Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Wydarzenia i komentarze z Jasła
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: krolik »

Bardzo często spotykam się że koło Lidla na miejscu wyznaczonym dla osób niepełnosprawnych i dla matki z dzieckiem stają ludzie którzy nie powinni tam stawać. Bo ani nie są niepełnosprawni ani nie przyjechali z dzieckiem, stają bo nie ma miejsca gdzie indziej. Czy to w porządku dla tych osob ,które chcą zrobić zakupy z dzieckiem a nie mają gdzie stanąć. Czy nie można to jakoś rozwiązać ?
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: ajaks1 »

Zadzwoń po policję albo straż miejską, mandat za to wykroczenie to 700 zl albo 800 zł
dreamtheater
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 14 listopada 2009, 21:48

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: dreamtheater »

Brzydzę się donosicielstwem, ale w tym wypadku nie mam watpliwości.
Dzwonić, opieprzać, napiętnować, to jest chamstwo, brak zrozumienia dla ludzkich potrzeb, cierpienia chorych i potrzebujących, stanąć tuż przy wejściu do sklepu, urzędu, etc.
Osobiście do tłumaczenia użyłbym dobrej pały.
piateczek123
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 listopada 2015, 14:57

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: piateczek123 »

dzwonić i tyle. chamstwo w czystej postaci
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: krolik »

Nie rozumię czego nikt nie robi w tej sprawie, przeciez to parking Lidla. Przez takich ludzi osoba niepełnosprawna nie moze sobie zrobić zakupy. Dotyczy to także matki z dzieckiem .
Awatar użytkownika
Dixel
Guru
Guru
Posty: 171
Rejestracja: 30 marca 2006, 16:07
Lokalizacja: Wolica city

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: Dixel »

Policja nic nie zrobi to parking prywatny. Nawet stłuczka na parkingu np. jak ktoś ci wjedzie w twój zaparkowany samochód to szkoda parkingowa czyli 50pln mandatu i najczęściej współwina...
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: krolik »

Nie zgadzam sie co do kolizji. Mialam taki przypadek na parkingu kolo MPM i odbywalo sie tak samo jak na drodze. A co do parkingu sklepowego to wlasciciel,kierownik moga wezwac policje i oni musza zaiterweniowac.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: T135 »

Policja i straz miejska od września 2010r może karać mandatami na drogach wewnętrznych, czly parkingi sklepów, galerii czy na osiedlach. Także bez problemu można policję wezwać. A parkowanie na tzw. Kopercie to mandat 500zł. Jednak policja i sm zanim przyjadą delikwenta może już nie być. Łatwiej jest zrobić zdjęcoa takiego pojazdu i zanieść lub wysłać dp komendy, wtedy kierowca dostaje mandat.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: dyna »

Prędzej bym mu powietrze z kół spuścił niż dzwonil do służb mundurowych oczywiscie gdyby mnie to dotyczylo ale nie jestem inwalidą więc mnie to nie boli.
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: Jocke »

Wtedy on by zadzwonił i miałbyś sprawę w sądzie o wykroczenie. Donosicielstwo to wielkie ZŁO, ale akurat zgłaszanie tego że ktoś zajął miejsce dla niepełnosprawnego, nie jest niczym złym. Złem jest to, że sprawny człowiek w takim miejscu parkuje i to on się powinien wstydzić a nie osoba która to zgłasza.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: dyna »

Mowie co ja bym zrobil. I moglbym ewentualnie zrozumiec gdy zadzwonila by osoba ktora to bezposrednio dotyczy /inwalida z naklejka itp. A nie ktos kto np. przyszedl na zakupy na butach i dzwoni bo widzi PRZESTEPSTWO a co tam uje...c kolesia bedzie afera bedzie sie cos dzialo. A moze autem przyjechal koles tylko po lekarstwa do apteki dla dziecka a nie bylo gdzie stanac wiec sie zatrzymal na 5 min.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: krolik »

Ostatnio przyjechalam z malym dzieckiem na zakupy i nie mialam gdzie stanąć bo oczywiscie orzyjechal jakis dziadziu i zaparkowal na miejscu matki z dzieckiem a na drugim miejscu mlody czlowiek bez dziecka.
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 383
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: kapustajestpusta »

Kto wymyślił takie miejsca do parkowania?? Ojciec z dzieckiem nie może tam stanąć?? Powinno być "Dla rodzica z dzieckiem". Zresztą tylko dobre wychowanie chroni przed parkowaniem na tych miejscach bo prawo nie przewiduje karania, tylko za kopertę dla niepełnosprawnych.
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Parking przy Lidlu - miejsce dla niepełnosprawnych

Post autor: Jocke »

dyna pisze:Mowie co ja bym zrobil. I moglbym ewentualnie zrozumiec gdy zadzwonila by osoba ktora to bezposrednio dotyczy /inwalida z naklejka itp. A nie ktos kto np. przyszedl na zakupy na butach i dzwoni bo widzi PRZESTEPSTWO a co tam uje...c kolesia bedzie afera bedzie sie cos dzialo. A moze autem przyjechal koles tylko po lekarstwa do apteki dla dziecka a nie bylo gdzie stanac wiec sie zatrzymal na 5 min.
A ja bym zadzwonił i nie po to żeby "uje** kolesia" tylko po to, że mam przed oczami, jak przejeżdża tędy osoba niepełnosprawna szukająca miejsca, lub osoba przewożąca chore dziecko na wózku inwalidzkim, i musi parkować na drugim końcu miasta, bo jakiś idiota zajął miejsce dla niepełnosprawnych. A wierz mi, że jeśli taki człowiek RAZ zaparkował w miejscu dla inwalidów, to zrobi to drugi raz. A jeśli dostanie te kilkaset złotych mandatu - uwierz, nigdy się już w takim miejscu nie zatrzyma.
ODPOWIEDZ