Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pustyn

Wydarzenia i komentarze z Jasła
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pustyn

Post autor: xmax »

Karczowanie Jasła przybiera zatrważający obraz. Kto postanowił zrobić z naszego miasta betonową pustynię? Ostatnio wykarczowali na Baczyńskiego szpaler drzewek, który przysłaniał tzw. "Straszny Dwór" relikt poprzedniej epoki - teraz mamy tutaj "piękny" widok na obskurny bubel peerelowski - czy komuś tam w urzedzie miasta tęskno do tego okresu, i chciał go sobie przypomnieć? Karczowanie odbywa się nie tylko tutaj i cały czas... Czy burmistrz nie lubi drzew w mieście? Może jako niespełniony drwal pomylił swoje funkcje?
Bo, moim zdaniem przydałoby się tutaj więcej inicjatywy gospodarczej, to nie bedziesz musiał sprzedawać drewna by utrzymać armii urzędników.
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: kapustajestpusta »

Straszny Dwór jest własnością spółdzielni, miasto chyba tego nie wykarczowało.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

kapustajestpusta pisze:Straszny Dwór jest własnością spółdzielni, miasto chyba tego nie wykarczowało.
Miasto musi wydać zgodę, no ale p. prezes na pewno taką uzyskał :kwasny:
polako516
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 3 października 2014, 18:34

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: polako516 »

Drzewa przy Strasznym Dworze zostały wycięte fakt ale myślę, że może mieć to związek z planowaną przebudową owego budynku :P
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

mało wam krzaczorów dokoła, odsłonili to może ktoś się zainteresuje tym budynkiem. jeśli brakuje zieleni -5km jest Folusz ,krzaczory po pachy .
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: kociamberek »

Wladzuchna od kilku kadencji wycina drzewa w Jaśle co najlepsze zawsze ten sam powód - chore drzewa, tym czasem to wladza ma chorą głowę. Trzeba wyciac wladze i ich winorosle
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

polako516 pisze:Drzewa przy Strasznym Dworze zostały wycięte fakt ale myślę, że może mieć to związek z planowaną przebudową owego budynku :P
Wątpię, można by to zrobić bez wycinania tych drzew, chyba nie rozbudują tego po ulice, a juz na pewno wycinanie drzew po drugiej stronie nie miało nic wspólnego z tym. Ktoś sobie po prostu urządza z drzew w Jaśle kolejny opał na zimę, a najlepiej w mieście coś wyciąć pod pozorem "CHORYCH DRZEW",. I tak chora władza miasta, karczuje nam drzewa dla swoich znajomych na zimę (bo to biedni ludzie), a nam zostanie niedługo wykupienie sadzonek i pojechanie z nimi na Folusz - jak tu ktoś uczynnie proponuje, może tam nas DRWALE z Jasła nie dosięgną... Zrobimy tak? Czy w następnych wyborach powiemy DRWALOM MIEJSKIM - NIE!
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: kapustajestpusta »

O czym Wy bredzicie??? Przecież tam same tuje były, a nie drzewa. Tuje można karczować jak owocówki.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Zobacz, jak to kiedyś wyglądało - twoje "tuje" https://www.google.pl/maps/@49.7381812, ... 312!8i6656
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Urzędnicy, którzy doprowadzili do powstania takiej pustyni w mieście jak na Baczyńskiego, powinni tak samo skończyć, jak te drzewa.
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: kapustajestpusta »

xmax pisze:Zobacz, jak to kiedyś wyglądało - twoje "tuje" https://www.google.pl/maps/@49.7381812, ... 312!8i6656
Popraw link bo jest lipny i nie wyświetla.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

To wpisz sobie: google street view jasło baczyńskiego, jeśli to nie pomoże, to uaktualnij system, jeśli to nie da efektu, to przejdz się baczyńskiego - zobaczysz pystynie bez drzew - to ci się powinno spodobać - lubisz chyba te klimaty?
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Ciekaw jestem co następnie nam wykarczuje bezużyteczna rada miejska drwali - może Park Miejski - już tam próby robili - idźmy na całość!
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

https://www.google.pl/maps/@49.7381861, ... 312!8i6656 a było pięknie i zielono, teraz mamy pustynie, jak w głowach POkemonów z urzedu miasta...
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Kilka razy byłem w urzedzie miasta, i do którego pokoju wszedłem, a byłem w kilku - bo mnie odsyłali - nie wiedzieli dokładnie w którym mają mi kilka chwil poświęcić - i tak mnie kilka razy odsyłali jak od annasza do kajfasza, a w każdym upchane towarzystwo po kilkoro w malutkich pokoikach - ta armia, musi coś robić - no i robią. uprzykrzają życie ludziom i myślą "jakby tu jeszcze sp''''lic zycie ludziom", wymyślili: jest pewnie jakiś tam w um który jest od wycinania drzew w miescie
ODPOWIEDZ