Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Jasło?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Jasło?

Post autor: mati »

Właśnie wpadł mi w "ręce" artykuł dot. rozwoju miast w Polsce...

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /811932059

niestety brutalnie to wygląda.... na Podkarpaciu najlepiej rozwija się Krosno i Rzeszów.... o ile Rzeszów to zrozumiałe - miasto wojewódzkie itp. itd. o tyle jestem pod wrażeniem Krosna.... jak wiadomo Jasło nie lubi Krosna i odwrotnie.... nie raz się słyszało, że Krosno to już prawie Ukraina i tam nic nie ma....
jednak jest.... a w Jaśle okazuje się, że nic nie ma... nie ma inwestycji, porządnego przemysłu, prawdziwej produkcji, strefy....... nic....
ogromne tereny leżą i rośnie na nich trawa.... jak ktoś chciał zainwestować w rozwój idealnych terenów (wylot w kierunku Warzyc na przeciwko Grosaru) to niestety ale na wielkich gadaniach się skończyło..... Władze siedzą na ciepłych stołeczkach i liczą tylko wypłaty... nie robiąc NIC!!!
Komu potrzebna fontanna za 200tyś. (nawiasem mówiąc wykonanie a raczej REMONT jej wg mnie nie kosztował więcej jak 30tyś) - czy ktoś to rozliczył???

Myślę, że warto się zastanowić co z tym Jasłem dalej, bo za kilka lat zostanie miastem emerytów, bo nikt kto chce coś osiągnąć nie zostanie tu.....
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Ryszard L.S. »

A upadek Krośnieńskich Hut Szkła to zapewne nastąpił w ramach rozwoju miasteczka nad Wisłokiem? :rotfl:
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Pablo fanatyk »

Temat jest dobry bo Krosno zyje a Jasło stoi w miejscu-nie rozwija sie tylko sie cofa;nie ma roboty itp. A skoro Krosno zajelo 10 miejsce w tym rankingu i badali takze sytuacje na rynku pracy znaczy ze nie jest z praca tam wcale zle -a huta dalej dziala tyle ze z duzo mniejsza załogą niz byla;produkuja m.in. kufle na piwko Zywiec i Warka.
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: MalcolmX »

Rozwiązanie jest proste. Odkąd za Krosno zabrał się Prezydent Piotr Przytocki miasto odżyło.
Gość prowadził własną firmę, krośnieńskie targi, puścił się tematów, był dobrym, uczciwym biznesmenem i lokalnym patriotą.
Wiedział co jest ważne z punktu widzenia potrzeb, podejścia prorynkowego i przeniósł doświadczenia na rynek urzędów.
Nagle nieuprzejmi urzędnicy zaczęli chodzić jak w zegarkach uśmiechnięci od ucha do ucha, mieli liczne kontrole typu mystery shoping.
Dobrał sobie prawą ręke - dynamicznego i energicznego P. Barana, znanego działacza krośnieńskiego i poszli jak ogień z tematami.
Zobaczcie sobie jak gość deklasuje swoich kandydatów na www.krosno24.pl :
PIS -> http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=4466
kontra
PRZYTOCKI -> http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=4467
Merytorycznie jakby porównywać Kononowicza do Obamy :-)
Dobry gospodarz to 90% sukcesu.
A u nas bieda!!!
Dumam i dumam i poza Przetacznikiem chyba nie ma nikogo ciekawego - co sądzicie?
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: mati »

Ryszard L.S. pisze:A upadek Krośnieńskich Hut Szkła to zapewne nastąpił w ramach rozwoju miasteczka nad Wisłokiem? :rotfl:


Sorry Ryszard L.S. ale Twoją wypowiedź można zaklasyfikować do stwierdzenia - jeden lokator nie płaci czynszu to zrównajmy blok z ziemią....
Czy samą hutą żyje Krosno? a ten upadek to nie do końca jest tak jak się postronnym wydaje... owszem przejechali się na opcjach bankowych - jak nie jedna firma w Polsce.... i co z tego ? obecnie mają więcej zamówień niż mocy produkcyjnych - sprzedadzą część? sprywatyzują? rozruszają? - nie wiem - wiem tyle, że nie tylko huta jest w Krośnie...a obecny prezydent robi dużo.... sama sortownia i stacja unieszkodliwiania odpadów wybudowana na Białobrzeskiej jest inwestycją wartą ponad 40mln zł... a u nas co? śmieci lecą do Gorlic i tam prywatni kasę robią... przykładów można przytoczyć wiele... Krosno nie jest województwem a radzi sobie.. wystarczy chcieć....
chcesz więcej przykładów ? proszę:

- głupi McDonald - tak wiem - wymogi co do ilości mieszkańców - owszem zgadza się - wystarczy przyłączyć Niegłowice, Warzyce i Żółków i już by pewnie ilość się zrobiła...a jak nie przyłączyć to ściągnąć przemysł, ludzie zostaną, założą rodziny... liczba mieszkańców wzrośnie, społeczeństw się odmłodzi;)
- kolejny - stacje Paliw:
Jasło - hmmm Orlen... i kilka prywatnych plus PKS
Krosno - Orlen, BP, Statoil..... i inne - są stacje różnych koncernów - jest konkurencja - jest wybór...
- dalej? proszę bardzo - Aero-Kros - firma z branży lotniczej - jak wiadomo Rzeszów i okolice to "Polska dolina lotnicza" - więc i w Krośnie jest jakaś jej część... a w Jaśle co - kolejna Biedronka?
- Rozrywka - skoro są fabryki i praca to jest i rozrywka - Armagedon itp. a w Jaśle? Obecnie od momentu likwidacji Europy (na którą co drugi wieszał psy a jednocześnie tam sam chodził) nie ma nic... tak wiem - są dancingi i Amigo... ale czy jest kawałek dyskoteki? nie ma...

Myślę, że przykładów wystarczy a każdy sam sobie na pytanie dlaczego tak jest odpowie...
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Ryszard L.S. »

W rankingu 1 miejsce zajął Sopot, miasteczko znane głównie z tego, że jego burmistrz żądał łapówek za umożliwienie robienia biznesu w miasteczku. Ciekawe, czy kryterium korupcji też brano pod uwagę? A co do wszelkiego rodzaju rankingów... Przypomnę, że wcale nie tak dawno w jednym z rankingów najlepszym burmistrzem na Podkarpaciu została pani Maria Kurowska :D A teraz Krosno... Jeżeli McDonald i BP są dowodem przewagi Krosna nad Jasłem, to daruję sobie dyskusję, bo szkoda mi tracić czasu. p.s. jak tam w Krośnie rozwija się lotnisko?
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: MalcolmX »

Ryszard L.S. pisze:W rankingu 1 miejsce zajął Sopot, miasteczko znane głównie z tego, że jego burmistrz żądał łapówek za umożliwienie robienia biznesu w miasteczku. Ciekawe, czy kryterium korupcji też brano pod uwagę? A co do wszelkiego rodzaju rankingów... Przypomnę, że wcale nie tak dawno w jednym z rankingów najlepszym burmistrzem na Podkarpaciu została pani Maria Kurowska :D A teraz Krosno... Jeżeli McDonald i BP są dowodem przewagi Krosna nad Jasłem, to daruję sobie dyskusję, bo szkoda mi tracić czasu. p.s. jak tam w Krośnie rozwija się lotnisko?
Ranking rankingowi nie równy, celem może być wybór najlepszych lub zgarnięcie kasy i rozdanie nagród wszystkim.
Cele więc są o 180 stopni rozbieżne.

Krosno rozwija się dynamicznie a w Jaśle mamy stagnacje i to ostrą.
Ciekawym wskaźnikiem jest migracja zarobkowa - ile ludzi jeździ z Jasła do Krosna do pracy i odwrotnie.
Z obserwacji porannych widzę, że Krosno zdeklasowało pod tym względem Jasło.
Nie wspominam oczywiście o kwestiach typu:
- atrakcyjny rynek w krośnie a w Jaśle jakieś straszne monstrum
- 2 kina (nie śmierdzące) w Krośnie na przeciwko 1 śmierdzącego PRL-em w Jaśle
- 2 kryte baseny na przeciwko 1 w Jaśle
- kilka hoteli na przeciwko 0 hoteli
- ośrodek spa
- kilka centr handlowych z sieciami typu Empik, Vision Express na przeciwko drogiej i słabo wyposażonej Galerii Jasło
- sieć dróg, dobrych węzłów komunikacyjnych i obwodnic na przeciwko zatłoczonym nie przemyślanym jasielskim ścieżkom
- dobre restauracje na przeciwko braku restauracji ze smacznym jedzeniem
- czystość miasta, przemyślane planowanie rozbudowy przemysłowej
- wrażenia obiektywnych turystów, którzy postrzegają Krosno jako większe, bardziej nowoczesne

Gdzie w Jaśle mamy lotnisko aby złapać porównanie, które rozwija się szybciej?
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: mati »

Ryszard L.S. pisze:W rankingu 1 miejsce zajął Sopot, miasteczko znane głównie z tego, że jego burmistrz żądał łapówek za umożliwienie robienia biznesu w miasteczku. Ciekawe, czy kryterium korupcji też brano pod uwagę? A co do wszelkiego rodzaju rankingów... Przypomnę, że wcale nie tak dawno w jednym z rankingów najlepszym burmistrzem na Podkarpaciu została pani Maria Kurowska :D A teraz Krosno... Jeżeli McDonald i BP są dowodem przewagi Krosna nad Jasłem, to daruję sobie dyskusję, bo szkoda mi tracić czasu. p.s. jak tam w Krośnie rozwija się lotnisko?

Masz rację - daruj sobie dyskusję ;)
Jeśli przeczytałbyś całość i odniósł się do całości jak to zrobił MalcolmX podając konkretne przykłady a nie wybrał zdanie o McDonaldzie i BP. Chociaż fakt jest faktem, skoro BP jest w Krośnie a nie w Jaśle to jakiś powód tego musiał być - a jaki? a pewnie dużo ich o których ani ja ani Ty pojęcia nie mamy... jeden z nich może być taki, że skoro miasto się rozwija, inwestuje, wchodzą firmy które wyposażają pracowników w samochody służbowe z kartami ROUTEX (tankowanie bezgotówkowe) to warto by mieli gdzie tankować - Routex obsługuje stacje BP Statoil i chyba Aral...

MalcolmX pisze:......................
- atrakcyjny rynek w krośnie a w Jaśle jakieś straszne monstrum
- 2 kina (nie śmierdzące) w Krośnie na przeciwko 1 śmierdzącego PRL-em w Jaśle
- 2 kryte baseny na przeciwko 1 w Jaśle
- kilka hoteli na przeciwko 0 hoteli
- ośrodek spa
...............................................

Dokładnie o tym mowie - porównujmy miasta pod kątem jakości życia, ilości miejsc pracy, ośrodków rekreacyjno-sportowo-kulturowych itp.
MalkolmX słusznie zauważył problem migracji w poszukiwaniu pracy - czy to do Krosna czy do Rzeszowa oraz Gorlic.... niestety miasto umiera, stoi w miejscu...gaśnie...
Sprawy nie rozwiąże kolejny PUB, Biedronka, pizzeria czy sklep odzieżowy....
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: xyz123 »

Jasło to jedna wielka dziura.. nic się nie dzieje, godzina 19 a tu jakby miasto nie żyło ...
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Ryszard L.S. »

Jasło było zniszczone w 97% a Krosno nie, dzięki czemu zachowało zabytkową zabudowę. Krosno było miastem wojewódzkim a Jasło nie. Krosno posiadało zupełnie inne gałęzie przemysłu a Jasło zupełnie inne. Krosno posiada lotnisko a Jasło nie posiada. Krosno posiada rynek a gdy w Jaśle Kurowska postanowiła wreszcie wybudować coś co odróżnia Jasło od okolicznych wsi, to mieszczaństwo pierwszego pokolenia podniosło wrzask pod niebiosa. I tak można by wymieniać i wymieniać i wymieniać. A przy okazji: piłkarsko w okolicy najszybciej rozwija się wieś Targowiska. To tak apropos tego, jak w Krośnie dbają o sport...
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Pablo fanatyk »

Ryszard L.S wole chodzić na Czarnych w 4 lidze niz na :cenzura: Karpaty Krosno gdzie sedzia przed meczem wyciaga do prezesa dlon i z pusta nie odchodzi ...a co do Partyzanta Targowiska to nie rozsmieszaj mnie.....wiocha z dwoma domami pcha sie do 2 ligi :rotfl: :rotfl: :rotfl: Ales teraz dowalił....I zapamietaj raz na zawsze: KROSNO KARPATY TO SAME.... i.....Jak jestes kumaty to wiesz co jest pod kropkami
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Ryszard L.S. »

Cóż... Jedni mają 2 domy na krzyż i drużynę w czołówce III ligi a o drugich, na forach dla kibiców, piszą "100 lat gracie - ch...a macie". Ale, na szczęście, miłość jest ślepa a każdy może kochać co chce... :D
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Homo Sapiens »

Jeśli deptak na rynku w Jaśle jest uznawany za jakiegoś rodzaju rozwój albo sukces to nie wiem jakie kryteria były brane pod uwagę. Przechodziłeś kiedyś tym deptakiem? Robota spitolona aż się płakać chce, co druga "kafelka" ugina się i podskakuje pod stopami. Pomysł dobry ale wykonanie żałosne.
konto usunięte

deptak

Post autor: konto usunięte »

nie jest aż tak tragicznie z tym deptakiem, chyba że nie zauważyłem tych uginających się kafelek. A pomysł był dobry, zgadzam się.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: czarny2962 »

jak juz ktos napisal na forum innym temacie,do Jasla po pierwsze musi byc dobra droga dojazdowa oraz polaczenoe kolejowe z w-wa i krakowem mieszkamy blisko ukrainy slowacji i wegier dlaczego by tego nie wykorzystac ,mozna by bylo zrobic targi cos podobnego jak targi w Rzeszowie Kosnie czy Kielcach zawsze wzrasta zainteresowanie regionem podczas takich targow .Strefa ekonomiczna podstawa za jedna firma przyjdzie druga tylko trzeba pamietac o drodze dojazdowej z prawdziwego zdarzenia.Turystyka nastepne co mozna unas rozwinac tylko z glowa mamy beskid niski cerkwie karpacka troje przemysl naftowy ,niedaleko uzdrowiska dlaczego by tego nie wykorzystac ale zaden turysta ani inwestor nie przyjedzie tu kiedy musi jechac kilka godzin z tarnowa jezeli sie ktos nie zgadza prosze o opinie
ODPOWIEDZ