UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: HOWARD »

Dla zainteresowanych sprawami miasta Jasło:

Odpowiedź Urzędu Miasta Jasło: prawie 2 mln na diety radnych w ostatnich 5 latach, lista wyjazdów zagranicznych i kosztów z tym związanych oraz lista uczestników szkoleń z ustawy o dostępie do informacji publicznej.

http://www.zaleze.com/odpowiedz-urzedu- ... szkolenia/

Miłej lektury.
:cwaniak:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: dragoness »

Za rządów poprzedniego burmistrza diety wzrosły o prawie 100 tysięcy, miło.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Winetou »

dragoness pisze:Za rządów poprzedniego burmistrza diety wzrosły o prawie 100 tysięcy, miło.
Kobieto i nauczycielko w jednym wstydu oszczędź ! Nie sugeruj ,że Burmistrz ustala diety radnym, toż to sami radni ustalają sobie wysokość diet co jest idiotyzmem!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: dragoness »

Winetou pisze:
dragoness pisze:Za rządów poprzedniego burmistrza diety wzrosły o prawie 100 tysięcy, miło.
Kobieto i nauczycielko w jednym wstydu oszczędź ! Nie sugeruj ,że Burmistrz ustala diety radnym, toż to sami radni ustalają sobie wysokość diet co jest idiotyzmem!
Mężczyzno i tyle, zastanów się PIĘĆ sekund, jeśli to nie za duży wysiłek. W którym miejscu napisałam, że to burmistrz podniósł radnym diety? Czyż nie było to początek kadencji RM i poprzedniego burmistrza, mającego w tej RM poparcie? Tylko tyle i aż tyle.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Winetou »

dragoness pisze:Za rządów poprzedniego burmistrza diety wzrosły o prawie 100 tysięcy, miło.
TYM WŁAŚNIE WPISEM PANI SUGERUJE !
Było napisać,że w poprzedniej kadencji RM i byłoby okej, ale pani jest najmądrzejsza i wszystko odwróci kota ogonem,aby zawsze mieć rację. JEDYNKA PANI PSOR ZA WPROWADZANIE FORUMOWICZÓW W BŁĄD.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: dragoness »

Winetou pisze:
dragoness pisze:Za rządów poprzedniego burmistrza diety wzrosły o prawie 100 tysięcy, miło.
TYM WŁAŚNIE WPISEM PANI SUGERUJE !
Było napisać,że w poprzedniej kadencji RM i byłoby okej, ale pani jest najmądrzejsza i wszystko odwróci kota ogonem,aby zawsze mieć rację. JEDYNKA PANI PSOR ZA WPROWADZANIE FORUMOWICZÓW W BŁĄD.
Burmistrz sprawuje władzę WYKONAWCZĄ, jakby Pan nie wiedział. I biorąc pod uwagę skład poprzedniej rady ciężko nawet pomysleć, że dzialo sie tam coś bez jego zgody i wiedzy.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Winetou »

Tak jest pani dragoness ,Burmistrz ma władzę WYKONAWCZĄ i realizuje uchwały, które przegłosowuje władza UCHWAŁODAWCZA czyli Rada Miejska.
I TAK JEST ZGODNIE Z PRAWEM ..............I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ, a pani domysły nie mają nic do rzeczy. Pan Burmistrz w poprzedniej kadencji miał bodajże siedem szabel więc musiał się liczyć nie tylko z swoimi radnymi lecz również z koalicją, a przypominam do rządzenia w RMJ potrzeba minimum 11 głosów.
No ale się zapomniałem , przecież pani ZAWSZE MA RACJĘ.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: dragoness »

Nie tyle ja mam rację, co pan obsesję, w przeciwieństwie do mnie jedynie na punkcie PiS. Przykre. I proszę nie obrażać inteligencji użytkowników forum jakimiś liczbami za czy przeciw. Ja po prostu obiektywnie stwierdziłam fakt, podobnie jak wcześniej stwierdzałam fakt próby uczynienia z Jasła drugiego Lourdes, czy postawienia na rynku tworu fontannopodobnego za 212 tysięcy złotych.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Winetou »

dragoness pisze:Nie tyle ja mam rację, co pan obsesję, w przeciwieństwie do mnie jedynie na punkcie PiS. Przykre. I proszę nie obrażać inteligencji użytkowników forum jakimiś liczbami za czy przeciw. Ja po prostu obiektywnie stwierdziłam fakt, podobnie jak wcześniej stwierdzałam fakt próby uczynienia z Jasła drugiego Lourdes, czy postawienia na rynku tworu fontannopodobnego za 212 tysięcy złotych.
Odpowiada pani nie na temat więc stawiam JEDYNKĘ, może to do pani dotrze.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: dragoness »

Winetou pisze:
dragoness pisze:Nie tyle ja mam rację, co pan obsesję, w przeciwieństwie do mnie jedynie na punkcie PiS. Przykre. I proszę nie obrażać inteligencji użytkowników forum jakimiś liczbami za czy przeciw. Ja po prostu obiektywnie stwierdziłam fakt, podobnie jak wcześniej stwierdzałam fakt próby uczynienia z Jasła drugiego Lourdes, czy postawienia na rynku tworu fontannopodobnego za 212 tysięcy złotych.
Odpowiada pani nie na temat więc stawiam JEDYNKĘ, może to do pani dotrze.
Niech Pan ni będzie śmieszny, jeśli nie może Pan być obiektywny. Jasło po prostu nie ma szczęścia do burmistrzów i radnych i to jest fakt. Opcja polityczna nie ma tu nic do rzeczy.P. Kurowska ze swoją "świtą" spowodowała, że będziemy smieci do utylizacji wysyłac do Krosna, p. Czernecki ze swoimi "wulkanami intelektu" niemalże spowodował, że największy jasielski przedsiębiorca chciał przenieść stąd siedzibę frmy, a jego stosunek do miasta widać na każdym kroku, chociażby przez brak sponsoringu na miejskich imprezach. Wszystko przez to, że radni to pacany, co nie czytają materiałów na sesje, a p. prezes nie chciał "kręcić lodów" razem z "władzuchną". A wystarczy pojechać 20 kilometrów żeby zobaczyć, jak rozwija się sąsiednie miasto, pod rządami prezydenta, wuj wie z jakiej opcji i nikogo to nie obchodzi.
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Joziiin »

Mogła by pani rozwinąć wątek tego przedsiębiorcy ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: dragoness »

Joziiin pisze:Mogła by pani rozwinąć wątek tego przedsiębiorcy ?
Chodzi o prezesa Gamratu.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Sun Tzu »

największy jasielski przedsiębiorca chciał przenieść stąd siedzibę frmy
Z ciekawości zapytam, według jakich kryteriów "Gamrat" jest tym największym przedsiębiorcą? Zatrudnienia, przychodów, zysków, podatków, itp.? A pisząc "siedziba firmy" masz na myśli...?
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Winetou »

dragoness pisze:
Winetou pisze:
dragoness pisze:Nie tyle ja mam rację, co pan obsesję, w przeciwieństwie do mnie jedynie na punkcie PiS. Przykre. I proszę nie obrażać inteligencji użytkowników forum jakimiś liczbami za czy przeciw. Ja po prostu obiektywnie stwierdziłam fakt, podobnie jak wcześniej stwierdzałam fakt próby uczynienia z Jasła drugiego Lourdes, czy postawienia na rynku tworu fontannopodobnego za 212 tysięcy złotych.
Odpowiada pani nie na temat więc stawiam JEDYNKĘ, może to do pani dotrze.
Niech Pan ni będzie śmieszny, jeśli nie może Pan być obiektywny. Jasło po prostu nie ma szczęścia do burmistrzów i radnych i to jest fakt. Opcja polityczna nie ma tu nic do rzeczy.P. Kurowska ze swoją "świtą" spowodowała, że będziemy smieci do utylizacji wysyłac do Krosna, p. Czernecki ze swoimi "wulkanami intelektu" niemalże spowodował, że największy jasielski przedsiębiorca chciał przenieść stąd siedzibę frmy, a jego stosunek do miasta widać na każdym kroku, chociażby przez brak sponsoringu na miejskich imprezach. Wszystko przez to, że radni to pacany, co nie czytają materiałów na sesje, a p. prezes nie chciał "kręcić lodów" razem z "władzuchną". A wystarczy pojechać 20 kilometrów żeby zobaczyć, jak rozwija się sąsiednie miasto, pod rządami prezydenta, wuj wie z jakiej opcji i nikogo to nie obchodzi.
Przypominam pani psor temat "UM JASŁO : 2 MLN NA DIETY RADNYCH ,WYJAZDY ZAGRANICZNE""! Czy czytanie ze zrozumieniem jasielskiej nauczycielce sprawia kłopot ? PONOWNIE JEDYNKA będzie pani miała problem gimnazjum ukończyć.
dragoness pisze:
Joziiin pisze:Mogła by pani rozwinąć wątek tego przedsiębiorcy ?
Chodzi o prezesa Gamratu.
Kiedyś tak, bo pracowało w firmie ponad 3 000 ludzi dzisiaj około 600. A pan prezes nie sponsoruje imprez ,bo jest po prosty chytry i swojej prywatnej kasy nie da, a łatwo rozdaje się tylko grosz publiczny. Nie ma tu żadnej polityki.
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: UM Jasło: 2 mln na diety radnych, wyjazdy zagraniczne

Post autor: Joziiin »

...tam od razu chytry... Dla przedsiębiorcy sponsoring ma być inwestycją a nie kosztem...a jaką korzyść miałby Pan Moska sponsorując miejskie imprezy ???
ODPOWIEDZ