Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Wydarzenia i komentarze z Jasła
stokrotka99
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 maja 2013, 08:07

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: stokrotka99 »

pewnie ta koleżanka ma na imie Ewa i juz długo robi,a dla nowych płaci 3zł ;)
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Wojtq »

Pragnę dorzucić do puli czarnych pracodawców małą pseudo firemkę która obecnie przechodzi już chyba 4 metamorfozę.
FHU FR-STUDIO - tak się to zwało na początku.
Obecnie KRIS - znane pod logo "Grupa Reklamowa 86".
W razie gdyby znów zmienili oblicze wrzucam NIP 685 122 83 21. Do sprawdzenia na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Człowiek który stoi za tymi danymi minął się chyba z powołaniem. Zatrudnia pracownika, (na którego jak się później okazuje go nie stać) na umowę na którą trzeba czekać 3 tygodnie bo tu problem z czymś, tu księgowa coś przekręciła, tutaj nie grają jakieś dane i poprawiane są w nieskończoność (mimo że w tym czasie już praca była wykonywana). Gdy już się doczekuje umowy to okazuje się przy najbliższej okazji (pobyt w szpitalu) że umowa jest fikcyjna i nie została zgłoszona a pracownik nie ma ubezpieczenia i się w EWUŚ świeci na czerwono (weryfikowane w ZUS - brak takiej umowy).
Potem kombinacje alpejskie z wypłatą należnego wynagrodzenia. Uchylanie się od wypłat, a gdy sprawa staje twardo to próby ominięcia przepisów i zaniżenia kwoty do opodatkowania (by było mniej do skarbówki). 2 miesiące po terminie wypłaty kasy jak nie było tak nie ma. Ciągłe odwlekanie i ściemnianie że "już już będą pieniążki proszę być cierpliwym". Dodatkowo próba wkręcenia w podpisanie sfałszowanego rachunku w którym brakuje dosłownie prawie wszystkiego jeśli chodzi o dane. Brak NIP pracownika, daty urodzenia, nr dokumentu tożsamości, kwota netto do wypłaty stała się kwotą brutto pomniejszoną o podatki dwukrotnie, brak kosztów uzyskania przychodu. No totalnie masakra.
Ponadto nabrane zaliczek, ludzie chodzą i szukają człowieka bo zamówienia niezrealizowane a pieniądze z zaliczek nie zwrócone.

Gdyby ktoś za chwilę zripostował że oczerniam bezpodstawnie - zapraszam a wszystko przedstawię na papierze bo dowody mam na wszystko co wyżej wymieniłem.

Przestrzegam! Zanim coś zamówisz albo wpłacisz zaliczkę - nawet marne 10zł zastanów się 77 razy.

Edytowano 04.07.2014 o 16:19

Prawdopodobnie podjęli próbę kolejnej zmiany wizerunku i nabicia kolejnych ludzi w butelkę pod nazwą "reklamowo24" do południa strona internetowa www.reklamowo24.eu działała i była w budowie. Aktualnie jest niedostępna.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: piotrek »

zgłosić do PiP i PO sprawie. Ale jeśli ten ów powyżej, ma dobrego papugie to puści skrażącego w skarpetkch za brak ... np. kwitu z pralni sprzed 3 lat. POlskie Prawo I Sprawiedliwość :)
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Wojtq »

Niestety PiP nie ma tu nic do tego. Pech chciał że umowa mimo wszystko była zlecenia a nie o pracę.
Ale są inne sposoby. Konsultowane już z naczelnikiem Urzędu Skarbowego. Czekam do 10-tego. Wtedy dokładnie minie 2 miesiące od terminu wypłaty pieniędzy. Jak nie będzie postępu to zero skrupułów.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jozin »

Tu jest najbliżej tematu więc tu wklejam.

Za takie rzeczy powinien być prokurator...

Obrazek
jablko80
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 13 listopada 2013, 09:03

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: jablko80 »

Mam takie pytanie odnośnie firmy FOLPORTER z Jasła. Ich oferta pracy pojawia się prawie cały czas.... Dziś też się pojawiła: http://www.ogloszenia.jaslo4u.pl/oglosz ... ?id=216593 . Pracował tam ktoś? Ciągle szukają od 2 lat i znaleźć nie mogą - pytanie co jest nie tak skoro bezrobocie w Jaśle duże ? :(
greta25
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 4 kwietnia 2012, 16:42

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: greta25 »

Kolejny raz wspomnę o firmie Trafunek z Dębowca.Pracodawca nie wypłacalny ,na własne pieniądze czeka się bardzo długo,niektóre kobiety które pracują na "kuchni w Dębowcu" czekają na pieniądze po parę miesięcy,praktykowane są zaliczki( w nieraz bardzo śmiesznych kwotach 100zł),lub wypłaty w towarze(zakupy spoż.,paliwo,drzewo),jak dopominasz się o Własne pieniądze to Cię zbywają i słyszysz;"nie dziś","przyjdz pani jutro",szefa dziś nie ma" a jak już jest to i tak całości nie wypłaci.(o ile Cię przyjmie)Mnóstwo osób pracujących na czarno,jak idziesz do pracy to nigdy nie wiesz kiedy do domu wrócisz czy to będzie po 10,12,a może 14 godzinach,oczywiście nikt nie płaci nadgodzin ,niedziele i święta zawsze jadna i ta sama stawka.Mam nadzieję że się im to kiedyś utnie ,bo ten pseudo biznesmen M.Mroczka ,już dorobił sie na nas olbrzymich pieniędzy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Sun Tzu »

Wie pani... Zawsze mi się wydawało, że pracuje się po to, by zarabiać pieniądze za swoją pracę. W momencie w którym za pracę nie dostaje się wynagrodzenia jej wykonywanie mija się z celem. Mogę zrozumieć kilkudniowe opóźnienie ale nie kilkumiesięczne. Proponuję tak: pismo do pracodawcy (za potwierdzeniem odbioru) z żądaniem wypłacenia całej kwoty w terminie 3 dni, a w sytuacji, gdy pracodawca nie zrobi tego to pozew do sądu pracy + zgłoszenie do PIP (moja wiara w skuteczność tej instytucji jest zerowa, ale może stanie się cud). Warto jeszcze zastanowić się nad złożeniem doniesienia do prokuratury.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jozin »

Sun Tzu pisze:Wie pani... Zawsze mi się wydawało, że pracuje się po to, by zarabiać pieniądze za swoją pracę. W momencie w którym za pracę nie dostaje się wynagrodzenia jej wykonywanie mija się z celem. Mogę zrozumieć kilkudniowe opóźnienie ale nie kilkumiesięczne. Proponuję tak: pismo do pracodawcy (za potwierdzeniem odbioru) z żądaniem wypłacenia całej kwoty w terminie 3 dni, a w sytuacji, gdy pracodawca nie zrobi tego to pozew do sądu pracy + zgłoszenie do PIP (moja wiara w skuteczność tej instytucji jest zerowa, ale może stanie się cud). Warto jeszcze zastanowić się nad złożeniem doniesienia do prokuratury.
i jeszcze koniecznie proszę wyegzekwować swoje prawo a podstawowy obowiązek pracodawcy czyli prawo do zasiłku :)

A tak na poważnie, ludzie, zacznijcie się szanować - nie ma kasy nie ma pracy. W cywilizowanym świecie pracownik nie przychodzi do pracy jak nie dostanie wypłaty za pracę już wykonaną...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: piotrek »

Rozmawiają dwaj biznesmeni:
- Czy ty też nie płacisz już swoim pracownikom?
- Tak, już od trzech miesięcy nie daję im wypłaty.
- I co, przychodzą do pracy?
- Przychodzą.
- Wiesz co, to może zaczniemy od nich pobierać opłaty za wejście.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jozin »

piotrek pisze:Rozmawiają dwaj biznesmeni:
- Czy ty też nie płacisz już swoim pracownikom?
- Tak, już od trzech miesięcy nie daję im wypłaty.
- I co, przychodzą do pracy?
- Przychodzą.
- Wiesz co, to może zaczniemy od nich pobierać opłaty za wejście.
A wiesz czemu tak jest ?
Bo zawsze znajdą się tacy co by jeszcze zapłacili by móc przyjść do pracy w niedziele...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Sun Tzu »

i jeszcze koniecznie proszę wyegzekwować swoje prawo a podstawowy obowiązek pracodawcy czyli prawo do zasiłku
Sorry, ale jesteś zbyt głupi (efekt genetyki czy socjalizacji?), więc szkoda mojego czasu, by ci tłumaczyć - bo i tak nie zrozumiesz - jaki jest związek między legalnym zatrudnieniem a prawem do zasiłku dla bezrobotnych. Ale jak już koniecznie chcesz to wiedzieć, to podobno jakieś stowarzyszenie jasielskich przedsiębiorców organizuje od czasu do czasu szkolenia dla swoich członków, więc może tam poziom wykładów będzie bardziej dostosowany do twojego poziomu umysłowego?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jozin »

Chciałem ci debilu przypomnieć, że sam głosiłeś ten debilizm, że podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi prawa do zasiłku - przy okazji jechania po mnie, że zatrudniam pracowników na 1/2 etatu, płacąc im jak za cały, czyli tak jakby na całym zarabiali 2 najniższe....taki ze mnie wyzyskiwać, bo prawa do zasiłku nie zapewniam kretynie do sześcianu....
Czemu zatem u mnie pracują ??? Hmmm, muszę ich popytać.....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Sun Tzu »

Jesteś naprawdę zbyt głupi, by mi się chciało wdawać z tobą w rozmowy nt. prawa pracy. Byś coś jednak z tej wymiany zdań skorzystał: podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy (powtórzyć ci to jeszcze raz czy już to dotarło nawet do takiego pustaka jak ty?).
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jozin »

Pustak wyzywa od pustaków :hyhy: Ech, takie są efekty nieudanej lobotomii....
ODPOWIEDZ