Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Post autor: gara »

Żywy przykład na to, jak szkodliwe jest to, kiedy do merytorycznej i ciekawej dyskusji dołączają trolle typu Jozin i piotrek.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Post autor: Sun Tzu »

Pozwalam sobie postawić tezę, że zarówno wysiedlenie, jak i zniszczenie Jasła wyglądało nieco inaczej niż było i jest przedstawiane na podstawie opracowanych przed 1989 rokiem materiałów... Może wysiedlenie mieszkańców Jasła nie było "zbrodniczą decyzją Waltera Gentza, który kierował się nienawiścią do jaślan" a zwyczajną zasadą taktyczną Wehrmachtu powszechnie stosowaną? Wiem, wiem, podważam całą martyrologię, ale - szczerze mówiąc - bardziej mnie interesują fakty...
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Post autor: matrix »

może ciekawszym tematem "są" pospolici złodzieje i bandyci, plądrujący wysiedlone Jasło i rabujący wysiedleńców, wyjątkowo wstydliwe - jednak fakty.
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Post autor: wujek_garfield »

piotrek pisze:przy obecnym PiSaniu historii od nowa, okaże się że miasto zniszczyła Armia Czerwona, i wymordowała "nazistów" bohatersko broniących ludność przed armią Stalina. Teraz takie czasy, że bandyta bohaterem, a bohater bandytą :(
Parasol pisze:Jak już umrą wszyscy, którzy pamiętają burzenie a potem wyzwalanie Jasła - będzie można spokojnie bredzić o tym, jak to dzielni faszyści bronili nas przed wstrętnymi komunistycznymi żydami, przed przodkami obecnych lewackich masonów.
Ano właśnie.Niemcy święci,ruscy winni... Za niedługo to dowiemy się,że 1 września Niemcy wkroczyli do Polski aby chronić nas przed Sowietami,a durni Polacy (widocznie jakiś gorszy sort) do nich strzelali.

Za takie fałszowanie historii i podżeganie od lat do wojny z Rosją powinno się prać po ryjach bajkopisarzy gloryfikujących nazistów.I innych bredzących,że trzeba było kolaborować z 3 rzeszą - też !
Sun Tzu pisze:Swoją drogą, nigdy nie słyszałem, by w pierwszej linii natarcia szły dywizjony artylerii przeciwlotniczej...
Co w tym aż takiego dziwnego? Artyleria przeciwlotnicza może być używana również do walki z celami naziemnymi.
Jak widać o wojskowości wiesz jeszcze mniej, niż o historii zburzenia Jasła.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6326
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Post autor: Sun Tzu »

Co w tym aż takiego dziwnego? Artyleria przeciwlotnicza może być używana również do walki z celami naziemnymi.
Jak widać o wojskowości wiesz jeszcze mniej, niż o historii zburzenia Jasła.
Niesamowita historia - po prostu mnie tak zaskoczyłeś, że aż zaniemówiłem z wrażenia. Bo skąd mógłbym wiedzieć o użyciu przez Niemców dział przeciwlotniczych kalibru 88 mm pod Arras do walki z brytyjskimi i francuskimi czołgami? Skąd mógłbym wiedzieć, że Niemcy używali przeciwlotniczych acht koma acht do walki z czołgami na froncie wschodnim, w Afryce czy na froncie zachodnim? No skądże mógłbym o tym wiedzieć? Dopiero taki znawca wojskowości jak ty mi to uświadomił i od tej chwili nie będę żył w nieświadomości. I niewiedzy! Tak dla twojej wiadomości - wybacz profanowi, że to piszę - wystarczyłoby jednak zobaczyć jak wygląda działo kalibru 88 mm, dowiedzieć się, ile ważyło, jak było przemieszczane i uruchomić szare komórki (jeżeli - oczywista - ktoś je ma), by zrozumieć, że używanie tego typu dział do natarcia, gdzie wymagany jest ruch i szybkość jest cokolwiek utrudnione. I jakoś nigdzie nie czytałem, by baterie dział 88 mm atakowały w pierwszej linii. Ale ty - znawca wojskowości - z pewnością mi takie przykłady wskażesz. Prawdopodobnie przez ten fakt III Rzesza przegrała II wojnę światową! Bo według ciebie radzieckie baterie artylerii przeciwlotniczej atakowały... I zapewne dlatego 76 Perekopska Dywizja Artylerii Przeciwlotniczej wyzwoliła Jasło, Gorlice, Nowy Sącz, Oświęcim, Bielsko-Białą, Strumień, Kęty... To była po prostu taka uderzeniowa artyleria przeciwlotnicza, która szła w pierwszym szeregu i prowadziła za pomocą swoich dział kalibru 85 mm misję wyzwoleńczą... Oj Boże, Boże...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Kto zniszczył Jasło w 1944 roku?

Post autor: Joziiiin »

Mundek, ja cie nie poznaję - żadnego wyzywania od durniów czy idiotów...... Coś się stało ??? Można ci jakoś pomóc ???
ODPOWIEDZ