KLER Smarzowskiego

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Jozin.1 »

superhonoratka pisze:Widziałam film. Mam mocno mieszane odczucia niestety. Uważam, że był trochę przerysowany i absolutnie stronniczy.
Rozgrzewamy się :P ?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: człowiek z lasu »

Skoro podobaļ się księdzu Lemańskiemu, Jurkowi Owsiakowi i Kubie Wojewódzkiemu to musi być wartościowy, apolityczny, obiektywny, oparty na faktach itd. Prawdziwe dzieło sztuki filmowej.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: żbik »

superhonoratka pisze:Widziałam film. Mam mocno mieszane odczucia niestety. Uważam, że był trochę przerysowany i absolutnie stronniczy.
Rozumoem, że taki "Ojciec Mateusz" pokazuje życie typowego polskiego księdza jeżdżącego na rowerze i łapiącego bandytów :)

To jest film, który w 2 godziny ma za zadanie pokazać patologię instytucji kościelnej, a nie zrobić reportaż o dobrotliwym ojczulku.
eryka
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 2018, 00:15

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: eryka »

Uwielbiam chodzić do kina, dlatego na Kler też pójdę. A co mi szkodzi :p
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Happy »

Mnie się film podobał. Kino było pełne. Po raz pierwszy byłam na filmie na którym ludzie bili brawo, oczywiście wtedy kiedy mówiono w nim o Jaśle. Ale obciach już cała Polska wie jaki pomnik tu powstanie. Film generalnie ma smutną wymowę, oczywiście są momenty śmieszne. No i sytuacje tam przedstawione wydarzyły się na prawdę, tylko są oczywiście skomasowane w jednym filmie. Notabene dość już mam filmów typu Ojciec Mateusz czy Ranczo, gdzie ci wszyscy księżula przedstawiani jak lokalne bożki, bez których nic się we wsi nie ruszy, zawsze dają dobre rady, i są w ogóle Supermeny, rzygać mi się chce; to jest dopiero wypaczenie. Wniosek ogólny z KLERU wyciągnęłam taki: za wszystkie dobre uczynki zostaniesz ukarany, a za grzechy nagrodzony, i tak jest w kościele.
JanuszC
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 listopada 2018, 20:54

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: JanuszC »

Dobra opinia, miałem podobne odczucia. Podpisuje się obiema łapkami.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: człowiek z lasu »

Happy pisze:Mnie się film podobał. Kino było pełne. Po raz pierwszy byłam na filmie na którym ludzie bili brawo, oczywiście wtedy kiedy mówiono w nim o Jaśle. Ale obciach już cała Polska wie jaki pomnik tu powstanie. Film generalnie ma smutną wymowę, oczywiście są momenty śmieszne. No i sytuacje tam przedstawione wydarzyły się na prawdę, tylko są oczywiście skomasowane w jednym filmie. Notabene dość już mam filmów typu Ojciec Mateusz czy Ranczo, gdzie ci wszyscy księżula przedstawiani jak lokalne bożki, bez których nic się we wsi nie ruszy, zawsze dają dobre rady, i są w ogóle Supermeny, rzygać mi się chce; to jest dopiero wypaczenie. Wniosek ogólny z KLERU wyciągnęłam taki: za wszystkie dobre uczynki zostaniesz ukarany, a za grzechy nagrodzony, i tak jest w kościele.
Można powiedzieć, że to fim edukacyjny. Ludzie siedzą w pełnej sali i biją brawo. Jak w najlepszym tłok-szole. A potem wychodzą z tego lepsi, znaczy gorsi, bo za dobre uczynki sâ karani, a za złe nagradzani. Zupełnie jak w reality show.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Sun Tzu »

Happy pisze:Mnie się film podobał. Kino było pełne. Po raz pierwszy byłam na filmie na którym ludzie bili brawo, oczywiście wtedy kiedy mówiono w nim o Jaśle. Ale obciach już cała Polska wie jaki pomnik tu powstanie. Film generalnie ma smutną wymowę, oczywiście są momenty śmieszne. No i sytuacje tam przedstawione wydarzyły się na prawdę, tylko są oczywiście skomasowane w jednym filmie. Notabene dość już mam filmów typu Ojciec Mateusz czy Ranczo, gdzie ci wszyscy księżula przedstawiani jak lokalne bożki, bez których nic się we wsi nie ruszy, zawsze dają dobre rady, i są w ogóle Supermeny, rzygać mi się chce; to jest dopiero wypaczenie. Wniosek ogólny z KLERU wyciągnęłam taki: za wszystkie dobre uczynki zostaniesz ukarany, a za grzechy nagrodzony, i tak jest w kościele.
Głębokość intelektualnych przemyśleń niczym stan wody na Zalewie w Klimkówce...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Sun Tzu »

Wygrał w I turze. 21 listopada odbędzie się pierwsza sesja Rady Gminy, podczas której pan wójt zostanie zaprzysiężony, a następnego dnia powoła pana Sun Tzu na swojego zastępcę. Tym zastępcą będę przez 12 miesięcy. Coś jeszcze ropuszku chcesz wiedzieć więcej?
kowalski38200
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 8 września 2011, 09:04

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: kowalski38200 »

Czy ktoś wie dlaczego w jasielskim kinie KLER jest emitowany tylko w dni powszednie a nie w weekend?
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Zynek6 »

kowalski38200 pisze:Czy ktoś wie dlaczego w jasielskim kinie KLER jest emitowany tylko w dni powszednie a nie w weekend?
ja byłem 28-go pażdziernika to była niedziela
kowalski38200
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 8 września 2011, 09:04

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: kowalski38200 »

To był jedyny weekend. W listopadzie same dni robocze. Czy dyrekcji JDK nie zależy na dochodach? Jak sprawdzałem rezerwacje na filmy wyświetlane w weekendy to było po kilka zajętych miejsc na salę a bilety na Kler są wyprzedane w 100 procentach. Zachowanie dyrekcji JDK jest dziwne.
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Happy »

Widzę że są na tym forum obecni jak zwykle trolle internetowe , oczywiście piszą w godzinach pracy, no bo przecież to ich praca wkurzać bliźnich, a samemu nic konstruktywnego nie wymyśleć, tylko się innych tykają. Idźcie lepiej pod budkę z piwem i tam wygłaszajcie swoje opinie bo stamtąd przyszliście Su.... , cz.... i Jo..... towarzystwo wzajemnej adoracji.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: żbik »

kowalski38200 pisze:To był jedyny weekend. W listopadzie same dni robocze. Czy dyrekcji JDK nie zależy na dochodach? Jak sprawdzałem rezerwacje na filmy wyświetlane w weekendy to było po kilka zajętych miejsc na salę a bilety na Kler są wyprzedane w 100 procentach. Zachowanie dyrekcji JDK jest dziwne.
Dziwne?
Hahaha!
Oni wciąż nie powstali z kolan :)
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: KLER Smarzowskiego

Post autor: Happy »

kowalski38200 pisze:To był jedyny weekend. W listopadzie same dni robocze. Czy dyrekcji JDK nie zależy na dochodach? Jak sprawdzałem rezerwacje na filmy wyświetlane w weekendy to było po kilka zajętych miejsc na salę a bilety na Kler są wyprzedane w 100 procentach. Zachowanie dyrekcji JDK jest dziwne.
mnie też się wydaje , że ich zachowanie jest dziwne, szczególnie, że wcześniej tn film miał być wyświetlany przed wyborami samorządowymi, a później przenieśli go na po wyborach.... buahha, przecież tu PiS rządzi pełną gębą
ODPOWIEDZ