Korki w miescie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Korki w miescie

Post autor: ser_dziurawiec »

Witam
Od paru dni na swiatlach na Kazimierza Wielkiego Policja przejmuje kontrole nad ruchem. Czyzby zmiany w organizacji ruchu w miescie doprowadzone przez UM spowodowly takie korki iz swiatla nie wystarczaja ?
Dla przypomnienia po zbudowaniu deptaka abu dostac sie na ul JP II od Tarnowa trzeba albo skracac droge przez czesto zapchany bazar albo notorycznie lamiac zakaz skrectu przez Igielna lub przez zapchna samochodami Kadiego. Dla formalnosci - proba [ tylko i wylacznie proba bop z naprzeciwka jest sznurek] skretu w powyzsze automatycznie blokuje cala ulice za nami.
Zakaz skretu w Gołębią/Wałową od strony Rynku wywołały całkiem spore kolejki samochodów przy starostwie.

Ech aby usprawnic ruch w tym miescie trzeba by zamontowac wzbudzane swiatla dla pieszych przy ZUS oraz przy wejsciu na deptak kolo salony Play - tutaj piesi notorycznie blokuja ruch od strony Tarnowa - czesto jadac od swiatel do samogeo ZUS stoje 4 razy a dalej do Play jeszcze 3. Dodatkowo duze ronda na skrzyzowniach 3maja z Meztzegera [ kolo Energopalu] oraz 3maja z Baczynskiego aby te swiatla nie blokowaly zjazdu z ronda kolo Energopalu. Podobno tez usprwnieni by sie przydalo kolo rafinerii - jednak tam nie jezdze to nie wiem jak to wyglada w dzien powszedni.

Ps gratulaje dla montujacych łancuchy na swiatlach na Kazimierza Wielkiego - przy Zarzadzie drog tak zmiejszylo sie przejscie chodnikiem iz ciezko minac sie z wozkiem dla dzieci. Notabene czemu nie zamontowano tych lancych przy skrecie do Carrefour jak bylo zglaszane ? tam ludzie idacy w strone ronda Solidarnosci notorycznie przechodza przez jezdnie nie patrzac czy cos nie skreca. Kiedys poswiecilem 20 minut na obserwacje. W tym czasie 12 kobiet, 3 dziewczyny i 2 mezczyzn przeszli nie patrzac na boki. 2 razy kierowcy ostro musieli chamowac aby nie potracic swietych krow. Latwo obliczyc ile w ciagu dnia jest potencjanych wypadkow.
imrezowicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 7 czerwca 2009, 11:36

Re: Korki w miescie

Post autor: imrezowicz »

Co jedna inwestycja w jaśle to tym bardziej miasto idzie w tył bo wszyscy narzekają ale taka jest prawda
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Korki w miescie

Post autor: winiarz171 »

POtwierdzam...
1. NOwe Rondo...jak dla mnie to narazie niewypał..Kiedyś sobie tak stanąłem na 5 min popatrzec jak to wygląda. a Więc. Rondo najnormalniej w świecie stoi.Ruch odbywa jak sie odbywał czyli: Kierowcy jadący od policji wymuszają, bądź są przepuszczani przez kierowców jadących od stacji Energopalu, co za tym idzie sytuacja wygląda jak dawniej, czyli: droga w kierunku Tarnowa i od policji stoi , droga od Tarnowa jest w miare pusta.Jechała wtedy karetka... to była porażka totalna, nie przesadze jeżeli napisze, że jechała z 3-4 min od policji aż do czasu kiedy opusciła to rondo...na rondzie nie było miejsca , bo całe stało :!:
Tak poza tym, kierowcy usprawniliby trochę ten ruch na rondzie, jeśli byliby łaskawi dawać kierunkowskazy podczas zjazdów.

2. Deptak... Deptak prawdopodobnie spowodował korki przy UMi UP.W godzinach szczytu , również nie idzie przejechać tamtymi ulicami, normalnie katastrofa...
Zauważyłem, że ten deptak to jest na nic, bo ludzie i tak chodzą tam, gdzie był chodnik, blisko slepów. a reszta jest tak jakby 'nieużytkowana'

czyli jak dla mnie 2 niewypały z tymi inwestycjami.

3.Zakaz skrętu w Gołębią...to akurat daje na +, wg mnie już dawno powinna być tam ulica jednokierunkowa...bo dość, że był ruch w 2 strony, to jeszcze ludzie..

4.Co chodzi o przejścia dla pieszych...powinny być takie jak koło szpitala...bo teraz każdy wchodzi, kiedy się mu chce i czasem na serio, tam trzeba uważać, a tak.. światła światła zatrzymywałyby ruch, ale co powien okres czasu..
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: Korki w miescie

Post autor: Anek »

...albo notorycznie lamiac zakaz skrectu przez Igielna...

Tego zakazu tam już nie ma znak został usunięty , ale niestety policjanci nauczyli się że ludzie pod zakaz jeździli i gdy go zlikwidowali dalej próbują mandaty wstawiać ... dlatego nie dajcie się złapać bo ZNAK ZAKAZ SKRĘTU W LEWO W UL. IGIELNĄ ZOSTAŁ USUNIĘTY !!!
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Korki w miescie

Post autor: Insomnia »

winiarz171 pisze:NOwe Rondo...jak dla mnie to narazie niewypał..Kiedyś sobie tak stanąłem na 5 min popatrzec jak to wygląda. a Więc. Rondo najnormalniej w świecie stoi.Ruch odbywa jak sie odbywał czyli: Kierowcy jadący od policji wymuszają, bądź są przepuszczani przez kierowców jadących od stacji Energopalu, co za tym idzie sytuacja wygląda jak dawniej, czyli: droga w kierunku Tarnowa i od policji stoi , droga od Tarnowa jest w miare pusta.Jechała wtedy karetka... to była porażka totalna, nie przesadze jeżeli napisze, że jechała z 3-4 min od policji aż do czasu kiedy opusciła to rondo...na rondzie nie było miejsca , bo całe stało :!:
Tak poza tym, kierowcy usprawniliby trochę ten ruch na rondzie, jeśli byliby łaskawi dawać kierunkowskazy podczas zjazdów.
W pełni się z Tobą zgadzam. Rondo nie rozładowało korków, najgorzej jest oczywiście od strony Komendy. Sznur aut stoi i nikt nie przepuści. Karetki mają utrudniony przejazd ponieważ zjazdy z ronda są wąskie.
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: Korki w miescie

Post autor: Anek »

Insomnia ... masz racje że to rondo sprawy nie rozwiązało ,ale o ile mnie pamięć nie myli to jakiś czas temu rondo to z Twojej strony było bronione że korki powstają przez to że jest ono jeszcze trakcie budowy... widzę że jednak zdanie się zmieniło i dobrze :) bo rzeczywiście zrobiło się jeszcze gorzej niż było bez ronda.
jartys

Re: Korki w miescie

Post autor: jartys »

Jasielska (polska) rzeczywistość...Władza obojętnie czego się dotknie - wszystko spieprzy.... Szczęśliwego Nowego Roku!!
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Korki w miescie

Post autor: Jacek1986 »

Ja byłem "na nie" w sprawie ronda i moje słowo się sprawdziło. Od godzin południowych do godzin wieczornych mamy w centrum olbrzymie korki. Rondo "Adolfa" ;) moim zdaniem to olbrzymi niewypał. Wg. mnie było dobrze po staremu- więc po co było ulepszać coś co dobrze działało? Władze chcą dobrze a wyszło jak zawsze- czyli do d... . Nie pozostaje nam nic innego jak przywyknąć do tych pseudo ulepszeń. :wstyd:
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: Korki w miescie

Post autor: Anek »

Jacek1986 pisze:Ja byłem "na nie" w sprawie ronda i moje słowo się sprawdziło. Od godzin południowych do godzin wieczornych mamy w centrum olbrzymie korki. Rondo "Adolfa" ;) moim zdaniem to olbrzymi niewypał. Wg. mnie było dobrze po staremu- więc po co było ulepszać coś co dobrze działało? Władze chcą dobrze a wyszło jak zawsze- czyli do d... . Nie pozostaje nam nic innego jak przywyknąć do tych pseudo ulepszeń. :wstyd:

Ja również mieszkam blisko tego ronda i widzę co się dzieję sama mam problem z dostaniem się w różne części miasta bo dzięki naszym nowym rozwiązaniom związanych z ruchem w mieście to niedługo trzeba będzie się chyba na latanie przerzucić bo do tego nasza władza doprowadzi zamykając kolejne ulice bądź robiąc jednokierunkowe szczęście że przynajmniej zakaz skrętu w igielną zlikwidowali ,ale gołębia przy obecnych rozwiązaniach mogła zostać bo ten ruch jednokierunkowy tylko potęguje korek do świateł bo wszyscy chcą się wydostać od rynku i nie dość że korek od ronda przy pks do świateł na ul. Kazimierza Wlk to przy starostwie powiatowym jest kolejny
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Re: Korki w miescie

Post autor: ser_dziurawiec »

Jacek1986 pisze:Ja byłem "na nie" w sprawie ronda i moje słowo się sprawdziło. Od godzin południowych do godzin wieczornych mamy w centrum olbrzymie korki. Rondo "Adolfa" ;) moim zdaniem to olbrzymi niewypał.
wyszlo jak zwykle bo stosuje sie polsrodki - albo robi wszystko od razu albo wieksze korki trzeba by wsztko przerobic jak pisalem w pierwszym poscie wtedy mozna by sie podziewac jakis efektow. osobiscie bym zlikwidowal rowniez jednokierunkowa na Szajnochy
Awatar użytkownika
kokos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 499
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:09
Lokalizacja: The City of Jasło

Re: Korki w miescie

Post autor: kokos »

To co się dzieje obecnie to skandal. Powinni rozliczyć tych wszystkich,którzy w ten sposób wydają pieniądze które pochodzą z naszych podatków.Przejechać teraz przez Jasło to gehenna, a pamiętam obietnice wyborcze ,że priorytetem dla miasta będą nowe drogi w celu poprawienia płynnosci ruchu.Miała powstać obwodnica, a tu nam dróg ubywa na deptak.Mam tylko nadzieję, że następna władza naprawi szkody wyrządzone przez obecne elity rządzące i zlikwiduje ten nikomu niepotrzebny deptak, bo ulica stoi bezczynnie, a ludzie stoją w kilometrowych korkach.
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Korki w miescie

Post autor: lenkamii »

Nie przesadzajcie chyba korków nie widzieliście?!
Owszem coś się korkuje ale weźcie po uwagę że były świeta więc bardzo dużo osób zjechało z zagranicy wszyscy w ostatniej chwili robili zakupy itd itp i się troszkę korkowało.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Korki w miescie

Post autor: winiarz171 »

lenkamii pisze: i się troszkę korkowało.
:orany: :orany: :orany:
chyba nie wiesz co piszesz
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Korki w miescie

Post autor: lenkamii »

No słuchaj jeśli dla Ciebie stanie 10 min w "korku" to jest tragedia to co mają powiedzieć ludzie w większych miastach którzy stoją w korkach 30 min i na dodatek idzie jak krew z nosa....
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Korki w miescie

Post autor: winiarz171 »

Pokaż mi miasto wielkości Jasła gdzie są takie korki.. z tego co wiem to robi sie inwestycje po to, żeby korki zlikwidować, a nie zwiększać...wiadome..miasto większe = większe korki... ale na takie Jasło stanie w 10 min korku to na serio dużo...jedź w godz szczytu od strony Policji w strone ronda Solidarności, jak wyrobisz sie w 10 min będzie na serio ok :ok:

Popatrz na nowe MIASTO KOłaczyce...tam problemów z korkami nie ma :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ