Odśnieżanie Jasła i okolic

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: ser_dziurawiec »

Witam.
Pomimo kilkudniowych ostrzeżen IMGW można z całą pewnością stwierdzić iż drogowcy zaspali. Boczne drogi tam gdzie odpowiadaja prywatni to sa w dobrym stanie ale główne dojazdowe sa straszne. Na górce w warzycach TiRy rano stały bo śnieg. Lepiej sie jechało przez las niż główna. Jagiełły zebrane lekko z wierzchu. Wiecj niż 30km/h to juz ryzyko. Skrzyzowanie Szajnochy z Kazimierza wielkiego oraz Mickieicza i Jagiełły to koszmar tyle sniegu. Czlowiek skrecajac po tym snieu sie slizga. Podobnie jest Mickiewicza. Górka z cmentarzem to karnie wszyscy 20km/h. Ja wiem, że były Andrzejki w sobotę ale to było w sobote. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten burdel poniosą konsekwencje.
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: PERSPEKTYWA... »

O Proszę Cię! Przecież co roku zima zaskakuje drogowców, kierowców i w ogóle wszystkich dookoła a blacharze mają pełne ręce roboty ... a co do odśnieżania to daj chwilę... chwilę kiedy ktoś WYP.....I konkretnie to i pług przejedzie, gwarantuje :) przecież to POLSKA, czego tu można oczekiwać? :)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: jędza »

niestety trzeba się pogodzić z tym, że biedni kierowcy musimy cierpieć z powodu opieszałości naszej władzy, która pewnie jak zawsze liczy na to że może akurat jeszcze się ociepli i samo się roztopi. Cierpią na tym wszyscy nie tylko kierowcy ponieważ chodniki są w tak tragicznym stanie, że starsi ludzie boją się wyjść żeby nie upaść na oblodzonym chodniku. Ponadto jeszcze pada deszcz więc high life to się zacznie dopiero jak to zmrozi. Lubię zimę, ale pod warynkiem, że drogi i chodniki są odśnieżone tak by móc normalnie funkcjonować. Porażka.
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: harry z tybetu »

najważniejsze, że CAŁA płyta rynku jest odśnieżona!
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: Robson89 »

No to będziemy sobie jeździć po rynku ;)
michal406
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 19 marca 2010, 08:35

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: michal406 »

harry z tybetu pisze:najważniejsze, że CAŁA płyta rynku jest odśnieżona!
nie wiem w ktorym miejscu... :zdegustowany:
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: xyz123 »

Szkoda gadać...przecież to tylko POLSKA ! Ja rozumiem, że jest zima i taki jej urok, ale proszę wybaczyć czemu jak zwykle drogowcy zaspali ? Opady śniegu nie pojawiły się z godziny na godzinę ! Rozumiem też, że jest wiele dróg, które trzeba odśnieżyć w pierwszej kolejności, trzeba po-prostu racjonalnie dysponować
służbami drogowymi ;/
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: Robson89 »

Prawdziwe opady śniegu zaczęły się w sobotę między 8.00 a 9.30 - wiem, bo byłem wtedy na wykładach w Krośnie. Gdy wychodziłem na przerwę po 9.30 na zewnątrz było już biało. Ale to było kurka dwa dni temu! Nie zorientowali się do tej pory? Przecież to już prawie grudzień, wiadomo, że prędzej czy później ten śnieg spadnie... Nie wiem, czy oni co roku liczą, że zimy jednak nie będzie?
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: harry z tybetu »

michal406 pisze:
harry z tybetu pisze:najważniejsze, że CAŁA płyta rynku jest odśnieżona!
nie wiem w ktorym miejscu... :zdegustowany:

Wiesz w którym miejscu jest Rynek w Jaśle? - to właśnie tam
Matt81
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 listopada 2010, 18:21

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: Matt81 »

najwidoczniej ilość sniegu przewyższa możliwości sprzętowe drogowców;) a na poważnie to wiadomo że zima zawsze zaskoczy kogo trzeba więc raczej jakby było wszystko odsnieżone można by się dziwić i pomstować "że nie zaskoczyła":)
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: Marcinek »

warunki na chwilę obecną są fatalne, kto nie musi wyjeżdżać, lepiej niech zostanie w domu.
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: xyz123 »

Marcinek pisze:warunki na chwilę obecną są fatalne, kto nie musi wyjeżdżać, lepiej niech zostanie w domu.
:szok: co się dzieje na dworze
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: Homo Sapiens »

Zima zawsze zaskakuje. Zaskakuje wszystkich do tego stopnia, że są zaskoczeni iż zostali zaskoczeni.
Co rok to samo i to się nie zmieni.
jedynysprawiedliwy
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 października 2010, 13:31

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: jedynysprawiedliwy »

jakby samorządy przeznaczyły połowę swojego budżetu na zakup nowego sprzętu, piasku, soli, zatrudnienie pracowników itd może w końcu wszyscy byli by zadowoleni tylko co dalej po zimie znowu narzekanie, że nic się w jaśle nie dzieje niestety jesteśmy biednym krajem i trzeba się z pewnymi rzeczami pogodzić noga z gazu i wszystko bedzie dobrze zima rozdziela kierowców od posiadaczy prawa jazdy :D
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Odśnieżanie Jasła i okolic

Post autor: xyz123 »

jedynysprawiedliwy pisze:jakby samorządy przeznaczyły połowę swojego budżetu na zakup nowego sprzętu, piasku, soli, zatrudnienie pracowników itd może w końcu wszyscy byli by zadowoleni tylko co dalej po zimie znowu narzekanie, że nic się w jaśle nie dzieje niestety jesteśmy biednym krajem i trzeba się z pewnymi rzeczami pogodzić noga z gazu i wszystko bedzie dobrze zima rozdziela kierowców od posiadaczy prawa jazdy :D
Przecież to nie jest takie proste, ponieważ każda złotówka jest zagospodarowana na dany cel. Wydaje mi się, że budżet jest na odśnieżanie zbyt mały, mimo tego nic samorząd nie zrobi.Nie mogą sobie manewrować kasą w tą i z powrotem. Mnie też zima doskwiera i to mocno ale cóż taka jest kolej rzeczy :zdegustowany:
ODPOWIEDZ