Nowy Styl - światowa firma - opinie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Bandit
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 30 listopada 2010, 22:27
Lokalizacja: włączam GPS......

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Bandit »

dragoness pisze:
Bandit pisze:
jjaa18+ pisze:Przynajmniej nie chodzę po mops-ach gops-ach czy gdzieś tam po zapomogi. Wiadomo że 2400na miesiąc to nie kokosy, ale praca jest i nie pierdze w stołek. Niestety wiek mój nie pozwala mi wybrzydzac tak jak młodym zawsze może być gorzej.
Akurat mamy bardzo dobry okres, żeby wybrzydzać. Jednak za 2400, to wolałbym pierdzieć w stołek, iść do MOPSu i spać do południa.
I takich należałoby odstrzelić.
Mnie piękna nie musisz. Akurat pracę mam i daję sobie rady, nawet bez jałmużny „pińcet”.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

To po co pi*****ysz głupoty? Dla poklasku? No to nie wyszło.
Awatar użytkownika
Bandit
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 30 listopada 2010, 22:27
Lokalizacja: włączam GPS......

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Bandit »

Gdybyś czasem potrafiła czytać ze zrozumieniem... Chyba że te 2400, to dla Ciebie zadowalająca kwota, to nie ma tematu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Bandit pisze:Gdybyś czasem potrafiła czytać ze zrozumieniem... Chyba że te 2400, to dla Ciebie zadowalająca kwota, to nie ma tematu.
Czytam ze zrozumieniem. Oczekiwania niektórych mnie zastanawiają. Na produkcji, bez szczególnych kwalifikacji, ale czy się stoi, czy się leży cztery tysie się należy? Na początek?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: luc_ponownie »

Bez kwalifikacji to tak,ale pani jako nauczyciel na nocki nie musi,w niedzielę i święta też nie musi,do tego chcąc nie chcąc - wakacje wolne... A w takim Stylu część wydziałów na czterobrygadówce i z tego co moi znajomi opowiadali to niektóre wydziały i 11 listopada robiły... No i o ile szkoła jest wyczerpująca psychicznie to praca fizyczna też jest wyczerpująca - chyba nawet bardziej.Psychicznie też,bo w dużych firmach nie tak jak w szkole,co dyrektor w biurze a wizytator od wielkiego dzwonu. A urlopy ? W Nowym Stylu i innych tego rodzaju firmach na urlop to idziesz jak firma ma przestój a nie wtedy kiedy ty chcesz.

4k może przesada,ale gadałem z krewnymi znowu i mówią,że to samo - to co płacą ludziom w Stylu to grosze. A taki @jjaa18+ to pewnie pracuje na hali ale tej hali co mają open space,kompy i krzesełka ;)
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Pracuje fizycznie na produkcji foteli pistoletem tapicerskim strzelam 8h pięć dni w tygodniu niestety na stojąco przy stole. Mam przerwę 20 min jak każdy. Tyle w temacie chcesz iść na urlop to idziesz to TWÓJ urlop Nie ma mnie i tyle-jak potrzebuje!!!!! Nie pracuje w żadne święta a jak dzień świąteczny wypada w sobotę to mam wolny inny dzień za to. Ludzie ogarnijcie się! Znajomy ci mówił, to znajomy na chrom styl czy na metalu tam są czyerobrygadowki i święta i niedzielę - - - u mnie nie ma. Nie wszędzie jest tak źle jak mówią!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Rozumiem. ierzycie święcie w coś co ktoś tam "opowiada", ale jak wypowiada się pracownik to już nie? Aha, jeszcze niedawno, z 25letnim stażem pracy dostawałam na rękę 2700. Kokosy jak cholera.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

dragoness pisze:Rozumiem. ierzycie święcie w coś co ktoś tam "opowiada", ale jak wypowiada się pracownik to już nie? Aha, jeszcze niedawno, z 25letnim stażem pracy dostawałam na rękę 2700. Kokosy jak cholera.
Każdy się do czegoś przyczepić potrafi, szkoda nerwów i słów na takich osobników, bo oni lepiej wiedzą chociaż nigdy w Stylu nie byli tylko wujki, kuzyni i znajomi mówili a to, że się firma zmienia to już nie mówią wujki... Szkoda słów lepiej na necie siedzieć i z Mopsu kasę brać... Kończę już naprawdę te dyskusje i odpisywanie, bo szkoda moich słów. Są tacy co lepiej wiedzą chociaż nie widzieli a uwierzyli. Pozdrawiam dobranoc!
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
Bandit pisze:Gdybyś czasem potrafiła czytać ze zrozumieniem... Chyba że te 2400, to dla Ciebie zadowalająca kwota, to nie ma tematu.
Czytam ze zrozumieniem. Oczekiwania niektórych mnie zastanawiają. Na produkcji, bez szczególnych kwalifikacji, ale czy się stoi, czy się leży cztery tysie się należy? Na początek?
Czasem dobrze by zrobiło inteligentom, by przyjrzeć się pracy ludzi na produkcji i przemyśleć, jakich kwalifikacji ona wymaga. Obecnie robię trzeci kierunek studiów, nominalnie pracując na produkcji. I nie są to studia trwające dwa semestry. Uważam, że nie należy oceniać czegoś, czego się nie zna. Bardzo możliwe, że kwalifikacje większości magistrów okazałyby się za słabe do pracy, którą wykonuje jja18+.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

Ech, widzę, że gdzieś tam w świecie nadal do pracy fizycznej wymagają trzech fakultetów i co najmiej dwóch języków obcych...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: człowiek z lasu »

Jozin.1 pisze:Ech, widzę, że gdzieś tam w świecie nadal do pracy fizycznej wymagają trzech fakultetów i co najmiej dwóch języków obcych...
Czegoś się przy okazji dowiedziałeś. Takie są standardy w wielu miejscach świata, a kształcenie pracowników jest już nie tylko gestem, ale obowiązkiem ustawowym pracodawców.

https://www.service-public.fr/particuli ... its/F32040

Co do języków. Klient posługujący się językiem angielskim, nie będzie uczył się francuskiego, polskiego, czy hiszpańskiego, by porozumieć się w sprawie swego zamówienia z osobą pracującą w dziale kontroli jakości. Taki standard światowy, po prostu.

A w poruszonym przeze mnie temacie chciałem zwrócić uwagę na fakt, że np. osoba posiadając wszystkie kategorie prawa jazdy, uprawnienia na wózki widłowe, koparki, maszyny sterowane numerycznie, dobrą znajomość języka obcego, z punktu widzenia wymogów współczesnego świata jest osobą znacznie wyżej wykwalifikowaną, niż nauczyciel liceum. Ukończenie studiów jest trudniejsze, niż zdobycie wymienionych wyżej uprawnień? Chyba dla tych, którzy nie próbowali i tego i tego.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Obecnie robię trzeci kierunek studiów, nominalnie pracując na produkcji.
I co? Przydały się do czegoś? Skoro nadal na produkcji?
osoba posiadając wszystkie kategorie prawa jazdy, uprawnienia na wózki widłowe, koparki, maszyny sterowane numerycznie, dobrą znajomość języka obcego, z punktu widzenia wymogów współczesnego świata jest osobą znacznie wyżej wykwalifikowaną, niż nauczyciel liceum.
Niewątpliwie. Ciekawe ILE takich osób pracuje obecnie w NS.
Bardzo możliwe, że kwalifikacje większości magistrów okazałyby się za słabe do pracy, którą wykonuje jja18+.
Naprawdę?
pistoletem tapicerskim strzelam 8h pięć dni w tygodniu niestety na stojąco przy stole.
I podziwiam, bo nie każdy byłby w stanie tak monotonną i ciężką pracę wykonywać, ale panów argumenty o kwalifikacjach w tym momencie zwalają z nóg.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

Heheh, i nasz forumowy patriota ze strefy Euro został pozamiatany ;)

Gratki Pani magister :hurra:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: człowiek z lasu »

Tak. Pozamiatany, bo pani magister wykazuje się prostacką pogardą wobec czegoś, czego nie rozumie, i ma lekceważący stosunek do ludzi, wykonujących pracę nie polegającą na gadaniu od dzwonka do dzwonka, a nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmie się zadania wyjaśnienia jej tego, że gadanie na czas można równie łatwo ośmieszyć, jak strzelanie na czas pistoletem pneumatycznym, podobnie jak wszystko, czego się nie rozumie.
Ilu spośród pracowników ma wysokie kwalifikacje? Nie wiem. Przypuszczam, że wielu. A ilu nauczycieli sprawdziło, czy potrafią robić cokolwiek innego, niż mówić na czas te same rzeczy i udawać zmęczonych, bo podejrzewam, że w razie konieczności zmiany pracy byłby płacz i zgrzytanie zębami i śmiech potencjalnych pracodawców.
Czy praca na produkcji jest dyshonorem dla człowieka wykształconego? A jak myślicie inteligenci, gdzie powstają np defibrylatory, komputery, samochody, lodówki, pralki itp? Jak poradziliby sobie bez tych urządzeń umęczeni intelektualiści z biur, szkół i przedszkoli?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

Wiesz jaka jest największa niesprawiedliwość ???

Gdy do sprzedawcy w aptece mówisz :"Pani magister", a w McDonald'sie już nie.... :rotfl:


trzeci fakultet i nadal na produkcji...przegryw..
#demotywator
ODPOWIEDZ