Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Juno Reactor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 października 2012, 14:22
Lokalizacja: Jasełko

Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: Juno Reactor »

Dzień dobry.
Chciałbym się zapytać osób podróżujących komunikacją publiczną z Jasła do Krosna (ewentualnie dalej w kierunku Sanoka): dlaczego tak ochoczo przepłacacie za busy firmy Kubuś, podczas gdy pociągi są szybsze i tańsze, a jeżdżą niestety puste?
Bus Kubuś Jasło-Krosno 6 złotych.
Pociąg Jasło-Krosno 4,50 zł.
Czas przejazdu:
- Kubuś 35 minut;
- pociąg 27 do 32 minut ( w zależności od kursu).
Wiem, że pociągów jest tylko cztery pary do Krosna (Sanoka) i z powrotem, podczas gdy busów jest kilkadziesiąt; ale będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.
Dziś w związku z korkami w Jaśle i remontem na ulicy Tysiąclecia w Krośnie, czas mojego przejazdu busem Kubuś wyniósł 51 minut, powrót pociągiem 31 minut.
Post mój jest podyktowany wyłącznie troską o to, aby tych połączeń kolejowych nie zlikwidowano, bo i tak wystarczająco już Jasło jest odcięte od cywilizacji i świata.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: dragoness »

Dlaczego? Bo mieszkam na drugim końcu miasta, dojazd na dworzec kosztowałby mnie cztery złote, więc na jedno wychodzi. Ot, smutna prawda i kalkulacja.
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: jajaślanin »

bilet komunikacji miejskiej kosztuje 2,30 a nie 4,00 pln ... więc w sumie chyba lepiej pociągiem ...
aha ... ja też mieszkam na krańcu miasta :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: dragoness »

jajaślanin pisze: 17 czerwca 2019, 19:41 bilet komunikacji miejskiej kosztuje 2,30 a nie 4,00 pln ... więc w sumie chyba lepiej pociągiem ...
aha ... ja też mieszkam na krańcu miasta :hyhy:
2,30 do Rynku, proszę pana. Od Rynku na dworzec drugie tyle. Ponadto rozkład jazdy nie istnieje, szynobus jeździ jak chce. Przekonał się o tym nie raz mój szwagier, dojeżdżający do Krosna do pracy.
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: jajaślanin »

Oj od Rynku na dworzec to straszna odległość , a poza tym autobus A ma kurs Warzyce - Brzyście przez dworzec właśnie ...
No ale każdy jeździ czym chce i jak chce - de gustibus i tak dalej ...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: dragoness »

jajaślanin pisze: 17 czerwca 2019, 20:15 Oj od Rynku na dworzec to straszna odległość , a poza tym autobus A ma kurs Warzyce - Brzyście przez dworzec właśnie ...
No ale każdy jeździ czym chce i jak chce - de gustibus i tak dalej ...
No właśnie. Więc ja jeżdżę Kubusiem, który ma przystanek po drugiej stronie ulicy.
airetni
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 21 listopada 2012, 20:42

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: airetni »

Juno Reactor chcesz rzeczowych odpowiedzi...
Pracuję w Krośnie od godziny 7 do 15.
Zastanawiałem się już nieraz aby dojeżdżać pociągiem jednakże rozkład jazdy PKP nijak się ma do pracujących w Krośnie właśnie :kwasny:

Odjazdy z Jasła:
05:14 JASŁO - 05:48 KROSNO
07:16 JASŁO - 07:49 KROSNO
14:00 JASŁO - 14:35 KROSNO
15:20 JASŁO - 15:54 KROSNO

Odjazdy z Krosna:
06:21 KROSNO - 06:56 JASŁO
07:38 KROSNO - 08:20 JASŁO
14:25 KROSNO - 15:05 JASŁO
16:25 KROSNO - 17:01 JASŁO

Ten kto ustalał ten rozkład na pewno nie kierował się godzinami pracy dojeżdżających.
(no chyba że chodzi o pracowników PKP Krosno lub okolicy dworca... bo inni nie zdążą)
Bilet miesięczny pracowniczy KUBUŚ kosztuje 190 złotych co daje około 4,75 za przejazd / kurs co około 20 minut.
Jeśli PKP będzie nadal stawiało na wożenie powietrza a nie ludzi to nadal będzie pusto.
A roboty na Tysiąclecia jeszcze tylko kilka dni...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18358
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: dragoness »

No to teraz przekalkulujmy. http://zmksjaslo.com.pl/ROZKLAD_JAZDY/t ... s_st2.html Tak wygląda rozkład jazdy MKS z ul. Lwowskiej 2.30 bilet, bo nie zawsze bedzie promocja. Pociąg 4.50, razem daje 6.80. Czas dotarcia na dworzec, ok 15 min, w zależności od pory. Naprawdę bardziej opłaca mi się wsiąść w Kubusia.
takjakby
Guru
Guru
Posty: 117
Rejestracja: 3 października 2014, 09:49

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: takjakby »

Komfort jazdy pociągiem nieporównywalny do jazdy busem. Juno Reactor ciesze sie ze probujesz zachecic ludzi w ten sposób, też chciałbym żeby ludzie sie do tego przekonali a moze częstotliwość kursów by się też zwiększyła. Bo jak widac przewoznicy częstotliwością zwiększają sobie klientów. Oby to poszlo w dobrą stronę. (Osobiscie korzystalem z kursów na trasie Jaslo-Sanok-Jaslo)
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Puste pociągi do Krosna (Sanoka)

Post autor: luc_ponownie »

@Juno reactor: może mają coś z tym wspólnego godziny odjazdów i przyjazdów - jak pisze @airetni. To nie są za dobre godziny. 5.48 to dla osoby jadącej na 7 ponad godzina a jakby ktoś miał być na 6 to w 12 minut ani do FA ani do BWI nawet nie dało by się zajść. Zresztą ktoś kto by pracował w Krośnie i szedł na 6 pracował by zmianowo, więc nie wiem czy by taki ktoś jeszcze w Jaśle mieszkał. Na 8 z kolei ten dojeżdżający o 7.49 za późno i zresztą takie godziny to mają osoby pracujące po biurach. Już łaskawie nie wspomnę,że koleje jeżdżą jak jeżdżą i autobusy to przy nich są punktualne.

W Rzeszowie czy innych miejscach godziny pracy mogą być podobne, ale dojazd powiedzmy trochę,troszeńkę lepszy.
ODPOWIEDZ