Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

wzruszające piotrzes
złapcie się jeszcze chłopcy za rączki i pocałujcie:)

Palikot, którego tak lubicie ma dla was nawet przygotowany projekt legalizacji związków osób tej samej płci. Nie dziwie się, że go cytujecie i jest waszym szefem :rotfl:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

Wracając do tematu.

Sondaż w Wawie i treść pytania ws pomnika

"Czy Pana/Pani zdaniem oprócz pomnika na Powązkach, powinien stanąć w centrum stolicy drugi pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej".

Podrzędny polonista i bardzo średnio zaawansowany językoznawca wie doskonale, że zadane pytanie jest zgrabna manipulacją wpływającą na odpowiedzi ankietowanych. No cóż, tak dzisiaj prowadzi się "dialog społeczny" i "politykę miłości". Brawo Hania!
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

ziarnko_piasku - bardziej wiarygodny od Janusza Palikota jest nawet tygodnik "Nie"... Ale skoro powołujesz się na stronę internetową, której autor pisze coś takiego:
Pilot, oficer Wojska Polskiego jest tylko żołnierzem, a żaden żołnierz nie
podejmuje jakichkolwiek działań bez rozkazu. Skoro regulamin lotów zabraniał
pilotowi lądować to ktoś musiał wydać mu taki właśnie rozkaz. Na pokładzie
Tupolewa był Zwierzchnik Sił Zbrojnych, a także jego przyjaciel, dowódca Sił
Powietrznych...
to może przedstawisz jakiś dowód potwierdzający wydanie pilotowi TU-154 w dn. 10.04.2010 roku rozkazu lądowania? To proste pytanie, więc z pewnością twój guru, gdy go o to zapytasz, udzieli ci odpowiedzi...
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: szara eminencja »

Pilot, oficer Wojska Polskiego jest tylko żołnierzem, a żaden żołnierz nie
podejmuje jakichkolwiek działań bez rozkazu. Skoro regulamin lotów zabraniał
pilotowi lądować to ktoś musiał wydać mu taki właśnie rozkaz. Na pokładzie
Tupolewa był Zwierzchnik Sił Zbrojnych, a także jego przyjaciel, dowódca Sił
Powietrznych...
Mogę się mylić, ale właśnie do pilota, czyli dowódcy wykonywanego lotu nalezą decyzje o lądowaniu bądź też nie, jako w pełni odpowiedzialny za lot nie podlega wtedy rozkazom innych. Jeśli się mylę poprawcie.

I tak jeszcze odnośnie dyskusji-w tym i w kilku innych tematach-jest kilka osób które poglądy juve-fana uważają za powiedzmy co najmniej kontrowersyjne. Oczywiście każdy ma do tego prawo, ale przy takich okazjach często wychodzą jakieś osobiste podjazdy o wybory, politykowanie, wykształcenie (z których nie wiele rozumiem bo osoby juve-fana nie znam i jego połączeń z polityką i Brzyskami również), warto się zastanowić czy to potrzebne. Kilku użytkowników zdaje się znać wymienionego wcześniej juve-fana i korzystając z anonimowości forum próbują z niego lżyć. Może warto jednak wrzucić na luz?
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

szara eminencja pisze:Pilot, oficer Wojska Polskiego jest tylko żołnierzem, a żaden żołnierz nie
podejmuje jakichkolwiek działań bez rozkazu. Skoro regulamin lotów zabraniał
pilotowi lądować to ktoś musiał wydać mu taki właśnie rozkaz. Na pokładzie
Tupolewa był Zwierzchnik Sił Zbrojnych, a także jego przyjaciel, dowódca Sił
Powietrznych...
Ale to przecież całkowicie nie pasuje do tezy Palikota i innych lemingów, mówiącej o tym, że Kaczyński ze spluwą w ręku groził Protasiukowi, że jak nie wyląduje to go odstrzeli.
szara eminencja pisze: I tak jeszcze odnośnie dyskusji-w tym i w kilku innych tematach-jest kilka osób które poglądy juve-fana uważają za powiedzmy co najmniej kontrowersyjne. Oczywiście każdy ma do tego prawo, ale przy takich okazjach często wychodzą jakieś osobiste podjazdy o wybory, politykowanie, wykształcenie (z których nie wiele rozumiem bo osoby juve-fana nie znam i jego połączeń z polityką i Brzyskami również), warto się zastanowić czy to potrzebne. Kilku użytkowników zdaje się znać wymienionego wcześniej juve-fana i korzystając z anonimowości forum próbują z niego lżyć. Może warto jednak wrzucić na luz?
Szaro eminencjo nie potrzebuję adwokata w mojej sprawie. Nie przejmuj się tymi podjazdami. Akurat w ustach tych osób jest to dla mnie komplement, a co tłumaczy te ataki? Tutaj jest wyjaśnienie - KLIKNIJ

Pzdr
Awatar użytkownika
john1234
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 21:37

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: john1234 »

Ale co tu upamiętniać? Katastrofę? czy ludzi? Dajmy spokój już z tym Smoleńskiem , nie róbmy z Polski jakiegoś męczennika narodów. Mam osobiście dość tego całego męczeństwa. Tragedii i katastrof się nie upamiętnia , można upamiętniać ewentualnie ludzi ale wydaje mi się, że oni i tak zostali upamiętnieni bardziej niż na to zasługiwali.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

juve_fan pisze:Szaro eminencjo nie potrzebuję adwokata w mojej sprawie. Nie przejmuj się tymi podjazdami. Akurat w ustach tych osób jest to dla mnie komplement, a co tłumaczy te ataki? Tutaj jest wyjaśnienie - KLIKNIJ

Pzdr
Na Szaro to Cię zrobili :D
http://www.so.pwn.pl

I sprawdzamy odmianę słów :D

A to na KLIKNIJ mecenasika http://pl.wikipedia.org/wiki/Szowinizm_gatunkowy


I AMEN:)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

Podoba mi się zawsze dyskusja z ziarnkiempiasku i piotrems. Konstrukcja jest dość prosta.

Napiszą głupotę ---> przeczytają kontrę na którą nie mają argumentów ---> rozpoczną wyzwiska pod moim adresem --> zakończą temat frazą: bez odbioru, amen itp.

Dobrze, że do takich ludzi z biegiem czasu człowiek się przyzwyczaja. No, ale cóż oni wielbią człowieka, który gania z wibratorami na konfach, więc zbyt dużo spodziewać się nie można:)
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

ziarnko - no, nie daj się prosić i przedstaw te dowody na to jak Kaczyński z Błasikiem wydawali Protasiukowi rozkaz, by lądował! Czyżby Janusz Palikot kłamał??? :szok:
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: piotrs »

szara eminencja pisze:

I tak jeszcze odnośnie dyskusji-w tym i w kilku innych tematach-jest kilka osób które poglądy juve-fana uważają za powiedzmy co najmniej kontrowersyjne. Oczywiście każdy ma do tego prawo, ale przy takich okazjach często wychodzą jakieś osobiste podjazdy o wybory, politykowanie, wykształcenie (z których nie wiele rozumiem bo osoby juve-fana nie znam i jego połączeń z polityką i Brzyskami również), warto się zastanowić czy to potrzebne. Kilku użytkowników zdaje się znać wymienionego wcześniej juve-fana i korzystając z anonimowości forum próbują z niego lżyć. Może warto jednak wrzucić na luz?
Więc popatrz szara eminencjo uważnie np. w tym wątku kto kogo obraża czy lży?:szok: .Przeczytaj mój post ,napisałem że kłamie bo beszczelnie kłamie i dorabia do tego ideologię partyjną. :zly: To jest demagog , a w sprawie polityki dostaje małpiego rozumu. :rotfl:
Co do anonimowości to taka jest formuła tego forum :orany: a biedna człeczyna juve -fan sam bezprawnie używał imion i nazwisk BURMISTRZA i STAROSTY jako odnośnika do swojego blogu gdzie sam się przedstawia.To do kogo masz pretensje?Pytam gdzie prawo? :szok: gdzie sprawiedliwość ? :szok: z którymi tak się nieborak obnosi i nawet partii o takiej nazwie służy.
Ja nie chcę schodzić do jego poziomu :rotfl: jak go zobaczysz powiedz mu odemnie tak miło po PREZYDECKU :rotfl: SPIEPRZAJ DZIADU. :rotfl: Bez odbioru. ;)
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

Ryszard L.S. pisze:ziarnko - no, nie daj się prosić i przedstaw te dowody na to jak Kaczyński z Błasikiem wydawali Protasiukowi rozkaz, by lądował! Czyżby Janusz Palikot kłamał??? :szok:
Czy ja gdzieś takie coś napisałem?
Eee...nie..Nie doczytałeś..
Ja tylko zamieściłem część linka..

A co do ,,Mecenasa" Biernackiego
juve-fan pisze:Napiszą głupotę ---> przeczytają kontrę na którą nie mają argumentów ---> rozpoczną wyzwiska pod moim adresem
Głupotę?Pokaż gdzie
Kontrę..Ty naprawdę napisałeś?Chyba na swoim filozoficznym blogu :D
Tutaj nic takiego nie przeczytałem..
A co do wyzwisk..To Ty tylko próbujesz Nas obrazić, a nie odwrotnie..

I najważniejsze, mówią nie tykaj g**a bo zacznie śmierdzieć..A juve-fan zalatuje już gnojówką :D
Tak więc BEZ ODBIORU:)
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

Ja tylko zamieściłem część linka..
To która część informacji, którą znajduje się w tekście do którego adres podałeś jest prawdziwa według Ciebie? Ta o kosztach pogrzebów czy ta o tym, jak Kaczyński z Błasikiem wydawali Protasiukowi rozkaz lądowania? A może obie? A może żadna? No, słucham, słucham...
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: ziarnko_piasku »

Nie wiem, rozmawiam chyba z pó...;/

Wkleiłem o kosztach, zapytałeś o link..
Wkleiłem link, zapytałeś o Błasika..

Odpowiedziałem że chodziło mi tylko o bilans..

A Ty dalej drążysz..Jeżeli nie umiesz doczytać, to sorry tłumaczyć więcej mi się nie chce..
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: Ryszard L.S. »

Więc tak: by błysnąć zamieściłeś na forum informację o rzekomych kosztach pogrzebów ofiar katastrofy w Smoleńsku pochodzącą ze strony znanego z prawdomówności i obiektywizmu Janusza Palikota. Informacja stanowi część tekstu sugerującego, że przyczyną katastrofy był rozkaz lądowania wydany przez Lecha Kaczyńskiego za pośrednictwem gen. Błasika. Nie potrafisz udzielić odpowiedzi na proste pytania,które ci zadałem dotyczące prawdziwość przedstawianych przez Ciebie informacji. Na moim ulubionym forum w takich wypadkach pada sakramentalne pytanie: jesteś durniem?

p.s. pozdrowienia dla Miss Moderator ;)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Jak upamiętnić 10 kwietnia?

Post autor: juve_fan »

Kłamstwa nienawidzę, więc fakty

6 lipca 2011, 12:33 - pierwszy post ziarnkopiasku w temacie (bilans kosztów)
7 lipca 2011, 01:04 - wtedy napisałem pierwszy posty w tym temacie, który został odświeżony po długiej przerwie (bez obrażania użytkowników forum)
7 lipca 2011, 09:16 - pierwszy post piotras w temacie (jeszcze bez bluzgów)
7 lipca 2011, 09:28 - pierwszy post ziarnkopiasku (jeszcze bez bluzgów)
7 lipca 2011, 09:50 - drugi mój post (bez bluzgów i ataków na użytkowników)
7 lipca 2011, 10:01 - ziarnkopiasku: zaczynają się docinki i zaczepki ad personam
cyt. Więc kolego wróć się na polski do podstawówki
profity z tego, z tej całej swojej Brzyskiej polityki

Widać więc kto zaczął osobiste wycieczki. Tyle ode mnie. Nauczcie się chłopcy dyskutować.

A co do waszych głupot to tak w skrócie:
ziarnko_piasku pisze: Wkleiłem o kosztach, zapytałeś o link..
Wkleiłem link, zapytałeś o Błasika..

Odpowiedziałem że chodziło mi tylko o bilans..

A Ty dalej drążysz..Jeżeli nie umiesz doczytać, to sorry tłumaczyć więcej mi się nie chce..
Ryszard podważył wiarygodność twojego źródła. Żródła mają to do siebie, że nie powinny być tendencyjne i być jak najbliższe prawdy. Jeśli cytujesz stronę, gdzie pisze się takie insynuacje jak z Protasiukiem (nie Błasikiem jak twierdzisz) to nie dziw się, że ktoś podważa jej treść.

"To jest budżet kilku miast" - 31mln zł? Trochę się ziarenkopiasku ośmieszyło

I jedna podstawowa rzecz. Wiadomo, że populiści tacy jak piotrs i ziarnkopiasku najlepiej złapaliby się za rękę z Lepperem i wykurzyli tych wrednych polityków z Wiejskiej. Jest jedna rzecz, której nie rozumiecie. Politycy są różni, lepsi, gorsi, bardziej życzliwi, mniej życzliwi, filantropijni i zadufani. Ale są wybierani przez NARÓD, czy się nam to podoba czy nie, czy się z nimi zgadzamy czy też nie to powinniśmy o tym pamiętać. Nie są to ludzie z łapanki, a wybrani w demokratycznych wyborach. Jeśli zaczniemy podważać tą instytucję i nawet w przypadku tak wielkiej tragedii narodowej malkontencić z powodu obrzędów pogrzebowych to znaczy, że jesteśmy nikim innym, jak bandą chłystków, którzy dbają tylko o własne interesy, a najlepszym państwem byłoby to, które by nam podniosło płace minimalną, roztoczyło opiekę nad każdym menelem i wpłacało na konto parę stówek na piwo. Tak nie jest i nigdy nie będzie. W tragedii smoleńskiej zginęli ludzie z różnych opcji politycznych, jednych lubiłem, drugich nie do końca, ale żadnemu z nich nie odmówiłbym godnego upamiętnienia w sercu stolicy. Takie symboliczne rzeczy łączą nas jako NARÓD i pokazują, że nie jesteśmy tępymi strzałami, dla których wyższe wartości kończą się na kromce chleba z konserwą.

Wiecie ile wydano w USA na upamiętnienie ofiar 11 września (przypominam, że tam zginęli zwykli obywatele)? Widzieliście jak państwo pożegnało ofiary terroryzmu? Tam nawet w centrum miasta zacofane amerykańskie mohery ustawiły krzyż, który przez długi czas był symbolicznym miejscem dla każdego obywatela(!). Co zrobiono u nas? Nie będę tego komentował. Naród wspaniały, ale ludzie k.... Szkoda.
ODPOWIEDZ