Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Regulator »

Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej narzekają, że nie otrzymały dostatecznej pomocy od państwa, a śmierć ich bliskich nie została właściwie upamiętniona. Właściwie, czyli jak? ZOBACZ KONIECZNIE


702 tys. zł – kosztowała ceremonia powitania ofiar katastrofy na lotnisku Okęcie, przygotowanie hali Torwar i domu pogrzebowego na Cmentarzu Północnym do uroczystości żałobnych oraz przewiezienie tam trumien z Okęcia
647 tys. zł – msza za ofiary katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie
6,16 mln zł – uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich
3,4 mln zł – pogrzeby pozostałych ofiar
5,5 mln zł – wydały władze Krakowa na przygotowanie miasta do uroczystości
3 mln zł – władze Warszawy
272 tys. zł – kosztowało wykupienie miejsc na cmentarzach dla ofiar katastrofy
1,6 mln zł – pomnik ofiar katastrofy na Powązkach
169 tys. zł – sarkofag prezydenckiej pary na Wawelu
3 mln zł – budowa pomników nagrobnych pozostałych ofiar
65 tys. zł – 105 urn onyksowych,które po napełnieniu ziemią z miejsca katastrof zostały przekazane m.in. rodzinom ofiar
40 tys. zł – wysokość jednorazowego wsparcia, które dostała każda z rodzin ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł)
2 tys. zł miesięcznie – przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 roku życia)
2–3 tys. zł – dożywotnie renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar
4 tys. zł miesięcznie – renty dla 4 żon, które pozostały same z trójką lub większą liczbą dzieci
800 zł – 2 tys. zł miesięcznie – 3 renty dla rodziców ofiar
6,4 tys. zł – zasiłek pogrzebowy w maksymalnej kwocie (otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa).

Posmoleński bilans

około 28 mln zł – dotychczas wypłacone z budżetu państwa zapomogi oraz koszty pogrzebów, grobów, pomników

około 100 mln zł – suma przewidywana na zadośćuczynienia

190 tys. zł co miesiąc – renty specjalne – dotychczasowe zobowiązania wobec członków rodzin

3,8 mln zł – jednorazowe zasiłki wypłacone rodzinom
I jest ok :)
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

Uważasz, że to za mało, za dużo, czy w sam raz? I przy okazji: źródło wyliczeń chętnie bym poznał...
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

Uważam że to niepotrzebne..;/
Tyle pieniędzy..

Po prostu czekam aż ,,mecenasik" z Brzysk się wypowie na ten temat, i skomentuje:)

Wyliczenia znalezione na innym forum..Co można sprawdzić;)
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

Rozumiem, że uważasz, że pogrzeby ofiar katastrofy były niepotrzebne? Cóż... Zapewne jeszcze nie wiesz, że ludzie cywilizowani tym się różnią od zwierząt i barbarzyńców, że zwłoki grzebią, a nie pozostawiają byle gdzie. Z tego, co mnie uczono w szkole podstawowej, stosunek do zmarłych stanowi jeden z wyznaczników różnicy między człowiekiem cywilizowanym a zwierzęciem lub barbarzyńcą. Rozumiem, że dla ciebie jest to zaskoczenie? Forów różnego typu w Polsce jest całe mnóstwo, więc jeżeli nie stwarza to dla ciebie problemu, to podaj źródło tej informacji.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

Ryszard L.S. pisze:Rozumiem, że uważasz, że pogrzeby ofiar katastrofy były niepotrzebne? Cóż... Zapewne jeszcze nie wiesz, że ludzie cywilizowani tym się różnią od zwierząt i barbarzyńców, że zwłoki grzebią, a nie pozostawiają byle gdzie. Z tego, co mnie uczono w szkole podstawowej, stosunek do zmarłych stanowi jeden z wyznaczników różnicy między człowiekiem cywilizowanym a zwierzęciem lub barbarzyńcą. Rozumiem, że dla ciebie jest to zaskoczenie? Forów różnego typu w Polsce jest całe mnóstwo, więc jeżeli nie stwarza to dla ciebie problemu, to podaj źródło tej informacji.
Panie Ryszardzie L.S. jak ktoś może mieć szacunek do zmarłych, do osób, które wybierał w wyborach skoro nie ma szacunku do samego siebie. To jałowa dyskusja.

Lud uwielbia takie populistyczne chwyty jak to się zliczy ile niby ci "wredni politycy" zarabiają, ile się na nich wydaje i tego Pan nie przegadasz. Szkoda zachodu.

Na temat Smoleńska nawet przeprowadzono ... uwaga!!! sondaż w warszawie czy mieszkańcy życzą sobie pomnika. To kuriozum na skalę światową, już nawet nie wspominam o tym, jak zostało sformułowane pytanie w tym niby badaniu opinii publicznej.

Dopóki ludzie pragną jedynie się nachlać, zjeść i egzystować, dopóty dyskusje na temat uroczystości, które wiążą się z naszą tożsamością narodową, z odruchem patriotyzmu oraz tzw. imponderabiliami we współczesnym świecie nie mają najmniejszego sensu. Elity intelektualne wyginęły w Katyniu i podczas wojen. Teraz mamy folwark i powinnniśmy się z tym pogodzić. Oczywiście to tylko moja osobista diagnoza.

A co do pogrzebu i godnego upamiętnienia ofiar. To przecież to był kaczor i pisowcy, więc równie dobrze Palikot i spółka mogliby te trumny zalać swoimi fekaliami. Byłoby śmiesznie i odpowiednio dla tych wrednych istot, które śmiały w ogóle rządzić naszym państwem.
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: piotrs »

juve_fan pisze:
A co do pogrzebu i godnego upamiętnienia ofiar. To przecież to był kaczor i pisowcy, więc równie dobrze Palikot i spółka mogliby te trumny zalać swoimi fekaliami. Byłoby śmiesznie i odpowiednio dla tych wrednych istot, które śmiały w ogóle rządzić naszym państwem.
Po raz kolejny kłamiesz i przekręcasz historię. :wsciekly: W katastrofie zginęli ludzie z wszystkich ugrupowań politycznych oraz ludzie którzy wogóle nie byli związani z polityką.Beszczelnie PIS i Ty lokalnie tutaj chcecie zawładnąć katastrofę jako martylorogię "prawdziwych polaków" czyli pisiorów. :rotfl: Ty myślisz ze wszyscy mają amnezję i nie pamiętają kto zginął rok temu z hakiem. :mur:
Ziarko_piasku ma rację za dużo to kosztowało państwo polskie czyli nas wszystkich. :( Ja uważam,że państwo zrobiło dużo więcej jak powinno dla ofiar katastrofy i ich rodzin.W zdecydowanej wiekszości byli to ludzie bardzo dobrze sytuowani :szok: i pomoc państwa była za duża.A przyjęcie przez rodziny ofiar (tych nie należących do PIS-u również) kwoty 6 400 pln za zwykły pogrzeb uważam za bardzo nie etyczne a nawet nie honorowe. :zly:
W Polsce ginie wiele ludzi i to bardzo biednych (zostają niepracujące wdowy i kilkoro dzieci) i "pies z kulawą nogą" o nich nie wspomni. :rozpacz:
Daj na luz i nie dorabiaj ideologii do wypadku lotniczego. :zalamany: Bez odbioru.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

Ryszard L.S. pisze:Rozumiem, że uważasz, że pogrzeby ofiar katastrofy były niepotrzebne? Cóż... Zapewne jeszcze nie wiesz, że ludzie cywilizowani tym się różnią od zwierząt i barbarzyńców, że zwłoki grzebią, a nie pozostawiają byle gdzie. Z tego, co mnie uczono w szkole podstawowej, stosunek do zmarłych stanowi jeden z wyznaczników różnicy między człowiekiem cywilizowanym a zwierzęciem lub barbarzyńcą. Rozumiem, że dla ciebie jest to zaskoczenie? Forów różnego typu w Polsce jest całe mnóstwo, więc jeżeli nie stwarza to dla ciebie problemu, to podaj źródło tej informacji.
Niepotrzebny był ten przepych przy tych uroczystościach..Sam chciałbym mieć taki pogrzeb..
Popatrz ile pieniędzy poszło na te pogrzeby..To jest budżet kilku miast, i po co?
By się pochwalić?
Wg. mnie pogrzeb to pogrzeb..Żadnych uroczystości,dni wolnych od pracy..A tak to było jak widać

juve_fan pisze:Panie Ryszardzie L.S. jak ktoś może mieć szacunek do zmarłych, do osób, które wybierał w wyborach skoro nie ma szacunku do samego siebie. To jałowa dyskusja.
Nie wybierałem nikogo w wyborach, więc jaki mam mieć szacunek?

juve_fan pisze:Lud uwielbia takie populistyczne chwyty jak to się zliczy ile niby ci "wredni politycy" zarabiają, ile się na nich wydaje i tego Pan nie przegadasz. Szkoda zachodu.
Mówisz tak bo sam masz z tego profity..Więc żadna dyskusja z Tobą..
juve_fan pisze:Na temat Smoleńska nawet przeprowadzono ... uwaga!!! sondaż w warszawie czy mieszkańcy życzą sobie pomnika. To kuriozum na skalę światową, już nawet nie wspominam o tym, jak zostało sformułowane pytanie w tym niby badaniu opinii publicznej.
Powinieneś wspomnieć, plebs chciałby wiedzieć..

juve_fan pisze:Dopóki ludzie pragną jedynie się nachlać, zjeść i egzystować, dopóty dyskusje na temat uroczystości, które wiążą się z naszą tożsamością narodową, z odruchem patriotyzmu oraz tzw. imponderabiliami we współczesnym świecie nie mają najmniejszego sensu. Elity intelektualne wyginęły w Katyniu i podczas wojen. Teraz mamy folwark i powinnniśmy się z tym pogodzić. Oczywiście to tylko moja osobista diagnoza.
Folwark który sobie sami stworzyliśmy:)
Dzięki władaniu PIS w poprzedniej kadencji..
Przepych i bogactwo jak w dawnych czasach:)
Czwartki u Poniatowskiego się kryją przy przepychu jaki był na pogrzebie Smoleńskim:D
A co do pogrzebu i godnego upamiętnienia ofiar. To przecież to był kaczor i pisowcy, więc równie dobrze Palikot i spółka mogliby te trumny zalać swoimi fekaliami. Byłoby śmiesznie i odpowiednio dla tych wrednych istot, które śmiały w ogóle rządzić naszym państwem.
Kolega ,,piotrs" uprzedził mnie, pisząc to co ja chciałem:)
Więc nie muszę nic dopisywać;)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

ziarnko_piasku pisze: Niepotrzebny był ten przepych przy tych uroczystościach..Sam chciałbym mieć taki pogrzeb..
Popatrz ile pieniędzy poszło na te pogrzeby..To jest budżet kilku miast, i po co?
By się pochwalić?
Wg. mnie pogrzeb to pogrzeb..Żadnych uroczystości,dni wolnych od pracy..A tak to było jak widać
Nic nie stoi na przeszkodzie byś został prezydentem, ministrem, parlamentarzystą. Nie porównuj ludzi, którzy są czy tego chcesz czy nie wybrańcami narodu, reprezentującymi nasze interesy do przeciętnego Kowalskiego. Człowiek to człowiek, ale statusy społeczne bardzo różne. Tak właśnie rozwija się populizm.

ziarnko_piasku pisze:
Nie wybierałem nikogo w wyborach, więc jaki mam mieć szacunek?
Nie głosując nie masz prawa głosu. Demokracja ze wszystkimi swoimi ułomnościami wyposażyła ludzi w możliwość kreowania własnej rzeczywistości. Politycy jak pisałem to wyżej są naszymi przedstawicielami. Za samo to należy im się szacunek. Nie jesteś w stanie tego zrozumieć, bo nie masz większego pojęcia o tym, jak powinno działać społeczeństwo obywatelskie w normalnym państwie.

juve_fan pisze: Mówisz tak bo sam masz z tego profity..Więc żadna dyskusja z Tobą..
Po raz kolejny powtarzam. Zobacz na relacje poltyk-obywatel w USA czy chociażby UK. Zauważysz dyskretną różnicę w tym jak ludzie podchodzą do swoich władz, do państwa i jego struktur. Jesteśmy zdeformowanym państwem, bo w dalszym ciągu żyjemy poprzednią epoką, gdzie zaangażowanie polityczne i sam stosunek do polityki musiał być krytyczny. Nie jestem posłem, więc skąd mam mieć z tego profity?
ziarnko_piasku pisze: Folwark który sobie sami stworzyliśmy:)
Dzięki władaniu PIS w poprzedniej kadencji..
Przepych i bogactwo jak w dawnych czasach:)
Czwartki u Poniatowskiego się kryją przy przepychu jaki był na pogrzebie Smoleńskim:D
Dlatego właśnie dyskusja z Tobą jest płytka. Nie potrafisz wyjść poza pewny narzucony Ci przez mejnstrim sposób myślenia.
ziarnko_piasku pisze:
Kolega ,,piotrs" uprzedził mnie, pisząc to co ja chciałem:)
Więc nie muszę nic dopisywać;)
Więc razem z kolegą słowniki w dłoń. Jak zbadacie kontekst wypowiedzi i zauważycie cel to wtedy do dalszej dyskusji.
Ostatnio zmieniony 7 lipca 2011, 10:16 przez juve_fan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

juve_fan pisze:Nic nie stoi na przeszkodzie byś został prezydentem, ministrem, parlamentarzystą. Nie porównuj ludzi, którzy są czy tego chcesz czy nie wybrańcami narodu, reprezentującymi nasze interesy do przeciętnego Kowalskiego. Człowiek to człowiek, ale statusy społeczne bardzo różne. Tak właśnie rozwija się populizm.
Ty też będziesz wybrańcem narodu?
To Tobie też odprawią taki pogrzeb?
Chyba zacznę startować w wyborach jak Ty, zdobęde 70 głosów, i będe chodził z wypiętą klatą patrzcie na mnie, to ja startowałem w wyborach, ale plebs mnie nie wybrał bo się nie zna..:)
To dobry pomysł..:)
juve_fan pisze:
ziarnko_piasku pisze: Folwark który sobie sami stworzyliśmy:)
Dzięki władaniu PIS w poprzedniej kadencji..
Przepych i bogactwo jak w dawnych czasach:)
Czwartki u Poniatowskiego się kryją przy przepychu jaki był na pogrzebie Smoleńskim:D
Dlatego właśnie dyskusja z Tobą jest płytka. Nie potrafisz wyjść poza pewny narzucony Ci przez mejnstrim sposób myślenia.
Nikt mi nie narzuca to moje zdanie;>
A poza tym mydlenie oczu to Twoja specjalność..:)

Gdy napisałem że masz jakieś profity z tego, z tej całej swojej Brzyskiej polityki to nie odpowiedziałeś..
O pytaniu na temat durnego pomnika też nie odpowiedziałeś..
Więc kolego wróć się na polski do podstawówki, a później zacznij dyskusje z Nami..
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

Sam chciałbym mieć taki pogrzeb..
Popatrz ile pieniędzy poszło na te pogrzeby..To jest budżet kilku miast, i po co?
By się pochwalić?
Zostaniesz prezydentem, wicemarszałkiem Sejmu czy Senatu, senatorem, posłem, generałem, lotnikiem, stewardessą i zginiesz w jednej z najbardziej tragicznych katastrof w dziejach tego kraju i twoje marzenie o eleganckim pogrzebie może zostać spełnione. Oczywiście, pod warunkiem, że więcej do powiedzenia będą mieć ludzie, którym będzie bliżej do moich poglądów czy juve-fana niż twoich. Bo, gdyby wówczas rządzili twoi pobratymcy ideowi to ciebie, jako ewentualnego prezydenta RP, który zginął w czasie pełnienia obowiązków pochowa się w kącie cmentarza, pod płotem, nocą, by taniej wyszło. Ale pewnie masz rację: jaka klasa prezydenta - taka klasa pogrzebu...
Mógłbyś wymienić te kilka miast, których budżet w sumie jest mniejszy niż koszt pogrzebu ofiar katastrofy smoleńskiej? No i oczywiście to źródło informacji o kosztach pogrzebu...

piotrs - sformułowanie "prawdziwi Polacy" jako określenie członków i sympatyków PiS wymyśliła i kłamliwie przypisała je Jarosławowi Kaczyńskiemu dziennikarka TVN-u Katarzyna Kolenda-Zaleska. Czyżbyś miał amnezję i nie pamiętał czy tylko postanowiłeś troszeczkę porozmijać się z prawdą?
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

ziarnko_piasku pisze: Ty też będziesz wybrańcem narodu?
To Tobie też odprawią taki pogrzeb?
Chyba zacznę startować w wyborach jak Ty, zdobęde 70 głosów, i będe chodził z wypiętą klatą patrzcie na mnie, to ja startowałem w wyborach, ale plebs mnie nie wybrał bo się nie zna..:)
To dobry pomysł..:)
Zdobywając 70 głosów ciężko będzie Ci zostać parlamentarzystą. Ale próbuj, bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim. A tak bez żartów to nie mam zielonego pojęcia czego tyczy się ta twoja wypowiedź.
ziarnko_piasku pisze: Gdy napisałem że masz jakieś profity z tego, z tej całej swojej Brzyskiej polityki to nie odpowiedziałeś..
O pytaniu na temat durnego pomnika też nie odpowiedziałeś..
Więc kolego wróć się na polski do podstawówki, a później zacznij dyskusje z Nami..
Argumenty ad personam - używane tylko wtedy, gdy człowiek nie ma innych. Łap się brzytwy kolego, łap jak najprędzej i sobie poużywaj.

Ale widzę, że skromności nie brakuje. Pisać "Nami" z dużej litery w momencie kiedy jest się na dnie w dyskusji to już objaw leczenia kompleksów.
Ryszard L.S. pisze: piotrs - sformułowanie "prawdziwi Polacy" jako określenie członków i sympatyków PiS wymyśliła i kłamliwie przypisała je Jarosławowi Kaczyńskiemu dziennikarka TVN-u Katarzyna Kolenda-Zaleska. Czyżbyś miał amnezję i nie pamiętał czy tylko postanowiłeś troszeczkę porozmijać się z prawdą?
Przecież kolega się nad używanymi sformułowaniami nie zastanawia. Tak mówi Wojewódzki to on to powtarza. A pal licho, że słowa te zostały zmanipulowane przez klakiera TVN-u. Przecież lud nie zastanawia się, on tylko jest przekaźnikiem propagandy, bezrefleksyjnym.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

Źródło moich wyliczeń:

http://www.ruchpoparciapalikota.pl/wiad ... ski-bilans
juve_fan pisze:Zdobywając 70 głosów ciężko będzie Ci zostać parlamentarzystą. Ale próbuj, bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim. A tak bez żartów to nie mam zielonego pojęcia czego tyczy się ta twoja wypowiedź.
To dlatego Ty jak wielki kogut pokazujesz tu na forum wielkiego polityka, a na wyborach pokazałeś:D
Słoma z butów Ci wystaje ,,Mecenasiku" :)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

ziarnko_piasku pisze:Źródło moich wyliczeń:

http://www.ruchpoparciapalikota.pl/wiad ... ski-bilans
juve_fan pisze:Zdobywając 70 głosów ciężko będzie Ci zostać parlamentarzystą. Ale próbuj, bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim. A tak bez żartów to nie mam zielonego pojęcia czego tyczy się ta twoja wypowiedź.
To dlatego Ty jak wielki kogut pokazujesz tu na forum wielkiego polityka, a na wyborach pokazałeś:D
Słoma z butów Ci wystaje ,,Mecenasiku" :)
Ciężko dyskutować z ludźmi, którzy cytują stronę Palikota:)

Pokłady chamstwa i bezpośrednich ataków są takie same jak i idola. Gratuluję, trzymasz się bardzo dobrze tego żenująco niskiego poziomu. Szefo byłby dumny.
ziarnko_piasku pisze: To dlatego Ty jak wielki kogut pokazujesz tu na forum wielkiego polityka, a na wyborach pokazałeś:D
W sumie nie musisz mi po raz kolejny kadzić. Wiem, że był to świetny wynik, ale po co mnie znowu promujesz na forum?
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: piotrs »

ziarko_piasku dobrze że odpuściłeś :ok: nie ma sensu kopać się z koniem. :rotfl:
ODPOWIEDZ