Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: Łyssy »

T135 pisze:czyli 2192zł na rękę. To naprawdę szał :hurra: przy systemie 4 brygadowym, gdzie pracujesz 6 dni pod rząd, we wszystkie święta itd. i każdy poniedziałek 12h + te dni w których podpiszesz komuś urlop też 12h. Do tego inne grafikowe 12-stki. Podtrzymuję, że aby zarobić 2500 trzeba mieć 200 godzin. A tylko na jednym dziale tam pracuje się w systemie 4 brygadowym. Pozostałe działy nie - i tam nie ma 700zł dodatku o którym wspomniałeś, to policz sobie ile tam się zarabia :mur: No ale jeśli Tobie takie coś odpowiada, za 2190zł dymać na 4 brygadówce i do tego 12-stki to szacunek (PS. w takim przypadku nie masz nic więcej płacone za dni świąteczne typu 11 listopad 15 sierpień, Boże Ciało, Wielkanoc, Boże Narodzenie). Takich ludzi im trzeba :rotfl: :rotfl:
Wiem, wiem już skąd takie podejście....Kolejny który uwierzył rasowemu kłamcy , że podkarpacie może być drugą Bawarią :rotfl:
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: ryszard1957 »

Wiem, wiem już skąd takie podejście....Kolejny który uwierzył rasowemu kłamcy , że podkarpacie może być drugą Bawarią :rotfl:[/quote]


NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ! :rotfl:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: T135 »

ryszard1957 pisze:znowu sprostuje i nie wprowadzaj nikogo w błąd 12-sto godzinne zmiany sa w poniedzialek ale nie kazdy tylko kazda brygada ma dwa poniedzialki w miesiacu a to dlatego ze : po sześciu dniach pracy nie masz dwa dni wolne tylko trzy dni wolne po drugie nie dodales do tego 2200 zł netto dodatku nocnego plus te na nadgodziny w tych dwoch dwunastkach i premi ktora jest co miesiac wiec wychodzi 2500 netto a trzecia sprawa to jest stanowisko POMOCNIK OPERATORA(kwalifikacji nie trzeba mieć ponieważ są osoby ktore przeszkolą i nauczą )wiec jesli chcesz wiecej zarabiać i masz chęci zeby awansować po kilku miesiacach zostaniesz OPERATOREM i zarobisz wiecej tyle w temacie i nie wypisuj głupot ze trzeba miec ponad 200 godzin !
Ten post pisze albo dyrektor albo kierownik :padam: :padam: :padam: :padam: każdy wie jak tam jest...... a to co piszesz to bzdury.

Jak ktoś weźmie tydzień urlopu. To jeśli mu go podpiszesz, to musisz przez ten cały tydzień chodzić 12h do pracy :wstyd: chore.

PS. Napisz według Ciebie ile trzeba mieć godzin, żeby zarobić 2500zł na rękę :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: Sun Tzu »

znowu sprostuje i nie wprowadzaj nikogo w błąd 12-sto godzinne zmiany sa w poniedzialek ale nie kazdy tylko kazda brygada ma dwa poniedzialki w miesiacu a to dlatego ze : po sześciu dniach pracy nie masz dwa dni wolne tylko trzy dni wolne
Hmm... Ryszardzie - kto wam stworzył taki grafik, w którym jest zaplanowana praca w godzinach nadliczbowych? Ile wynosi nominalny czas pracy w okresie rozliczeniowym i ile ten okres rozliczeniowy w waszej firmie wynosi? I przy okazji, ile wynosi faktyczny czas pracy w okresie rozliczeniowym?
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: ryszard1957 »

czas nominalny wychodzi 168 godzin w jednym miesiacu masz 176 godzin a w drugim masz 160 i w okresie kwartalnym wychodzi srednia 168 godz . a grafik ustawiony w ten sposob poniewaz tak jak pisalem masz wolne trzy dni a nie dwa .
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: ryszard1957 »

T135 pisze: 31 marca 2019, 00:23
ryszard1957 pisze:znowu sprostuje i nie wprowadzaj nikogo w błąd 12-sto godzinne zmiany sa w poniedzialek ale nie kazdy tylko kazda brygada ma dwa poniedzialki w miesiacu a to dlatego ze : po sześciu dniach pracy nie masz dwa dni wolne tylko trzy dni wolne po drugie nie dodales do tego 2200 zł netto dodatku nocnego plus te na nadgodziny w tych dwoch dwunastkach i premi ktora jest co miesiac wiec wychodzi 2500 netto a trzecia sprawa to jest stanowisko POMOCNIK OPERATORA(kwalifikacji nie trzeba mieć ponieważ są osoby ktore przeszkolą i nauczą )wiec jesli chcesz wiecej zarabiać i masz chęci zeby awansować po kilku miesiacach zostaniesz OPERATOREM i zarobisz wiecej tyle w temacie i nie wypisuj głupot ze trzeba miec ponad 200 godzin !
Ten post pisze albo dyrektor albo kierownik :padam: :padam: :padam: :padam: każdy wie jak tam jest...... a to co piszesz to bzdury.

Jak ktoś weźmie tydzień urlopu. To jeśli mu go podpiszesz, to musisz przez ten cały tydzień chodzić 12h do pracy :wstyd: chore.

PS. Napisz według Ciebie ile trzeba mieć godzin, żeby zarobić 2500zł na rękę :)
Jesli chore to po co tam dalej pracujesz ???
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: Sun Tzu »

Ryszardzie - pytałem też o długość okresu rozliczeniowego oraz o faktyczny czas pracy... Spróbuj się skupić nad odpowiedzią...
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: ryszard1957 »

napisalem kwartalny Sun Tzu musisz się skupić czytając post
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: Sun Tzu »

Jestem naprawdę skupiony ;) Chociaż zawsze mi się wydawało, że w klasycznym systemie 4-ro brygadowym okres rozliczeniowy wynosi 4 lub 16 tygodni a w systemie nie ma 12 godzinnych "dniówek", bo to oznacza planowanie godzin nadliczbowych, co zdaje się jest łamaniem przepisów o czasie pracy... Ale - przyznaję - są różne systemy pracy, więc chętnie zobaczyłbym grafik, jeżeli to nie jest tajemnicą. A teraz skup się ty i udziel odpowiedzi na to prościutkie pytanie: ile wynosi faktyczny czas pracy...
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: ryszard1957 »

Są różne systemy czterobrygadowe ja się spotkałem z czterema klasycznymi grafikami w systemie czterobrygadowym :)
jaslanin90
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwietnia 2019, 17:38

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: jaslanin90 »

A ja tam jestem zadowolony z pracy w Kronospanie. Moze ja powiem o swoich doswiadczeniach bez zbednego ubarwiaia . Mysle ze kazdy z pracownikow wytłaczarek to potwierdzi. Praca w systemie 4 zmianowym przy stawce 15 zł i godz 170 to tak koło 2500zł -wiadomo chcesz wiecej zarobic to wiecej godzin trzeba przepracowac.Jest mozliwosc awansu gdzie stawka jest wyzsza. W kwietniu z grafiku mi wypada 4 dwunastki ale ogolnie jest po 2 w miesiacu .Czasami jest tak ze po 7 dniach w pracy wypada 2 lub 3dni wolnego .Jesli chodzi o urlopy to tak trzeba sobie znajezdz zmiennikow ktorzy beda chodzic po 12 godz za ciebie .Osobiscie mi to odpowiada gdyz wiadomo, mozna wiecej godzic pracowac i wiecej zarobic . Warunki miedzy pracowniami ok miła kolezenska atmosfera. Na nockach mozna "odpoczac" jak sie dobrze zyje z brygadzista . Za jedyny minus widze ( kwestia przyzwyczajenia ) to unosza sie opary z wytłaczarek i dusi - jednak bez obaw po robionych testach to nie szkodzi . Polecam
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: T135 »

tak, a może to jeszcze zdrowe dla płuc :rotfl: :rotfl: :wstyd:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: dragoness »

T135 pisze: 3 kwietnia 2019, 22:51 tak, a może to jeszcze zdrowe dla płuc :rotfl: :rotfl: :wstyd:
jakoś o pracowników Gamratu nikt się nie martwi.
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: ryszard1957 »

w gamracie jak i w kronospanie jest taka sama produkcja , dragoness dobrze napisał/a dlaczego ludzie sie nie martwią innymi zakladami typu gamrat , tarkett itp .... zreszta nie ma zakladu w polsce ktory nie ma wplywu na srodowisko oraz nasze zdrowie niestety a w nowym stylu czy w guardi lakiernie proszkowe to jest zdrowe ??? trzeba racjonalnie popatrzec na sprawy ogółem .
oswiecony
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwietnia 2019, 20:01

Re: Czy warto pracowac w Kronospanie w Jasle ?

Post autor: oswiecony »

Jaslanin90 - ten "odpoczynek"na nockach to chyba latanie ze szmata odkurzaczem, miotła i sprzatanie wszystkiego co sie da; jak nie ma awarii. Jak jest awaria to zapie....sz przy wytłaczrce.Brygadzisci chca sie wykazac jeden lepszy od drugiego . Tak wyglada praca w kronospanie . Jak cie dusi to znaczy ze ci szkodzi - pierwsza reakcja obronna organismu. A i z tymi wypłatami to tez poleciałes
ODPOWIEDZ