Juwenalia 2010

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Juwenalia 2010

Post autor: winiarz171 »

rozyczka
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 27 marca 2010, 08:23

Re: Juwenalia 2010

Post autor: rozyczka »

Nasze władze powinny pomyśle o tej garstce studentów jasielskich i cos zorganizowac. Moze Juwenalia połączone z Dniami Jasła ?? :)
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Juwenalia 2010

Post autor: maciek_11 »

Tyle tylko ze to nie wladze organizuja juwenalia tylko uczelnie
Awatar użytkownika
Patryk_MAY
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 25 lipca 2009, 00:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Juwenalia 2010

Post autor: Patryk_MAY »

maciek_11 pisze:Tyle tylko ze to nie wladze organizuja juwenalia tylko uczelnie

Dokładnie!!!
W każdym normalnym mieście akademickim działa sztab organizacyjny Juwenaliów który już rok wcześniej planuje połowę rzeczy. To Ci ludzie (studenci reprezentujący wszystkie uczelnie) chodzą i błagają sponsorów o kasę, chodzą do urzędów miast żeby może coś sypnęły itd. Miasto samo z siebie nie ma nic do tego. A że u nas są takie szkoły że nie wiem w zasadzie po co niektórzy do nich chodzą to inna sprawa. W miastach akademickich istnieje więź międzyuczelniana. A jaka więź jest w jaśle: "kurde, żeby tylko skończyć zajęcia (w weekend lub wieczorem) i lecieć do domu albo roboty bo muszę się wyrobić" Studia w jaśle są dodatkiem a w Krakowie, Wrocławiu itp ŻYCIEM!

Poza tym mnie również drażni takie coś jak Juwenalia w Jaśle. Tak jak wszyscy piszą to tylko nazwa bo chodzi o to żeby było gdzie iść. To smutne że w naszym mieście tak dba się o kulturę że każdy chce się łapać czego tylko może żeby się móc "odchamić" od codziennego życia. Mnie osobiście to bardzo przeszkadza. Wolałbym żeby ludzie raczej oczekiwali dnia winiarza, dnia MPM'owca, dnia nie wiem czego. Takie juwenalia to dla mnie niesamowita hipokryzja.

Ale co zrobić. Na nic kasy nie ma więc nie ma co liczyć na jakieś wystrzały ilości imprez dla mieszkańców. Smutne....
ODPOWIEDZ