Kino Syrena

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Wojtmen

Kino Syrena

Post autor: Wojtmen »

Mam takie pytanko. Czy bilety na dany seans można kupić wcześniej ? Czy tylko przed filmem ? Czy jest możliwa rezerwacja?
pipi86
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 22:32

Re: Kino Syrena

Post autor: pipi86 »

Czy Kino Syrena jest własnościa miasta czy osoby prywatnej? Byłam tam kiedys z koleżanka i przeżyłyśmy szok! brud, smród i ubóstwo. siedziałysmy w kurtkach i szalikach.. na seansie było 9 osób. bilety wypisane długopisem na jakiś skrawkach papieru, na poczekalni 2 krzesełka.. a gdyby tak w to kino jednak zainwestować? ;-)
french kiss
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 16:38

Re: Kino Syrena

Post autor: french kiss »

pipi86 pisze:Czy Kino Syrena jest własnościa miasta czy osoby prywatnej? Byłam tam kiedys z koleżanka i przeżyłyśmy szok! brud, smród i ubóstwo. siedziałysmy w kurtkach i szalikach.. na seansie było 9 osób. bilety wypisane długopisem na jakiś skrawkach papieru, na poczekalni 2 krzesełka.. a gdyby tak w to kino jednak zainwestować? ;-)
z tego co mi wiadomo jasielskie kino jest od dawna w prywatnych rękach
masz racje warunki, które tam panują od kilku lat są tragiczne
kingsofleon
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 09:20

Re: Kino Syrena

Post autor: kingsofleon »

Przydałoby się, żeby miasto, które również powinno propagować kulturę dołożyło starać, aby to kino odżyło. Nie lubię multipleksów, stawiam na przytulne, małe kina. Jasielskie takim mogłoby być, ale jednak trzeba jakąś pracę w to włożyć. Jedynie w Krakowie można znaleźć kameralne kina na poziomie, w Rzeszowie też niebardzo, bo reperturar nastawiony na zysk.

W Jaśle to bilety powinny kosztować max 10 zł. Ciekawe dlaczego nie ma też DKF-u, który swego czasu miał się dobrze.
Awatar użytkownika
Łysy
VIP
VIP
Posty: 789
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, 21:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Kino Syrena

Post autor: Łysy »

Ano nasze kino jest słabe... w kinie nie grzeją trzeba siedzieć w kurtkach i marznąć podczas seasnu...Nie ma 3D...Mało ludzi chodzi na filmy...Nasze kino pasowałoby troche podnieść z poziomu na którym jest...No ale np na Och Karol 2 były komplety i brakło biletów
Awatar użytkownika
Dixel
Guru
Guru
Posty: 171
Rejestracja: 30 marca 2006, 16:07
Lokalizacja: Wolica city

Re: Kino Syrena

Post autor: Dixel »

Tak to prawda nasze kino to delikatnie mówiąc syf nikt w to miejsce nie inwestuje DKFu nie ma a dźwięk jest tragiczny....
kingsofleon
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 09:20

Re: Kino Syrena

Post autor: kingsofleon »

Łysy pisze:Ano nasze kino jest słabe... w kinie nie grzeją trzeba siedzieć w kurtkach i marznąć podczas seasnu...Nie ma 3D...Mało ludzi chodzi na filmy...Nasze kino pasowałoby troche podnieść z poziomu na którym jest...No ale np na Och Karol 2 były komplety i brakło biletów
Bo w Polsce panuje zjawisko masowości. Każda polska komedia (romantyczna) będzie przeżywać oblężenie. Ludziom nie chce się oglądać ambitnego kina. Oczywiście nie mówię, że rozrywka jest zła, ale na innych filmach oblężenia nie ma.

Nie ma 3D bo to badziew. Ileż niby filmów jest zrobionych w 3d?
Awatar użytkownika
mileksan
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 grudnia 2009, 13:10

Re: Kino Syrena

Post autor: mileksan »

kino syrena jako tako nie jest złe
siedzenia, nagłośnienie ok - ale na jasielskie warunki to
1. bilet musi być tańszy żeby sale systematycznie się zapełniały
2. repertuar bogatszy (trochę komerchy żeby zyski szły, trochę kina ambitnego i nietuzinkowego)
3. filmy równocześnie z dużymi miastami - żeby na szybko po reklamie w tv ktoś poszedł do kina
4. ciepła sala na pewno zachęciłaby, ale tu koło się zamyka mało widzów -> zimno -> mały zysk -> oszczędności -> zimna sala, zatem:
5. zmiana wizerunku kina - jakiś marketing - plakaty na mieście - promocyjne seanse - np raz w tygodniu seans specjalny bilet 5zł itp
6. DKF - dla mnie najpoważniejszy brak - kiedyś kawał dobrej roboty zapewniała 1 osoba - teraz nie ma następcy - może włodarz kina lub miasta wsparł by reaktywację takiego ogniska kultury z kinem ambitnym egzotycznym ... bywało tak że na seansach DKF-u ludzie siedzieli na dostawianych krzesłach.

Kilka miesięcy czekałem żeby wybrać się na Bękarty Wojny - nie doczekałem się! ..

W jaśle kino ma rację bytu i na pewno można pokusić się o wzrost jego jakości i rentowności! I to w dodatku minimalnym nakładem sił!

PS: znajdą się i ludzie, który szukają kina ambitnego - na Antychryście Von Triera widziałem wiele twarzy, które przychodziły na DKF Klaus i im jak i mnie ten brak doskwiera...
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Kino Syrena

Post autor: serjtankian »

Popieram kolegę wyżej.
Jeszcze lekki remont by się przydał.
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Kino Syrena

Post autor: a-tatutek »

mileksan pisze:kino syrena jako tako nie jest złe
siedzenia, nagłośnienie ok - ale na jasielskie warunki to
1. bilet musi być tańszy żeby sale systematycznie się zapełniały
2. repertuar bogatszy (trochę komerchy żeby zyski szły, trochę kina ambitnego i nietuzinkowego)
3. filmy równocześnie z dużymi miastami - żeby na szybko po reklamie w tv ktoś poszedł do kina
4. ciepła sala na pewno zachęciłaby, ale tu koło się zamyka mało widzów -> zimno -> mały zysk -> oszczędności -> zimna sala, zatem:
5. zmiana wizerunku kina - jakiś marketing - plakaty na mieście - promocyjne seanse - np raz w tygodniu seans specjalny bilet 5zł itp
6. DKF - dla mnie najpoważniejszy brak - kiedyś kawał dobrej roboty zapewniała 1 osoba - teraz nie ma następcy - może włodarz kina lub miasta wsparł by reaktywację takiego ogniska kultury z kinem ambitnym egzotycznym ... bywało tak że na seansach DKF-u ludzie siedzieli na dostawianych krzesłach.

Kilka miesięcy czekałem żeby wybrać się na Bękarty Wojny - nie doczekałem się! ..

W jaśle kino ma rację bytu i na pewno można pokusić się o wzrost jego jakości i rentowności! I to w dodatku minimalnym nakładem sił!

PS: znajdą się i ludzie, który szukają kina ambitnego - na Antychryście Von Triera widziałem wiele twarzy, które przychodziły na DKF Klaus i im jak i mnie ten brak doskwiera...
Podpisuję się rękami i nogami!
W Jaśle na pewno nie brakuje osób, które chciałyby obejrzeć coś ambitnego.
Póki co przechodzę obojętnie obok tego kina, mam nadzieję że wraz ze zmianami częściej bym tam zaglądała.
Osobiście urzekło mnie kino niekomercyjne w Katowicach, świetny repertuar, tanie bilety i z chęcią widziałabym coś takiego w Jaśle.
kingsofleon
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 09:20

Re: Kino Syrena

Post autor: kingsofleon »

mileksan pisze:
PS: znajdą się i ludzie, który szukają kina ambitnego - na Antychryście Von Triera widziałem wiele twarzy, które przychodziły na DKF Klaus i im jak i mnie ten brak doskwiera...
Pewnie, że się znajdą. Jakbym wygrał w totka to na pewno odkupiłbym to kino :) Jasne, że komercha też musi być, bo na tym się zarabia, ale 1 ambitny film na tydzień to też nie zrujnowałoby budżetu.

Osobiście z krakowskimi kinami studyjnymi miałem do czynienienia. Kino Pod Baranami, Agrafka, Mikro, Uciecha - coś wspaniałego.

Można by było puszczać nawet starsze produkcje (ambitniejsze) i ustawić bilet na 6 zł.

Obecnie jak w PL film ma premierę to w Jaśle jest z miesięcznym opóźnieniem. Skróciłbym ten czas do dwóch tygodni. Jeśli film puszczaliby tak jak w większych miastach to większą kasę musielby zapłacić, stad też windowali by kasę na biletach. Dlatego 2 tygodnie to optymalny czas.

Widzę, że sporo zwolenników kina ambitnego w Jaśle mamy. To cieszy.
ODPOWIEDZ