Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: harry z tybetu »

Homo Sapiens pisze:A pracy dla młodych jak nie było tak nie będzie. Będziemy mieli za to nowe obwodnice, pewnie jakaś nowa fontanna się pojawi i parę innych "przydatnych" rzeczy.
Każdy z kandydatów ględzi o rzeczach, których normalnych jaślan nie obchodzą. Żadnych konkretów, żadnych alternatyw, żadnych realnych pomysłów. Tak jak zawsze.
Co z tego, że będziemy mieli "nowe" twarze w radzie miejskiej jak nic poza tym się nie zmieni. Działanie pozostanie takie same, troska o mieszkańców po wyborach pozostanie na tym samym poziomie czyli zerowym.
Zmiana nazwisk, nic poza tym.

trochę optymizmu ;) może nie będzie tak źle ?
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

harry z tybetu pisze:
Homo Sapiens pisze:A pracy dla młodych jak nie było tak nie będzie. Będziemy mieli za to nowe obwodnice, pewnie jakaś nowa fontanna się pojawi i parę innych "przydatnych" rzeczy.
Każdy z kandydatów ględzi o rzeczach, których normalnych jaślan nie obchodzą. Żadnych konkretów, żadnych alternatyw, żadnych realnych pomysłów. Tak jak zawsze.
Co z tego, że będziemy mieli "nowe" twarze w radzie miejskiej jak nic poza tym się nie zmieni. Działanie pozostanie takie same, troska o mieszkańców po wyborach pozostanie na tym samym poziomie czyli zerowym.
Zmiana nazwisk, nic poza tym.

trochę optymizmu ;) może nie będzie tak źle ?
Optymistą byłem przez pierwsze 13 lat życia gdy nie miałem pojęcia o istnieniu polityki i polityków. Przez kolejne 12 gdy zacząłem być świadomym tego wszystkiego stałem się pesymistą bo nigdy nic się nie zmieniło. Tym razem też się nie zmieni. Ale generalnie mam to gdzieś bo niedługo po wyborach wyjeżdżam po raz kolejny z Polski za pracą. Nie mam najmniejszych powodów by tu zostać, żadna z partii nie zachęca mnie do tego i nie stwarza mi do tego możliwości.
W nierealne obiecanki wierzyłem jak byłem małym dzieckiem, dzisiaj już trudno mi w nie uwierzyć.
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

dragoness pisze:No to może głosować na takich, którzy jeszcze nie mieli okazji się sprawdzić, nie ubabranych w układy i układziki?
Pisałem grupy nie ugrupowania.Pierwszy.
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

dragoness pisze:A co to znaczy młody? Bo już mieliśmy 21-letniego posła i on zasłynął tylko w "Tańcu z gwiazdami". A może po prostu postawmy na nowych?
Następny.Nasza rozmowa jak ślepego z głuchym i proponuję ją zakończyć na forum,a jednocześnie zaprosić panią i wszystkich państwa na spotkanie kandydata na burmistrza Janusza Przetacznika i kandydatów na radnych Forum Jasielskiego na zebranie z mieszkańcami m.Jasła,które odbędzie się w dniu 14.11.2010r. o godz.15.oo w Cechu Rzemiosł Różnych I piętro ul.Czackiego 17.
Kogucior
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 30 stycznia 2007, 15:38
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Kogucior »

Powiedzcie proszę, czemu na przystankach autobusowych wiszą tylko plakaty Kurowsiej i Rzońcy?
fakir
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:40
Lokalizacja: 49° 44'52'' N 21° 28'17'' E

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: fakir »

Proszę Państwa w tych wyborach wybierzmy z głową i rozsądkiem dla naszego Jasła, głosujmy na Przetacznika a to o czym pisałem w innym wątku ma szanse na realizację przy tym kandydacie:

dotyczy - Re: Inwestycje w Jaśle
"To nie ma szans a dlaczego? Po drodze do Jasla z prawdziwej Polski mamy Tarnow wiec lepiej tam inwestowac. Pozatym zamiast budowac fontanny, klasc kostke na rynku nalezalo by pomyslec o przywroceniu linii kolejowej do Krakowa co wiaze sie z modernizacja linii Nowy Sacz - Stroze - Jaslo. Kto jechal od Tarnowa ten wie ze zaden szanujacy sie inwestor nie bedzie chcial jechac przez 2 prowizoryczne kladki z ruchem wahadlowym kretymi drogami. Wiec albo budujemy nowa droge konkurencyjna do DK73 (prosta i szeroka) albo przywracamy powazne polaczenie kolejowe (bardziej realne). Jaslo to pierwsza miejscowosc otwierajaca szlak bieszczadki i sorry ale nieudolnie ktos tym zarzadza ;). Bo to co zostalo zrobione czyli zwiazanie Jasla zelazny usciskiem z Rzeszowem to katastrofa od momentu powstania wojewodztwa podkarpackiego?! Rzeszow nas tylko pograza i idziemy z nim jak titanic na samo dno. Na przykladzie Rzeszowa ktory jest prawie jak Bialystok nic nie osiagniemy. Wlodarze obudzcie sie i zblizcie nasze miasto do Krakowa bo to jedyna dla nas szansa w pd-wsch czesci Polski. Jak Galicja istniala to Jaslo-Krosno-Sanok byly od zawsze Malopolska Wschodnia a nie jakas Rzeszowczyzna do ktorej naleza napewno Lancut, Stalowa Wola, Zamosc lub Przemysl."
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: harry z tybetu »

Marek_Myśliwiec pisze:
dragoness pisze:A co to znaczy młody? Bo już mieliśmy 21-letniego posła i on zasłynął tylko w "Tańcu z gwiazdami". A może po prostu postawmy na nowych?
Następny.Nasza rozmowa jak ślepego z głuchym i proponuję ją zakończyć na forum,a jednocześnie zaprosić panią i wszystkich państwa na spotkanie kandydata na burmistrza Janusza Przetacznika i kandydatów na radnych Forum Jasielskiego na zebranie z mieszkańcami m.Jasła,które odbędzie się w dniu 14.11.2010r. o godz.15.oo w Cechu Rzemiosł Różnych I piętro ul.Czackiego 17.
i w tym momencie Panie Marku obrażasz Pan wszystkich forumowiczów, którzy popierają inną opcję niż FORUM JASIELSKIE. Sam sobie podstawiasz nogę :hyhy:
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Homo Sapiens »

Wychodzi na jaw jacy są przyszli radni naszego miasta. Ich żywioł to użeranie się między sobą zamiast odpowiadanie prosto na pytania ludzi, którzy mogą na nich zagłosować. Żeby tylko dorwać się do korytka i trochę zachamęcić ile się da a mieszkańcy mają na co zasłużyli, żałosnych radnych i żałosnego burmistrza.
Żryjcie się między sobą dalej, róbcie żałosne kabarety a na pewno z czasem więcej ludzi będzie na was głosować.
Odsyłać do portali waszych ugrupowań nie pokazuje jak wam zależy na głosach jednostek. Wklejenie linka do programu, który został dla was stworzony przez innych mi nie imponuje. Po prostu żenada jak zawsze.
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: harry z tybetu »

Homo Sapiens pisze:Wychodzi na jaw jacy są przyszli radni naszego miasta. Ich żywioł to użeranie się między sobą zamiast odpowiadanie prosto na pytania ludzi, którzy mogą na nich zagłosować. Żeby tylko dorwać się do korytka i trochę zachamęcić ile się da a mieszkańcy mają na co zasłużyli, żałosnych radnych i żałosnego burmistrza.
Żryjcie się między sobą dalej, róbcie żałosne kabarety a na pewno z czasem więcej ludzi będzie na was głosować.
Odsyłać do portali waszych ugrupowań nie pokazuje jak wam zależy na głosach jednostek. Wklejenie linka do programu, który został dla was stworzony przez innych mi nie imponuje. Po prostu żenada jak zawsze.
Święte słowa Panie Bracie...
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

A czym to panie Harry miałem obrazić forumowiczów?
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: harry z tybetu »

tym, że Pana rozmowa z innymi to "rozmowa ślepego z głuchym"
Michał Nagacz
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 listopada 2010, 17:34

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Michał Nagacz »

Witam! Ja również startuję w wyborach samorządowych i chcę wtrącić swoje trzy grosze...Wydaje mi się,że prześciganie się w walce na programy to czysta demagogia i mydlenie oczu. Co z tego,że program będzie wzniosły i obiecujący? Z moich obserwacji wynika że na nic wszystkie programy, jeśli nie idzie się dogadać, a każdy ciągnie w swoją stronę. Ten numer wychodzi tylko mrówkom. Programami niech zajmą się wielkie partie, bo się w tym lubują. Moje propozycje są bardziej przyziemne. Chciałbym, żeby rocznie powstał choć jeden, z prawdziwego zdarzenia, plac zabaw dla dzieci, zamiast kilku tablic pamiątkowych czy pomników, których w Jaśle już dość dużo. Chcę zobaczyć zaproszenie na koncert jakiejś fajnej kapeli (nawet z gatunku uznanego przez nasze władze za satanistyczne;)). Nie wspomnę już o imprezach sportowych, masowych, dla zwykłego człowieka, dla dzieci. Tego jak na lekarstwo. Martwi mnie fakt że żyjemy ciągle przeszłością, może to taka nasza mentalność, a może tak jest łatwiej??? Jubileusze, rocznice tego co było dziesiątki lat temu, pomniki,tablice itp. Nie jestem absolutnie wrogiem historii, bo ona tworzy naszą tożsamość narodową, daje wiele powodów do dumy. Trzeba o niej pamiętać. Mimo wszystko żyć trzeba przyszłością. Każdy kiedyś mógł mieć inne poglądy czy myślenie. Jak długo można się wzajemnie rozliczać ? Jak ktoś powie mi, że ma kasę na plac zabaw, to jest mi obojętne czy jest z PiS czy PO czy PZPR. Podam mu rękę i jeśli będę mógł to pomogę. Wyniki wyborów to loteria...Mam nadzieję że wejdzie parę osób w wieku mniej zaawansowanym, niezależnie od ugrupowania...Pamietajcie, że Jasło, to Wasze miasto!!!!! Pozdrawiam, Michał.

KWW "Nasze Jasło" lista nr 14, poz.11
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: Marek_Myśliwiec »

Panie Harry ja prowadziłem polemikę tylko z jedną osobą tj. panią Dragoness i do niej to było skierowane.Napisane to jest w liczbie pojedynczej ,a nie mnogiej , zaznaczenie cytatu jednoznacznie wskazuje adresata.
Awatar użytkownika
bylbedziejest
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 9 sierpnia 2008, 12:37

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: bylbedziejest »

Jako młody wyborca chciałbym zabrać głos w sprawie kandydatów na Burmistrza Miasta Jasła.
Wiele osób uważa, że Maria Kurowska powinna skończyć 'karierę', a władzę powinien przejąć ktoś inny! Chcę w tym momencie zapytać szarych, zwykłych jaślan: czyje programy polityczne dotarły do Was? Marię Kurowską znamy i wiemy o niej bardzo dużo, bo rządziła miastem przez ostatnią kadencję. O Andrzeju Czerneckim również pamiętamy. Tadeusz Baniak - znana postać jasielska. O panu Przetaczniku, a raczej o jego programie niewiele słyszałem, nie wspominając już o innych kandydatach.

Leszek Zduński - według mnie ma najmniejsze szanse na zwycięstwo!
Janusz Przetacznik? Może niech nie zajmuje się kłótnią z Czerneckim o hasło wyborcze, ale niech skupi się na urealnieniu swojego planu wyborczego.
Tadeusz Górczyk? Ten pan robił karierę u boku ex-burmistrza Czerneckiego. Teraz jest to, wydaje mi się, inny człowiek, który za byle błahostkę podałby najlepiej wszystkich do sądu.
Andrzej Czernecki? Cichy, spokojny chłop, który raczej burmistrzem nie zostanie. Zrobił dużo dla Jasła za swoich kadencji, ale to nie ten moment na powrót, bynajmniej dlatego, że chlubi się członkostwem partii, w której działa... Krzysztof Czeluśniak! Jak wiemy, pan Czeluśniak mógł kandydować na burmistrza w zamian za pana Czerneckiego! A więc jeśli wygra ex-Burmistrz, to z pewnością na stanowisku wiceburmistrza obsadzi właśnie Czeluśniaka! Czy takiego Jasła chcemy? Ja bynajmniej NIE !
Tadeusz Baniak? Wg mnie ten człowiek będzie się "bił" w II turze z obecną panią burmistrz! Jednak jego kandydatura za mną nie przemawia! Choć jestem zapalonym fanem sportu, uważam, że pan Baniak mógł tutaj zrobić więcej jako szef MOSiR-u!

Maria Kurowska to mój kandydat na burmistrza. W mijającej kadencji pokazała więcej plusów niż minusów (a kto ich nie ma?) ! Spójrzmy na Jasło sprzed jej kadencji, a także na to Jasło dzisiejsze! Miasto Jasło odzyskało za jej rządów koloryt ! W okresie świąt Bożego Narodzenia miasto jest oświetlone! Podczas świąt narodowych w mieście roi się od flag Polski ! Uważam, że poradziła sobie również w sytuacji powodziowej. Wały zostały wybudowane, i zostały świetnie wybudowane, bo woda nie przesiąknęła wałów, a przelała się! Ciężko było przewidzieć taki obrót sprawy! Mimo wszystko, monitorowała sytuację do końca! Nie brak jej także charyzmy! Potrafi znaleźć słowa na każdą sytuację! Potrafi zawzięcie bronić miasta i jego mieszkańców! Nadaje się do tej roli jak nikt inny! I uważam, że nie ma lepszego kandydata w tych wyborach ! Minusy ma każdy, więc nie wypisujcie tutaj ratowania Bałtyku, kampanii reklamowej PiS-u z pracownikami Urzędu Miasta, czy też 'służbowej' pielgrzymki. Ciągle słychać to z Waszych ust, bo tak sprawę nagłaśniały media i opozycja ! A dlaczego nie wiemy nic o wybrykach innych kandydatów ? A no dlatego, że oni byli usunięci w cień i mogli robić co chcieli... Dlatego nic nie możemy im zarzucić, bo nikt nic nie słyszał ! Ale tak jak mówi powiedzenie: "Szanuj szefa swego, możesz mieć gorszego!"
fakir
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:40
Lokalizacja: 49° 44'52'' N 21° 28'17'' E

Re: Wybory 2010 -Burmistrza i Rady Miejskiej Jasła

Post autor: fakir »

Czlowieku ale tu nie chodzi o to zeby miasto ladnie wygladalo a o to zeby 50% Jasla nie musialo jezdzic na truskawki czy inne po zachodnich krajach Europy czy UK. Potrzeba nam kogos takiego jak Przytocki kto stworzy miejsca pracy lub jesli to nie mozliwe na ta chwile przynajmniej poprawi na tyle infrastrukture Jasla aby byc atrakcyjnym miastem dla nowych inwestycji dajacych prace. Jesli lepiej sie przyjzec to Jaslo od lat ok '90 podupada coraz to wiekszej degradacji spolecznej. Dzis jest to miasto dzieci do lat 15 i emerytow bo mlodziez w wiekszosci zasila zmywaki w UK. Tego nadal chcesz? Za 15 lat... miasto zmniejszy sie o jakies 5 tys. mieszkancow jesli nic sie w koncu nie zmieni bo kto tu bedzie chcial mieszkac skoro nie ma pracy.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2010, 21:15 przez fakir, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ