Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

Zapraszam na Konwencję Wyborczą Forum Jasielskiego w dniu 6.11.2010 o godz.14 do Domu Kultury Kolejarz w Jaśle.Nasza strona internetowa - www.forumjasielskie.pl
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

No i poczytałam sobie program Forum Jasielskiego. Bardzo ładnie napisany, nie powiem. Szczególnie wzruszyły mnie fragmenty o obwodnicach i monitoringu. Co do pierwszych, to nie ma nawet planów - są plany dróg obwodowych, które kurzą się w segregatorze od czterech lat. Co do drugiego, ciężar pism z prośbami o założenie monitoringu na osiedlach Spółdzielni Mieszkaniowej zarządzanych przez p. Przetacznika, złamałaby kręgosłup wielbłądowi. Reszta brzmi bardzo pięknie, tylko mało konkretnie. A gdyby tak zająć się tym, co zostało opracowane za rządów Czerneckiego, a zaniedbane przez poprzednią ekipę, co zamierza zrobić Przymierze Samorządowe Podkarpacia?
Seba Kotlina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 291
Rejestracja: 11 lipca 2006, 16:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Seba Kotlina »

Na stronie www.jaslanie.pl dostępne sylwetki kandydatów wraz z programami jak również odnośnik do profilu na facebook-u
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

Pani Anno vel dragoness jako kandydatka do RMJ powinna pani mówić, pisać o swoim lub swojego ugrupowania programie,a nie o Janusza Przetacznika czy Forum Jasielskiego.A dlaczego pani zapyta,a dlatego że jest pani nieobiektywna jak i ja gdybym wyrażał opinię o Waszym programie też będę subiektywny.Etycznie to jest nie w porządku i dlatego tego nie robię,a pani jako pedagog nie powinna tym bardziej.To mają ocenić wyborcy. A czytając pani wypowiedzi w tym temacie to przeszła pani ciekawą matamorfozę, zapraszam do lektury własnych postów.Aha byłbym zapomniał wielbłąd żyje i ma się dobrze.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Ooo... czyżby debata wyborcza nam się tu zaczynała...? :cwaniak:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

Homo Sapiens pisze:Ooo... czyżby debata wyborcza nam się tu zaczynała...? :cwaniak:
To nie jest debata, ale jako kandydat nie tracę praw wyborczych i mam prawo ustosunkować się do każdego programu, jako potencjalny wyborca, prawda? Nic nie wiem o jakiejkolwiek metamorfozie swojej osoby i poglądów, a ponadto uważam, że nie można obiecywać rzeczy nierealnych, przynajmniej w najbliższej dziesięciolatce. Napisałam na stronie komitetu, że chciałabym zająć się konkretami, dotyczącymi bardzo bezpośrednio mieszkańców miasta i są one, jak się dowiedziałam, do zrealizowania.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

dragoness pisze:
Homo Sapiens pisze:Ooo... czyżby debata wyborcza nam się tu zaczynała...? :cwaniak:
To nie jest debata, ale jako kandydat nie tracę praw wyborczych i mam prawo ustosunkować się do każdego programu, jako potencjalny wyborca, prawda? Nic nie wiem o jakiejkolwiek metamorfozie swojej osoby i poglądów, a ponadto uważam, że nie można obiecywać rzeczy nierealnych, przynajmniej w najbliższej dziesięciolatce. Napisałam na stronie komitetu, że chciałabym zająć się konkretami, dotyczącymi bardzo bezpośrednio mieszkańców miasta i są one, jak się dowiedziałam, do zrealizowania.
A komitet pani ma coś do zaoferowania młodym bezrobotnym by Ci nie wyjeżdżali z Jasła?
W ogóle jakakolwiek "partia" jasielska ma cokolwiek do zaoferowania niż puste obietnice bez pokrycia i jakichkolwiek realniejszych szans na realizację?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

dragoness pisze:Może nie czekać na wielkich inwestorów, ale postawić na małych, lokalnych? Nie zwiększać podatków od nieruchomości, ale utrzymać na stałym poziomie, albo nawet zmniejszyć. Na pewno też istnieją zwolnienia od podatków dla nowych inwestorów na pewien początkowy okres działalności. Należałoby się skonsultować z prawnikiem. Kandyduje jakiś?
I to by było chyba tyle w temacie. Lokalni przedsiębiorcy skarżą się na wzrost podatków od nieruchomości, więc może to byłoby wyjście, zamrożenie, bądź obniżka. Ulgi dla zatrudniających absolwentów?
Seba Kotlina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 291
Rejestracja: 11 lipca 2006, 16:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Seba Kotlina »

Też jestem kandydatem KWW Jaślanie okręg 2 pozycja 11. Mój program dostępny jest na stronie http://www.jaslanie.pl. Odnosząc się do wpisu wyżej, to najłatwiej mówić o zamrożeniu lub obniżeniu podatków :D natomiast czy naprawdę uważa Pani że jest to możliwe w sytuacji zadłużenia miasta jaką mamy w tej chwili? A skoro mówi Pani o konkretnych rozwiązaniach to może ma Pani jakieś konkrety na myśli? Pracodawcy zatrudniający studentów są zwolnieni ze składki natomiast o jakie ulgi Pani myśli? Jakieś konkretne subsydia, programy pomocowe?
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

dragoness pisze:
Homo Sapiens pisze:Ooo... czyżby debata wyborcza nam się tu zaczynała...? :cwaniak:
To nie jest debata, ale jako kandydat nie tracę praw wyborczych i mam prawo ustosunkować się do każdego programu, jako potencjalny wyborca, prawda? Nic nie wiem o jakiejkolwiek metamorfozie swojej osoby i poglądów, a ponadto uważam, że nie można obiecywać rzeczy nierealnych, przynajmniej w najbliższej dziesięciolatce. Napisałam na stronie komitetu, że chciałabym zająć się konkretami, dotyczącymi bardzo bezpośrednio mieszkańców miasta i są one, jak się dowiedziałam, do zrealizowania.
Proszę pani nikt tutaj,a tym bardzej ja nie mówił,że utraciła pani prawa wyborcze ,a jak jest inaczej proszę wskazać w którym miejscu. A jak pani zaczęła pisać o progamach wyborczych trzeba zacząć przede wszystkim o swoim i swojego ugrupowania.Z analizy pani postów wynika,że najpierw była pani obojętna,póżniej jako podobno "niezależna" wskazywała pani na jakie gupy kandydatów głosować by znaleść się w każdej z nich.Następna faza to "gołębica" no i ostatnia przemiana w "jastrzębia" gdzie neguje pani w naszym programie budowę obwodnic i dróg lokalnych poprawiających płynność ruchu drogowego w mieście jako rzeczy nierealne ,a w Waszym programie również to jest.Pytanie jak to rozumieć ?Głównym architektem naszego programu jest Janusz Przetacznik ,który prywatnie jest inżynierem budownictwa lądowego i stawiam granaty przeciwko orzechom,że ma większe wiadomości w tej dziedzinie od pani magister filologii angielskiej.I nie ma znaczenia czy coś nazwiemy obwodnicą czy drogą obwodową ,bo to co powstanie ma usprawnić ruch kołowy.Odnośnie monitoringu wymienionego w naszym programie informuję,że jest zapis :w szkołach [ narazie JSM nie ma przełożenia na szkoły ] oraz miejscach niebezpiecznych [ i mogę panią zapewnić,że nie są to jedynie miejsca,które są we władaniu JSM ] i tym powinno zająć się miasto.Wracając do pism w sprawie monitoringu do JSM sprawdziłem nie trzeba wielbłąda wystarczy kot i tak mu się kolana nie ugną.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

Ja krótko.
Po pierwsze: Nie wskazywałam żadnego ugrupowania (poproszę o konkretny cytat),
Po drugie: Nie prosiłam się o kandydowanie, tylko zostałam poproszona
Po trzecie: Jeżeli nie ma różnicy pomiędzy obwodnicą, a drogą obwodową, no to już bez komentarza.
Po czwarte: Nauczka dla nas, żeby pisać pisma w dwóch egzemplarzach i żądać potwierdzenia przyjęcia.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Mi obwodnica nie jest potrzebna tylko praca więc Przetacznik opada i nie dostanie mojego głosu.
NEXT!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: dragoness »

Seba Kotlina pisze:Też jestem kandydatem KWW Jaślanie okręg 2 pozycja 11. Mój program dostępny jest na stronie http://www.jaslanie.pl. Odnosząc się do wpisu wyżej, to najłatwiej mówić o zamrożeniu lub obniżeniu podatków :D natomiast czy naprawdę uważa Pani że jest to możliwe w sytuacji zadłużenia miasta jaką mamy w tej chwili? A skoro mówi Pani o konkretnych rozwiązaniach to może ma Pani jakieś konkrety na myśli? Pracodawcy zatrudniający studentów są zwolnieni ze składki natomiast o jakie ulgi Pani myśli? Jakieś konkretne subsydia, programy pomocowe?
Konkrety, które umieściłam na moim profilu na stronie komitetu dotyczyły poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i ich komfortu życia na poszczególnych osiedlach, a nie tylko w centrum. Nie jestem ekonomistą i nie będę udawać, że na czymś się znam, jeżeli tak nie jest. Rada Miasta również nie jest jednoosobowa i na pewno wśród kandydatów znajdują się ekonomiści i prawnicy, więc to raczej pytanie skierowane do nich.
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: harry z tybetu »

dragoness masz mój głos. przyznam szczerze, że wahałem się pomiędzy Tobą a Kaśką Górniak ( 2 poz. dalej, na tej samej liście) ale zarówno na jej temat jak i jej pomysłów nic nie mogę znaleźć wię nie będę w ciemno głosował.
przeczytałem wszystkie Twoje posty (nie tylko w tym temacie) i dochodzę do wniosku, że chcę kogoś takiego w Radzie Miasta.
Nie chce mi się już patrzeć na te same twarze w RM, które w większości nic nie robią (poza konsumpcją paluszków słonych ;))

To jest moje prywatne zdanie, więc proszę je uszanować

z pozdrowieniami :)
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

A pracy dla młodych jak nie było tak nie będzie. Będziemy mieli za to nowe obwodnice, pewnie jakaś nowa fontanna się pojawi i parę innych "przydatnych" rzeczy.
Każdy z kandydatów ględzi o rzeczach, których normalnych jaślan nie obchodzą. Żadnych konkretów, żadnych alternatyw, żadnych realnych pomysłów. Tak jak zawsze.
Co z tego, że będziemy mieli "nowe" twarze w radzie miejskiej jak nic poza tym się nie zmieni. Działanie pozostanie takie same, troska o mieszkańców po wyborach pozostanie na tym samym poziomie czyli zerowym.
Zmiana nazwisk, nic poza tym.
ODPOWIEDZ