Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Wydarzenia i komentarze z Jasła
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: T135 »

W Jaśle jeszcze w latach 80-tych było bardzo dużo zieleni drzew. Teraz niestety wszystko zamienia się w beton. Szkoda, bo przy takim zanieczyszczeniu powietrza każde drzewo w naszy mieście jest na wagę złota.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: xmax »

kapustajestpusta pisze: 23 grudnia 2018, 14:03
xmax pisze:
dragoness pisze:Przechodziłam tamtędy dziś, śladu spróchnienia w pniach. Mieszkańcy monitowali, aby drzewa PODciąć, jakiś kretyn zrozumiał WYciąć.
Tymczesem:
Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu
Postprzez kapustajestpusta » 29 kwietnia 2017, 10:52

A ten jełop z Kopernika dalej to samo ... :rozpacz:

Ciekaw jestem jak zareagujesz na wycinkę na Czackiego !!
Znając życie to jesteś tylko internetowy napinacz :mur:

https://www.google.pl/maps/@49.7440523, ... 312!8i6656

Niuedługo będzie tam parking !!
Czekam na Twoją reakcję !!!!
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Posty: 298
Dołączył(a): 2 marca 2014, 00:24
Jakaś "kasandra" zapchlona już 1,5 roku temu pisała o tym -

Widzisz głąbie dałem Ci czas na reakcję i nie zrobiłeś nic !!
Jesteś tylko internetowym napinaczem. :dobani:
@ em dnia 04.04.2019, 17:04Ocena
komentarza:23
Na Czackiego w miejsce wyciętych drzew napewno powstanie parking bo nie widać,żeby planowano zasadzić nowe.Betonowy urząd betonowe miasto , w którym coraz bardziej brakuje drzew.Komu ma być przyjazne to miasto, bo młodzież i tak wyjedzie.Kiedyś było perłą podkarpacia.Kiedyś

@ I co i nic... dnia 04.04.2019, 17:11Ocena
komentarza:12
Witam I co i nic nie zrobicie ludzie,na ul.Czackiego jak ścianki drzewa mówiono że będą sadzone nowe,teraz tylko beton!!!ja Rozumiem że parkingi są potrzebne Ale można było zrobić I parking I jakieś nawet ozdobne drzewka zasadzić było by I funkcjonalnie i ładnie bo zieleni trochę,A I w lecie trochę cienia dla pieszych A tak będzie skawr jak smok!!! Trzeba było ruszyć troszkę głową

@ Ale jaja dnia 04.04.2019, 18:14Ocena
komentarza:5
Patrząc jak jedynie słuszna od lat władza jasielska ma drzewo wstręt nie zdziwię się jak za parę lat z parku zrobi "tereny inwestycyjne" Dalej ich wybieracie na stołki

@ cytryna kwasna dnia 05.04.2019, 01:03Ocena
komentarza:8
problem jest prosty : kto zarabia na wsadzanuiu kostek gdzie popadnie?
imię i nazwisko daje do myślenia!

@ Mieszkaniec dnia 04.04.2019, 20:53Ocena
komentarza:10
CZym to miasto się chwali, kiedyś wycięli drzewa w rynku i zlikwidowali rabaty i trawniki i oczywiście kostka lub beton i teraz to samo na Czackiego, kolejna zamiana drzew na beton. Nie dość, że miasto brudne i niesprzątane, to jeszcze likwiduja zieleń. Szkoda słów...

@ Grucha dnia 04.04.2019, 14:43Ocena
komentarza:22
Ludzie widocznie wolą samochody
wolą spaliny i żar w upalne dni niż chłód który zapewniały te piękne drzewa

i to jest tragedia
Wystarczy poczytać tylko niektóre komentarze, aby zorientować sie co ludzie myslą o troglodytach z um Jasło, którzy zlecili WYKARCZOWANIE ZDROWYCH DRZEW na ulicy Czackiego.

Czy w um Jasło nie ma ludzi o zdrowym rozsądku?

Wykarczować zieleń w centrum dla parkingu!

kapustajestpusta potwierdza swoim wpisem sprzed 1,5 roku, że drzewa na Czackiego już wtedy były planowane jako "CHORE"- aby powstał tam parking.

Przed WYKARCZOWANIEM dodali urzędnicy "bilogicznie chore drzewa" - by wykarczować bez większych protestów mieszkańców - bo na niektórych mniej zorientowanych, to jeszcze działa..

Czy ktoś widząc te drzewa kiedyś i pnie po nich wierzy jeszcze w chorobę biologiczną tych drzew?
Czy bardziej w psychiczną karczowników...
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: boryna »

Generalnie z moich doświadczeń w różnych dziedzinach życia słowo
EKOLOGIA jest zawsze wykorzystywane albo do polityki albo do wyciągania kasy z ludzi.
Bo kto mądry będzie przeciwny - EKOLOGII.

Dawniej lubiłem patrzeć na moje miasto. Dziś... "zamykam oczy" by nie widzieć tych gołych
przestrzeni projektowanych chyba przez zakompleksionego projektanta.

Gdzie zielony skwer na 1/2 rynku? Komu przeszkadzała odrobina trawnika pomiędzy drzewami?
Gdzie śliczna wierzba koło JDKu?
Gdzie... Gdzie...
Teraz ul. Czackiego!

Panie Burmistrzu co jeszcze ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

Gdy przeprowadziłam się do Jasła, urzekła mnie zieleń. Teraz szkoda wychodzić do centrum i oglądać łysą pustynię.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: asterka »

jutro strajk ,może sobie pani profesorka do lasu w Niegłowicach pójść.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

asterka pisze: 7 kwietnia 2019, 11:36 jutro strajk ,może sobie pani profesorka do lasu w Niegłowicach pójść.
Inteligencja Polaków poraża. To efekt deform edukacji, niestety. Podczas strajku nauczyciele maja być w szkole, "geniuszu".
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: asterka »

pic kawę i plotkować można na łące.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: asterka »

widocznie za dużo macie czasu na spacerowanie po mieście.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

Komentarze się edytuje, słoneczko. I nie robi z siebie większego durnia, niż przewiduje ustawa.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: asterka »

ja pani nie obrażam w swoich wypowiedziach. proponuję krócej niż 5 godzin dziennie w pracy,więcej na świeżym powietrzu.
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: boryna »

Asterka..... i po co trolujesz. Co to ma wspólnego z tematem? Chcesz pogadać o edukacji to.... inny wątek...
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: asterka »

boryna,czepiliście się tych starych ,śmiecących topoli . ich już nie ma i nikt z nas się już ich nie doczeka.wycięte ,posprzątane i tyle. Piszę już tyle razy,mało krzaczorów koło tego naszego zadupia ????
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: dragoness »

boryna pisze: 7 kwietnia 2019, 13:59 Asterka..... i po co trolujesz. Co to ma wspólnego z tematem? Chcesz pogadać o edukacji to.... inny wątek...
Bo ma na moim punkcie obsesję, w sumie przykre. Ad rem, naprawdę nie rozumiem, skąd ten pęd do karczowania i dlaczego dla naczelnego jasielskiego dendrologa wszystkie drzewa, które komuś przeszkadzają są chore. Pod topór poszły też wierzby na Staszica, miały być nasadzenia, a jest guano. Dosłownie, bo ludzie tam wyprowadzają psy, a uczniowie skracają drogę od autobusu przez "trawnik". a ci co chcą mieszkać na pustyni, niech się przeniosą... na Saharę.
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: boryna »

Co mam Ci napisać.... Dawniej ludzie szanowali nawet zwierzęta.
Żeby konie nie pozdychały w upale to drogi były obsadzone drzewami by
po prostu robić cień. A teraz wyobraź sobie starą babcie która musi zapierdalać z Palcu Żwirki i W... na stację.
Jest lato... 40 w cieniu i ponad kilometr w upale bo akurat ten ciąg komunikacyjny tak ma.
Sorry... ale czasem ludzie wychowani w środku lasu, dla których cywilizacja kojarzy się tylko z M3 z betonowej płyty tak mają.
A jak jeszcze matka i ojciec wyprowadzą ich na ludzi i stają się projektantami to już jest masakra.
Ostatnio u takiego znajomego w domu widziałem ściany z żelbetu niemalowanego i betonowe meble...
aterka... "nie idźcie tą drogą..."
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Drzewa na Czackiego do wykarczowania!

Post autor: asterka »

człowieku !! 10 metrów dalej jest park i tysiące drzew !! babcia siądzie na ławeczce i dychnie.
ODPOWIEDZ