Strona 1 z 1

leczenie alkoholizmu

: 1 października 2018, 21:41
autor: poszukiwana
Witam, znam osobę która ostatnio zwierzyła mi się, że jest uzależniona od alkoholu od wielu lat, chociaż nikt o tym nie wie (ja też, choć znam tą osobę od lat). Zaproponowałam, żeby zapisała sie do AA, ale nie chce, raz zadzwoniła do mopsu to zaproponowali Żurawice :zalamany: Szukała wśród jasielskich psychologów ale powiedzieli, że takimi przypadkami sie nie zajmują. Macie może jakoeś namiary na psychoterapeutów, którzy zajmują dię takimi osobami? Najlepiej prywatnie. PS. ciekawe, że wydaje się grube pieniądze na walke z alkoholizmem, w każdej gminie istnieją grupy zajmujące się uzależnionymi, jednak działają na tyle zle, że świadomi uzależnieni sie tam nie zgłaszają.. a jak ktoś sam od siebie szuka pomocy, to jej nie ma.. albo jest traktowany na równo z żulem, który pije od 20 lat, albo nie ma czego szukać... Jeśli macie jakieś namiary nawrt na prywatnych terapeutów to dajcie znać!

Re: leczenie alkoholizmu

: 1 października 2018, 22:05
autor: exile
OPiTU koło dawnego Pektowinu. W Jaśle nie słyszałem o grupach wsparcia dla DDA, DDD. Przeważnie to jest podłożem późniejszego alkoholizmu.

Re: leczenie alkoholizmu

: 21 października 2018, 23:55
autor: biosqn
od razu dda, ddd a może on po prostu zapija jakiś problem a może i nie! Ogólnie żaden alkoholik nie chce się leczyć a jak jest nim od lat to mu nie pomożesz jeśli sam sobie nie pomoże, czyli jak nieprzerastanie to nic się nie stanie. Twoje włożone siły będą zmarnowane i ja radzę trzymać się z daleka od alkoholików bo to samo nieszczęście w życiu a i takie osoby doceniają tylko co najwyżej własny żołądek. Ale jeśli ma dda, ddd to nie jest tak źle bo to da rady leczyć... jednakże, jeśli ma CHAD to nawet nie myśl o tym człowieku tylko wiej i zapomnij o nim. Samo to, że chce cię zdobyć na hasło jaki to on biedny jest śmeiszne i będzie szukał w tobie pocieszenia ale on nigdy suię nei zmieni a będzie się zachowywał jak zdarta płyta. Ogólnie powodów alkoholizmu jest wiele i ja przestałem pić od tak ale to trzeba chcieć bo nie liczą się słowa a czyny i żaden specjalista nas nie uzdrowi z uzależnienia do uzależnień

Re: leczenie alkoholizmu

: 24 października 2018, 23:51
autor: langustyn
Pierwszym krokiem jest to by uzależniona osoba zdawała sobie sprawę z tego, że faktycznie ma problem i chciała się go pozbyć.

Re: leczenie alkoholizmu

: 29 października 2018, 18:34
autor: kamil3
cięzka sprawa :D jak masz za co pijesz i pijesz :D :D

Re: leczenie alkoholizmu

: 31 października 2018, 15:01
autor: Silke
Dokładnie, to jak walka z wiatrakami. Jeśli sam nie wyrazi szczerych chęci zmiany, to nie pomogą mu ani rozmowy z rodziną, ani specjaliśmy, a tym bardziej detoks. Człowiek jeszcze bardziej się załamie :/