zakaz gry w piłkę przy blokach jasielskiej spółdzielni

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

zakaz gry w piłkę przy blokach jasielskiej spółdzielni

Post autor: Czoper »

Taki oto zakaz widnieje na chyba wszystkich podwórkach przy blokach jasielskiej spółdzielni, i zastanawia mnie jedno, jaki stopień niepełnosprawności umysłowej musi mieć ten "ktoś" co to wymyślił... Nie wiem dokładnie o jaką piłkę chodzi ?? Czy jest to piłka plażowa, futbolowa, zwykły "gumiak" jak moja córka ma wymalowany w Barbie i czy balon też w to zaliczyć? Bzdura jakich mało, przerażająca patologia ruchowa jest u większości dzieci i jeszcze w piłkę zabraniać im grać, myślę że to urzędowa patologia umysłowa starych pierdzistołków wyraża się bzdurnymi zakazami. Proponuję wprowadzić zakazy : spożywania Kubusia Play, zakaz skakania w gumę, zakaz dotykania trzepaka bez dywanu, zakaz huśtania powyżej 1m., zakaz biegania, a wogóle to zakaz wszelakich zabaw na podwórku !! :mur:
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: kasiuńcia »

Drogi Czoperze.Z pewnością zakaz został zastosowany po to, aby żadna piłka nie wybiła okna w bloku, bo o to tam nie trudno.Oczywiście sami wiemy, że żadne dziecko nie stosuje się do tego zakazu, bo raczej służby Policji lub Straży Miejskiej nie patrolują w tym celu osiedli.
Niemniej jednak, podzielam Twoje zdanie, że zakaz ten jest z jednej strony bezcelowy, bo gdzie ma bawić się 8-letnie lub młodsze dziecko, jak nie pod własnym domem.A swoją drogą, władze osiedli nie zapewniają naszym dzieciom uczciwych placów zabaw, co jest dla nas i dla dzieci bardzo krzywdzące.Piaskownice zanieczyszczone, huśtawki od lat nie remontowane.A jeśli już, to zaraz zniszczone,przez trochę "starszą młodzież".Cóż, Polska...
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2010, 21:59 przez kasiuńcia, łącznie zmieniany 1 raz.
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: natalijka »

Te zakazy to paranoja. Zresztą ciągle je gdzieś widzimy.
Moje dzieciństwo nie jest czymś bardzo odległym, ale za czasów mojego dzieciństwa było całkiem inaczej. Nie było zakazów, każdy "hasał" gdzie chciał, w piaskownicach zabawa wrzała( też nie były one rewelacyjnie czyste), szyby wybite się zdarzały, ale wiadomą rzeczą było, że jak się taka stłukło, to trzeba było zapłacić.
Tak mi trochę dziwnie jak sobie pomyślę, że gdzieś tam w przyszłości przypuszczalnie moje dziecko nie będzie mało szansy wychować się w latach 90., a te uważam za rewelacyjne, gdyż świat nie zmienia się w dobrym kierunku. Łezka się kręci w oku, gdy się wspomina dzieciństwo.

Myślę, że dobrym komentarzem będzie tutaj ten filmik, zapraszam :)
http://www.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: CZ_1910 »

Te zakazy są tak samo durne jak ci wszyscy urzędnicy.. u mnie w bloku na klatce są nawet karteczki z napisami "zakaz gry w piłkę i palenia papierosów na korytarzach". Kpina kpina i to mało powiedziane!! Nie można pograć w piłkę pod własnym blokiem, nie można wieczorem usiąść na ławce i napić się kulturalnie piwka, nie można słuchać muzyki troszkę głośniej. Ja się pytam, to co można? Może zamontujcie więcej kamer na osiedlach żeby było jak w big braderze. I to się nazywa "wolny" kraj? Skoro nie można pod blokiem pokopać to zróbcie boiska do gry!!! place zabaw dla najmłodszych, a nie zrobiono jeden orlik na całe Jasło i już jest super! Śmiech! Takie boisko do Gry w piłkę powinno być na Każdym większym osiedlu!! (Gamrat, Rafineria itp.) Dziwicie się że szerzy się wandalizm itd to co ma robić młodzież w Jaśle skoro na każdym kroku za byle głupotę można dostać mandat lub zostać spisanym!! Najlepiej niech wszyscy chodzą jak w zegarku i tylko siedzą na ławkach, lub przed komputerem z kręgosłupami jak zygzaki!! Wytnijcie drzewa bo przeszkadzają i zróbcie więcej biedronek bo stanowczo za mało!

i Tak jak osoba wyżej.. z łezką w oku wspominam odleglejsze czasy, patrząc na tych maluchów co biegają teraz i nie mają gdzie się pobawić...
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: natalijka »

CZ_1910 pisze:T

i Tak jak osoba wyżej.. z łezką w oku wspominam odleglejsze czasy, patrząc na tych maluchów co biegają teraz i nie mają gdzie się pobawić...
Tych dzieci biegających to teraz swoją drogą nie za wiele się widzi, komputery i inne szmery bajery zastąpiły poobdzierane kolana i wiatr we włosach.
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: Flowerekk »

kasiuńcia pisze:Oczywiście sami wiemy, że żadne dziecko nie stosuje się do tego zakazu, bo raczej służby Policji lub Straży Miejskiej nie patrolują w tym celu osiedli.
Nie zgodzę się, sama byłam świadkiem jak radiowóz policyjny podjechał na osiedlu do grupki dzieci w wieku 7-10 lat. Policjanci wysiedli i dość dosadnie i głośno uświadomili dzieci, że na podwórku obowiązuje "zakaz gry w piłkę". Paranoja
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: CZ_1910 »

Do dziś pamiętam i nigdy nei zapomne jak biegalismy z kumplami po lesie i robiliśmy "bazy" heheheh, lub gralismy w piłke na błocie i było wesoło!!
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: kasiuńcia »

Flowerekk pisze:
kasiuńcia pisze:Oczywiście sami wiemy, że żadne dziecko nie stosuje się do tego zakazu, bo raczej służby Policji lub Straży Miejskiej nie patrolują w tym celu osiedli.
Nie zgodzę się, sama byłam świadkiem jak radiowóz policyjny podjechał na osiedlu do grupki dzieci w wieku 7-10 lat. Policjanci wysiedli i dość dosadnie i głośno uświadomili dzieci, że na podwórku obowiązuje "zakaz gry w piłkę". Paranoja

To trochę przykre.
Awatar użytkownika
Woytec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 348
Rejestracja: 9 lutego 2008, 10:27

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: Woytec »

myślę, że dobrym komentarzem będzie tutaj ten filmik, zapraszam :)
http://www.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

łza się w oku zakręciła.
Awatar użytkownika
pemko11
Guru
Guru
Posty: 199
Rejestracja: 16 lipca 2008, 08:04

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: pemko11 »

Ten świat jest zwariowany ,albo nasze miasto ..

Jest zima .Siedzisz z ziomkami w piwnicy chcesz się ograć wpada Kochana Policja i spisuje bo zakłócamy porządek godzina 17ileś tam

Cisza nocna jest : 6-22 więc ocb ?

Nic nie robisz ... :(

Lato : Siedzisz w upalny dzień na ławce i co podjeżdżają Kochani Policjanci spisują bo : Albo coś robisz nie tak typu : Siedzisz nogami na ławce (co zrobić jak cała ławka jest obsrana )

I dziwią się że każdy mówi JP , HWDP .. Mają racje .. W innych krajach tak nie ma .. Co im daje ze kogoś spisza ?? ZAAALL podziela ktoś moje zdanie ?
Awatar użytkownika
Kamyk
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 17:50
Lokalizacja: Jasło

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: Kamyk »

Pemko11 ja podzielam Twoje zdanie, bo siedzimy razem na tych obsranych lawkach. tak samo jak chcemy sobie zagrac w siatke. idziemy na trzepaki i gramy. zaraz podjezdza kochana Policja i spisuja, bo ktos zadzwonil ze gramy na trzepakach.. a gdzie mamy grac? jak nigdzie nie ma boiska?

P.S. Cisza nocna jest od 22-6 a nie odwrotnie :)
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: Pemek94 »

Niech porobią na każdym osiedlu po 2 orliki takie jak na mosirze, porządny plac zabaw i wtedy mogą sobie wieszać tabliczki z zakazem gry w piłkę a na razie to nie powiem co im gdzie włożyć.
Awatar użytkownika
pemko11
Guru
Guru
Posty: 199
Rejestracja: 16 lipca 2008, 08:04

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: pemko11 »

Tylko


JP Tyle w tym temacie ..
jaselko
VIP
VIP
Posty: 752
Rejestracja: 15 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Jasło

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: jaselko »

I dlatego mamy takie a nie inne osiągnięcia w sporcie.
Takich co dają zakazy gry w piłkę to powinno się karać .Oni tymi zakazami to chyba chcą żeby w naszym kraju,mieście mieszkali "sami kalecy"-co nawet nie umieją piłki kopnąć czy odbić.
Według nich to pewnie lepiej by było ,żeby młodzież poszła na piwko a nie hałasowała na osiedlu.
A pozatym jedno boisko wielofunkcyjne na całe miasto to zdecydowanie za mało.Wybudujcie jeszcze z 10 takich boisk i wtedy sobie róbcie zakazy.
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: ZAKAZ GRY W PIŁKĘ !!!!

Post autor: CZ_1910 »

Im to wszystko przeszkadza! ZERO zdrowego rozsądku ze strony władz.
ODPOWIEDZ