Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pustyn

Wydarzenia i komentarze z Jasła
nowaja
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 14 lipca 2016, 20:55

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: nowaja »

xmax pisze:Kilka razy byłem w urzedzie miasta, i do którego pokoju wszedłem, a byłem w kilku - bo mnie odsyłali - nie wiedzieli dokładnie w którym mają mi kilka chwil poświęcić - i tak mnie kilka razy odsyłali jak od annasza do kajfasza, a w każdym upchane towarzystwo po kilkoro w malutkich pokoikach - ta armia, musi coś robić - no i robią. uprzykrzają życie ludziom i myślą "jakby tu jeszcze sp''''lic zycie ludziom", wymyślili: jest pewnie jakiś tam w um który jest od wycinania drzew w miescie
Zgadzam się w 100% z ta wypowiedzią, ja też chodziłam w bardzo "błahej " sprawie od pokoju do pokoju aż niestety nie wytrzymałam i poszłam do burmistrza P.Pikula i wystarczył jeden telefon i sprawa była po 15 minutach załatwiona.
A urzędnicy są zatrudnieni i od godz 14 maja co niektórzy wychodne na oględziny drzew w Jaśle (albo resztki drzew) więc karczują bo coś trzeba robić zwłaszcza jak ktoś jest zatrudniony po znajomości i nie wiele się zna na tym co ma robić.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Witam obrońców drzew w naszym mieście.

Dzisiaj, od dawna miałem przyjemność przejść się parkiem w mieście (dawno mnie tam nie było) i od razu co widac? jak ten park jest przekarczowany!
Kiedyś były drzewa od strony JDK - tam jest łyso, kiedyś było dużo wiecej drzew od strony sądu - przekarczowane, a nawet w środku te chamy wycięli drzewa i poszerzyli chodniki.

Jestem ciekaw do czego zmierza karczowanie drzew w parku, na pewno opał na zime dla kolesi z urzedu.

Tylko, co wy chcecie zostawić w mieście z zieleni dla naszych dzieci?

Jak wytnie sie cały szpaler zieleni, jak na Baczyńskiego, to od razu da sie zauważyć. I beda tacy co zaprotestuja!

A jak w parku miejskim wycina sie kilka / kilkanascie drzew to nie od razu to widać - bo dalej tam są drzewa

tak samo jak w miejscu, pełnym drzew ulica itd karczuje się co drugie, potem co drugie i dalej co drugie... to po pewnym czasie zostaje jedno, które trzeba wyciąc - bo jakies tu jedno takie ostało sie nie wiadomo po co...

i taka jest polityka - gdzie nie od razu da się wykarczować całe połacie drzew, to karczują: co drugie, co drugie , co drugie... zauważcie? ;)

Parku miejskiego tak od razu nie zgłądzą, ale usilnie nad tym pracują - przypomnijcie sobie ten park kilka lat temu i teraz
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: serjtankian »

Też nie podoba mi się ta wycinka drzew w Jaśle, jednak dostałem odpowiedź z urzędu, że w tym samym miejscu (przy Strasznym Dworze) jesienią lub wiosną 2017 roku zostanie zasadzonych 12 szt. klona zwyczajnego.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

serjtankian pisze:Też nie podoba mi się ta wycinka drzew w Jaśle, jednak dostałem odpowiedź z urzędu, że w tym samym miejscu (przy Strasznym Dworze) jesienią lub wiosną 2017 roku zostanie zasadzonych 12 szt. klona zwyczajnego.
Możliwe. Ja również się pytałam, dlaczego wycięto piękne lipy przy starej przychodni przeciwgruźliczej. Odpowiedziano mi, że właściciela zobowiązano do nasadzeń. Tylko że on ma to w sempiternie.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

serjtankian pisze:Też nie podoba mi się ta wycinka drzew w Jaśle, jednak dostałem odpowiedź z urzędu, że w tym samym miejscu (przy Strasznym Dworze) jesienią lub wiosną 2017 roku zostanie zasadzonych 12 szt. klona zwyczajnego.
Witam.
Dziękuję za informację.

Tak z czystej ciekawości, jest jakaś szansa dowiedzieć się po co wykarczowali ten szpaler drzew?
Skoro planują tu nasadzić 12 klonów zwyczajnych, gdzie i do kogo poszło drewno z tego wyrębu?

Jeśli ta zamiana ma tak wyglądać, jak koło "Europy", gdzie zamiast wielkiej wierzby zasadzili takie coś, że niektórzy mają wiekszą choinkę w domu, to radość co poniektórych może być przedwczesna.

Dziękuję
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: kapustajestpusta »

O jakim Ty drewnie piszesz?? Przecież tam prawie same tuje były. Jakie to drewno, tylko krzaki. Przejaśniało. Tam cały dzień był cień, pewnie grzyb w sklepach na dole, ciemno cały dzień. Dla biznesu taka zmiana na pewno na plus. Weź otwórz sklep w lesie gdzie nawet go nie widać z ulicy. Tylko sensownego remontu budynku brakuje, ale to może początek zmian.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

"O jakim Ty drewnie piszesz?? Przecież tam prawie same tuje były. Jakie to drewno, tylko krzaki"

https://www.google.pl/maps/@49.7381812, ... 312!8i6656

Łatwo zauważyć, że nie "tuje/krzaki", ale jak ktoś chce usprawiedliwiać karczowanie, to każdy powód jest dobry.

Jeśli jesteś z um, to drętwe tłumaczenie, a jeśli kimś, kto ma tam biznes i pomyślał, że to mu pomoże. To nie tędy droga, bo odsłonili szkaradny widok, a ktoś, kto chciał tam kupować, w tych sklepach, jak np ja to wiedział gdzie ma się wybrać - ja będę to omijał szerokim łukiem - bo tam jest teraz po prostu wrednie.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Ciekawe, która to g**d*a w um optowała za tym i wydała pozwolenie na wykarczowanie szpaleru drzew przy Baczyńskiego? Przyzna się?
leśmian.pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 września 2016, 09:22

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: leśmian.pl »

Lekceważy się natomiast bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw przedszkola przy ul.Słowackiego.Trzy wysokie drzewa(co najmniej sięgające 7 piętra) bujają sobie nad przedszkolem,a przy większych wiatrach czy burzach nisko się kłaniają i zrzucają gałęzie.Nie wiem czy to zagrożenie jest przedmiotem zainteresowania dyrekcji przedszkola,ale wygląda to niepokojąco.Widzę to przez okno,stąd taka moja ocena. :dobani:
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: serjtankian »

xmax pisze:
Tak z czystej ciekawości, jest jakaś szansa dowiedzieć się po co wykarczowali ten szpaler drzew?
Drzewa zostały usunięte na zlecenie JSM. "Miasto Jasło oraz Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa zawarły porozumienie, którego celem była poprawa estetyki Miasta Jasła, uporządkowanie pasa drogowego oraz odnowa i zwiększenie funkcjonalności budynku należącego do Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej."
leśmian.pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 września 2016, 09:22

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: leśmian.pl »

Uzasadnienie brzmi nieźle,ale drzew nie ma.Wszystko w zasadzie można jakoś uzasadnić czy umotywować,ale ważny jest skutek.W tym przypadku opłakany.Taka jest niestety wola właściciela,czy administratora,ale że Miasto przykłada rękę do dewastacji przyrody ? Dziwne...
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Drzewa zostały usunięte na zlecenie JSM. "Miasto Jasło oraz Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa zawarły porozumienie, którego celem była poprawa estetyki Miasta Jasła, uporządkowanie pasa drogowego oraz odnowa i zwiększenie funkcjonalności budynku należącego do Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej."
No to trzeba przyznać, że świetnie się spisuje nam spółdzielnia, do której płacimy comiesięczny haracz. "Estetyka Miasta" na Baczyńskiego teraz jak w Czarnobylu - tuż po wybuchu! Co by tu jeszcze spieprzyć prezesie? Jasielskiej Spółdzielni Czynszowej na pewno pomysłów nie zabraknie... Wszak żyją tam jak królowie - trutnie z naszych pieniędzy.
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 382
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: kapustajestpusta »

Widzę że tylko ja bronię tego co tam zrobili.

leśmian.pl pisze:na Baczyńskiego teraz jak w Czarnobylu - tuż po wybuchu!
Chyba Cie na świecie nie było jak te krzaczory małe były, nie ma tam nic strasznego, pawilon jak każdy inny z tego okresu.

Czy wiesz jakie sklepy są na dole?? Chyba nie bo nigdy byś na piechotę tam nie szedł. A tak to jadąc swoją beemką zobaczy Twoja laska że nawet drogeria jest i PSS a nawet pasmanteria.
Jak zrobili pustynię betonową tzn parkingi od strony multimedii i dawnej biedaronki to nikt nie skomlał że ogromne trawiaste i zarośnięte klomby zniszczyli tylko jak to super bo do biedaronki jest gdzie stanąć. Obłuda.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Witam obrońców drzew w Jaśle.

Jestem tego pewien na 100%, że istnieje lobby firm zajmujących się karczowaniem drzew w miastach, i te gnidy lobbują nieźle do wszelkich urzędów, które wydają pozwolenie na wycinanie, podcinanie, karczowanie drzew w naszym mieście (co dzieje się dalej z tym drewnem? Na pewno kończy w piecu centralnego ogrzewania zaprzyjaźnionego sługusa)
Co kilka dni idąc dowolną ulicą (TAM, GDZIE JESZCZE W JAŚLE MAMY SZCZĘŚCIE ZOBACZYĆ DRZEWA) nie ma drzew, albo korony drzew (ostatnio na Kopernika), albo są podcinane gałęzie od dołu - już niektóre długo nie pożyją!
Wygońmy te gnidy - drwale z miasta!

Ich miejsce jest w lasach. Najlepiej w Chinach, tam czeka ich spełnienie i pełna nagroda, za to co robią nam tu na co dzień.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: xmax »

Witam :)

Witam ludzi, którzy w naszym mieście lubią zieleń, drzewa i spokój.

Z roku na rok, a ostatnio nawet z miesiąca na miesiąc... - co ja mówię?!

Ostatnio, to nawet z dnia na dzień nie wiadomo czy drzewo, pas zieleni, korony drzew - po powrocie z pracy spotkamy?

Co raz gorzej się dzieje!

Przekarczowali Szajnochy, Mickiewicza - to teraz biorą się za Osiedle Kopernika, bo tu jeszcze dla oszołomów za zielono jest, i tęskno im za pustynią.

W związku z tym, mam pytanie:

Może już czas najwyższy, by zmienić wysłużonego prezesa JSM, bo ten ostatnio w rozwoju zatrzymał się na karczowaniu drzew w naszej okolicy (Kopernika, Baczyńskiego - może iść dalej!). A, zły to ptak, co swe gniazdo kala. Jest jakaś procedura na to? Czy ten urząd został darowany dożywotnio? Bo odkąd pamiętam, to ta sama persona...
ODPOWIEDZ