płatne państwowe przedszkola

Wydarzenia i komentarze z Jasła
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: pm9pm9 »

Nie wiem tylko jednego dlaczego w całej Polsce płaci się za faktyczną liczbę godzin a w Jaśle czy dziecko będzie 6 godzin czy 9 to i tak musze zapłacić za 9 - dlaczego mamy płacić za powietrze?
obserwator z miasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 września 2011, 10:03

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: obserwator z miasta »

Ktoś jednak płacił za przedszkole, ja także tylko DLACZEGO W JAŚLE ZGODNIE Z UCHWAŁĄ RADY MIASTA nie płacimy za zdeklarowaną ilość godzin tylko "FULL PAKIET" całe 9 godzin ???!!! Znam odpowiedź :zgodnie z uchwała Rady Miasta, a następna kwestia to taka że przedszkola nie mają oddziałów 6,7 czy 8 godzinnych tylko 5 lub 9 Ot całe tłumaczenie dlaczego jest inaczej w Polsce a inaczej w Jaśle. Może któryś z naszych "radnych" wypowiedział by się w tej sprawie??? W końcu to ich "sprawka"
Awatar użytkownika
pomelo
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 18:47

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: pomelo »

i gdzie ta polityka prorodzinna????????????????????????????????????????????????????????
zarabiać na dzieciach to już szczyt!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
poker_net
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:26

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: poker_net »

To trochę wygląda jakby przedszkola wyścigały się które więcej zarobi i jest bardziej opłacalne dla miasta.
Ja też płaciłem ostatnio za przedszkole jak za pobyt dziecka 9-cio godzinny, a deklarowałem 6 godzin, gdzie tu logika. BEZPRAWIE!!!!!!!!!!!!!!!
W przedszkolach posiadają dzienniki, gdzie każda godzina jest zaznaczana, to potem chyba nie problem sprawdzić jak dane dziecko uczęszczało??
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: asia77 »

Czyli należy rozumieć, że państwowe przedszkola wprowadziły coś w rodzaju abonamentu tak jak to jest w prywatnych tzn. płacisz miesięczną opłatę i dziecko chodzi jak często i jak długo chce a nie ma to wpływu na koszt. Wiem, że to oburza wielu rodziców ale takie rozwiązania stosuje się coraz częściej i to nie tylko w przedszkolach ale również w innych miejscach na świecie.
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: pm9pm9 »

ale w uchwale Rady Miasta Jasła nie ma mowy o abonamencie tylko o tym że deklarujesz na ile godzin dziecko chodzi i za każdą godzinę ponad 5 płacisz 1,75 - a nam wciska się do podpisania delaracje że decydujemy się na oddziały 9 godzinne bez prawa wyboru(przy czym przedszkolanka w moim wypadku wciskała mi kit 1 września że to nie decyzja na ile dziecko godzin będzie przychodzić tylko że nie będzie chodziła do oddziału 5 godzinnego bez wyżywienia)
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: asia77 »

Może ktoś z urzędu miasta zmieni ustawę, że opłata za przedszkole jest stała i nie zależy od ilości obecności dziecka w przedszkolu i nie będzie tego całego zamieszania.
obserwator z miasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 września 2011, 10:03

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: obserwator z miasta »

Jeszcze jedno tłumaczenie dyrekcji z przedszkola "nie mam oddziału na 6 godzin, więc nie ma takiej możliwości by zapłacić za 6 godzin, nie mam oddziału na 7 godzin więc nie pobiorę za 7 godzin...... itd ale mam oddziały na 5 lub 9 godzin więc jeśli chodzi do oddziału 9-cio godzinnego to płaci za 9 a jeśli chcecie odbierać dziecko po 6, 7 godzinach to bierzcie ale płatność zgodnie z uchwałą rady miasta za 9 godzin ( tzn 4x1.75 ).
- Ale deklarowałem....
- TAk deklarował pan do nie do oddziału 5 a 9 godzinnego więc....... i tak dalej regułka się powtarza "
Ale przecież była taka uchwała i nie było problemów, lecz skoro jest taka "nowelka" że tak te godziny trzeba rozbić a uchwała rady miasta to reguluje to dlaczego z tego nie skorzystać? Jak dla mnie to jest ok 100 zł mniej za przedszkole w miesiącu....
Awatar użytkownika
poker_net
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:26

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: poker_net »

Kto ma na tym dobry interes????? czy we wszystkich jasielskich przedszkolach tak jest?

Rodzice nie dajmy się robić w balona!!!!Przedszkole po to jest żeby służyć dzieciom!!! Jeśli statut danej placówki jest niedostosowany do aktualnego prawa - a tak jest bo prawo się zmieniło - to należy też zmienić statut - a to jest formalność tylko trzeba chęci i dobrej woli od dyrekcji.
vice-prezes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:26

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: vice-prezes »

Kierownictwo przedszkoli wykorzystuje lukę prawną.
Awatar użytkownika
poker_net
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:26

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: poker_net »

Kto ma w końcu rację??

Do kogo się udać aby tą sprawę rozwiązać na korzyść rodziców??
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: dragoness »

poker_net pisze:Kto ma w końcu rację??

Do kogo się udać aby tą sprawę rozwiązać na korzyść rodziców??
mamy w końcu radnych wybranych w demokratycznych wyborach. Radni ci mają dyżury. Zrobić im tłok na tych dyżurach, napisać pismo do p. przewodniczącej. Niech piją piwo, które nawarzyli i odszczekują głupią uchwałę.
polo222
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 1 listopada 2010, 14:12

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: polo222 »

APELUJĘ

Rodzice nie siedźmy cicho jak mysz pod miotłą. Tę sytuację trzeba szybko wyjaśnić, a komu na tym najbardziej zależy jak nie nam!!!!!!!!

Piszmy prośby, petycje czy coś w tym rodzaju do rady miasta, niech wyjaśnią tę uchwałę!!!!! Radni miasta jasła mają dyżury w poniedziałki po południu. Jutro nie dam rady iść (praca), ale na następny dyżur się wybieram. Sesja rady miasta też niedługo będzie, powinniśmy tam iść!!!

Może by na media pomogły??? jak nas nie słuchają to przed kamerami szanowne panie dyrektor niech się wypowiadają o interpretacji uchwały rady miasta w sprawie opłat za przedszkole!!!

Jak słyszę że poza terenem miasta jasła płaca za przedszkole połowę mniej to mnie trafia!! Miej tu człowieku dwójkę czy trójkę dzieci!!!!!!!!

Nie siedźmy cicho!!!!!!!!
obserwator z miasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 września 2011, 10:03

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: obserwator z miasta »

Z tymi paniami dyrektor to nie tak do końca
Mają"prikaz" od góry bo taka jest interpretacja urzędników z Urzędu Miasta, a po drugie to każda z pań dyrektorek zasłania się statutem przedszkola - cóż jak w Ameryce swoje prawo masz "czytaj" jak wejdziesz na moją posiadłość to cię zast..... " - i tyle w tym temacie walka z wiatrakami
obserwator z miasta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 września 2011, 10:03

Re: płatne państwowe przedszkola

Post autor: obserwator z miasta »

Wszystko OK tylko tak jak pisałem powyżej problemem jest to ( nie tylko w moim przedszkolu ale i w innych ) że w statucie są tylko 2 nazwijmy to "typy" opieki 5-cio albo 9-cio godzinne i nic poza tym. A i tłumaczenie urzędu też jest takie samo nie ma takich oddziałów na np 6 godzin i KROPKA.
ODPOWIEDZ