Szukanie cieków wodnych

Wydarzenia i komentarze z Jasła
robert172a
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2015, 19:02

Szukanie cieków wodnych

Post autor: robert172a »

Witam drodzy użytkownicy, piszę bo szukam kogoś w okolicach Jasła Kołaczyc i pobliskich miejscowości kto szuka wody na działce, a najlepiej żeby od razu szukał i kopał. Chodzi mi oczywiście o taka zwykła kopaną studnie. Polećcie kogoś pewnego bo sam znam paru magików ale niestety nie zawsze ta woda jest.
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: dax »

Tu masz numer do gościa z Lipnicy co kopie, nie wiem tylko czy wyznacza żyły: 510 591 285. U mnie w tamtym roku kopali goście z Dukli, wyznaczali żyły również: 721 347 260
robert172a
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2015, 19:02

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: robert172a »

Dzięki wielkie za pomoc
xinka500
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 6 stycznia 2014, 17:23

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: xinka500 »

Witam poszukuje sprawdzonego ròżczkarza
xinka500
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 6 stycznia 2014, 17:23

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: xinka500 »

Nikt nie zna osoby która wyznacza wodę na działce ???
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: wujek_garfield »

Popatrz do góry.Masz numery telefonu,masz wszystko.A jak nie - zawsze możesz obserwować,gdzie lubi się wylegiwać kot sąsiada.Pewny sposób to nie jest,ale może wystarczyć.
Łukasz
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 28 lipca 2009, 10:23

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: Łukasz »

Robert pamiętaj żeby różdzkarz udokumentował swoje uprawnienia przedstawiając AKTUALNY certyfikat wydany przez Polskie Stowarzyszenie Różdżkarzy i Poszukiwaczy Żył Wodnych (certyfikat jest ważny 18 miesięcy). Ci magicy których wymieniłeś w pierwszym poście to pewnie oszuści, bez tego certyfikatu.

Zdradzę sekret który umożliwia samodzielnie znalezienie żył wodnych: bierzesz widlasty kij leszczynowy, łapiesz w rękach nadgarstkami do góry i chodzisz po działce śpiewając cicho: https://www.youtube.com/watch?v=vYiG6AXbvvk (to jest tajemnica, różdżkarze to śpiewają ale bardzo cicho) - UWAGA - trzeba cały tekst z pamięci zaśpiewać, nie wolno się pomylić ponieważ może to wprowadzić błąd w pomiarze! W miejscu w którym jest żyła poczujesz jak kij wygina się ku dołowi jest żyła, im większa siła wygięcia tym lepiej. Aha - w dniu szukania MUSISZ wstać z łóżka stawiając jednocześnie OBYDWIE nogi na podłodze, inaczej nic z tego nie będzie. Jeśli kot sąsiada wyleguje się w tym samym miejscu to znaczy że ta żyła jest naprawdę duża, zawierająca wodę mineralną - dobra uwaga Garfielda.
Aby obliczyć objętość wody w żyle weź srebrny łańcuszek z wisiorkiem i stań w miejscu wskazanym przez kij. Zawieś go w dwóch palcach, zacznie sam robić kółka - ile kółek tyle metrów sześciennych wody znajduje się w żyle.

W razie pytań służę pomocą.
izza
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 8 lipca 2016, 11:14
Lokalizacja: Jasło <-> Wa-wa

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: izza »

Mój Ojciec jest fizykiem i twierdzi że nie da się za pomocą różdżki czy wahadełka określić gdzie jest żyła wodna. To jest nabijanie ludzi w butelkę.
Jak już to jedynie korzystać z usług Geologów. Lub po prostu wiercić.
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: Szukanie cieków wodnych

Post autor: wujek_garfield »

@izza: wg. współczesnej nauki nie da się.A czy róźdźkarze działają czy nie działają - nie wiem,ale z wypowiedzi znajomych wiem tyle,że zwykle wystarczyło zrobić kilka dziur w miejscach które wskazywał typek z gałązką i woda za którymś razem była.Przypadek czy nie - w co kto wierzy ;)
ODPOWIEDZ