różnych przedszkoli i wybierz to, w którym będzie najabardziej otwarta na Twoje dziecko, bo tam, gdzie dyrektor ma cię gdzieś, na resztę też nie możesz liczyć. N-l będzie się dwoił i troił, ale nie jest w stanie sam wszystkiego ogarnąć. Być może w którymś przedszkolu n-l ma ukończoną dodatkowo oligofrenopedagogikę? Nie wiem, czy to miałaś na myśli... Czy Twoje dziecko jest przewlekle chore, czy upośledzone umysłowo? Bo to są dwie różne sprawy, dwa różne podejścia.
miras
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 09:59

Re: Jakie przedszkole wybrać i za ile?

Post autor: miras »

Dokładnie, teoria a praktyka to w przeszkolach rozbieżne sprawy. Mamy w rodzinie chore dziecko i niestety siedzi w domu z braku sensownej alternatywy.
ODPOWIEDZ